|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nakup fotoaparata
12.3.2010 16:17:12   
nincy29
Kupujem nov fotoaparat in me zanima kaj mi priporočate.

Uporabljala ga bom za slikanje našega prihajajočega člana in seveda kaki izleti itd.

Cenovno bi dala tam nekje okrog 150€.


Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nakup fotoaparata
12.3.2010 16:50:02   
sončnica14
Se bom še jaz pridružila tej temi (upam ninci29 da ne zameriš).

Tudi jaz iščem en fotoaparat za družinske slike, pa sem čiso izgubljena v tej ogromni ponudbi.
O cenovnem okviru še nisem razmišljala, rada bi pač en fotoaparat, ki bo nezahteven in bo delal lepe slikce ( ter z dobrim razmerjem cena/kvaliteta).

Upam, da nama bo kdo lahko svetoval.

LP

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nakup fotoaparata
12.3.2010 16:54:36   
Anonimen
Midva sva najinega dobila za novo leto. Kupil nama ga je moj oče, ki je, grdo rečeno, kar pikolovki kar se teh tehničnih zadev tiče in ima doma fotoaparat, ki stane ogromno denarja. Nama je vzel Nikon Coolpix za točno 150€. Sva izredno zadovoljna. Slike so zelo lepe, majhen, praktičen in ja, tudi luškan. Ga bova pa prav tako uporabljala predvsem za fotkanje novega družinskega članauser posted image

Upam, da sem kaj pomagala.

Lp

(odgovor članu sončnica14)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nakup fotoaparata
12.3.2010 16:58:25   
Felicita
za ta denar lahko dobiš ogromno, sam mal bolj morš specificirat kaj rabiš oz. kaj ti je pomembno - optični zoom, kvaliteta filmov, ki jih snema, razne funkcije (prepoznava obrazov, stabilizacija slike), kok želiš met ročnih nastavitev, velikost fotoaparata, zaslončka ... pa mogoče tut to, če si že navajena na katero firmo.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nakup fotoaparata
12.3.2010 17:07:12   
nincy29
sončnica14 ah veš da ne zamerimuser posted image user posted image
aprilčica a video posnetke lahko tudi delaš?kaj pa slikanje v zaprtih prostorih?kako ti naredi slike?



velikost fotoaparata in ekrana mi ni pomembna.bolj mi je pomembno da so slike kvalitetne in da tudi v zaprtih prostorih narediš lepe slike.znamka ni pomembna.

sem te modele sonyja gledla:

http://www.odaz.si/si/izjemno-visoka-kakovost-slik-in-funkcije-enostavne-uporabe-v-vec-cudovitih-barvah-i912.shtml

http://www.odaz.si/si/tanek-in-lahek-s-pametnimi-funkcijami-ki-so-preproste-za-uporabo-darilo-i917.shtml

http://www.nakupovanje.net/sony-cyber-shot-dsc-w210s-digitalni-fotoaparat-srebrn-darilo-sony-2gb-spominska-kartica-pr-1195106

pa hm..res nevem no..


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nakup fotoaparata
12.3.2010 17:12:08   
Anonimen
Nincy, tudi v zaprtih prostorih dela zelo lepe slike. Na FB imam tudi video posnetek, ki sem ga naredila že s tem fotoaparatom. poleg tega so vse novejše slike (tiste, ki imajo zraven datum) tudi narejene s tem fotoaparatom. Jaz ti povem, da se sploh ne spoznam na te zadeve, sem pa s tem izredno zadovoljna. prej sva imela Canona, pa niti slučajno ni delal tako lepih slik. No, nisem pa še ugotovila kako se naredi črno bela slikauser posted image user posted image

(odgovor članu nincy29)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nakup fotoaparata
12.3.2010 17:15:05   
Anonimen
Aja, še to sem pozabila. Jaz sem vedno mislila, da moram gledati samo koliko ima teh miljonov pik, ali kaj je že to, pa mi je potem ata rekel, da mi ne pomaga nič, pa tudi če jih ima 43897397 tisoč, če ostale stvari niso dovolj kvalitetne. Torej: moraš gledati vse skupaj. Saj ti pravim, jaz se res ne spoznamuser posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nakup fotoaparata
12.3.2010 18:01:25   
nincy29
ja to informacijo sem tudi jaz dobila glede pixlov.

