|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   darila
23.2.2007 11:40:30   
Anonimen
pozdravljene,

mene pa zanima naslednje. nanetu sem gledal tiste 4 paketke(A,B,C in D), ki ti jih podarijo na socialni v občini.sedaj me pa zanima naslednje...namreč pri A piše, da je avtosedež. veliko ljudi mi je pa reklo da je tudi jajčka.namreč vem da jo potrebuješ najprej, zato me zanima če je to oboje ali je samo avtosedež???in še to!vem, da lahko vzameš tudi denar namesto teh paketov...ali katera ve, koliko je to denarno nadomestilo in kaj se bolj splača-denar ali paket in kateri od paketov je najboljši???
hvala za odgovore!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: darila
23.2.2007 11:48:56   
žarnica
meni se zdi,da je v paketu jajčka.user posted image Midva sva vzela denar, pred 19-meseci, pa je bilo 57000 in še nekaj sit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: darila
23.2.2007 12:09:48   
lea23
če naredimo manjši izračun zavitka a ( z lupinico ): v lastni režiji:
lupinica: recimo maxi-cosi: 30.000 sit
torba za previjanje: 4.000 sit ( leclerc ) - tista iz paketa je enobarvna črna in totalno antipatična!!
brisača: cca 1.500 sit
prešita odeja: cca 4.000 sit
kompletek 62: 4.000 sit ( interspar, leclerc, mercator )
krožnik: 600 sit
2× kapica: 600 sit
žabice + majčka: 3.500 sit ( interspar, leclerc, mercator )
10 krpic:
vata: 300 sit
20 tetra plenic: 5.000 sit
nočna lučka: 700 sit
lonček: 600 sit
3 prve zobne ščetke: 1.500 sit
knjigica: 800 sit
gobica: 1.800 sit ( enaka, baby center )
publikacija:
__________________ skupaj 58.900 sit

torej jaz osebno razen kakšen evro dodam pa imam potem stvari po svojem okusu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: darila
23.2.2007 12:12:48   
Eca
Če se ne motim (drugače me naj kdo popravi) je jajčka hkrati avtosedež. Torej uporabno od 0 - cca.6 mesecev.

Glede paketov pa je tako.... če nimate doma še ničesar za dojenčka in veste, da si ničesar ne boste mogli sposoditi ali ne boste dobili od prijateljev, znancev je pač treba premisliti, kaj bi vam od teh paketov prišlo najbolj prav in izberete. Če pa je odločitev pretežka še vedno obstaja zadnja možnost - denar.

Glede kvalitete vsebine v paketih ne bi vedela, verjetno bo še katera kaj napisala. Mi smo vzeli denar, ker smo precej stvari imeli sposojenih pa smo samo dokupili tisto kar smo potrebovali. Tudi mi smo ta denar dobili pred 19 meseci in znesek je že predhodnica napisala.

Upam, da sem kaj pomagala!

Lp, Eca

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: darila
23.2.2007 12:14:00   
Antigona
V paketu A je na slikici avtosedež lupinca oz. jajček. Povezava na stran je tale:
http://www.novorojencek.com/index.php
Dve leti nazaj si dobil cca. 57 tisoč sit, mislim da je trenutno znesek okoli 250 eur.
Kaj se ti bolj splača je pa zelo relativno. Zavitki naj bi bili načeloma več vredni, je pa vprašanje če so ti stvari v paketu všeč. Za isti denar si lahko pač sama kupiš stvari ki so ti všeč... Sploh če od koga dobiš v posojo kaj stvari za dojenčka, se ti bolj splača vzet denar in kupit tisto kar ti manjka...

Jaz sem prvič vzela denar in tudi tokrat ga nameravam... 

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: darila
23.2.2007 12:26:35   
ksenjak
Jajčka, lupinica je avtosedež.

Lp

(odgovor članu Antigona)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: darila
23.2.2007 13:25:29   
srki
Če doma nimaš ničear, vzemi enega od paketov. Drugače pa denar.

Jaz sem vzela denar, ker sem dobila vse od sestre.

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: darila
23.2.2007 16:44:28   
yaris
Mi smo tudi vzeli raje denar, zato ker smo nekaj stvari za tamalega dobili od moje sestrične.
Pa smo na račun denarja vzeli tamalemu raje voziček.user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: darila
23.2.2007 20:50:47   
*ANA*
Letos se dobi 250 eurov, dobila jih je sedaj moja sestra,tako da iz prve roke.
Ne vem če se ti splača vzet paket ker so samo čudne barve in pajacki notuser posted image

(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Paket ob rojstvu otroka
23.2.2007 20:56:21   
Anonimen
Vzemi denar in kupi po svojem okusu.

