|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   6-mesečnik - nahod - babyvac
24.11.2009 8:20:56   
Mami26
Pozdravljene,

tako pa je tudi nas našel-nahod. Bila sva pri P, pljuča , grlo in ušesa o.k, le nahod. dala nama je prospan, da bi se izkašljal, čeprav ne kašlja.
1. a mu ga naj dajam ali ne, kaj menite, saj ne kašlja?
2.Zdaj pa naslednji problem, kako očistiti fullll zamašen nosek. Jaz mi namreč našspicam nosek z nisito nato pa poskušam očistiti z babyvacom ampak to je pa preveč zanj, sploh ne dovoli da pridem do noseka, prosim za pomoč.
3. a mu sesate noseka v ležečem ali sedečem položaju.
4. pa še to, glede na to, da se je ponoči ful zbujal ker je imel ful zamaše nosek sva mu z mojim tudi enkrat ponoči čistila z babyvaco, kaj pravite a tudi ve to počnete ali samo pred spanjem. Nisva si več upala prižgati sesalec saj se je drl, zato je moj kr z usti in je baby vac res veliko posrkal, sam je bilo kr hito isto.
5. a ste hodile ven, če ni imel vročine, samo nahod.
6.Kdaj se šteje pri malčkih, da imajo vročimo koliko stopinj?

Prosim za nasvete.

Hvala

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
24.11.2009 8:27:13   
ledenaa
prospan kar pospravi
delaj inhalacije,položajna drenaža( da ne faše kje bronhitisa)
Ko je bil majhen smo leže čistili nosek
Z eno nogo ga čist objameš ( spodnji del telesa),z drugo roko pa tudi oviješ se okrog njega in mu držiš roke in ga samo stisneš k sebi da ne more glave premikati in to je vse
Dajaj mu operil P,da ne bo dobil še kje vneta ušesa
Pojdi ven,če se otrok dobro počuti

(odgovor članu Mami26)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
24.11.2009 8:43:36   
tinaaja
pa vrzi stran nisito in kupi liter fr in 2dcl flasko ali 10ml brizgo. in spuscaj fr cez nos dokler ven tece sluz, seveda mal pa po mal (5-15ml na enkrat).. pritect mora cez. tud ce tuli, joka, krici,... pa probaj v sede, saj je ze dost velik.
ponoc raje spucaj nos kot da se mucite vsi.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
24.11.2009 8:45:54   
Hope2
Naš je ravnokar prehlajen.
Nosek čistim  fiziološko in sicer z 5ml brizgo v vsako nosnico, da pri drugi ven pride, na koncu še z babyvacom. Ni druge, če s eupira je treba vseeno spucat. Spreji niso tako učinkoviti
Nosek mu sesam vedno v sedečem položaju ali pa g amož drži pokonci. Ko je bil mali, je pasel kravice in sme tako sesala.
Za ponoči ti svetujem, da dvigneš vzglavje. Pod posteljo, kjer je glava daj 2 ali 3 knjige. Lahko tudi pod jogi daš v rolo zavito brisačo, ampak pazi, da se jogi ne lomi. Če dvignem vzglavje, ne rabimo nič sesat in lepše spi.
Z našim hodim na sprehod, ker nima vročine. Celo če je sonček si privoščiva doljši sprehod, v meglo pa se ne hodi.




(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
24.11.2009 8:51:09   
Katy78
1. Jaz bi s prospanom še malo počakala, da vidiš, ali ga res rabi ali ne.
2. Nosek moraš sčistiti, pa če se še tako upira, sploh zato, ker če je gnoja veliko, lahko pride tudi do vnetja ušesk. Moj je star 1 leto, pa se še vedno zraven dere. Ko je bil majhen, sem mu čistila leže, potem ko je bil večji, sem poskusila v sede, ampak sem ugotovila, da je leže lažje, saj ga lažje obvladam, ker tako kriči in opleta z vsemi štirimi. Kupi liter fiziološke in pa brizgo, daj ga na bok in začni brizgat v zgornjo nosnico, počasi, tako da iz druge priteče ven. Potem ponoviš na drugi strani. Potem počakaj par minut, da se dobro v nosku razmoči in nato babyvac.
3. Kot napisano zgoraj, jaz še vedno v leže, ker v sede ga sama ne obvladam.
4. Če je bilo treba, sem mu čistila tudi ponoči, ker drugače revček ne more dihat skozi nos in se zbuja.
5. Če ni vročine, greš lahko ven.
6. Isto kot pri odraslih. Zbijaš pa je ne dokler ne doseže 38.5.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
24.11.2009 9:09:56   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Mami26

