|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko pojejo vasi 2 letniki
5.12.2007 12:06:44   
*erika*
mene pa zanima koliko obrokv in koliksna naj bi bila kolicina teh obrokov na dan,za okoli 2 leti starega otroka
.in kaj jim dajete za zajtrk(razen cokolina)

_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko pojejo vasi 2 letniki
5.12.2007 12:10:07   
malecka
Moj mali poje za enega odraslega, brez heca. Je mu pa tudi videt user posted image Je kot telebajsek.user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko pojejo vasi 2 letniki
5.12.2007 12:23:15   
*erika*
moj je star 21 mescev velik je 91cm tezak pa okoli 13 kg.a je to normalno



_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko pojejo vasi 2 letniki
5.12.2007 12:26:52   
lelaval
Moja ima pri 2,5 letih 14 kg, tako, da ima tvoj čisto vredu kilograme, ker pri punčkah je navadno teža malce nižja. Moja bi umrla brez čokolešnika in kosmičev - navadno so kar ti za zajtrk in večerjo. Včasih skoraj nič ne poje, večinoma pa je skoraj več kot jaz user posted image . Zjutraj, ko se vstane, je kosmiče, v vrtcu pa zopet zajtrk. Je pa vse - sploh ni izbirčna.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko pojejo vasi 2 letniki
5.12.2007 12:59:37   
Felicity
5 obrokov na dan, kot mi. Količinsko ji dam nekje polovico oz 3/4 moje porcije. ODvisno kaj jemo in kolikšno je povpraševanje.
(od tega zajtrk/kosilo/večerja pa 2x vmes kakšno sadje / jogurt / skuta / puding ipd.)

Zjutraj ji dajem tudi kruh z marmelado/nutelo/medom, kdaj brioš, piškote, merendine, mafin.
Kdaj pa popije samo kakav in noče drugega. user posted image

Kot je na volji.

Pri 26m ima 14,5 - 14,7 kg. Koliko cm ima, ne vem točno.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko pojejo vasi 2 letniki
5.12.2007 13:03:15   
nuala
Moj je zdaj sicer že 3-letnik, ampak ko je bil star 2 leti je jedel približno takole:
- zjutraj ob 7 flaša mleka
- zajtrk okrog 9 kruh namazom ( sirni namaz, marmelada, med, maslo,... )
- pred spanjem ob cca 11.30 sadje, zraven morda kak piškot
- ob 15.00 kosilo ( juha, cca 1 žlica mesa, 2 žlici testenin, zelenjava )
- popoldan sadje ali jogurt ali kruh ali včasih puding
- zvečer okrog 19 še enkrat "kosilo" ( ker sem jaz kuhala zvečer, varuška pa je kuhala kosilo )
- pred spanjem še ena flaša mleka
Jedel je relativ o veliko, imel je pa obdobje, ko se je upiral mesu in zelenjavi. Nikoli ni jedel otroških hran, linotov.

Pri 2 letih je bil visok 98 cm in je tehtal 14kg.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko pojejo vasi 2 letniki
5.12.2007 13:44:10   
Naty_ka
Tudi naš poje porcio odraslega človeka.
Čokolina  pa že kak mesec več noče. Zdaj je aktualno, da mu naredim kakav, not si nadrobi kruh in potem tisto lepo poje. Zjutraj in zvečer.

In pri svojih dveh letih tehta 14,5 kg, visok pa je 96 cm. Je pa slokec. Ima bolj močne kosti.user posted image

_____________________________

VČERAJ JE ZGODOVINA. JUTRI JE SKRIVNOST. DANES JE DAR!


NAJBOLJŠE NE PRIHAJA SAMO. PRIHAJA V DRUŽBI VSEGA (Tagore)




Moški so najpametnejši med seksom, ker so takrat priključeni direktno na izvor
inteligence.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko pojejo vasi 2 letniki
5.12.2007 17:53:11   
*erika*
hvala vsem

_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/

(odgovor članu Naty_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko pojejo vasi 2 letniki
6.12.2007 8:22:44   
Nika v službi
Naša prvi obrok (zajtrk) poje v vrtcu. Imajo običajno kakšne mlečne zadeve - gres, čokolino, mlečni riž,... To ima rada in poje celo skodelico. Zraven popije še kake pol skodelice mleka ali kakava.

Ob 10:00 je v vrtcu malica - sadje in piškoti. Sadje ima zelo rada (piškote pa tudi). Doma čez vikend brez večjih problemov poje praktično celo jabolko, hruško, mandarino, kivi... Piškotov ji praviloma čez vikend ne dajem.

Ob 12:00 je v vrtcu kosilo. Poje ga tako-tako. Juha, ki jo je imela prej noro rada, se ji je očitna malce uprla, zato je običajno poje zgolj nekaj žličk, ostali del obroka pa nekje napol. Razen če je riž - tega obožuje.

Okoli 16:00, 16:30 se nama z možem pridruži doma pri "kosilu". Ne poje veliko, nekaj žlic, zanjo je to bolj topla malica.

Okoli 18:00, 18:30 imamo večerjo. Večinoma hladna - kos kruha + namazi (marmelada, maslo, viki krema ali nutella, pašteta, med...) ali kak -lino, hrenovka (poje 1 polovico hrenovke), palačinke (poje 1,5 palačinke), krompirjevi cmočki (slivovi, marelični, borovničevi - poje 2 kosa), krof, rižev narastek, kak rogljiček, sirovka ali makovka in bela kava oz. kakav, pohane šnite in mleko...

Pred spanjem spije še dober deci čaja.

Imamo dobrih 90 cm in cca. 14 kg.


(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko pojejo vasi 2 letniki
6.12.2007 9:01:50   
Pajaca
Naš poje zelo malo. Rečmo 1/4 porcije normalnega človeka. Ne vem od kje mu 14kg.

Je ene 5-6x na dan.

Čokolina ne je. Za zajtrk imamo običajno kaj za na kruh namazat, ali salamo in sir ali kaj takega.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko pojejo vasi 2 letniki
6.12.2007 11:20:31   
tinas
naša skoz nekaj žveči:
zajtrk (namazan kruh), dopoldansko sadno malico, kosilo ter popoldansko malico (jogurt, puding, piškoti,...) je v vrtecu. Pravijo, da lepo je, ni izbirčna.
ko prideva domov okrog 15-15:30 si že s čim postreže. ponavadi je to nutela s slanimi palčkamiuser posted image ali pa kakšni piškotki ali pa sadje.
potem, okrog 17-18h je z nama še eno kosilo oz. ko-večerjo, ker pač kuhamo, ko pride tudi mož iz službe.
pol pa še pred spanjem kakšno skuto (tavelik topfen, ne une majhne skutice) ali pa čokolino.
pa ima vseeno šele okrog 10kg in 85cm
je pač tak tip. njena sestrična pri 5-ih letih ogromno poje, pa je prava suhica.
ima pač tak metabolizem.
so pa tukaj na RR tudi take mamice, katerih malčki nič ne jejo. sem brala, da živijo od ene ali dveh stvari (npr. goveja juhica ali jogurt). pa imajo nekateri več kil kot naša pri isti starosti. to je zelo odvisno od otroka


(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
6.12.2007 11:42:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tinas)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?