Iz paketa sem dobila posojena dva kompletka oblačil, eden je bil popolnoma plastičen in neuporaben, drugi pa nekje srednja žalost.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Paket ob rojstvu otroka
23.2.2007 22:35:27   
lunca2
Tudi moje mnenje je tako, da če nimaš še ničesar je res najbolje vzeti enega od paketov. Ampak midva sva te velike stvari (lupinica oz.avtosedež, voziček, posteljica kupila v akciji) pa še sama sva si izbrala barvo in model, ki nama je odgovarjal.

Midva z user posted image sva se odločila že na samem začetku, da bova vzela kar denar. V tolarjih je to 58.900 sit in je kar lepo. Po novem pa nam bo naša občina Hrastnik tudi nekaj dala, saj so sedaj v februarju sprejeli ta predlog da se da nekaj € novorojenčku.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Paket ob rojstvu otroka
24.2.2007 13:18:48   
Tekica
No, midva sva vzela paket B in nama ni žal. Oblekice so lepše kakor na slikah, bombažne, je pa zraven vsaj nekaj "pripomočkov", ki pridejo prav. Nisva pa imela še čisto ničesar in ko sva prejela paket, so se mi ravno začeli resnejši popadki, tako da sva bila vesela, da imava "vsaj nekaj".

Baje, da bodo vsebino kmalu zamenjali in če bo spet v redu, bova tudi pri naslednjem otroku vzela komplet in ne denarja.

_____________________________

Naš angelček - lumpek Klemen se je rodil 28. 2. 2007.

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Paket ob rojstvu otroka
24.2.2007 15:39:42   
ema79
mi smo vzeli denar - smo vse drug-o že imeli.
Je pa moj sodelavec vzel tisti paket z lupinico, ampak ker jo je že imel, so se zmenili in nekaj malega doplačali in dobil namesto lupinice avtosedež 9-18kg.

< Sporočilo je popravil ema79 -- 24.2.2007 15:40:23 >


_____________________________

Življenje je lepo....

(odgovor članu Tekica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: darila
25.2.2007 10:30:40   
Anonimen
Jaz pri prvem user posted image  nisem imela čisto ničesar doma in nisem dobila nič posojeno, pa sem se vseeno odločila za denar.

Zakaj?
V paketih je veliko stvari, ki jih rabiš kasneje, pa jih pač sproti kupuješ.
Najbolj uporaben se mi je zdel trip-trap stolček, ampak za denarno nadomestilo lahko kupiš vsaj 7 takih. Dobijo se namreč stolčki slovenskih proizvajalcev, ki so po dimenzijah in obliki čisto identični originalu, cena pa je veliko nižja.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: darila
25.2.2007 11:00:34   
ŠpelaP
Trip trap stolček je tudi od slovenskega proizvajalca. Stane pa mislim da nekje od 50-70 EUR. Če ga sami kupite, vam še vedno ostane 200EUR. Za to se pa dobi za dojenčka že marsikaj - po vašem okusu. Ker pa se takšen stol rabi šele pozneje in ga ni treba kupiti takoj, vam ostane še vedno tistih 50EUR. Torej skupaj še vedno 250EUR.
Mi smo v prvo vzeli denar in tudi zdaj bomo vzeli denar. Je pa res, da smo že prvič imeli veliko stvari še od nečakinje (trip trap stol, ležalniček, torbo za nošenje dojenčka, nekaj oblačil, tetra plenice, banjico...). No, zdaj bomo v bistvu za začetek le še dokupili poletna oblačilca za dojenčka.
Aja, pa vsi tisti dodatki v paketih - knjigice, glavniček, zobne krtačke... Pa saj to tudi sami lahko kupite, takrat, ko jih dejansko potrebujete, a ne?!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: darila
25.2.2007 11:22:44   
ronja
madona, jaz o tem sploh nisem mela pojma, da kaj dobiš! Ali je to od države ali od občine in kam moraš it in s čim - mislim, verjetno ni dovolj, da pokažeš velik trebuhuser posted image Če ima katera kak link ali karkoli in če katera ve, kaj oz. koliko denarja dobiš v Ljubljani (midva sva namreč do zdaj kupila samo voziček in čisto nič drugega in kerje to najin prvi user posted image , bi pogledala, kaj se nama splača...) Hvala vnaprej!

