|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pikantna hrana
12.12.2007 11:26:32   
MARTINŠČICA
Hojla,
meni pa v nosečnosti zelooooo paše pikantna hrana. Sicer ne pretiravam z njo, sem in tja si privoščim recimo pol mehiške pizze, kak feferon zraven sendviča, začimbo curry dodajam različnim jedem, chilly koruzni chips h kateremu si naredim guacamolle omako ... Če bi uslišala vse svoje želje po pekoči hrani, bi le-to jedla vsak dan in to večkrat na dan. Ker sem pa nekje prebrala, da za nosečnice pekoča hrana ni priporočljiva, se pač ne pustim prav pogosto zapeljati svojim pikantnim skominam. Kako je torej s pekočo hrano in nosečnicami? Zakaj ni priporočljiva?

_____________________________

200% MAMI
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pikantna hrana
12.12.2007 11:37:14   
Pia77
Ne vem, zakaj bi bilo nevarno... Nekega  prepričljivega argumenta jaz nisem našla.
V drugem trimesečju sem imela obdobje, ko sem tabasco zlivala na vse - testenine, rižoto, sirne namaze... Pred nosečnostjo nisem bila nek hud ljubitelj pikantne hrane, zdaj pa se ta moja nova strast tudi že počasi umirja.

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pikantna hrana
12.12.2007 11:46:55   
tweetek
Mislim da tvoji user posted image nič ne škodi, odsvetuje se jo predvsem zaradi zgage (če imaš reflux je lahko precej zoprno če si prej feferone jedu, ful peče) in prebave. Pa velik nosečkam smrdi. Če ti pa paše in po njej nimaš problemov pa kar navali user posted image

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pikantna hrana
12.12.2007 14:24:24   
StBarbara
ti si kar privosci, ce ti pase. Itak v zmernih kolicinah pomoje ne more skodit. 

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pikantna hrana
12.12.2007 14:47:19   
Anonimen
Nimam pojma, če je nevarno, sem pa enkrat v enem članku prebrala, da si na koncu lahko porod sprožiš tudi s pikantno hrano. Ampak pomoje to velja za tiste, ki je sicer niso jedle, vsaj med nosečnostjo ne. Da naj bi pikantna hrana pognala otročka ven.

(odgovor članu StBarbara)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pikantna hrana
14.12.2007 9:33:55   
Naja30
Kot je ena napisala, če te zgaga peče, je po pikantni hrani to zelo nepirjetno. Če ti paše in nimaš problemov, pa kar navali user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pikantna hrana
14.12.2007 10:39:55   
misar
res ne vem zakaj bi to bilo nezaželjeno. nekaterim narodom je pikantna hrana tako kot nam nepikantna, osnova prehrane, pa nimam občutka, da bi se zaradi tega rojevali nezdravi otroci in postale nosečnice bolne user posted image user posted image
verjetno pa seveda ni v redu, če prej ne ješ spoh pikantno potem pa ful pikantno. to še nenosečemu človeku verjetno škodi. preverjeno na tajskem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pikantna hrana
14.12.2007 15:23:19   
špelin@
Pri meni je edina posledica uživanja pikantne hrane v nosečnosti to, da sta že obe bejbi (tudi 2,5,-letnica user posted image ) zasvojeni s kitajsko kislo-pekočo juho user posted image user posted image user posted image  Zadnjič je v eni restavraciji natakarica 2x vprašala, če res naročamo 4 te juhe, glede na to, da sva le 2 odrasla user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pikantna hrana
14.12.2007 17:28:50   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Pri meni je edina posledica uživanja pikantne hrane v nosečnosti to, da sta že obe bejbi (tudi 2,5,-letnica user posted image ) zasvojeni s kitajsko kislo-pekočo juho user posted image user posted image user posted image  Zadnjič je v eni restavraciji natakarica 2x vprašala, če res naročamo 4 te juhe, glede na to, da sva le 2 odrasla user posted image user posted image user posted image


Midva sva se zadnjic tut hecala, da bo mali po porodu hotel mleko s čilijem... :)
Nekaj teh pekočih substanc prehaja tudi v plodovnico, ki jo otrok pije. ...In če so ugotavljal, da imajo otroci mamic, ki so med nosečnotjo jedle veliko korenčka, korenček bolj radi kot ostali... je ziher tko tut s kislo-pekočo juho :)

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?