|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rota virus
24.7.2007 11:08:52   
vita80
Pozdravljene!

Imam vprašanje. Je od katere otrok imel rota virus? Kak dolgo traja? Bruhanje, driska visoka vročina? Je od katere imel tudi vročinski krč? Kako izgleda? Prosim pomagajte z nasveti! Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rota virus
24.7.2007 11:37:54   
Nika v službi
Mi smo vsi v familiji preboleli rota virus letos spomladi, še najbolje jo je odnesla naša ta mala (takrat je imela 1,5 let) - začela je z bruhanjem, ki je trajalo 2 dni (je pa res bruhala celo noč), potem je nehala bruhat, pa je prišla vročina, vendar le minimalno povišana, na koncu pa še driska. Ta je bila pravzaprav najbolj trdovratna, saj je trajalo več kot 1 teden, da je dokončno minilo. Vsi ostali (odrasli) smo bili veliko bolj ubogi.
Kakor koli že, pomembno je nadomeščanje tekočine in izgube elektrolitov. V lekarni dobiš poseben prašek (hm, kako se že imenuje?!), ki ga zmešaš z vodo in piješ. Če je še visoka temperatura, je pomembno ohlajanje in sredstva za zniževanje (Calpol, svečke, hladne kopeli, obkladki kisa, krompirja....). Predvsem je pomembno, da ne dehidrira, torej VELIKO tekočine.

Drž'te se, zoprna zadeva!

(odgovor članu vita80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rota virus
24.7.2007 12:02:03   
vita80
Ta trdovraten virus je staknil moj nečak in sem zaskrbljena tetka! Tri dni je bil v bolnišnici z visoko vročino 40c bruhanjem in drisko. Zraven vročine je dobil vročinski krč. Tretji dan so se stvari umirile in je lahko šel domov. Prvi dan ko je bil doma je bil kr ok, le slaboten in brez vročine. Danes zjutraj se je pa zbudil in zopet bruhal. user posted image user posted image user posted image  Vse ki imate podobne izkušnje s tem smotanim virusom bi prosla, če mi poveste kako dolgo to traja.
Kaj jest in kaj ne?
Nika hvala za odgovor!
lp od zaskrbljene tetke

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rota virus
24.7.2007 12:25:35   
vita80
Pa še nekaj. A lahko 1,7 mesecev star otrok pije isostar? Zakaj ga priporočate ob tej virozi? Hvala za odgovor!
lp 

(odgovor članu vita80)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rota virus
24.7.2007 12:28:27   
Blink1
Tisti prašek, o katerem je pisala Nika je Nelit in nadomešča izgubljene elektrolite pri driski in bruhanju. Dobiš ga brez recepta. Pa še nekaj o izdelku:

http://www2.lek.si/gui/f-default.htm?main=http%3A//www2.lek.si/farmacija/informacije-o-samozdravljenju/izdelki-in-tezave/nelit60.htm

Pa še nekaj linkov na RR:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=801931&mpage=1&key=rota%2Cvirus&#802246

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=827518&mpage=1&key=rota%2Cvirus&#827546
 
http://www.jana.si/&aiid=2233
 


< Sporočilo je popravil N&N -- 24.7.2007 12:44:51 >


_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu vita80)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rota virus
24.7.2007 12:47:23   
Nika v službi
Hvala, N&N, ja Nelit.

Isostar in 1,7 meseca (koliko naj bi to bilo?!) - ne, tega pa res ne. Kdo ga priporoča?!?!

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rota virus
24.7.2007 13:19:28   
Blink1
Po moje je 17 mesecevuser posted image

Isostar za pit pa tudi jaz še nisem slišala...

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rota virus
24.7.2007 13:58:44   
vita80
Mal nerodno sem napisala starost 1 leto in 7 mesecev je star.


V nekem forumu sem res zasledila, da so ene mamice dajale svojim otrokom isostar za pit.Kaj pravite na to? Tudi meni se zdi,da ta napitek ni preveč priporočljiv za otroke.
lp in hvala! N&N in tebi Nika


NPR. Od članice NRMM:članek viroza-pomoč!
Pri takšnih virozah je glavno,da otrok pije,za jest mu daš pa vse,kar mu prija.Pri tem ni več posebnih diet ipd.,tudi mleko lahko,nikakor pa ne priporočajo več pripravkov kot opisuje *Mateja*.

Mi smo ji pomagali s isostarjem,smokiji,borovnicami iz čaja,bobi palčkami in se je po 7 dneh končno stvar normalizirala user posted image .

Čimprej se pozdravite.

_____________________________

Pa smo štirje :-). Tri babnce in ubogi ati ;-)
Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007

http://marusa2412.moj-album.com/ oti dehidraciji.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rota virus
24.7.2007 14:02:47   
Nika v službi
Zanimivo. Za isostar nisem slišala, ostalo pa naj bi držalo, sploh bobi palčke + coca cola naj bi zapirali. No, osebno nismo probali, sem pa poskusila s čajem iz suhih borovnic.... ne vem, če je ravno ful pomagalo, kaj pa vem....

(odgovor članu vita80)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rota virus
24.7.2007 20:48:36   
LanaM
Če ima otrok rota virus, naj pije, kar želi. pomembno je , da popije čimveč tekočine. V isostaru pa je veliko snovi, ki nadomeščajo izgubo vode v telesu, zato ni nič narobe, če popije tudi nekaj isostara. Tudi jaz sem moji hčerki, ko je imela rotavirus, dala isostar, saj je bila to edina tekočina, ki jo je hotela popiti vsaj nekaj. Otroka pa se do 26 tedna starosti za 130 eurov lahko cepi.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rota virus
24.7.2007 20:53:24   
LanaM
Vročinski krč: Pri vročinskem krču otrok otrdi in lahko začne zavijati z očmi. V takem primwru je treba otroka hitro ohlajati oz. ga čimhitreje pripeljati do zdravnika, da dobi svečko za popustitev krča. če se vročinski krči ponavljajo, ti zdravnik da recepte za svečke, ki se jih otroku da v ritko ob vročinskem krču, zato da krč popusti, potem pa je otroka potrebno ohlajati. Ko je moj sin imel 40,1 vročine, sem v kadf natočila mlačno vodo, potem pa sem postopno dodajala mrzlo. Ko sem sina vzela iz kadi, jo je imel 38.

(odgovor članu LanaM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: rota virus
25.7.2007 23:52:49   
* Mateja *
Pardon, sam kje ste pa mene vmes pobrale? SEm vidla moj nick?!

Sicer pa se mleka in mlečnih izdelkov ne priporoča, sam neko posebno mleko v prahu iz lekarne, zdej ne vem več imena. Je prav namenjeno za te bolezni!

(odgovor članu LanaM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?