Pozdravljene,

tako pa je tudi nas našel-nahod. Bila sva pri P, pljuča , grlo in ušesa o.k, le nahod. dala nama je prospan, da bi se izkašljal, čeprav ne kašlja.
1. a mu ga naj dajam ali ne, kaj menite, saj ne kašlja?
2.Zdaj pa naslednji problem, kako očistiti fullll zamašen nosek. Jaz mi namreč našspicam nosek z nisito nato pa poskušam očistiti z babyvacom ampak to je pa preveč zanj, sploh ne dovoli da pridem do noseka, prosim za pomoč.
3. a mu sesate noseka v ležečem ali sedečem položaju.
4. pa še to, glede na to, da se je ponoči ful zbujal ker je imel ful zamaše nosek sva mu z mojim tudi enkrat ponoči čistila z babyvaco, kaj pravite a tudi ve to počnete ali samo pred spanjem. Nisva si več upala prižgati sesalec saj se je drl, zato je moj kr z usti in je baby vac res veliko posrkal, sam je bilo kr hito isto.
5. a ste hodile ven, če ni imel vročine, samo nahod.
6.Kdaj se šteje pri malčkih, da imajo vročimo koliko stopinj?

1. Prospan ni samo za miritev kašlja ampak tudi in predvsem za MEHČANJE SLUZI!! Da se potem lažje izkašljuje in gre gnoj ven. Domnevam, da ti ga je P predpisala s tem namenom. Jaz bi ga dajala, odločitev pa je seveda tvoja.
2.,3. Tako kot je ena ža napisala: kupi liter fiziološke, 5ml brizgo, otroka vzemi v naročje, ga čimbolj fiksiraj, da ne bo glave premikal, glavo nagni nazaj in počasi (npr. po 2 ml naenkrat) brizgaj fiziološko v nosnico. V vsako najmanj 5ml. Pazi da ne boš prehitro in preveč naenkrat brizgnila, ker je lahko nevarno za sinuse. Na začetku naj ti pomaga mož, potem se pa otrok navadi in čiščenje bolj mirno prenese. Potem mu izsesaj ven. Velikokrat otrok že vmes kihne in ven priteče celga vraga. Postopek ponovi večkrat na dan, predvsem pa zjutraj in pred spanjem.
4. Ponoči dvigni vzglavje. Pred spanjem sem jaz dajala tudi kapljice Operil P (eno v vsako nosnico). Tudi če piše, da je od 1.leta dalje. Mi jih je P priporočila. Ampak res samo zvečer. Bo vsaj 7-8 ur v miru spančkal.
5. Če nima vročine obvezno ven. Razen, če je vetrovno in megleno.
6. Vročino ima otrok, če ima nad 37,5 v ušesku oz. nad 37 pod pazduho. Zbijaj čim kasneje (nad 39 merjeno v ušesku).

(odgovor članu Mami26)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
24.11.2009 12:47:41   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

pa vrzi stran nisito in kupi liter fr in 2dcl flasko ali 10ml brizgo. in spuscaj fr cez nos dokler ven tece sluz, seveda mal pa po mal (5-15ml na enkrat).. pritect mora cez. tud ce tuli, joka, krici,... pa probaj v sede, saj je ze dost velik.
ponoc raje spucaj nos kot da se mucite vsi.


Se absolutno strinjam. Na začetku zgleda grozno, ampak potem se navadijo in komaj čakajo da jim spucaš nosek s fiziološko, da lahko dihajo.

Jaz in mali sva bila čisto pod stresom na začetku, ko smo to počeli, zdaj se pa že smeji zraven, se igra s flaškami ipd. Tako da nič ne razmišljaj - vlivaj fiziološko naj teče skozi in na koncu malo posesaj ven - lahko tudi s tistim na vpih, ker ponavadi itak nič več notri ne ostane. Pa še bojijo se jih ne.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
24.11.2009 13:04:47   
krfjolca
Jaz jo dam na bok in jo fiksiram s prosto roko, da se ne more premikat, pa ji potem zlivam fiziološko v zgornjo nosnico, da skozi drugo ven priteče. Tako je bolje, kot če vlivaš noter, ko je otrok na hrbtu, saj sluz izteče ven, in ne po grlu v želodec ali bognedaj celo sapnik. Se pa mala dere in zvija ko črednik, močna je že ful in jo res težko obvladam. Izsesam pa z babyvacom, in sicer imam še boljši položaj - jo dam na posteljo na hrbet, potem pa počepnem nadnjo tako, da ima glavo fiksirano med mojimi koleni, rokice pa v pregibu mojih kolen, in res ne more nič (izgleda pa grozno, čeprav ji ni nič hudega user posted image )

Zvečer pa tudi jaz dajem Operil P, je tudi P svetovala, saj ga dajejo že v bolnišnici novorojenčkom, če je treba. Mi je pa boljši tisti z razpršilcem. Ker kapljico tamala takoj pihne ven, sprejček vsaj zaleže.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
24.11.2009 13:23:03   
Urska09
krfjolca, si mi dala dobro idejo glede Operila P. Kapljice so res nerodne. Pa še nisi ziher, a je stekla ena kapljica al dve al sploh nič. Bom raje kupila razpršilo.

