|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
12.9.2012 17:44:51   
andy777
lepo pozdravljeneuser posted image
pišem prvič,ampak vas redno spremljam,ker imate zelo dobre nasvete in ste mi že mimgrede velikokrat pomagaleuser posted image
zdaj pa vprašanje...imam 4mesece in pol starouser posted image ,ki se je v zadnjem tednu zelo spremenila.prej je čez dan vedno zaspala na uro in pol ali dve brez problema.dudo v usta,pleničko v roke,položila sem jo v posteljo in je zaspala sama od sebe.redko sem ji morala mal pomagat,da sem jo mal zibala na blazini ali kaj podobnega...zdaj ima kakšen dober teden razmak med spanjem tudi po tri ure,kar me ne bi motilo,če se ne bi eno uro preden zaspi drla kot jesiharuser posted image user posted image user posted image
sploh ne vem kaj ne počnem z njo,ker se jo ne da pomirituser posted image jo previjem,ji dam za pit,ji dam za jest-noče,noče dude,noče se nosit,noče ležat,sam roke v usta pa jooook do konca.pediatrinja je rekla,da zobki niso,da se nč ne vidi,čeprav "grize" vse kar ji pride v rokice(grizal ima ene 5 različnih).ne vem več,kaj bi lahko bilo...bom zelo vesela,če ima kdo kakšen predlog oz.razlog za tako vedenje???se mi zdi,da si že mal oblikuje osebnost,a je možno zaradi tega??se opravičujem,ker sem se tako razpisala...hvala že vnaprej za odgovoreuser posted image user posted image user posted image rada vas beremuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
12.9.2012 17:51:36   
čipka
No se spomnim da je imela naša tudi takšne probleme, ki tudi nisem vedela kaj je. Vsa histerična že po nekaj dnevih tudi jaz sama po pediatrinji ki ji ni ugotovila nič, sem se spomnila moje babice ki mi je enkrat med nosečnosjo rekla; če ti otrok joka in ne veš kaj je, in mu prej ponudiš vse-še nič ne pomaga, zavri vodo, naj vre par minut in daj za 10 sekund 2 čajni vrečki kamilice. Čaj ohladi, samo naj ne bo čisto hladen in ji daj za pit. In veš kaj, ne boš verjela, kot bi odrezal. Verjetno je bil en mejčken problem z želodčkom. Ni rečeno da bo vaši punčki to pomagalo, lahko je marsikaj...vendar poskusiti tudi ni greh. Poskusi res, kamilice vedno pomirijo. user posted image In poročaj kako pa kaj.user posted image

(odgovor članu andy777)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
12.9.2012 17:55:46   
Medea10
Mogoče jo pa daš prepozno spat? Morda je zaspana preden to pokaže, in potem, ko bi naj zaspala je preprosto preveč utrujena in ne more zaspat? Ne vem, pri naših dveh je bilo tako, zato sem ju dala spat preden sta sploh uspeli pokazat, da sta zaspani. Probaj jo kake pol urce prej (če imaš naštudirane ure kdaj je pokonci in kdaj naj bi spala) dat v posteljico s pleničko pa mogoče ne bo drenja. Srečno!

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
12.9.2012 17:57:08   
Miška85
kaj pa če je zaradi cepljenja taka?
jst bi jo mogoče probala dat po eni uri budnosti že počivat oz spat,ker če manj spi je že po pol ure najbrš tečna in utrujena.
moja je tud pridna za spat,zaspi sama tako da jo zavijem kot štruco da si rok ne tlači v usta,in takoj zaspi,je mela pa kakšen teden nazaj iste fore,ampak sem jo dala še prej spat kot po navadi,potem je pa spet nazaj ujela ritem,1,5-2 uri budnosti potem pa najmanj ura spanja,tud 3 potegne.je pa stara 5 mesecev
a si začela uvajat gosto hrano,je bila kakšna druga sprememba?

(odgovor članu andy777)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
12.9.2012 17:57:10   
Paštetka
Če jo še vedno tako pogosto daješ spat, lahko pomeni, da še ni utrujena oz. ne potrebuje več toliko spanja. Malo podaljšaj faze budnosti. Včasih jokajo brez razloga, preizkušajo vedno več, čakajo kaj se bo zgodilo. Zdaj tudi že razločno vidijo, pa se jim dogaja.

