|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko kazni za poskus umora?
3.9.2007 13:11:56   
Anonimen
PA ne med partnerjema, da ne bo pomote...

Ne bi razlagala za kaj se je šlo,ampak me je starejši moški napadel s kamnom in je zgrešil in zadel balkonska vrata.

Ker ga bom tožila, me zanima, koliko kazni lahko dobi in kakšno?

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
3.9.2007 13:21:10   
Anonimen
Ne vem če bojo to opredelili kot poskus umora.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
3.9.2007 13:37:34   
Blejka26
če imaš pričepotem se podaj v tožbo,če prič nimaš potem lahko vse stroške sodišča plačaš sama.Zej kazni ne vem kakšne so verjetno pa da pod 500eurov sihurno ne.Vso srečo

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
3.9.2007 13:41:23   
madela
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Ne vem če bojo to opredelili kot poskus umora.



Se strinjam. Sploh pa,če boš klicala policijo,oni to smatrajo kot prepir. Če boš šla pa v tožbo boš pa več izgubila,kot pridobila. Kazen,če bi jo dobil,bi bila samo denarna kazen in ne zapor,če to misliš.

Kaj pa dokazi? A te je človek poškodoval?
Če so zadeve resne in te skrbi,da bi ti ta oseba lahko kaj storila,se pa poskusi zavariovati,policija namreč ukrepa takrat,ko je že prepozno.
Upam,da boš stvari rešila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
3.9.2007 13:47:04   
Julija08
Pri tem ne gre za poskus umora, ampak eventuelno za ogrožanje in poškodovanje tuje stvari. Če gledaš KZ je to opredeljeno v členu 137. in 224.
 
 
Ogrožanje z nevarnim orodjem pri pretepu ali prepiru
137. člen

(1) Kdor pri pretepu ali prepiru seže po orožju, nevarnem orodju ali po kakšnem drugem sredstvu, s katerim se lahko telo hudo poškoduje ali zdravje hudo okvari, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do šestih mesecev.

(2) Pregon se začne na predlog.


Poškodovanje tuje stvari
224. člen

(1) Kdor tujo stvar poškoduje, uniči ali napravi nerabno, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do dveh let.

(2) Če je povzročena škoda velika, se storilec kaznuje z zaporom do petih let.

(3) Pregon za dejanje iz prvega odstavka tega člena se začne na predlog.


lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
3.9.2007 15:28:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: domennatalija

če imaš pričepotem se podaj v tožbo,če prič nimaš potem lahko vse stroške sodišča plačaš sama.Zej kazni ne vem kakšne so verjetno pa da pod 500eurov sihurno ne.Vso srečo


Imam 14 prič...

(odgovor članu Blejka26)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
3.9.2007 15:30:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: madela

IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Ne vem če bojo to opredelili kot poskus umora.



Se strinjam. Sploh pa,če boš klicala policijo,oni to smatrajo kot prepir. Če boš šla pa v tožbo boš pa več izgubila,kot pridobila. Kazen,če bi jo dobil,bi bila samo denarna kazen in ne zapor,če to misliš.

Kaj pa dokazi? A te je človek poškodoval?
Če so zadeve resne in te skrbi,da bi ti ta oseba lahko kaj storila,se pa poskusi zavariovati,policija namreč ukrepa takrat,ko je že prepozno.
Upam,da boš stvari rešila.


Tudi policija je bila na kraju dogodka in kriminalist..

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
3.9.2007 15:47:40   
andrej77
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

PA ne med partnerjema, da ne bo pomote...

Ne bi razlagala za kaj se je šlo,ampak me je starejši moški napadel s kamnom in je zgrešil in zadel balkonska vrata.

Ker ga bom tožila, me zanima, koliko kazni lahko dobi in kakšno?




pač tako nahitro na podlagi zapisa bi rekel, da gre lahko za tri kazniva dejanja: Ogrožanje varnosti, Ogrožanje z nevarnim predmetom pri pretepu ali prepiru ali Nasilništvo...pač odvisno od "drobnega" tiska... za kaj točno bo policija  tega soseda preganjala, se pa pozanimaj pri kriminalistu, ki je bil na kraju

mislim, da poškodovanje tuje stvari v tem primeru ne pride v poštev (spet pravim, kolikor je znano iz zapisa), ker bo izredno težko dokazati namen, da je hotel razbiti steklo... verjetno bo najmanj Ogrožanje varnosti


Ogrožanje z nevarnim orodjem pri pretepu ali prepiru
137. člen (1) Kdor pri pretepu ali prepiru seže po orožju, nevarnem orodju ali po kakšnem drugem sredstvu, s katerim se lahko telo hudo poškoduje ali zdravje hudo okvari, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do šestih mesecev.
   (2) Pregon se začne na predlog.
Ogrožanje varnosti
145. člen (1) Kdor ogrozi varnost kakšne osebe z resno grožnjo, da bo napadel njeno življenje ali telo, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.
   (2) Pregon se začne na predlog.
Nasilništvo
299. člen (1) Kdor drugega hudo žali, z njim grdo ravna, mu dela nasilje ali ogroža njegovo varnost in s tem v javnosti ali v družini povzroči ogroženost, zgražanje ali prestrašenost, se kaznuje z zaporom do dveh let.
   (2) Če dejanje iz prejšnjega odstavka stori dvoje ali več oseb ali če je prišlo do hudega ponižanja več oseb ali če storilec drugega lahko telesno poškoduje, se storilec kaznuje z zaporom do treh let.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
3.9.2007 16:53:44   
Anonimen
In seveda kršenje javnega reda in miru.

