|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaktusi
9.5.2007 16:47:59   
Balonchy
Hello!

Jaz se z eno prošnjo obračam na vse vas..

Ma kdo kej pojma user posted image  (iz prve roke) o kaktusih!?

LP, Balonchy
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaktusi
9.5.2007 16:59:31   
Anonimen
Kaj pa te zanima?
Mal razložuser posted image

(odgovor članu Balonchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaktusi
9.5.2007 17:17:03   
Balonchy
  • Presajanje...  Mam nujno za presadit neki kaktusov (vsaj mislm tko..) pa ne vem kaj bi!?

Men je blo rečeno, da se jih presaja k premer kaktusa full preseže lonček!?

  • Zalivanje...  Kdaj? Koliko? Kam?


Sam ne mi rečt nej kej na netu najdem, k ni nč!!!!!!!!!!!!!! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaktusi
9.5.2007 17:35:19   
dulcinea
A res ni? Mogoče bi vprašala na www.rastline.com

Jaz imam doma 20 kaktusov, malih in velikih. Zalivam tko, enkrat na teden. Sicer pa odvisno. Oni, ki so v lončeni posodi rabijo več vode, oni v plastičnih pa ful manj. Zalijem pa kar zgoraj.

Jaz sem jih presadila pred kakim mesecem v zemljo za kaktuse in piše na vrečki, da ni treba potem 4 mesece nič gnojiti, ker že vsebuje gnojilo. No potem čez zimo se jih pa tudi nič ne gnoji, zaliva pa sploh skoraj nič, ker so v dobi mirovanja. Mislim, da ni preveč važno, kakšen je premer lonca.

Aja, pa še nekaj. Ko boš presajala pazi na trnje, ker so nekateri nevarni (strupen). Jaz uporabljam delavske rokavice, ki so prevlečene z gumo, pa še zmeraj kaj prebode. Če nimajo glih občutljivih trnov, pa lahko kaktus primeš tudi s kosom stiropora.

LP, D

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaktusi
9.5.2007 17:59:17   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea

A res ni? Mogoče bi vprašala na www.rastline.com

Jaz imam doma 20 kaktusov, malih in velikih. Zalivam tko, enkrat na teden. Sicer pa odvisno. Oni, ki so v lončeni posodi rabijo več vode, oni v plastičnih pa ful manj. Zalijem pa kar zgoraj.

Jaz sem jih presadila pred kakim mesecem v zemljo za kaktuse in piše na vrečki, da ni treba potem 4 mesece nič gnojiti, ker že vsebuje gnojilo. No potem čez zimo se jih pa tudi nič ne gnoji, zaliva pa sploh skoraj nič, ker so v dobi mirovanja. Mislim, da ni preveč važno, kakšen je premer lonca.

Aja, pa še nekaj. Ko boš presajala pazi na trnje, ker so nekateri nevarni (strupen). Jaz uporabljam delavske rokavice, ki so prevlečene z gumo, pa še zmeraj kaj prebode. Če nimajo glih občutljivih trnov, pa lahko kaktus primeš tudi s kosom stiropora.

LP, D



1x/teden???
A ni to mal prepogosto?

Mam jih cca. 80, od tega 35 različnih sort - (skoraj vse sem pa dobila pred nekaj časa od sosede, ki jih ne more več "negovati". Imela sem jih nekaj od prej (nezahtevno, če jih maš 5), ampak sedaj je to postal mal problem, ker jih je full in še veliki so nekateri).
Vem, da nekateri potrebujejo več vode sam je pa tut odvisno kje jih imaš!? Jaz sem tiste, ki jih lahko prenašam dala ven. In tako sem tudi prišla do ideje, da bi jih presadila.
A ti maybe veš, kdaj se to sploh počne!?

Zelo so mi všeč in ne bi rada kaj zašuštrala!!!

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaktusi
9.5.2007 20:49:24   
melanija
Pozdravljena!
Tudi jaz sem imela veliko kaktusov, pa nisem komplicirala. Presajala sem vedno spomladi, zalivanje pozimi december in januar nič, ker so v fazi mirovanja, potem pa na teden, 14 dni, ko sem se spomnila, pa nikoli ni bilo problema, nekatere vidiš da jim manjka vode, pa ni panike si hitro opomorejo.
Pazi da ti ji ne napade kaka bolezen, kot se je to zgodilo meni (vatasta oz. bela uš ali nekaj takega), skoraj vse mi je uničila. Pa srečno.

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?