|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   triletnik lista knjige namesto da bi spal?
9.11.2007 21:19:44   
saratanja
Moj triletnik je v zadnjem tednu uvedel čisto svojo večerno rutino. Po kopanju in umivanju zob, pravljici in še kakšnemu kratkemu crkljanju, si on potem, ko odrasli odidemo iz sobe prižge še nočno lučko in čisto potiho gleda knjigice v postelji. Ponavadi si še šepeta sam pri sebi, ko `bere`. Zaspi že po kakšnih petnajstih minutah.

Jaz pa sem se znašla pred dilemo. Po eni strani sem strašno ponosna na mulčka, ki pozna že skoraj vse črke, ki zna skoraj na pamet Jurija murija (ga dostikrat slišim iz sobe, ko ga citira) in ima na sploh tako rad knjige. Po drugi strani pa me je strah, da nebi tole njegovo večerno prebiranje knjigic kasneje preraslo v stalno sitnarjenje in odlašanje spanja.  V bistvu me trenutno ta oblika njegovega načina uspavanja pravzaprav nič ne moti in ker se ne znam odločiti, kako naj ukrepam v tej novi situaciji, mu za enkrat še nisem pokazala, da vem da ne spi. Enostavno počakam, da zaspi in šele potem ugašam luč. Nisem pa gotova, da je to pametno ravnanje.

Kakšne so kaj vaše izkušnje. Mu pustim ta način uspavanja (saj tudi jaz preberem kakšno stran v knjigi, da se umirim po koncu dneva) ali naj grem v boj in vztrajam pri stari rutini? Se pravi po prebrani pravljici je treba spat. A ja omeniti moram, da ima zadnje tedne celo množico strahov pred temo in da lahko v miru zaspi,  mu puščamo prižgano manjšo luč, tako da že nekaj časa ne zaspi v temi.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
9.11.2007 21:28:11   
taška30
Jaz ne vidim tu nobenega problema.
Naša 2,5 letnica skoraj vedno vsaj pol ure po odhodu v posteljo še ne zaspi. Sicer še ne zna brat in je knjigice niti ne zanimajo (tudi nočne lučke nima), se pa zato v postelji pogovarja in igra s svojimi 'otročki' (pliškoti), jim razlaga, kaj se je čez dan zgodilo, poje itd...men je čist vseeno, važno, da ostane v sobi in ne hodi ven težit. Očitno ji je to nek ritual.user posted image

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
9.11.2007 21:33:49   
piščanc
vsak otrok ima nekakšne spalne rituale. nekateri se stiskajo s pliškoti, drugi pojejo, poslušajo glasbo, tvoj pač lista knjigice. če te skrbi glede trajanja, potem pač omejita. lahko pogledaš eno knjigico, ki si jo sam izbere, potem pa spat. ali pa ga opomni, če se ti zdi da je predolgo, ampak jaz bi sigurno pustila vsaj pol ure. če ga ne zmanjka že prej seveda.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
9.11.2007 23:25:50   
Marogica
Tudi jaz sem našega v tej starosti pustila "brati" po večernem ritualu. Je bil zelo ponosen, da je sam ugasnil lučko in zaspal, ko se je načital. In verjemi, sedaj je star 6,5 let in zvečer zaspi brez problema, okrog 20.15-20.30.

Ne vem sicer, kdaj hodi tvoj otrok spat. Če se ti zdi, da predolgo lista knjigice, ga začni spravljati v posteljo kakšnih 15 min prej. Ni lepšega, kot "zaspati s knjigo". To delam že celo življenje in si ne znam predstavljati spanja brez tega "rituala".