mi je pa en frend priporoču naj gledam npr. pri sony-ju da ima carl zeiss lečo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nakup fotoaparata
12.3.2010 19:16:59   
Martinčka
midva sva lani kupila enega in sva dala 600 eur.. in zunaj dela resnično noooro dobre slike! svetovne!
sam v zaprtih prostorih pa so slike grde... zdaj pa iščem tudi jaz kaj bolj ugodnega in z edino željo da so slike v zaprtih prostorih res lepe, čiste, lepo osvetljene...

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nakup fotoaparata
13.3.2010 7:35:19   
vesna.com
http://www.mimovrste.com/artikel/1730301924/q=Sony%20Cyber-Shot%20DSC-W210S/digitalni-fotoaparat-sony-cyber-shot-dsc-w210s-srebrn-darilo-kartica-sony-2gb
Tule je mal cenej.


Meni je pri fotoaparatu pomemben digitalni zoom in dobre leče in "antišejk".
Sam digitalni zoom in 100€ žal ne gre.Več kot 3x že težko.Ta pa žal dviguje tudi ceno(med drugim).

< Sporočilo je popravil vesna.com -- 13.3.2010 7:36:45 >

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nakup fotoaparata
13.3.2010 9:24:19   
zmajaz
No jaz imam pa izkušnje z dvema Nikonoma Coolpix in oba delata notri porazne slike, tako da jaz sem rekla, nikoli več Nikon. Imam pa zdaj kompaktnega Olympusa - ta pa dela notri in zunaj odlične slike. Ko mi je kolega pokazal, kako lepe slike dela, sem takoj prodala svojega Nikona Coolpix P80, ki naj bi bil že kao boljši fotoaparat (ni kompaktni) - saj ta je delal zunaj lepe slike, pa 18x zoom je imel, tako da se dalo res na zelo daleč slikati, ampak notri so pa bile slike porazne, sploh pri kaki neenakomerni osvetlitvi. Kupila sem kompaktnega Olympusa (za 180 eur), zdaj sem pa super zadovoljna. Pa tudi 7x zoom ima, tako da lahko tudi na malo dlje narediš super slike.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nakup fotoaparata
13.3.2010 9:34:14   
sončnica14
zmajaz, katega Olympusa  točno imaš?

In kaj to pomeni, da je fotoaparat kompakten?

Hvala in lp  

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nakup fotoaparata
13.3.2010 9:44:06   
zmajaz
Kompaktni fotoaparati so tile tanki, namenjeni predvsem za uporabo z avtomatskimi nastavitvami (čeprav omogočajo tudi kar nekaj ročnih - samo te zahtevajo že kar nekaj znanja). Moj Nikon bi tudi notri zagotovo naredil dobre nastavitve z ustreznimi ročnimi nastavitvami, za avtomatskimi so pa bile porazne. Ampak jaz nimam znanja niti časa in volje, da bi se učila profesionalne fotografije, zato hočem fotoaparat, ki mi naredi dobre slike z avtomatskimi nastavitami. Jaz imam olympusa m 1010, ampak vidim, da ga ne prodajajo več - njegov naslednik (še izboljšan) je pa očitno tale: TALE (m 7010), ali če se zadovoljši z manjšim zoomom, nekoliko cenejši 5010. Mi je pa rekla ena fotografkinja, da so od teh tamalih Olympusi boljši od drugih, ker imajo stekleno lečo, drugi pa večinoma plastično (če to drži).

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nakup fotoaparata
13.3.2010 10:09:14   
sončnica14
uf, zdaj sem malo gledala na Mimo vrste in se res zgubiš v vsej tej ponudi.

Tudi teh Nikon Coolpix (o katerih ste govorile) je več vrst.

No, zmajaz je točno povedala, kateri model ima.

Še kakšne izkušnje??  


