|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   baby vac in sesalec
24.11.2009 9:20:34   
anika87
Nimamo še baby vaca, pa ga bomo verjetno tudi mi morali nabaviti... pa me zanima.
Ali se da priklopit na takšen sesalec (tisti, ki imate takšen sesalec):

user posted image

Ker imamo že star sesalec, bi kupila takšnega, takšnega še nimamo, bi nam prav prišel za kakšne drobtine, obenem pa bi recimo mela tudi za baby vac, enostavnejši je kot velik sesalec. Iz starega se malo spraši včasih, drugi sesalec pa je globinec - dokler pa tistega naštima, pa mi prej otrok ozdravi user posted image

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 10:12:43   
travica
žal ne bo šlo, ker mora imeti okroglo luknjo oz. okrogel nastavek kamor daš noter cev od baby vac-a

mi ga tudi na starem modelu od Vorwerka nismo mogli uporabit

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 10:28:02   
kristinaj
madona..za en nosek spucat moreš cel sesalec vlačit okoli.... a ne bi bilo lažje aspiratorja na elektriko kupit, pa še vedno pri roki je....koliko več potegne ven aspirator na sesalec kot tisti na usta.....mislim,da ne dosti več... pa še dela s sesalcem imaš....

če fajn brizgneš fiziološko v nosnico skoraj ne rabiš aspiratorja...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 10:43:49   
Najaa
Kakor komu paše, ne. Če je otrok prehlajen, imamo sesalec skoz na dosegu roke in ni noben problem vklapljat zadeve.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 10:47:52   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

madona..za en nosek spucat moreš cel sesalec vlačit okoli.... a ne bi bilo lažje aspiratorja na elektriko kupit, pa še vedno pri roki je....koliko več potegne ven aspirator na sesalec kot tisti na usta.....mislim,da ne dosti več... pa še dela s sesalcem imaš....

če fajn brizgneš fiziološko v nosnico skoraj ne rabiš aspiratorja...

ja, se strinjam, zato sem jaz kupila aspirator na baterije. Na začetku sem imela na usta, potem pa je bila mala prehlajena in sem živce izgubljala z njim. Res pa si ne predstavljam celo noč na eno uro, ko sem ji čistila nosek, prižigati sesalca in zbuditi celo hišo. Sem pa s tem na baterije več kot zadovoljna in je vreden svojega denarja. Druga stvar pa je ta, da če ima aspirator daljšo cevko, se notri kaj kmalu naselijo plesni, ker se cevka zaradi ozkosti nikoli ne posuši. Aspirator na usta stane 10 eur, kupila sem že dva, na baterije pa je bil v akciji mislim da 35 eur. In je preprost za čiščenje.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 10:48:05   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

madona..za en nosek spucat moreš cel sesalec vlačit okoli.... a ne bi bilo lažje aspiratorja na elektriko kupit, pa še vedno pri roki je....koliko več potegne ven aspirator na sesalec kot tisti na usta.....mislim,da ne dosti več... pa še dela s sesalcem imaš....

če fajn brizgneš fiziološko v nosnico skoraj ne rabiš aspiratorja...


bi blo fajn zadeve prej sprobat, oboje, da potem lahko primerjaš, ne?user posted image

kar tak na pamet ti povem, ker nimam tistega na vdah, da mi kmečka logika pove, da jaz ne morem tako konstantno vlečt, kot vleče sesalec. bistvo vsega je v konstantnem vleku.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 11:00:56   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

madona..za en nosek spucat moreš cel sesalec vlačit okoli.... a ne bi bilo lažje aspiratorja na elektriko kupit, pa še vedno pri roki je....koliko več potegne ven aspirator na sesalec kot tisti na usta.....mislim,da ne dosti več... pa še dela s sesalcem imaš....

če fajn brizgneš fiziološko v nosnico skoraj ne rabiš aspiratorja...


bi blo fajn zadeve prej sprobat, oboje, da potem lahko primerjaš, ne?user posted image

kar tak na pamet ti povem, ker nimam tistega na vdah, da mi kmečka logika pove, da jaz ne morem tako konstantno vlečt, kot vleče sesalec. bistvo vsega je v konstantnem vleku.