Mislim, da ni vzroka za skrb.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
9.11.2007 23:35:04   
Anonimen
Jaz bi ga pustila.user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
10.11.2007 5:16:36   
nana 27
Nekaj podobnega je "uvedel" tudi naš fant. Zmeraj po kopanju v postelji še eno uro lista knjigice in debele kataloge z igračami in je čista tišina v sobi. Tudi, ko pridem v sobo po kakšno malenkost, me sploh ne registrira ali pa pokaže s prstom na kakšno sliko, mu povem, kaj je gor in lista naprej user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
10.11.2007 8:54:28   
zoom zoom
Če zaspi se jaz ne bisekirala in bi mu pustila. Pri nas je ravno obratno, ker potem ne zaspi, ampak kar "bere in bere", vmes še kaj iz sobe pride (parkart sigurno), luč se mu je "pokvarila" in ima samo nočno lučko, pa ga sploh ne moti. Spat ga damo okoli 20h, zaspi, če imam srečo ob 22h, če je pa nimam pa po 23. uri. Da ne rečem kakšna je postelja ko zaspi.

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
10.11.2007 11:55:16   
nuala
Oh, Jakob sicer še ne pozna črk, bere pa vsak večer. S tem, da jaz sedim ob njem in berem mojo knjigo, on pa svojo ( no, več njih ). In seveda na ves glas razlaga, kaj se v knjigidogaja; jaz v tem ne vidim nič slabega, tudi sama veliko berem in vedno berem tudi preden zaspim.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
10.11.2007 20:16:58   
Moyca_
ah nič nam ni prav

je kak problem tukajuser posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
10.11.2007 22:44:46   
mamuška
Bodi vesela, da se sam uspava in zaspi. jaz bi ga (sem ga) pustila.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
10.11.2007 22:56:03   
Pikabu
Jaz našo pustim. Ko je enkrat v sobi, ne hodi več ven in to mi je bistveno. Včasih zaspi takoj, včasih jo pa slišim tudi še po eni uri, da se še vedno pogovarja. To je predvsem, če gre čez dan spat, potem zvečer kasneje zaspi.

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu mamuška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
11.11.2007 21:41:38   
Nea
V tem ne vidim nobeno težavo!
Naša triletnica je na knjige čisto nora. Raje vidi, da ji kdo podari knjigico kot pa sladkarije. Vsake tri tedne sva v knjižnici in domov pirvlečeva 10 novih knjig. Zvečer pa zaspi tako, da ji najprej preberem dve pravljici, potem pa še nekaj časa ostane ob prižgani lučki sama  "brati"  pravljice.... in potem hitro zaspi.
A ni to lepo?


_____________________________

Moji sončki
24.1.2004 Ema
06.8.2006 Lara
31.1.2009 Erik

(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
12.11.2007 11:03:06   
saratanja
Hvala za odgovere. So me kar malo pomirili. Torej je to samo odraščanje....

Ne odrašča pa samo on, ampak z njim tudi jaz:)
user posted image

(odgovor članu Nea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
13.11.2007 9:52:42   
racman2
Jz bi ga tudi pustila, saj mu ni treba pokazat, da veš da to počne. Se mi pa zdi zelo fino, če otrok pri tej srarosti samoinciativno prebira knjigice. To mu bo samo koristilo.user posted image

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
14.11.2007 21:35:45   
Pi-kica 1
Mi je poznano. Naš "bere" še kako uro po odhodu v posteljo. Bere pa kar na glas in nič ne šepeta. Midva pa pred vrati poslušava pravljice. Dejansko pa vidim, da tako premaguje strah pred temo in spanjem in ga pustim. Včasih ga najdem celo spečega na knjigi.user posted image

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
20.11.2007 0:25:49   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: saratanja

Ne odrašča pa samo on, ampak z njim tudi jaz:)
user posted image



To pa si lepo napisalauser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: triletnik lista knjige namesto da bi spal?
16.12.2007 23:09:59   
Pupica
Ah pomoje je najbolje pustiti. Tudi pri nas so obdobja, ko mora biti luč na hodniku prižgana, ali pa odprta vrata, potem pa kar nankrat pozabi in je spet vse po starem. Men je najbolj važno, da zaspi in spi sama v svoji sobi.

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?