|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   oj ta gosta hrana!
18.11.2007 21:11:25   
annie17
Na pomoč!

Nikakor se ne znam orientirat, kako razporediti obroke goste hrane in vse mamice, ki so to že dale skozi, mi tudi ne dajo pravih napotkov. Ali pa ne poznam pravih! Počutim se, kot da sem največji debil.
Ali mi lahko kdo pove, kako naj razporedim obroke. Probali smo že kar nekaj GH, ampak zdaj moram nekako red vzpostavit. Jemo že kar nekaj sadja in zelenjave, pa tudi žitne kašice so našemu user posted image kar v slast.
Ok, imamo 3 obroke gh in 2 mlečna obroka pri 7 mesecih.
Mlečna obroka - ni panike (zvečer in ponoči).
Kaj pa ostalo? Predvidevam, da je najboljše dat sadje zjutraj, nato zelenjavni obrok in potem žitne kosmiče. A je to prav?
Kako pa to potem še dopolnjujem? Kdaj ste začeli pri kosilu dodajati juhico + glavni obrok? Pa saj tudi za zajtrk ne bo večno samo sadje jedel, sploh zdaj, ko bo zima, pa moramo vse sadje kupovati.
Ja, sej vem, zgublena sem, in res bi mi prav prišli kakšni napotki.

Muchos hvala!


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: oj ta gosta hrana!
18.11.2007 21:30:03   
ribica.
Pomembno je tudi to, koliko ima zobkov, koliko je zmožen sam gristi hrano. Po mojem je najboljše merilo, da ga začneš lepo postopno privajat na jedilnik, ki ga prakticiraš tudi sama. Sploh pa če praviš, da ni problemov z novimi okusi. Če mu za zajtrk leži mleko mu ga daj. Drugače pa potem dopoldne kakšno sadje ali jogurt. Za kosilo pa mu komot daš zelenjavno juhico, ali pa kak rižek not, ali pa perutnino. Saj v bistvo lahko že vse je. Jaz sploh ne bi komplicirala. Ko je naš mali začel jesti GH, se nisem obremenjevala v katerem delu dneva mu lahko dam sadnje in kdaj žita. Pač kakor kdaj. Odvisno tudi kaj je jedel za glavni obrok.
Te pa razumem da si malo zmedena, saj sem bila tudi jaz. Sploh pa na začetku, s temi urami. Bolje da delaš po občutku. Tako kot pri sebi. Včasih ti paše kak prigrizek prej, včasih pozneje. Včasih pa tudi kaj sladkega. Sprosti se, če bo lačen, bo ša že dal vedet.

(odgovor članu annie17)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: oj ta gosta hrana!
18.11.2007 21:30:26   
ALESSA
Hy!

Moj user posted image  Anel je tudi star 7. mesecev in mu dajem:

- zjutraj  (rižolino ali keksolino z adaptiranim mlekom - 250 ml)
- dopoldan (skutke z koščki sadja ali monti)
- kosilo (zmiksano juhico, ribano kašo ali rezance, korenček, cvetačo, brokoli  govedino ali piščanca, pa restan krompir ali pire krompir)
- popoldan (sadno kašico z naribanim albert keksom)
- zvečer (rižolino ali keksolino z adaptiranim mlekom - 250 ml)


LP, Alessauser posted image

(odgovor članu annie17)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: oj ta gosta hrana!
18.11.2007 21:57:02   
JAPE
Moram se pridružiti annie17, ker imam podobne težave. Mala je stara 7 mesecev in okusov že kar dosti pozna, vendar ne poje dovolj naenkrat za en obrok........nato lovimo ure, kdaj bo zopet lačna. Najraje pa bi se še kar dojila.
Alessa tvoj nasvet mi je zelo všeč. Me pa zanima kakšno je blato po tej hrani? Mislim, da ima naša zaradi korenčka zelooooo rdečo ritko. Res je boga, samo dotaknem se, že joka. Tudi celjenje je zelo počasno z različnimi kremicami.
Naj ukinem korenček?