(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: darila
25.2.2007 13:20:57   
ŠpelaP
Ronja, ko greš na SCD rihtat porodniški dopust, ti pove tudi o tem darilu - od države. glede daril od občin je pa drugače od občine do občine.
Linki:
http://www.novorojencek.com/kako.php

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/pomocObRojstvuOtroka.asp



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: darila
26.2.2007 13:59:14   
ronja
Špela, hvala, zlata si! Že študiram! Ne vem, kaj bi, mogoče bova vzela kar denar, čeprav so paketki prav srčkani in naju kar mikajo, samo avtosedež če pravijo, da ni sigurno varen, bi rajši kupila, pa fajn bi bilo, da gre na voziček... triptrap stolček pa v najino malo kuhinjo verjetno ne bo šel... Sem hotela očeta nahecat, da bi nama on naredil enega za na klop... Štorklje pa ne bi uporabljala, voziček sva pa že kupila (edina stvar)... Pa odejico mislim zašit ... Tak da... kaj pa vem.... Saj mam še skoraj 4 mesece časa:)
Kje bi pa izvedela za darila od občin, če naša draga Ljubljana z okleščenim proračunom sploh bo kaj prispevala...?user posted image

(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: darila
26.2.2007 15:03:07   
Anonimen
Ronja jaz sem šla na spletno stran moje občine in sem našla to pod Pravilniki: Prispevek o enkratnem denarnem prispevku za novorojence. Pri nas je napisano še v tolarjih in sicer naj bi to bilo 50.000 sit.

Ti spadaš pod občino Ljubljana. Sem šla še zate pogledat.
Greš na spletno stran občine Ljubljana po meščani:
http://www.ljubljana.si/si/mescani/zivljenjske_situacije/otroci/48840/podrobno.html

Upam, da bo odprlo. Drugače pa piše da dobite pri vas bivših 63.344 sit za novorojenčka.

Kdaj pa se to ureja pa tudi jaz ne vem. Najbrž po rojstvu s kakšnimi potrdili pa najbrž na občini, res ne vem.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: darila
26.2.2007 15:51:40   
ronja
ja, sem našla tole, vendar je samo za socialno ogrožene... Ne vem, če spadamo sem...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: darila
26.2.2007 16:45:16   
Anonimen
Ja to sem videla tudi jaz. Ja men se zdi, da pri nas vsak dobi, ampak se moram pa res pozanimat.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: darila
26.2.2007 17:13:06   
tinaaja
Midva sva tud vzela denar, ker mi zadeve v paketih sploh niso bile vsec.
Ljubljana kot obcina pa ne da nic kot nagrado za rojstvo (razen kot ugotovljeno za socialno ogrozene).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: darila
26.2.2007 21:22:10   
Anonimen
Ja, pri prvem user posted image  smo imeli stalno bivališče v LJ, pa nismo dobili nič. Zdaj pa imamo v MB in bomo dobili tudi nekaj malega nagrade, poleg tega pa MB občina financira tudi mleko, če mamica ne doji. Če niso zdaj tega ukinili, ko so nagrado uvedli.

Sicer nimam otroka zato, da mi bo občina ali država kaj dala, prav pa le pride user posted image  Zato se je fajn pozanimat, ker ima marsikatero podjetje nagrade za novorojenčke user posted image

(odgovor članu tinaaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: darila
27.2.2007 7:42:07   
Eca
Tole z mlekom in Mb- jem ni držalo pred 19 meseci. Sama sem morala kupovati mleko in ni bilo ravno poceni user posted image . Občina ti financira mleko le v primeru, če si finančno ogrožena. Ta podatek velja za takrat, če so pa letos kaj spremenili pa SUPERRRR!

Lep dan!

Eca

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: darila
28.2.2007 9:28:13   
lilka
Vsebine teh paketov se menjavajo na vsake toliko let, ne vem meni ni blo nič všeč, pa čeprav je to najin prvi otrok in nisva imela še ničesar. Lupinico bom mela od Maxi cosi, ker jo lahko montiram na Quinnyev voziček,ki sva ga kupila ker mi je bil noro všeč, voziček v paketu mi namreč sploh ni všeč, stolček je lesen mi tudi ni všeč, štrkljo pa sploh ne vem, če kdo uporablja. Midva sva vzela denar in bova po svoje kupila pa je.

Denar od občine je pa res odvisen od občine do občine, naša občina da 50.000, sosednja pa knjigo, tako da je res odvisno v kateri občini si doma, ne vem zakaj ne morejo tega poenotiti s kakšnim pravilnikomuser posted image

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?