|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NS - DHT - AC !
11.6.2007 0:16:59   
alj
Evo ena nova nosečka!!
Imam grozne skrbi, pa prosim če mi lahko katera malo "pomaga" in podebatira, saj me razganja od vprašanj in radovednosti.

Bila sem na NS, imela 1:397
po DHT se je tveganje povečalo na 1:21
zdaj čaaaaaaaakam izvide AC, bila sem prejšnji teden, torej se bom še načakala...

Meni je DHT max poslabšal rezultat, saj je splošno znano da ti DHT lahko izboljša ali poslabša rezultate NS v povprečju za 10 - 12 X.

Zanima me ali bi katera bila pripravljena zaupati rezultate NS in DHT - če ga je opravljala??
Kako vam je DHT vplival na tveganje?
Sploh me pa grozo zanima kakšni izvidi so se izcimili na AC - glede na prej slabe rezultate?

Lepa hvala!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 6:39:27   
nemrak
user posted image user posted image ,
poišči malo nazaj!!!
Je bilo že kar nekaj napisanega.
Jaz sem imela lani NS 1:3546 . NS +DHT pa 1:256
Šla sem na AC, ki pa je na žalost pokazala kromosomsko napako.
Turnerjev sindrom. Tako, da ni vedno DS, kar nas je naj bolj strah.
Sledil je UPN.
Sem bila pa pred 17 dnevi znova na AC in imam prav tako živčno vojno.
Lani so me obvestili na 18 dan, si lahko misliš, kaj se dogaja v meni.

Želim ti, da te obvestijo pisno!!!! 

(odgovor članu alj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 7:40:38   
lana38
nemrak, naj te obvestijo pisno, da je vse OK.user posted image

_____________________________

lana38

(odgovor članu nemrak)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 9:33:49   
alj
Joj Nemrak, sem prebrala tvojo zgodbo, dvakrat, sem imela solzne oči. Pa sploh ne bi bilo dobro da bi jo zdaj v takem trenutku...
Čakam  seveda dober izvid, a lahko bo kakršenkoli.
Jaz sem razmišljala kaj storiti če bo slab. Sem imela doživetje rojstvo dojenčka z DS in vem da bom šla splavit, če bo izvid pokazal kaj hujšega.
Ampak: kako bom vedela da je izvid RES tak? Da ni prišlo do kakšne napake, pomote?? Kako si ti "vedela"? Vem da razmišljam o skrajnostih, a dobremu izvidu ni težko verjeti, če je pa slab, pa ne vem............razmišljam, da bi šla takoj samoplačniško še na FISH....??? ne vem, sem v obupnem obdobju, res.
Hvala za lepe želje! Želim ti da te psno obvestijo! Ziher te bodo!

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 9:57:33   
nemrak
user posted image user posted image ,
AC naj bi bila 99.9 %. Jaz sem jim verjela. Meni so dali na analizo 20 vzorcev in vseh 20 je pokazalo isto. Če bi bil eden drugačen, bi delali naprej.
FISH, pa mislim, da pokaže hitro samo DS. Druge kromosomske napake, pa morajo kuture dalj časa zoreti. In rezultate dobiš kasneje. Pri meni pa je bila ns 1,5 , pa tudi nosna kost se je lepo videla.
Vem, da ti je sedaj to težko brati. Ampak, saj bo vse v redu. Boš videla. Obe bova srečni mamici.
Kdaj pa imaš PDP???

Lep pozdrav in čim več pozitivnega mišljenja!!!

(odgovor članu alj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 10:15:26   
lana38
alj!
Tudi jaz nisem hotela verjeti, da je res. Sem kar naprej mislila, da gre za neko napako. Pa je tudi pri meni v vseh 20 vzorcih bil DS. Najprej sem mislila, da to sploh ni moj izvid in kar naprej sem čakala, da bodo rekli, da so se nekje zmotili.
Ta FISH, a to lahko naredijo kar pri AC iz istega vzorca plodovnice? Ali pa ti 2 krat jemljejo plodovnico? Koliko pa stane? Jaz bi namreč rada tudi klasičen izvid, če bi se odločila za FISH. Zdaj pa ne vem, če gre to vse ob enem.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu nemrak)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 10:21:00   
tonja
Rezultati našega dojenčka:
NS - 1:594
DHT - 1:6156
Če so se zmotili bom izvedela čez mesec in pol.

