|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poznavanje barv
7.7.2007 16:53:35   
BONI*
Mene pa zanima, kdaj so se vaši malčki naučili prepoznavati barve? Naš Luka je pri 2,5 letih za moje pojme zelo brihten otrok ki veliko zna, barve pa mu nikakor ne grejo. Ko ga vprašaš po barvi neke kocke nekaj časa razmišlja in potem pove eno barvo, ki ni prava. Ko ga vprašam po barvi druge kocke spet pove isto barvo, ki spet ni prava. Malo me skrbi če morda res ne loči barv (barvna slepota?)

_____________________________

Boni
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: poznavanje barv
7.7.2007 17:00:51   
Anonimen
Moj je star 3,5 let in se mu gladko je*e za barveuser posted image . Če jih rabi, jih prepozna, drugače ne.
Poskusi s finto. Ko ti reče, če mu daš bonbon, ga vprašaj katere barve.

(odgovor članu BONI*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: poznavanje barv
7.7.2007 17:11:33   
Beti S
Naša ima 3,5 in jih še kar dosti  pozna, odprlo pa se ji je okrog 3 leta. Barve sem ji enkrat povedala vidiš ta je oranžna kot korenček, modra kot morje, pol ko sem jo čez par dni vprašala kakšna barva je, mi ona odgovori korenček, morje :):):) mislim kako so prbrisani!

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: poznavanje barv
7.7.2007 18:08:35   
Marogica
Naš je star 2,5 let, pa nekje 2 meseca pozna vsaj osnovne barve, torej: rdeča, modra, zelena, rjava, oranžna, črna, bela, siva. Roza mu nekako ne leži...user posted image

Mislim pa, da to ni ravno neka "tragedija", če jih še ne pozna. Ko ga bodo barve začeke resnično zanimati, jih bo kar hitro osvojil.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Beti S)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: poznavanje barv
7.7.2007 20:03:21   
Anonimen
Naš bo tri,pa ponavadi pravi:"Mami daj un zeleni avtek,ki je plav."
Avtek je seveda rdeč..toliko o barvah

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: poznavanje barv
7.7.2007 20:12:42   
sayuri
ZA barve je bil zelo hiter. Pri dveh letih je osnovne vse ločil. Ko je šel septembra v vrtec (2 leti in 3 mesece) se vzgojiteljica ni mogla načuditi, da poimenuje violično in roza ter ju loči.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: poznavanje barv
7.7.2007 20:26:09   
viv_
Pri nas je tudi hitro dojela barve. Pri 2 in pol je poznala vse barve. Zdaj, pri 3 in pol smo že na svetlo/temno ...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: poznavanje barv
7.7.2007 20:50:21   
BONI*
A ha, a tako je potem tole z barvami user posted image No vidim, da me po nepotrebnem skrbi in da ima še čas osvojiti barve.
Hvala vsem za odgovore.


_____________________________

Boni

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: poznavanje barv
7.7.2007 21:01:13   
bini
včasih zna vse, včasih pa še rdeče ne prepozna user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: poznavanje barv
7.7.2007 21:59:40   
mehurčica
Naš je kar hitro znal. Malo po 2.letu. Kupila sem mu tiste puzzle, ki se sestavljajo po barvah in bonbončke Smarties, na katerih smo se "učili"-mu je bilo ful zanimivo.user posted image

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: poznavanje barv
7.7.2007 22:14:35   
ana b
Našemu je pa pri treh še zmeraj vse BELO. user posted image

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: poznavanje barv
7.7.2007 23:37:22   
nejcko
Jaz sem ful travmirala, ker naš še skoraj pri 4 letih ni znal poimenovati barv, no, kakšna rdeča pa črna mu je uspela, kaj več pa ne. Pa so me vsi tolažili, tudi zdravniki in psihologi, da ima čas do 7 leta. Potem pa sploh ne vem kdaj, ampak kar znal je poimenovati vse.

Ta mala pa je zdaj stara 3 leta in iskreno priznam, da nimam pojma, koliko barv zna poimenovatiuser posted image . Več že, kot jih je v istem obdobju znal sinuser posted image

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: poznavanje barv
9.7.2007 7:36:04   
Anonimen
moja barve šteka od drugega leta al mal čez. ja zdaj pri treh je že svetlo in temno pa pisano, pa tako in drugačno. eni prej eni kasneje,. tricikla pe še zdej ne zna vozit user posted image  zna pa opisat kakos e ga vozi user posted image

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: poznavanje barv
9.7.2007 8:10:59   
Tajduška
Pri nas je vse RDEČE barveuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: poznavanje barv
9.7.2007 9:12:34   
Bejba
Pri nas zdej rula zelena. Kakšen sladoled boš? Zelen user posted image . H katermu dediju gremo? K ta zelenmu user posted image  In tako naprej user posted image .
Meni je pediatrinja svetovala naj mu dam dve barvi kock in naj jih potem da eno barvo na en kupček, drugo na drug - da tako ugotoviš, če sploh loči barve. No, to znamo, torej barve vidi.
Ponavadi zadane rdečo, zeleno in modro (ampak samo včasih). Sem se sekirala, sedaj ne več. Bo že, ko bo.

Pozdravček.

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Tajduška)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: poznavanje barv
9.7.2007 10:34:09   
srki
Bolj osnovne barve, rdečo, črno, zeleno, pa še te včasih zameša. Star je tri leta. Vse ob svojem času.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: poznavanje barv
9.7.2007 23:04:00   
spacey
Naš pri 27. mesecih pozna 3 barve in sicer:
- pink
- plava oz. morda
- rdeča
in zdej počasi se učimo še rumeno in zeleno.



_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: poznavanje barv
10.7.2007 7:07:10   
mika
naša pri 2,5 pozna vse barve.

Boni,  reci mu naj ti da zeleno, rumeno....kocko. naša se od začetka ni mogla spomnit kako se reče. potem sva delali tako kot sem ti napisala. z barvami sploh ni dala miru, sva šli  že 10 x skoz, ona pa meni: mami šeuser posted image , dokler ni obvladala.


(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: poznavanje barv
12.7.2007 12:31:11   
yvon
Pri 25 mesecih pozna: prva je bila rjava(ne vem kje je najdu prav to), rdeča, zelena, oranžna , rumena in modra.
Ostalo je rjavo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?