(odgovor članu andy777)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
12.9.2012 21:30:21   
2sneg13
Po mojem se moraš sprijazniti, da enostavno ne bo več tolk spala, ker to kar pišeš, je zame za skor 5 mesečnico preveč spanja. So stanja ko res spijo veliko, zaradi vročine, neprespane noči, utrujenost na splošno...

Pa ne sekiraj se zaradi tega, ker iz svojih rok prenašaš na svojega otroka jezo, sam to začuti in je nemiren. Joče, kljub temu da je previt, sit, nič žejen. Rabi toplino, igro, vesele trenutke, da se bo smejal. In ko bo vse to imel, bo tudi lažje zaspal.user posted image In večji kot bo, več ga bo zanimalo, kot je rekla Paštetka: zdaj že vse vidi in mu je zanimivo .

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
12.9.2012 22:21:26   
tulpek

1. zobki... našega so mučili zelooo - in takrat se dere kot jesihar, namaži mu s Calgelom in če so zobki bo po mazanju tiho vsaj nekaj časa (ko se umiri od šoka zaradi mazanja). In drl se je vedno ravno najbolj pred spanjem.
2. še enkra preberi 2 odstavek od sneg
3. a veš koliko moj 4,5 mesečnik spi čez dan? danes 2krat po caa. 50 min, običajno 3krat po pol ure! pa je vmes skoz srečen in nič zdren (razen če mu zobki nagajajo).

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
13.9.2012 8:50:07   
andy777
živjo vsemuser posted image
samo,da odgovorim sneg pa tulpek,sem se čist sprijaznila s tem,da bo zdj manj spala,ampak fora je v tem,ko se recimo dobro urco
in pol igrava pol začne mencat učke in rata sitnaaaa,da je joj...in tuki se vse začne,ne pomaga nobeno crkljanje in nič ostalega.seveda ima vso mojo pozornost
itak sva po večini same,razen če se me že mal naveliča čez danuser posted image user posted image lep dan

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
13.9.2012 11:53:18   
Aleda
Je čist možno, da je že preveč zaspana in se potem tako razdraži da ne more zaspat, lahko je samo prehodno zdej ali ima pa kak preskok v rasti, ne vem. Sej naša je stara že 6 mesecev in je taka zaspanka da jo dajem čez dan spat na dve uri, pa spi ponoči od 8 zvečer do pol desete zjutraj, s tem da jo vmes ekrat nahranim. Pa še čez dan odspi ponavadi skupaj ene 3 urce. Od zadnje spanja popoldne pa je več kot dve uri in je včasih zvečer tako sitna, da jo komaj podojim, sam ko jo dam v posteljico takoj zaspi. No se spomnim, da je nekaj časa nazaj ko sem jo dala spat čez dan, vedno začela jokat ko sem jo položila v posteljico, vendar je blo to le 5-10 minut, potem se je umirila in tudi jok ni bil tisti histerični.

(odgovor članu andy777)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
13.9.2012 12:35:25   
Paštetka
pak fora je v tem,ko se recimo dobro urco
in pol igrava pol začne mencat učke in rata sitnaaaa,da je joj...in tuki se vse začne,ne pomaga nobeno crkljanje in nič ostalega.seveda ima vso mojo pozornost


kaj pa če greš z njo ven na sprehod, da opazuje še kaj drugega kot samo stanovanje. Moja dva sta oboževala vožnje z vozičkom. Smo bili cele dneve zunaj. Malico s sabo pa na potem. Tudi po 8 ur in več smo bili zunaj

uro in pol igranja...otroka tudi zmatra. pojdita ven, da ne bo skoz mami in igrače imela pred očmi user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 13.9.2012 12:37:07 >

(odgovor članu andy777)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
13.9.2012 12:51:46   
manna
Ko se je naš tako drl, kot bi ga iz kože dajali, je bila kriva utrujenost. (Če pobrskaš po starih temah boš morda celo našla moje vprašanje ki sem ga tu postavila takrat.) Taki mali dojenčki so utrujeni tudi če fizično nič ne delajo, v bistvu so zato še bolj nemirni ker ne znajo sprostit fizične napetosti. In potem kričijo. In ne pomaga nič. Pri mojem sinkotu je bilo tako, da je imel eno obdobje vsak dan tak čas, ko se je tako drl, da sem bila že vsa potna od tolaženja, pa ni nič pomagalo. Nazadnje sem pogruntala, da ga moram že pred tem njegovim dretjem, dati v pestunjo (saj veš, tista vreča za nošenje) in ga malo nositi po stanovanju. To je najbolj pomagalo, da do dretja zaradi utrujenosti sploh ni prišlo. To obdobje je potem minilo v približno treh tednih.