(odgovor članu ALESSA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: oj ta gosta hrana!
18.11.2007 22:08:57   
MADMAX
Korenček otroke napenja ali morajo večkrat spahovati. Nekateri dobijo tudi trdo blado. Če ima takšne simtome za nekaj časa kor. opusti in ji daj drugo vrsto zelenjave kot so npr sladki janež, cvetača, brokoli in koleraba.

(odgovor članu JAPE)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: oj ta gosta hrana!
18.11.2007 22:15:07   
sabri
Tudi jaz delam kar po občutku oziroma tako kot tudi meni najbolj paše.
zjutraj: mleko-dojimž
10-11 sadje, včasih s skuto ali pa keksom
14 skupaj kuhano zelenjavo, včasih notri meso, pa polento ali riž ali krompir, da zgosti
17 ali kak jogurt ali skutica ali pa dojim
18-19 riževa kašica ali podobne
20 mleko-dojim
Ima pa vse spasirano, ker se drugače davi, nima še zobk, ko bo pa znala bolj gristi, bom pa še manj komplicirala in bo jedla kar bolj z nami. LP

(odgovor članu JAPE)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: oj ta gosta hrana!
18.11.2007 22:26:19   
kaya2007
madmax, kako se pripravi sladki janež? sem ga ravno danes kupila...

no, mi še nismo tako daleč da bi imeli cele obroke gh...ob 7h pije mleko, ob 11h rižolino inp. včasih ji dam za probat še malo skute ali pa ji dam malo sadja, ob 15h ponavadi zelenjavo, danes že malo piščanca, ob 19h pa spet mleko, včasih malo mlečne kašice. potem ji dam še v spanju mleko in not malo rižolinota, da bolje spi.

(odgovor članu sabri)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: oj ta gosta hrana!
19.11.2007 8:15:45   
poliloni
Janež : ol. olju prepražim malo čebule, dodam narezan janež (odstranim zunanje liste in notranji koren), malo soli in vode in potem to dušim dokler ni mehko.
Jaz mu (ker je že večji) na popraženo čebulico dam še malo mesa in potem skupaj z janežem dušim. Skuham samo še pire krompir in je kosilo zanj narejeno.


_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: oj ta gosta hrana!
19.11.2007 8:43:49   
nuala
Jakob je imel takole:
- zjutraj okrog 6.30 do 7 flaška mleka
- okrog 10.00 sadje ( + košček kruha ali kakšen keks )
- okrog 12 pred spanjem flaška mleka
- po spanju ob cca 15 - 16 kosilo ( juha, zelenjava kot bučke, korenje, cvetača, brokoli, koleraba, OH kot riž, testenine ali krompir, meso največkrat piščanec velikokrat riba )
- zvečer ob 19 včasih kakšen košček kruha, ali zelenjavna juha, ali riž, ali banana, velikokrat pa samo mleko

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu annie17)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: oj ta gosta hrana!
19.11.2007 9:54:38   
ALESSA
Ojla!user posted image

JAPE: mi zaenkrat nimamo problemov ne z blatom in tudi z ritko ne. Ritko mu mažem z Bepanthenom vsakič, ko ga previjem. user posted image user posted image



LP, Alessa

(odgovor članu JAPE)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: oj ta gosta hrana!
19.11.2007 16:24:57   
lilka
Nša Tinka ima 7 mesecev in ji dajem takole:

5.00-5.30-Novalc 180 ml
8.00-8.30:sadna kašica s kuhanim sadjem spasirana, ker drugače jo dviguje
11.30-12.00:različne zelenjave z krompirjem, koruznim zdrobom ali rižem, ter 3x tedensko meso
15.00-15.30-rižolino, ali kakašno drugo mlečno kašico 180 ml
18.30-19.00:Novalc 180 ml- ker noče nobene kašice v flaški ji dajem za enkrat še samo mleko, ko se bo začela prej zbujat ponoči in bo lačna, bom pa še zvečer dajala mlečno kašico in malo flaške navrh