Se podpišem.....user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 11:13:23   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

madona..za en nosek spucat moreš cel sesalec vlačit okoli.... a ne bi bilo lažje aspiratorja na elektriko kupit, pa še vedno pri roki je....koliko več potegne ven aspirator na sesalec kot tisti na usta.....mislim,da ne dosti več... pa še dela s sesalcem imaš....

če fajn brizgneš fiziološko v nosnico skoraj ne rabiš aspiratorja...


bi blo fajn zadeve prej sprobat, oboje, da potem lahko primerjaš, ne?user posted image

kar tak na pamet ti povem, ker nimam tistega na vdah, da mi kmečka logika pove, da jaz ne morem tako konstantno vlečt, kot vleče sesalec. bistvo vsega je v konstantnem vleku.


uh pa še kolk več ven potegne! imamo doma cel asortiman pumpic na usta pa so vse nič v primerjavi z baby vacom. sicer pa ja, moraš probat najprej.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 11:17:30   
anika87
IZVIRNO SPOROČILO: travica

žal ne bo šlo, ker mora imeti okroglo luknjo oz. okrogel nastavek kamor daš noter cev od baby vac-a

mi ga tudi na starem modelu od Vorwerka nismo mogli uporabit

Pa mora biti čisto pravilnega kroga oblika? Ker namreč, piše v opisu sesalca - berem s spleta - da ima cevasti nastavek... sama si predstavljam da je to nekaj podobnega tistim nastavkom, ki so kao za radiatorje sesat... ne vem pa kako točno zgleda...

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

madona..za en nosek spucat moreš cel sesalec vlačit okoli.... a ne bi bilo lažje aspiratorja na elektriko kupit, pa še vedno pri roki je....koliko več potegne ven aspirator na sesalec kot tisti na usta.....mislim,da ne dosti več... pa še dela s sesalcem imaš....

če fajn brizgneš fiziološko v nosnico skoraj ne rabiš aspiratorja...


Kakšen pa je to aspirator? Nimam še pojma o teh aspiratorjih, vsepovsod se piše o teh na sesalec... user posted image Seveda me zanima tudi ta na baterije, tut men se zdi (iz prakse še res ne vem), da je to komplicirano sesalec vlačit... zato sem tudi misnla takega malega kupit, ker bi mi tudi ta sesalček prav prišel za kake drobtinice mimogrede...

HB še nimamo problemov, samo sem začela razmišljat o teh bejbivakih, ker naš Nejček malo kašlja... pa upam, da se ne bo kaj razvilouser posted image


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
24.11.2009 11:20:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu anika87)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 11:23:23   
anika87
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

jz uporabljam Baby Vac kr lepo brez sesalca, mogoce mal dlje traja, da z usti povlecem, ampak se mi tistega sesalca ne da vlacit s sabo, ko grem nos cistit...


aha aha... a to gre za isti izdelek? Istega lahko daš na sesalec ali pa z usti potegneš?
Aha, potem pa ni panike... bomo pa z usti vlekli, če ne bo šlo drugače user posted image


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 13:02:43   
travica
med baby vacom in aspiratorjem na baterije ni primerjave
Imam doma oba in je stvar preizkušena. Tisti na baterije smo to kar je v nosku malo posesa - to lahko očistiš tudi z mokro vato, baby vac pa od "nevemkod" "žnoder" ven potegne.
ne poznam pa aspiratorja na elektrikouser posted image

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 13:09:09   
anika87
aha... zdaj pa spet ne vem kaj biuser posted image user posted image

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 13:17:57   
manna
Jaz imam tega na baterije pa ne potegnem skor nič ven. 

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 13:33:45   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: travica

med baby vacom in aspiratorjem na baterije ni primerjave
Imam doma oba in je stvar preizkušena. Tisti na baterije smo to kar je v nosku malo posesa - to lahko očistiš tudi z mokro vato, baby vac pa od "nevemkod" "žnoder" ven potegne.
ne poznam pa aspiratorja na elektrikouser posted image


A ni to mal pregrob način za tko nežne noske? Naša je bila samo enkrat prehlajena in sem ji večkrat na dan vlekla ven z navadnim aspiratorjem, pa so ji po dveh dneh začele pokati žilice v nosku in je vsakič mal krvavela. In najbrž jo je tud že bolelo, ker je začela fajn jokat. Pol sem aspirator nehala uporabljat in je blo po dveh dneh ok.

