|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vodene koze
8.1.2008 21:31:24   
tajš@
Mamice, na pomoč.
Zelo sem zaskrbljena.
Imam tri otroke (najmlajša je stara 1 mesec). Vsi trije so bili v nedeljo v stiku z deklico, ki je isti dan dobila vodene koze.
Noben še jih ni prebolel, tudi jaz ne.
Ali imaste kaj izkušenj-slišala sem,da obstajajo tudi neka cepiva?
LP,
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vodene koze
8.1.2008 21:46:19   
lex
mislim, da je inkubacijska doba 10 - 21 dni. pa meni je P rekla, da ko so že izpuščaji niso več toliko kužni. najbolje da jutri pokličeš svojo P, drugače pa dobiš imunoglubine ne vem pa v kakšni obliki.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu tajš@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vodene koze
8.1.2008 21:47:25   
Naja31
Pa saj vodene koze niso nič hudega, da bi te moralo tako zelo skrbeti.
Edino pri najmlajši mogoče, ampak če ne bo prehude oblike vodenih koz, še opazila ne bo, pa bo potem mir ko bo starejša,

Drugače so pa kužni dva dni preden se pojavijo izpuščaji in potem dokler se le-ti ne posušijo. Inkubacijska doba pa je res od 10 do 21 dni.


(odgovor članu tajš@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vodene koze
8.1.2008 21:49:15   
N _ B
Kolikor vem, cepijo le ljudi, ki bi bili zaradi te bolezni ogroženi (nosečnice, kronične bolnike).

Je velika verjetnost, da jih kdo od otrok dobi, ker je bila punčka ravno najbolj kužna, ni pa rečeno. Odvisno kako tesen stik je bil s to deklico. Starejša je bila v vrtcu kar nekajkrat izpostavljena noricam, pa jih je dobila pred dvema mesecema. Žal se jim naš takrat 5-mesečnik ni izognil, vendar smo preboleli in je to sedaj za nami. Dobil jih je pa 12 dni po tistem, ko je imela hčerka 1. izpuščaj.

Srečno.

(odgovor članu tajš@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vodene koze
8.1.2008 21:51:19   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Drugače so pa kužni dva dni preden se pojavijo izpuščaji in potem dokler se le-ti ne posušijo. Inkubacijska doba pa je res od 10 do 21 dni.


Drži in izpuščaj se običajno pokaže 14. dan od dneva okužbe. Po tej teoriji se je naš škratek okužil takrat, ko še vedli nismo, da jih bo hči dobila.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vodene koze
8.1.2008 22:23:07   
tajš@
Pri vodenih kozah me poleg za najmlajšo najbolj skrbi, ker še jih jaz nisem prebolela in sem slišala, da se pri odraslem velikokrat zakomplicira, za kar mora v bolnico na infekcijski oddelek, kamor dojenčki nimajo niti vstopa. Ne morem si opredstavljati uboge moje dojenčice z vodenimi kozami in kljub polni dojenosti brez maminega mleka. Ali se tgudi moja psoriaza šteje pod kronične bolezni, zaradi katere bi me cepili?

(odgovor članu tajš@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vodene koze
9.1.2008 10:39:55   
tatam
Zaradi najmlajše ne skrbi.Naš malček jih je mel pri enem mesecu in je šlo mimo brez večjih problemov,razen bolj nemiren je bil.
Imamo pa štiri otroke.Dva starejša v šoli,ki sta zbolela eden za drugim.Potem še dvojčka,od katerih jih je le en dobil!
Upam,da vam bo prizanešeno!!!user posted image user posted image

(odgovor članu tajš@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vodene koze
9.1.2008 10:50:24   
rose
Mi jih ravno prebolevamo.
Inkubacijska doba je 10-21 dni. Najbolj kužen je otrok 2 dni preden izpuščaji izbruhnejo. Prenašajo se kapljično. Tako, da če so bili tvoji otroci v stiku s to šunčko, jih bodo najverjetneje dobili. Je pa bolje, da jih prebolijo čim preje. To seveda ne velja za 1 mesec starega user posted image . Nekateri P pravijo, da tam do 9m so lahko kritične. Zakaj, ne vem.
Razumem pa, da te skrbi zate. Na to nimam odgovora in je najbolje, da se pozanimaš pri svoji zdravnici.
Ko so vsi izpuščajčki suhi oz. v krastah, se otrok ok.
No, naša ta velika je zdaj že v vrtcu, ta mala (5m) jih je pa tudi dobila v nedeljo, točno 20 dni po izbruhu pri prvi. Ko smo bili že vsi veseli, da jih ne bo imela.

srečno, pa upam, da jim uidete

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vodene koze
9.1.2008 11:36:31   
tinkamiška
Tajša@, midva z možem sva jih ravnokar prebolela, mož jih še preboleva, ampak gre že na boljše. Sama sem imela lažjo obliko, mož pa močnejšo. Kar je treba pazit, je, da se koze ne vnamejo ali zagnojijo, tu rado pride do komplikacij ampak mislim, da, če paziš, da se to ne zgodi kar tako. Treba je pazit, da se mehurčki ne predrejo, da se samo na hitro stuširaš in baje jih ni dobro mazati z raznimi tekočimi pudri.
Oba sva jih dobila od hčere, ki se je okužila v vrtcu.

lp,
Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vodene koze
9.1.2008 15:12:29   
tajš@
Hvala vam!
Ve katera od vas, kako je z dojenjem v času vodenih koz?

(odgovor članu tajš@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vodene koze
9.1.2008 16:35:14   
Lenny
Upam, da ti bo zdaj z okužbo prizanešeno. Drugače pa za cepljenje pokliči Zavod za zdravstveno varstvo in se naroči. Tudi jaz jih kot otrok nisem prebolela in me je bilo v drugi nosečnosti pošteno strah, da jih starejši prinese iz vrtca, zato smo ga cepili. Vse O.K. Če te še kaj zanima, pa vprašaj. Ja, cepljenje je seveda samoplačniško.

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu tajš@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vodene koze
10.1.2008 9:17:06   
tajš@
Zelo težko, da nam bo tokrat prizanešeno.
V nedeljo smo namreč praznovali sinov 3 roj.dan. Vsi, predvsem pa okužena deklica so pihali tortico in se igrali. Pred njenim odhodom smo še ji vsi dali ljubčka. Čez eno uro so se ji pojavile vodene koze (takrat je otrok najbolj kužen).
Danes se mi izteka rok, ko bi mogla prejeti cepivo z imunoglobulini, vendar po mnenju zdravnice do zdravila nisem opravičena, ker nimam indikacij.
Torej zdravilo obstaja, jaz pa ga ne morem dobiti, medtem, ko je v Ameriki cepljenje proti vodenim kozam že v osnovnem obveznem cepljenju.
Upamo na najbopljši izid in čakamo!

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vodene koze
10.1.2008 11:35:28   
Lenny
tajš@, držim ti pesti!

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu tajš@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?