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu ALESSA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: oj ta gosta hrana!
24.11.2007 9:11:54   
kristinaj
pri nas je tako.

ko se zbudi, pol urce za tem ji dam 210 mleka aptamil2

po 2,5 urah do 3 ji dam sadje. če je to hruška ali jabolko ji dodam še dva piškotka, pri banani pa ne.

okoli 11-12, če utegnem imamo kosilo, mineštrca s skutko, če ne utegnem pa kašica in mleko

okoli 15 do 16 je obrok zamenjan z zgornjim, če je bila prej mineštrca je sedaj kašica ali monte in mleko

potem pa okoli¸18do 19 večerja ali naredim gresk ali pa ji dam polno dozo mleka 210 s tremi plasmon piškoti. če ni dovolj ji dodam še mleko in če ne zaspi takoj ji pred spanjem dodam še malo mleka....

stari pa smo 7,5 m 

(odgovor članu annie17)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: oj ta gosta hrana!
26.11.2007 21:58:08   
Brbs
Tudi jaz se priporočam za kak nasvet, namreč naš 7,5m
- še ne je glutena
- prav tako ne mlečnih izdelkov

zato mu dajem različno sadje, zelenjavo, kosmiče (pirine, riževe,itd.) + riževe testenine, krompir, riž, polento.
Zdaj pa problem: iz česa mu narediti 4 različne obroke na dan???

Zjutraj se doji.
Okoli 10-11h dobi kosmiče s sadjem.
Nato čez kake 3 ure ima kosilo (različna zelenjava s prilogo).

Potem pa sem v temi, ne vem, kaj mu naj naredim - velikokrat mu dam še enkrat isto kosilo. Nimam več idej! Do kakega 9. meseca bi se rada vzdržala mlečnih izdelkov in glutena. Torej, kakšna ideja, kaj mu dati za malico in zgodnjo večerjo?

hvala

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: oj ta gosta hrana!
26.11.2007 22:13:18   
massylou
Če se ti še ne zdi zgodaj, lahko probate meska (pusto, zajec/pišč. prsa). Lahko samo juhico naresiš iz tega mesa (fajn precediš skozi servet in ko se ohladi, pobereš dol preostalo maščobo, lahko daš za kak dan ali 2 tudi v skrinjo),  samega meska pa ne daš. In daš meso oz. juhco za kosilo, zvečer pa brez juhice ali meska.
To juhico sem sama delala, preden mi ni DR rekla, naj uvedem meso. To pa zato, da je bla zelenjavica/rižek oz. krompirček bolj krepka.

Lahko daš pa recimo za kosilo kar pač daš, za večerjo pa potem samo še 1 porcijo riža ali krompirja, da se malo nasiti. Pa kako kapljo olivnega olja poleg.
Sadja zvečer raje ne.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: oj ta gosta hrana!
26.11.2007 22:14:37   
massylou
... ali pa kako kupljeno kašico, ki nima not, česar nočeš dat.

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: oj ta gosta hrana!
26.11.2007 22:18:22   
Brbs
ma ja, saj to mi je skrajni izhod, ampak nisem najbolj navdušena nad temi kupljenimi kašicami...

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: oj ta gosta hrana!
27.11.2007 8:35:25   
Ejpril
Stari smo 9,5m in imamo
-zjutraj dojenje
-malica sadje
-kosilo razne kašice,juhe,meso
-malica skuta s sadjem,navaden jogurt 3.5
-večerja žitna kašica
-dojenje
Ne je glutenskih izdelkov(do enega leta),sadne jogurte,skute danone...(teški alergenti),ampak kupujem pasirano skuto lj.m, in not narežem sadje.
Na sistematiki pri 9m imel je 10820 g in 77cm.

(odgovor članu annie17)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?