Hočem rečt, ja seveda brez aspiratorja ne bi šlo ampak če je že ta navaden tko "grob", kako mora biti šele električen? user posted image

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 13:39:04   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: manna

Jaz imam tega na baterije pa ne potegnem skor nič ven. 

pri nas je pa ravno obratno.Smo lani naročili tega za sesalec in smo ga uporabljali samo štiri dni pol sem pa šla v lekarno kupit tega na baterije,ker mi je bilo tako nepraktično tole s sesalcem da ,groza.Vedno sesalec vlačit po hiši pa ponoči pa ...Tale elektronski je pa super vedno pri roki pa še zraven ga lahko neseš,ker če je nosek zadelan mi ne čepimo skoz doma.Potegne pa čist isto-preizkušeno.Z usti pa res ne moreš potegnit tolk kot s tema dvema.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
24.11.2009 13:54:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 13:55:54   
kristinaj
aspirator na elektriko je tak,kot ga imajo v porodnišnici kot dojenčku spucajo dihala... jaz ga na srečo še nisem uporabila... pridno ždi v omari.....



_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 14:01:42   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

A ni to mal pregrob način za tko nežne noske? Naša je bila samo enkrat prehlajena in sem ji večkrat na dan vlekla ven z navadnim aspiratorjem, pa so ji po dveh dneh začele pokati žilice v nosku in je vsakič mal krvavela. In najbrž jo je tud že bolelo, ker je začela fajn jokat. Pol sem aspirator nehala uporabljat in je blo po dveh dneh ok.

Hočem rečt, ja seveda brez aspiratorja ne bi šlo ampak če je že ta navaden tko "grob", kako mora biti šele električen? user posted image


Ravno tisti aspirator na vdih je bolj grob, ker ne mores dobro regulirat moci oz. ne mores vlect ven s konstantno mocjo. Je precej mucno in velikokrat premocno potegnes, sploh, ce se otrok upira oz. ce dolgo traja. Pri elektronskem oz. tudi tem za na sesalec pa je sesanje konstantno, moc pa tudi lahko reguliras.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 14:05:48   
Urska09
Aha, pol je imela očitno ravno zaradi tega ranjen nosek. Še dobro, da zdaj vem.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 14:18:32   
skuštrana
navadnim aspiratorjem, pa so ji po dveh dneh začele pokati žilice v nosku in je vsakič mal krvavela.


Našemu srednjemu  otroku se je dogajalo isto in pediater nam je prepovedal uporabljati aspiratorje za sesalec. Samo fiziološko in nič drugega. Vsakič ko sem mu hotela čistit nos s aspiratorjem se mu je ulila kri. Mogoče ima tudi tvoja probleme s tem, rajši vprašaj pediatra.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 14:38:48   
Urska09
skuštrana, hvala za opozorilo.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: baby vac in sesalec
24.11.2009 23:57:23   
MiNa*
a lahko Baby vac uporabljaš s centralnim sesalnim sistemom? Sesalca namreč nimamo. In kateri električni aspirator sicer priporočate?

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: baby vac in sesalec
25.11.2009 5:49:52   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: MiNa*

a lahko Baby vac uporabljaš s centralnim sesalnim sistemom? Sesalca namreč nimamo. In kateri električni aspirator sicer priporočate?


komot.
mi tudi nimamo sesalca, samo centralni sesalni sistem, pa smo veselo sesali prva 3 letauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: baby vac in sesalec
25.11.2009 8:30:22   
kpmk
mi imamo tega na baterije, ki igra tudi glasbo in mi ne potegne NIČ, ali pa žal ne znam z njim
http://www.ljekarna-rijeka.hr/upload/slike/stvarna/aspirator.bmp
on na sesalec pa je vse potegnil ven

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?