|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Filane paprike
19.4.2007 15:34:41   
anabanana
Zdaj so mi punce na enem drugem forumu dale idejo, da za vikend skuham filane paprike sam jih še nikoli nisem in nimam pojma, kakouser posted image Mi poveste kako jih pripravljate ve?

Ja, sej me je ful sramuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

krepat ma ne molat
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Filane paprike
19.4.2007 15:43:40   
Anonimen
Jas dam v meso vegeto, sol, čebulo, česen, riž in eno jajco
Meso ne prepražim, večina ga prepraži, koker hočeš, če ne prepražiš se malo dlje kuha
Nafilaš papriko in daš kuhat, ko zavreje dam noter celo tubo paradižnikove mezge in malo vegete
Preden je kuhano naredim zaprško in to je vse

Lahka pa kupiš tisti fant za filano papriko in je tut uredu

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Filane paprike
19.4.2007 15:45:49   
anabanana
čipkauser posted image Paprike daš kuhat v malo (ful?) vodeuser posted image  

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Filane paprike
19.4.2007 16:02:39   
Anonimen
Toliko, da pokrije papriko in še pol mal dolijem, ponavadi pa kuham tko 12 paprik en velik pisker in imamo za dva dni.

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Filane paprike
19.4.2007 17:53:25   
Anonimen
Če boste hotele, Vam bom zvečer napisala recept ene zelo zelo dobre kuharce. jest sem jih delala glih včerej, pa so se vsi najedli in bli zadovolni. Sam zdej se mi ne da pisatuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Filane paprike
19.4.2007 19:02:52   
baja*
Jaz jih kuham podobno kot čipka. Včasih na začetku na olivnem olju prepražim žličko sladkorja in nato vse skup zalijem z vodo + mezgo in dam not paprike, lovorov list, malo vegete ali kakšno govejo kocko. Na koncu zgostim z moko. Včasih se mi naredijo grudice, čeprav moko zmešam z mrzlo vodo - zakaj se to dela?!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Filane paprike
19.4.2007 19:10:17   
Anonimen
Da ne boš imela grudic, daj prvo moko v posodico in malo vode, mešaj in še pol dodaj vodo.

(odgovor članu baja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Filane paprike
19.4.2007 19:10:51   
Jessy
Jaz na veliko čebule pošteno pretenstam mešano mleto meso, kateremu dodam česen, govejo jušno kocko, malo rožmarina, popra peteršilja in bazilike, po potrebi tudi dosolim. Ko se meso začne "prižigat", pa prilijem nekaj vode (cca 1 dcl) in dodam opran riž. Riža dam kake pol jogurtovega lončka za dobre pol kile mesa.
Pol pa še mal potenstam, da se riž na pol skuha, po potrebi še prilijem vodo.

Paprike skoraj do vrha napolnim in pokrijem s pokrovčkom paprike.

V drugi posodi zlato zarumenim eno res veliko čebulo, drugače pa kar dve, nato dodam konzervo zmiksanih pelatov, dodam govejo jušno kocko, dosolim po potrebi, dodam tudi rdečo sladko papriko v prahu in lovorjev list. Ko zavre, dodam paprike in kuham toliko časa, da se paprike delno zmehčajo, da skoraj še malo pohrustajo. Če se kdaj zgodi, da je omaka prečista, jo zgostim z moko.

Baja, pri moki je pomembno to, da je res dobro zmešana z vodo, da ni v lončku nobene krogljice. Tudi ne sme biti pregosta tista moka, nato pa mešaš med vlivanjem. Tudi potem je treba večkrat premešat.
Men nikoli ne ratajo krogljice.

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Filane paprike
19.4.2007 22:12:02   
Anonimen
Jest pa sploh ne uporabljam moke, ker moje omake nikoli tega ne vsebujejo.
Skratka, moj recept je pa tak:

10 PAPRIK
 
MESNA MASA
 
- 2 čebuli sesekljaš, prepražiš zlato rumeno na olju,
- dodaš 60 dkg mesa (mletega)
- priliješ 1-2 dcl vode
- dodaš cel strok sesekljanega česna
- 2 žlički soli
- poper ( po občutku)
- vegeta (po občutku)
 
Vse to prepražiš tolko časa, dokler voda ne izpari.
Vse skupaj odstaviš, da se masa ohladi.
Ko je ohlajeno, dodaš 20 dkg riža (spran z vodo).
Dodaš 3 cela jajca (surova) in zmešaš.
Paprike že predhodno očistiš in jih nafilaš z maso.


