|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pik komarja - močna reakcija
31.7.2007 9:35:47   
Olivija
Pozdravljene,

mi imamo spet težave z žuželkami. V soboto je Julijo pičil komar v roko in stegno. Na roki je dobila oteklino, ki je tudi danes še rdeča in malo zagnojena. Na nogi ima pa rav tako bulico s temnim in svetlim kolobarjem okol ter rumeno pikico na sredini.

Smo pa že zjutraj leteli k zdravniku, ker je pa včeraj dobila še visoko vročino.

Zdravnica pravi, da vročina ni povezana s komarjimi piki. Zanima me pa sledeče, ali komarji še kakšne druge bolezni prenašajo (razen malarije)? Sicer mislim, da bi bilo še prezgodaj za tako močno reakcijo, če je slučajno povezana s kakšnimi bakterijami. Nama je pa dala zdravnica tudi napotnico za kri pregledat, če ji do jutri ne bo padla vročina.

Sama sebi se zdim že rahlo paranoična in upam, da je Julija samo zelo občutljiva na pike.
Ali ima kdo kakšno podobno izkuzšnjo?

THX

O.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pik komarja - močna reakcija
31.7.2007 10:07:07   
ČebelicaMaja
Naj te potolažim, da ima naša 15 mesečnica enake reakcije na komarje pike, a ne na vse komarje. Sem bila tudi jaz panična...še po 5 mesecih ostanejo flekci na koži, res se dolgo celi... namaži s Fenistilom in po 2 dneh bo oteklina splahnela- preverjeno, jo pa mažemo vsakič, ko jo previjamo...

Aja, pri nas prav tekočina teče iz biluce, ki se naredi po piku (kot bi bilo zagnojeno), tako, da res grozno zgleda... zdaj jo pa ful čuvamo in sem prav na straži na komarjeuser posted image

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pik komarja - močna reakcija
31.7.2007 10:10:49   
katjandraž
Naš Andraž ima vsako leto s tem težave. Vsak pik od komarja mu ful oteče, da ima premera vsaj 1,5cm. Lani in predlani smo ga morali celo k zdravniku peljat. Dobil je Claritine sirup in še Kuterid mazilo. Letos sm lepo oboje s sabo na morje vzela, tako da k zdravniku ni bilo treba. So ga pa user posted image  popikali, kjub temu, da sem ga zvečer sprejala, pri postelji je imel prenosni odganjalec komarjev, pa še tista reč je bila v vtičnici pri vhodu v stanovanje. Enkrat sem ga pozabila po tuširanju nasprejat in je bil zjutraj čist bogiuser posted image .

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pik komarja - močna reakcija
31.7.2007 10:18:00   
Anonimen
Kombinacija otekline po piku in vročina se mi zdi čisti slučaj.
Glede reakcije na komarje pike pa te lahko potolažim,da jih imamo tudi pri nas doma.Moj vnuk in moja najmlajša.Včasih prav grozljivo izgleda,oteklina,rdečina in oteklo mesto močno vroče,ter srbeče.Oba imata v tem primeru Claritin sirup in še neko mast,pa trenutno ne vem imena.

(odgovor članu katjandraž)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pik komarja - močna reakcija
31.7.2007 12:59:56   
piščanc
naša tjaša ima tako hude reakcije na komarje, da ji vedno po piku dam claritine sirup. omili srbenje in oteklino.

mazilo pa skoraj ne pomaga

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pik komarja - močna reakcija
31.7.2007 14:34:46   
tinatona
Hej!

Naš ima tudi hudo reakcijo po pikih in mi je pediatrinja rekla naj mu par dni dajem zvečer žličko claritin sirupa, pa Fenistil gel naj kupim.

Je pa rekla da je treba zdaj pazit tudi na boreliozo, ker jo tudi komarji prenašajo. Tako da jaz sem bol pozorna na znake.

LP Tina

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pik komarja - močna reakcija
31.7.2007 21:48:52   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: tinatona


Je pa rekla da je treba zdaj pazit tudi na boreliozo, ker jo tudi komarji prenašajo. Tako da jaz sem bol pozorna na znake.




Hvala vsem, sem zdaj dosti bolj pomirjena. Je pa to kar me skrbi, nekje sem že slišala, da se lahko borelioza prenaša s komarji, samo za boreliozo bi bilo zdaj verjetno še prezgodaj?

Ima pa naša pikica še vedno visoko vročino, prejle sva ji delala obkladke, trenutno pa spi.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Carski rez
loko77

Če bi imeli 2 CR-ja in bi vedeli, da bo moral biti tudi v 3-je, bi se odločili za nosečnost?

da (78%)

ne (22%)


Število vseh glasov: 333

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!