Želim ti veliko sreče user posted image  
Vem da je zelo težko čakat na rezultate - naj ti čas hitro mine in prinese dober izvid.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 10:23:20   
nemrak
user posted image user posted image ,
mislim, da je Pušenjak, ne dolgo nazaj pisal o tem.
Kolikor sem jaz razumela, ti samo 1x vzamejo plodovnico.
FISH naj bi stal nekaj čez 200 eur. Ampak pokaže samo DS.

lana38, tudi pri tebi bo letos vse v redu. Boš videla. Vem pa, da je težko misliti pozitivno, če si dal to že enkrat skozi.

Pošiljam ti  user posted image

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 11:03:38   
alj
Plodovnico ti lahko odvzamejo dvakrat. Vem tudi za primer ko se je zgodilo, da so sami poklicali nosečko da so se jim "kromosomi slabo zabarvali" in da naj pride še enkrat na dvzem, da bo seveda izvid res 100%
Ampak tam so sami "priznali" da nekaj v laboratoriju ni teklo O.K. - no to upam da se vedno godi, ker raje še enkrat grem na odvzem kot da bi bil izvid 90%.
Ampak jaz zdaj trepetam za takrat ko oni so 99,9%, jaz pa bi seveda težko verjela da je to res!??! Čudno ja, a vem da bi se mi mešalo od groze!
No in v tem primeru sem študirala da bi šla v Medgen, pri FISH je isti odvzem plodovnice in čez 2 dni je izvid. Izvid FISH je isto 99,9%, presejejo pa res le za DS, pri drugih trisomijah in nepravinostih ta test ne pride v poštev.
Ma, gre za brezglavo iskanje rešilne bilke oz. nemogočega, a se mi zdi da če bi šlo za DS, bi pač rizkirala še tista 2 dni in denar, pa da sem 1000%.
Gre za mojo bebiko.....


(odgovor članu nemrak)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 15:37:48   
maj07
Pozdravljene!
Sem v 15 tednu in imela sem NH 1:92, zato grem zadnji teden v juniju na AC.
Imela sem že genetsko posvetovanje, kjer me je zdravnik čisto pomiril, da bo po vsej verjetnosti
vse OK, ker je povišano čisto malo nad 2,5 ter nosna kost se vidi (imam pa 35 let). Boli me tvoja zgodba
lana38, (in tudi tvoja nemrak)poleg tega sem te pa pred kratkim zasledila tudi na drugem forumu in ti
že želela pisati. Rada bi namreč vedela, kakšni so bili rezultati na NH. Saj najbrž si že pisala
o tem, pa vseeno prosim še napiši....
Imam pa vprašanje, kaj je sploh FISH in kako to ugotavljajo.
Za rezultat pa sem si rekla tako, če bo res kaj narobe in bodo ugotovili,
bom imela srečo, da se lahko še odločam kako in kaj,
če pa bodo izvidi v redu, pa bo res kaj narobe....
Potem bom tako morala sprejeti. Čeprav težko, ampak druge poti ni.
Sicer sem pa vesela, da take preiskave obstajajo, kajti 8 let nazaj, ko sem bila noseča za drugo
hčerko, je bila AC še popolnoma tabu. Zdaj pa preko interneta beremo marsikaj in
in tudi v strahu pričakujemo marsikaj.
Jaz sprejemam te preiskave tako, da  bom v primeru dobrega izvida (pisnega) bolj mirna in bom lahko izključila  določene bolezni.
Mi je pa v genetski posvetovalnici zdravnik dejal, da se še vedno rodi 1-2% prizadetih otrok, ki se ne
vidi ne na ultrazvoku, ne na AC - to so preiskave samo za genetske spremembe kot je npr. DS.
Zdi se mi, da nam nosečnicam vedno preti kakšna nevarnost za naše pikice,
kot je npr. toksoplasmosa.
Včasih sploh ne vem več, kaj bi jedla, samo da ne bi bilo kaj narobe.
Če kupim v trgovini solato je "špricana" in neznanega izvira, če jo jem iz domačega vrta, je vse naokrog  polno mačkov, ki  lazijo čez vrt.
Pri meni vem da pridejo obdobja, ko se sekiram in grizem, ali bo v redu ali ne,
pa pride potem obdobje, ko sem prepričana, da bo vse v redu.
Ampak punce, držim pesti za vse nas in naše majhne pikice.
Lp