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nakup fotoaparata
14.3.2010 9:38:39   
AndrejBiz
Najobljša varianta v rangu do 200 evrov je tale fotoaparat za samo 129,90 evra. Canon Powershot A1100. Ceneje ni nikjer: http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_2596_905086_Canon_PowerShot_A1100_IS_srebrn

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nakup fotoaparata
14.3.2010 14:42:39   
tropical
nincy tukaj poglej si malo:

http://www.monitor.si/testi.php?cat=4&act=ct
http://www.mojmikro.si/search/node/fotoaparati+nikon
http://www.digitalnifotoaparati.com/
http://www.mimovrste.com/katalog/31/digitalni-kompaktni


< Sporočilo je popravil tropical -- 14.3.2010 14:43:41 >

(odgovor članu AndrejBiz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nakup fotoaparata
15.3.2010 18:11:21   
Ribica **
Jaz sem bila navdusena nad Nikonom Coolpix 2400, dokler nisem sla brat recenzij. Luskan, majhen, specifikacije super ... dejstva ob uporabi pa drugacna.

Jaz sem gledala, da bi dala tam do 200e in da mora bit toliko kvaliteten kot Canon A710 IS - ta dela lepe slike povsod. Pa naj vas visok ISO ne zavaja - vecji kot je ISO, bolj je zrnata slika in vecina fotoaparatov pri omejeni svetlobi (najbpogosteje notri) nabije ISO v visave, da je fotka ok, v resnici je pa potem kvaliteta slaba. Nisem pa iskala sirokokotnega objektiva, ker imava tudi dslr fotoaparat, tega pa uporabljam za na hitro ipd. No, ampak mi k sreci foto le ni crknil, tako da nisem kupila novega, pa je tale Canon star ze 3 leta.

Sicer pa mi je Joe (od Jancike RR) priporocal en Fujiev foto, menda ima super barve. Je pa nekaj cez 200€.

Sicer pa sestra ima sirokotnega Sonyja, pa dela slabe slike za moje pojme, moj canon ima super barve in je dober v vseh pogojih, edino pocasen fles ima in za moje pojme preslab makro. Moj ima se enega kompaktnega Olympusa in dela ob omejeni svetlobi in notri zelo zanic slike  - so vse zrnate, ker poveca ISO.

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nakup fotoaparata
15.3.2010 21:07:23   
jar
meni je pri takem fotografiranju zelo pomembno, da ima čimvečji zoom, kajti 3 x optični je premalo, naj bi bilo 7-10_x_. digitali zoom nima veze, kajti ta približa sliko na račun kakovosti, je čisto vseeno, če naknado na računalniku narediš izrez.... digitalni zoom torej ni važen, samo optičen.

za slikanje v prostoru potrebuješ čimbolj širokokoten objektiv, kajti soba bo kmalu prekratka, če razumeš. v sobi ne moreš naredit koraka nazaj, da bi bilo čimveč zajetega v sliki, zato potrebuješ objektiv nekako 27 mm, če je 24 ni nič narobe. običajno je 35 mm. kar je več ne kupi.

slikanje v prostoru: veliko je odvisno od nastavitev. nekateri imajo premočan fleš, zato je fajn, če se da nastavit fleš na 70%, tako niso vsi obrazi preosvetljeni. nekateri imajo res previsoko ISO nastavitev in če je ISO1600 slika brez stojala ni lepa. tako, da je ISO400 max za lepo sliko v prostoru. vse ostalo zahteva vklop fleša.

potem je važno še hitrost zaklopa - torej med eno in drugo sliko. imamo enega cortkanega canona, pri katerem zaspiš od ene do druge slik.

bolj debeli imajo AA baterije. premisli, kaj ti je bolj všeč: tanek aparat in še ena rezervna li-ion baterija (malo dražja, ampak vedi, da bo aparat brez baterije ravno takrat, ko ga boš nujno rabila oz. bo baterija crknila sredi praznovanja) ali malce debelejši in baterija za polnjenje (najbolše so eneloop + hitri polnilec).

filmčki: če ti je važno poglej, da ima čimvečji format in čimveč sličic/s

pomembno je fotoaparat spoznat. meni je všeč, če ima fotoaparat slovenski meni.

aja: čb (ali sephia) slike se seveda na lepo naredit z vsakim programom na računalnikom.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?