Tale tvoj položaj za "mučenje" mora biti pa dober. Sem se ful nasmejala. user posted image user posted image user posted image Si v živo predstavljam.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
24.11.2009 13:34:59   
krfjolca

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


Tale tvoj položaj za "mučenje" mora biti pa dober. Sem se ful nasmejala. user posted image user posted image user posted image Si v živo predstavljam.


Brez skrbi user posted image
Saj sem tu na RR enkrat pobrala to idejo ;)

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
26.11.2009 9:31:54   
Mami26
Pozdravljene,

hvala vam za vaše nasvete Mi smo nekoliko bolje (nosek zvesto zalivamo s F in sesamo, tako, da sedaj že prihaja smrkec) vendar vročina ne pade. V ritki 37,9 - torej 37,4, saj so mi v lekarni in P rekli maj odšetejem 0,5. Takšno tem ima že od ponedeljka. Pišete da naj ne zbijam dokler ni 38,5 oz 39, kaj pa naj, saj je 4 dni že nesperemenjeno, čepravm mu dajem calpol in sicer iz tega razloga, da ublaži bolečine od nahoda. Kaj naj zdaj naredim. A vročina me misli padit?

Hvala

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
26.11.2009 9:36:24   
ledenaa
To ni vročina
nehaj dajaticalpol
Nahod je nahod,mogoče ima kakšno virozo
Nimaš kaj naredit,ker to NI vročina

(odgovor članu Mami26)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
26.11.2009 10:28:47   
Mami26
o.k, ni vročina je le povišana, ampak ne smeš ven, malemu je ful tečno, če smo ves čas noter,.... Včeraj sva bila pri P, uheki, pljučka, grlo vse o.k, torej ne vem kaj naj, saj mu ne pade pod 37,9.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
26.11.2009 10:29:32   
ledenaa
Ja seveda da lahko greste ven

(odgovor članu Mami26)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
26.11.2009 11:36:16   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Mami26

o.k, ni vročina je le povišana, ampak ne smeš ven, malemu je ful tečno, če smo ves čas noter,.... Včeraj sva bila pri P, uheki, pljučka, grlo vse o.k, torej ne vem kaj naj, saj mu ne pade pod 37,9.


Telo se s povišano telesno temperaturo bori proti okužbam, virusom ipd., zato se je ne zbija, dokler ne doseže vsaj 38.5.

Načeloma se s povišano temperaturo naj ne bi hodilo ven. Boš morala sama precenit, kako mali zgleda, ali je normalno razpoložen ipd. Ko je moj septembra imel virozo in je v bistvu samo smrkal in imel povišano temperaturo, sva šla po kakšnem tednu vseeno vsak dan ven, kljub temu da je imel še vedno 37.4, seveda le za pol urce, da se je prezračil, po 2-3 dneh je pa tudi temp. padla pod 37.

(odgovor članu Mami26)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
26.11.2009 20:01:44   
marjetica8
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78




Načeloma se s povišano temperaturo naj ne bi hodilo ven. Boš morala sama precenit, kako mali zgleda, ali je normalno razpoložen ipd. Ko je moj septembra imel virozo in je v bistvu samo smrkal in imel povišano temperaturo, sva šla po kakšnem tednu vseeno vsak dan ven, kljub temu da je imel še vedno 37.4, seveda le za pol urce, da se je prezračil, po 2-3 dneh je pa tudi temp. padla pod 37.


kaj 37.4 je že vročina? Naš ma (merjeno v ritki) vedno 37.3-5user posted image  Pa je rekla P da v ritki ni vročina, če je pod 38user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
26.11.2009 21:39:03   
šrimpf
v ritki je normalno do 37,5

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 6-mesečnik - nahod - babyvac
27.11.2009 8:41:44   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78




Načeloma se s povišano temperaturo naj ne bi hodilo ven. Boš morala sama precenit, kako mali zgleda, ali je normalno razpoložen ipd. Ko je moj septembra imel virozo in je v bistvu samo smrkal in imel povišano temperaturo, sva šla po kakšnem tednu vseeno vsak dan ven, kljub temu da je imel še vedno 37.4, seveda le za pol urce, da se je prezračil, po 2-3 dneh je pa tudi temp. padla pod 37.


kaj 37.4 je že vročina? Naš ma (merjeno v ritki) vedno 37.3-5user posted image  Pa je rekla P da v ritki ni vročina, če je pod 38user posted image


Povišana temperatura je nad 37.0. Ker se v ritki odšteje 0.5 stopinje, je torej v ritki povišana nad 37.5.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?