< Sporočilo je popravil maj07 -- 11.6.2007 15:42:23 >

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 15:51:59   
andreja2000
nemrak  vsak dan se spomnim nate in tvoje mučno čakanje.Jaz imam AC čez dva tedna in takrat boš ti že najsrečnejša user posted image .user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja,pa tudi jaz nekako nisem mogla verjeti,da ima moja punčka DS.Ves ćas sem mislila-kaj pa če je prišlo do napake.Ko pa sem bila še pregledana z UZ pa so mi povedali,da je njen srček zelo bolan in da ima še cel kup drugih nepravilnosti.Upam,da pa bodo tokrat izvidi prišli pisno in bo vse O.K.,enako želim tudi vsem,ki greste na AC ali že čakate izvide.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu alj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 16:47:00   
lana38
maj07!
Jaz prvič nisem bila na NS, ker sem že bila stara 37 let in mi je takoj pripadala AC. Zdaj pa sem se odločila, da grem samoplačniško na NS, da se malo pripravim. Takrat sem doživela prevelik šok, ker nisem verjela, da lahko gre kaj narobe.
Pri Fish metodi, ti v dveh dneh povedo, če ima user posted image  DS. Drugale pe čakaš na rezultate AC 3-4 tedne.

A FISH delajo samo v Medgenu?
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 16:54:35   
alj
Za Medgen vem da delajo, ziher pa tudi kje drugje, mogoče porodnišnice (a še nisem slišala, da  bi katera rekla da je v porodn. delala Fish......

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 16:57:39   
alj
Ker se želim "res prepričati" da je to to. Ker drugače pač ne bom nikoli 100% da je bil res DS, ane? A ste ve imele kakšen drug "dokaz" kot izvide AC?
Joj, ne vem.....že zdaj sem taka, kaj bo šele čez 14 dni....

(odgovor članu alj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 17:10:16   
Ma*teja
Drage moje, za vzpodbudo.

Mi smo prvič noseči, pri porodu bom 35. NS smo izpustili zaradi spleta okoliščin (enkrat je bil otrok premajhen, drugič smo bili prepozni). ČHT je potem pokazal verjetnost za Downov sindrom 1:10. Šok, ki sva ga doživela z možem je bil strašen, saj sva imela občutek, da po vseh letih čakanja in operacij življenje do naju res ni prijazno.

Ampak dr. je takoj pri AC povedala, da naj poskušava biti mirna, saj se je v njeni praksi tudi napoved 1:2 pokazala za napačno. In, ko sem se nehala strašiti z branjem zdravniških poročil in forumov, smo kar nekako preživeli dni do rezultata. Trajalo je točno 3 tedne: vse OK, **** user posted image . Ja, jokali smo in poskakovali do stropa od sreče, ampak...

Kot pravi moja teta, zdravnica: kromosomske napake nastanejo pri spočetju. Če smo v petem mesecu nosečnosti vse živčne razvaline, ne koristimo ne otroku in ne sebi; še najbolj zato ne, ker ne moremo ničesar več spremeniti. Lahko po tihem upamo, da bo vse OK, lahko pa se po tihem pripravimo, da ne bo. 

Za vse, ki vas AC še čaka, držim pesti, da bo OK. Bodite mirne, ker je statistika eno, 99,9% rezultati pa drugo. In, ker vsaka od nas živi pod nekje skrito srečno zvezdico, res verjamem, da nam bo vsem uspelo. Saj je že to, da obstoja AC in, da imamo možnost poskrbeti za dobro življenje našega otročka prej kot ob rojstvu, uspeh/luksuz, o katerem npr. naše mamice in babice še sanjati niso mogle.