(odgovor članu andrej77)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
3.9.2007 20:53:08   
Pupica
Pa dobra si ti men, da ga boš tožla. Kaj če te drugič počaka brez prič?????

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
3.9.2007 21:53:38   
Anonimen
ma kakšen poskus umora...moja tašča je hotla povozit tasta, on se je pravočasno umaknil, mojega moža(Svojega sina) je napadla s sekiro za meso, spraskala po obrazu, prebila ustnico......pa je dobila položnico za kršenje javnega reda in miru.

lahko bi jo tožila civilno, pa je nista in sta šla od nje, tako da dolgo časa ni vedela kje sta.

trkam na les- sedaj je mir

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
4.9.2007 9:33:01   
slovenka
jaz sem pravnica, sicer ne kazenska - ampak se strinjam z zgornjimi, da poskus umora to prav gotovo ni, po moje bi lahko šlo za grdo ravnanje - kar pa kazensko gotovo ne bo šel v zapor - civilno je pa tudi bolj tako - če nimaš telesnih poškodb, a boš tožila za odškodnino za strah? Po moje bodo rekli, da je bil zelo kratkotrajen - recimo v času, ko je kamen letel proti tebi - za to bi ti sodnik dal enih 300 eur. S tem da se bo na sodišču gledala cela situacija - tvoj prispevek npr - ali si mirno šla po cesti in te je en napadel ali pa je bilo prepiranje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
4.9.2007 10:19:10   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

S tem da se bo na sodišču gledala cela situacija - tvoj prispevek npr - ali si mirno šla po cesti in te je en napadel ali pa je bilo prepiranje...



  Točno tako tudi jaz mislim - poslušala se bo cela plat zgodbe tudi iz "druge strani", predvsem, ali je bilo dejanje s čemerkoli izzvano. To so običajno na sodiščih dokaj "spolzke" stvari.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
4.9.2007 10:28:10   
srki
Mislim da je to samo Zakon o prekrških zoper javni red in mir in to ni za kazensko zadevo.

Glede na napisano ene druge anonimne pa sploh.

Če pa je bila policija zraven, zakaj pa ga niso že takrat popisali oz. ukrepali zoper njega?

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
4.9.2007 10:31:17   
Raho
Oprosti, ampak obmetavanje s kamni ni poskus umora. Zato na takšno odločitev niti ne upaj.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
4.9.2007 12:52:23   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

ma kakšen poskus umora...moja tašča je hotla povozit tasta, on se je pravočasno umaknil, mojega moža(Svojega sina) je napadla s sekiro za meso, spraskala po obrazu, prebila ustnico......pa je dobila položnico za kršenje javnega reda in miru.

lahko bi jo tožila civilno, pa je nista in sta šla od nje, tako da dolgo časa ni vedela kje sta.

trkam na les- sedaj je mir



A ti to resno?user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
4.9.2007 22:48:44   
Pupica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

ma kakšen poskus umora...moja tašča je hotla povozit tasta, on se je pravočasno umaknil, mojega moža(Svojega sina) je napadla s sekiro za meso, spraskala po obrazu, prebila ustnico......pa je dobila položnico za kršenje javnega reda in miru.

lahko bi jo tožila civilno, pa je nista in sta šla od nje, tako da dolgo časa ni vedela kje sta.

trkam na les- sedaj je mir



U taj pa še bl nora k pa mojauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
5.9.2007 15:03:28   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

ma kakšen poskus umora...moja tašča je hotla povozit tasta, on se je pravočasno umaknil, mojega moža(Svojega sina) je napadla s sekiro za meso, spraskala po obrazu, prebila ustnico......pa je dobila položnico za kršenje javnega reda in miru.

lahko bi jo tožila civilno, pa je nista in sta šla od nje, tako da dolgo časa ni vedela kje sta.

trkam na les- sedaj je mir



ja fak ane....sej folk res ni normaln?!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko kazni za poskus umora?
5.9.2007 20:44:06   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: domennatalija

če imaš pričepotem se podaj v tožbo,če prič nimaš potem lahko vse stroške sodišča plačaš sama.Zej kazni ne vem kakšne so verjetno pa da pod 500eurov sihurno ne.Vso srečo


Imam 14 prič...


in bodo te priče šle na sodišče če bo treba??

Pri nama so se vsi šopirili, da so vse videli in ko je bilo treba pred policisti kaj povedati pa noben ni videl ničuser posted image  Potlej pa so bili spet vsi najbolj informirani in so vse videli.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?