Druga možnost je pa, da je morda samo naveličana, ne pa utrujena. Spremenita okolje, pojdita ven, ali samo v drug prostor, naštimaj glasbo, skratka nekaj spremeni da ne bo skoz isto, da ji bo spet zanimivo.

Vsekakor pa lahko probaš tudi s čajem, da ni mogoče tudi trebušček kriv...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
13.9.2012 13:29:39   
BA2008
IZVIRNO SPOROČILO: andy777

živjo vsemuser posted image
samo,da odgovorim sneg pa tulpek,sem se čist sprijaznila s tem,da bo zdj manj spala,ampak fora je v tem,ko se recimo dobro urco
in pol igrava pol začne mencat učke in rata sitnaaaa,da je joj...in tuki se vse začne,ne pomaga nobeno crkljanje in nič ostalega.seveda ima vso mojo pozornost
itak sva po večini same,razen če se me že mal naveliča čez danuser posted image user posted image lep dan



moja pupa je stara 4 mesece in ko začne z rokicami po očkah drgnit je že pošteno zaspana.drugače pa imamo enak problem trenutno.ko je treba spat,je drenje na kubik.poskušaj jo preden postane tak utrujena uspavat.meni danes uspeva.drugače pa sem jaz to vzela kot pač eno fazo.kolegica je imela enak problem.teden al dva je trajalo pol pa je bilo spet ok.
je pa res,da mojo pupo mučijo tudi dlesni.poskusi če ima mogoče napete.al pa ji s prstom malo masiraj in boš videla,če ji paše.naša se kar smejat začne,ko ji s calgelom namažem in zmasiram dlesni.

_____________________________

najin angelček Aljaž 14.12.2008 - 22.12.2008

(odgovor članu andy777)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
13.9.2012 13:42:39   
andy777

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

pak fora je v tem,ko se recimo dobro urco
in pol igrava pol začne mencat učke in rata sitnaaaa,da je joj...in tuki se vse začne,ne pomaga nobeno crkljanje in nič ostalega.seveda ima vso mojo pozornost


kaj pa če greš z njo ven na sprehod, da opazuje še kaj drugega kot samo stanovanje. Moja dva sta oboževala vožnje z vozičkom. Smo bili cele dneve zunaj. Malico s sabo pa na potem. Tudi po 8 ur in več smo bili zunaj

uro in pol igranja...otroka tudi zmatra. pojdita ven, da ne bo skoz mami in igrače imela pred očmi user posted image

ja tuki je pa drug zaplet...naša pikica draga se NOČE sploh pelat v vozičku.ven greva edino ko zaspi,pa jo damv vozeka pa greva vn...sej zdrži v vozičku
ene 20 min,če je budna,to je pa to.Mam mal dvignjen naklon,na 45stopinj si pa še ne upam dat,k je pol vsa skrivljena notr.jo pol mal nesem vn,v park,pa se že znajdeva.
morm pa priznat,da je danes čist drugač kokr vse te zadnje dni (mogoče zato,ker sem vam "pojokcala") se crkljava tok časa,da je že čist zaspana in pol jo dam v posteljo in zaspi brez joka...drugač je bla pa prvič cepljena šele pred dobrim tednom(zaradi dopustov)mogoče tut to kaj vpliva,čeprav naj ne bi po tolkem času a ne?
vidim,da se to pogosto dogaja,tako da sem pomirjena,očitno je res faza v razvojuuser posted image


evo me spetuser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
13.9.2012 13:50:40   
andy777