Mateja


(odgovor članu alj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 17:11:42   
andreja2000
alj v bistvu jaz drugega dokaza razen AC nisem imela,edino,da so videli z UZ pred samim UPN nepravilnosti,ki pa so baje povezane z  DS.user posted image

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu alj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 17:16:29   
andreja2000
Ma*teja  hvala za malo vspodbude,ki jo v tem času resnično potrebujemo.Težko je,ko se že dalj časa dtrudiš za user posted image  in gre kaj narobe,meni je šlo že kar prevečkrat,zato je strah kar velik.
Še enkrat ti hvala !user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: NS - DHT - AC !
11.6.2007 17:18:39   
andreja2000
Ma*teja  pa čestitke za fantka in dober rezultatuser posted image

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: NS - DHT - AC !
12.6.2007 7:38:14   
lana38
alj tudi jaz sem imela samo izvid AC in sem verjela, saj se je v vseh 20 vzorcih pokazalo, da ima user posted image  DS. Če bi samo v enem bil rezultat OK, potem bi vse ponovili, tako pa ni bilo nobenega upanja več.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: NS - DHT - AC !
12.6.2007 18:15:42   
mala pikica
Najprej se opravičujem, ker bom vprašala nekaj drugega oziroma... ah saj vseeno...user posted image  Čez 2-3 tedne me čaka NS. Sploh ne vem, kakšne rezultate naj pričakujem, predvsem kaj je v redu in kaj ne user posted image   Kaj mi lahko malo več poveste o tem? Hvala!

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: NS - DHT - AC !
12.6.2007 18:44:39   
sandra85
joj prav hudo mi je take stvari brat user posted image

js sem na NS imela nekje 1:8641 pa me je Dr. Strahova vseeno poslala na DHT (verjetno zato ker je bila nuhalna 1.9) kolko si ti imela?
pol so mi rekli, da mi bojo po pošti poslali izvide, pa me je eno jutro prav prestrašla, ko me je klicala (sem mislila, da je kej narobe) pa je rekla, da mi hoče osebno dan polepšat, saj so izvidi super 1:21000...tko da se ne sekiraj-lahko da je s tvojim user posted image  čisto vse vredu (nobem izvid ni 100%!)
pa vso srečo želim vsem, ki so kakršnikoli izvidi slabo pokazali user posted image

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: NS - DHT - AC !
12.6.2007 18:47:28   
sandra85
mala pikica kaj si pri Strahovi naročena? ona je super! ti jo lepo vprašaj karkoli te zanima-pa ti bo ona vse najlepše povedala...priporočam pa ti da greš še na DHT (to je v štuku nižje-sam kri ti vzamejo, stane pa 29€)

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: NS - DHT - AC !
12.6.2007 19:09:14   
mala pikica
Pa nisem pri dr.Strahovi naročena. Sem iz drugih koncev. Saj vem, da mi bo moj G tudi  vse povedal, pa bi vseeno rada že kaj vedela o tem. Vsaj to, če mora biti ta številka 1:? velika ali majhna, pa kako zelo veliko oz. majhna.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: NS - DHT - AC !
12.6.2007 19:21:21   
lana38
mala pikica, izmerjena NS mora biti od 1 do 2,5 mm. Kar je več ni OK. Tveganje pa mora biti 1:300, potem ti pripada zastonj AC kot nadaljna preiskava. Rezultat 1:300 pomeni, da ima en user posted image  od 300 neko kromosomsko napako, ni nujno, da je to DS. Če je tveganje 1:10000, pomeni, da ima en user posted image  od 10000 kromosomsko napako. Tveganje 1:20, da ima en user posted image  od 20 kromosomsko napako. Tveganje se izračuna iz gestacijske starosti, starosti matere in izmerjene NS. Upam, da sem ti malo razjasnila stvar.
Jaz imam pa jutri NS.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: NS - DHT - AC !
12.6.2007 19:28:54   
sandra85
js sem tudi iz drugih koncev-pa sem šla v domžale na NS...
bravo lana vse si loepo razložlauser posted image

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




porod


Prvega otroka sem rodila:

pred dopolnjenim 37. tednom (24%)

med dopolnjenim 37. in 38. tednom (6%)

med dopolnjenim 38. in 39. tednom (8%)

med dopolnjenim 39. in 40. tednom (18%)

točno na PDP (8%)

po PDP (36%)


Število vseh glasov: 362

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!