|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Klopi
27.5.2007 11:43:58   
arielca
Naša gospodična (stara 18 mesecev) je rada v travi, hodi po gozdi in v naravi, pa me zanima, če obstaja kakšna učinkovita stvar proti klopom primerna tudi za otročke.

Hvala!

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Klopi
27.5.2007 12:16:16   
BELINEA
Otroka lahko od enega leta naprej cepiš  proti klopom in mislim da je to najbolj učinkovito, čeprav niso vsi enakega mnenja. Mi smo vsi cepljeni pa sem najbolj pomirjena.LP!

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Klopi
27.5.2007 13:20:27   
arielca
Ampak cepiš se lahko samo proti klopnemu meningitisu, ne pa tudi proti boreliozi.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu BELINEA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Klopi
27.5.2007 13:49:48   
Blacky30
Jaz ga nonstop pršim s sprejem OFF po nogah, čevljih, hlačah, po majčki, rokicah. Do zdaj je imel enega. Sicer pa jih je pri nas na dvorišču ogromno.user posted image

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Klopi
27.5.2007 16:34:30   
al1*
Tudi na našem dvorišču smo že dobili kakšnega klopa.
Mi se pošprejamo z enim šprejem, ki ima izveleč bolhača - neke rastline, deluje pa samo proti klopom. Meni se zdi, da se sprej imenuje Forth.


_____________________________

lp


(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Klopi
27.5.2007 17:20:33   
Zvezdica
Ojla,

mi imamo tako srečo, da še nikoli v življenju nismo videli kako KLOP sploh izgleda. Še slikce ne najdem na spletu:) Je pa res, da sem pa tu se našpricamo z autanom ali eteričnim oljem sivke, ki ga ima tašča. Jo moram vprašat, kje ga je dobila, mislim, da se dobi v zelščarskih trgovincah, je pa krasna stvar, pa še lepo diši.

Lepo in mirno poletje brez nadloge - klopov:)

Pa pa

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Klopi
27.5.2007 20:48:57   
Anonimen
Zadnjič sem prebrala, da so v Nemčiji delali rziskavo, kako učinkovita so ta sredstva proti klopom in se je najbolje odrezal Autan. Vem, da je bil v raziskavi tudi Off in Fort ali kaj je že. Tako da sem zdaj resnično Autan nabavila.
(Nič pa ni pisalo, koliko je kdo plačaluser posted image , to je res.)

(odgovor članu Zvezdica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Klopi
27.5.2007 20:51:39   
Anonimen
http://med.over.net/za_bolnike/bolezni_clanki/klopni_meningo.htm


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Klopi
27.5.2007 20:54:39   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Zvezdica

Ojla,

mi imamo tako srečo, da še nikoli v življenju nismo videli kako KLOP sploh izgleda.


Tu imaš "lepotca"

user posted image

Tudi jaz sem slišala, da je AUtan najboljši od teh sredstev, še bolje pa je če se cepite. Moj mož in ta starejši otrok sta cepljena, sedaj sva midva, s ta mlajšim, na vrsti.

Mi najdemo doma skoraj vsak dan na psu klopa ali pa celo več. Torej ni potrebno iti v gozd. Samo pred hišo greš....pa...

< Sporočilo je popravil Marogica -- 27.5.2007 20:55:46 >


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Klopi
28.5.2007 8:12:14   
Anonimen
Tudi jaz sem slišala, da je AUtan najboljši od teh sredstev, še bolje pa je če se cepite.


Ampak cepljen si samo proti meningitisu, ne proti boreliozi. V čem je potem poanta ceplenja? O.K., ne dobiš meningitisa, pač pa boreliozo, če je klop okuzen seveda.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Klopi
28.5.2007 8:21:41   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Ampak cepljen si samo proti meningitisu, ne proti boreliozi. V čem je potem poanta ceplenja? O.K., ne dobiš meningitisa, pač pa boreliozo, če je klop okuzen seveda.


Poanta cepljenja je nabrž v tem, da človeka zaščitijo pred klopnim meningitisom, ki je dosti nevarnejši od borelioze, ki ne pušča tako nevarnih posledic. Zakaj cepiva za boreliozo ni, ne vem. In v čem je logika tudi ne. To je moja "kmečka" razlaga. Bom pa ob naseldnjem obisku zdravnika to vprašala. Me res zanima, zakaj je tako.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Klopi
28.5.2007 9:21:47   
Olivija
Meningitis povroči virus in proti temu virusu ne bostaja nobeno zdravilo, pravzaprav se mora telo samo boriti proti tej bolezni.

Boreliozo pa povzroča bakterija in se zdravi z antibiotiki. Naj me kdo popravi, če se motim, verjetno cepivo proti boreliozi še niso razvili oz. ali obstajajo cepiva proti bakterijsim boleznim?, verjetno ja, ker tuberkolozo povroča bakterijo in cepiva obstajajo.

Tole z virusi in bakterijami mi še vedno ni čisto jasno. Ko je naš maček zbolel, je rekla veterinarka, da mu v primeru viroze slabo kaže, ker ni nobenih zdravil proti virozam.

V glavnem kupili smo razne spreje  proti klopom in  pomagalo naj bi tudi olje čajevca. Bomo pa poskusili, ker ga imamo še doma.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?