IZVIRNO SPOROČILO: čipka

No se spomnim da je imela naša tudi takšne probleme, ki tudi nisem vedela kaj je. Vsa histerična že po nekaj dnevih tudi jaz sama po pediatrinji ki ji ni ugotovila nič, sem se spomnila moje babice ki mi je enkrat med nosečnosjo rekla; če ti otrok joka in ne veš kaj je, in mu prej ponudiš vse-še nič ne pomaga, zavri vodo, naj vre par minut in daj za 10 sekund 2 čajni vrečki kamilice. Čaj ohladi, samo naj ne bo čisto hladen in ji daj za pit. In veš kaj, ne boš verjela, kot bi odrezal. Verjetno je bil en mejčken problem z želodčkom. Ni rečeno da bo vaši punčki to pomagalo, lahko je marsikaj...vendar poskusiti tudi ni greh. Poskusi res, kamilice vedno pomirijo. user posted image In poročaj kako pa kaj.user posted image



bolje je,mogoče pa res pomagauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
13.9.2012 14:03:08   
BA2008
IZVIRNO SPOROČILO: andy777


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

pak fora je v tem,ko se recimo dobro urco
in pol igrava pol začne mencat učke in rata sitnaaaa,da je joj...in tuki se vse začne,ne pomaga nobeno crkljanje in nič ostalega.seveda ima vso mojo pozornost


kaj pa če greš z njo ven na sprehod, da opazuje še kaj drugega kot samo stanovanje. Moja dva sta oboževala vožnje z vozičkom. Smo bili cele dneve zunaj. Malico s sabo pa na potem. Tudi po 8 ur in več smo bili zunaj

uro in pol igranja...otroka tudi zmatra. pojdita ven, da ne bo skoz mami in igrače imela pred očmi user posted image

ja tuki je pa drug zaplet...naša pikica draga se NOČE sploh pelat v vozičku.ven greva edino ko zaspi,pa jo damv vozeka pa greva vn...sej zdrži v vozičku
ene 20 min,če je budna,to je pa to.Mam mal dvignjen naklon,na 45stopinj si pa še ne upam dat,k je pol vsa skrivljena notr.jo pol mal nesem vn,v park,pa se že znajdeva.
morm pa priznat,da je danes čist drugač kokr vse te zadnje dni (mogoče zato,ker sem vam "pojokcala") se crkljava tok časa,da je že čist zaspana in pol jo dam v posteljo in zaspi brez joka...drugač je bla pa prvič cepljena šele pred dobrim tednom(zaradi dopustov)mogoče tut to kaj vpliva,čeprav naj ne bi po tolkem času a ne?
vidim,da se to pogosto dogaja,tako da sem pomirjena,očitno je res faza v razvojuuser posted image


evo me spetuser posted image


naša je bila po cepljenju kak teden tečna user posted image

_____________________________

najin angelček Aljaž 14.12.2008 - 22.12.2008

(odgovor članu andy777)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
27.9.2012 18:33:21   
čipka

IZVIRNO SPOROČILO: andy777


IZVIRNO SPOROČILO: čipka

No se spomnim da je imela naša tudi takšne probleme, ki tudi nisem vedela kaj je. Vsa histerična že po nekaj dnevih tudi jaz sama po pediatrinji ki ji ni ugotovila nič, sem se spomnila moje babice ki mi je enkrat med nosečnosjo rekla; če ti otrok joka in ne veš kaj je, in mu prej ponudiš vse-še nič ne pomaga, zavri vodo, naj vre par minut in daj za 10 sekund 2 čajni vrečki kamilice. Čaj ohladi, samo naj ne bo čisto hladen in ji daj za pit. In veš kaj, ne boš verjela, kot bi odrezal. Verjetno je bil en mejčken problem z želodčkom. Ni rečeno da bo vaši punčki to pomagalo, lahko je marsikaj...vendar poskusiti tudi ni greh. Poskusi res, kamilice vedno pomirijo. user posted image In poročaj kako pa kaj.user posted image



bolje je,mogoče pa res pomagauser posted image user posted image user posted image user posted image


Joj kok sem vesela juhuuuuser posted image Kamilice pa res vedno pomirijo. user posted image Hotla sem ti še rečt, da če bo pa kdaj otrok driskal preveč-ji pa naredi ravno kontra. Čajne vrečke kamilic pusti stati vsaj 4 ure notri. Oziroma jaz pustim kar čez noč.
Se pravi, če boli želodček oz je zaprta, ali da jo samo pomiriš - daj čajne vrečke kamilic za 10 sekund, če driska pa za več ur. user posted image

(odgovor članu andy777)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj se dogaja z mojim dojenčkom???
9.10.2012 10:44:36   
mila222
Mi ga mamo. Super je.user posted image

(odgovor članu Mamica29)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?