OMAKA 
 
- 2 čebuli sesekljaš in jih prepražiš zlato rumeno
- dodaš 3 žlice moke, da se razpusti ( 1-2 minute)
- dodaš 1 paradižnikovo mezgo (POMI, 1 liter)
- dodaš 1 žlico sladkorja
- 1 knor kocko
- 1 žličko soli


Ko vse skupaj malo zavre, zmiksaš s paličnim mešalnikom. Poljubno lahko dodaš tudi en cel paradižnik.
Dodaš filane paprike ter dodaš 1/4 putra.
Kuha naj se NAJMANJ 20 minut .


 Omaka naj se poljubno redči z vodo, ker se od paprik ponavadi razpusti odvečen riž in meso. Riža predhodno ne kuham, ker se sam v papriki.
 
 
 
Želim Vam dober tek!!!!

< Sporočilo je popravil nati -- 19.4.2007 22:13:08 >

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Filane paprike
20.4.2007 0:32:47   
saving

IZVIRNO SPOROČILO: nati

Jest pa sploh ne uporabljam moke, ker moje omake nikoli tega ne vsebujejo.
Skratka, moj recept je pa tak:
...

OMAKA 
 
- 2 čebuli sesekljaš in jih prepražiš zlato rumeno
- dodaš 3 žlice moke, da se razpusti ( 1-2 minute)


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Filane paprike
20.4.2007 7:57:55   
Strawberrie Cherrie

IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Jaz na veliko čebule pošteno pretenstam mešano mleto meso, kateremu dodam česen, govejo jušno kocko, malo rožmarina, popra peteršilja in bazilike, po potrebi tudi dosolim. Ko se meso začne "prižigat", pa prilijem nekaj vode (cca 1 dcl) in dodam opran riž. Riža dam kake pol jogurtovega lončka za dobre pol kile mesa.
Pol pa še mal potenstam, da se riž na pol skuha, po potrebi še prilijem vodo.

Paprike skoraj do vrha napolnim in pokrijem s pokrovčkom paprike.

V drugi posodi zlato zarumenim eno res veliko čebulo, drugače pa kar dve, nato dodam konzervo zmiksanih pelatov, dodam govejo jušno kocko, dosolim po potrebi, dodam tudi rdečo sladko papriko v prahu in lovorjev list. Ko zavre, dodam paprike in kuham toliko časa, da se paprike delno zmehčajo, da skoraj še malo pohrustajo. Če se kdaj zgodi, da je omaka prečista, jo zgostim z moko.

Baja, pri moki je pomembno to, da je res dobro zmešana z vodo, da ni v lončku nobene krogljice. Tudi ne sme biti pregosta tista moka, nato pa mešaš med vlivanjem. Tudi potem je treba večkrat premešat.
Men nikoli ne ratajo krogljice.



Sem se že spraševala, če nihče ne dela omake s pelati. Mezge ne maram.
Hvala Jessy za tale recept user posted image user posted image

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Filane paprike
20.4.2007 8:40:53   
Anonimen
Nikoli omako z mezgo,bljek.
Na olivnme olju popražim strok česna,ki ga vzamem ven preden porjavi.
Olje poprašim z moko,nato zalijem z pomijem.pelati.Posolim,popopram malo bazilike,včasih knor kocko in pokuham.
Mleto meso popražim na olju(nič čebule)z žlico vegete,poprom sol,na
drobne koščke narezano panceto.Ko je popraženo dodam riž in še malo popražim.Nafilam paprike in dam kuhat v že pripravljeno omako.
Pred dnevi me je brat sinove punce spravil v zadrego,ko je izjavil,da takih
dobrih paprik še ni jedel,da so boljše,kot jih skuha njegova mama.
Jaoj,sem že cviknilauser posted image da se bova z bodočo sotaščo grdo gledali.user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Filane paprike
20.4.2007 9:03:31   
anabanana
user posted image user posted image user posted image Hvala ženske, sej sem vedela, da obvladate!

Danes se lotim eksperimentauser posted image pol pa javim, kako je ratalo! Če bomo še živiuser posted image


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?