|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

FOTO: To je bistvo družine!

Helena Primic, 15.5.2024
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupnega? Preverite v članku in galeriji!

image
Bistvo družine je, ... da spoštujemo in cenimo družinske korenine, hkrati pa smo odprti za mlado in novo. (Freepik.com)
/121


Pred kratkim smo praznovali svetovni dan družine, ki ga sicer obeležujemo 15. maja, zato smo se spomnili, kaj je bistvo družine.

Družine, ki je lahko velika, majhna, enostarševska, sestavljena, istospolna, rasno ali/in kulturno mešana, družina s članom s posebnimi potrebami ali kronično boleznijo, družina s posvojenim otrokom ali težko družinsko zgodbo ... 

Zagotovo je prav vsaka družina posebna in unikatna.

Pa vendar imajo vse družine z različnih koncev sveta in različnih oblik nekaj skupnega. To smo poskusili prikazati s čudovitimi družinskimi fotografijami, ki si jih lahko ogledate v galeriji zgoraj.

 

PREBERITE TUDI: 5 glavnih nalog vsake družine 

 

Sprejetost

V resnici ni važno, kje se otrok rodi - v evrospkem mestu ali v vasici na jugu Kitajske. Prav vsak otrok potrebuje starša oziroma družino, ki ga bo sprejela točno takšnega, kot je. Z vsemi njegovimi šibkostmi in pomanjkljivostmi vred.

 

Svoboda

Otrok potrebuje varen fizični, čustveni in energijski prostor, v katerem se bo lahko svobodno izražal in razvijal vse svoje potenciale. In to tudi takrat, ko je žalosten, jezen in prestrašen. Ravno takrat še najbolj potrebuje ljubezen in podporo svoje družine. 


Vrednost

V družini se moramo počutiti ne le spoštovane in ljubljene, temveč tudi vredne. Potrebne. In to tudi majhni otroci, pa čeprav ne morejo prispevati toliko kot starejši družinski člani. Prav izguba občutka vrednosti je namreč tista, ki pogosto botruje agresivnosti - tako pri otrocih kot odraslih.

 

PREBERITE TUDI: To otroci morajo slišati od svojih staršev

 

Igrivost

Družina je najbolj varen poligon, kjer se je najlažje (na)učiti iger življenja. Zato je pomembno, da družine ne pozabimo na pomen igrivosti, ki v "napakah" več ne vidi napak, temveč nova spoznanja o sebi, drugem, svetu in življenju. Ter dragoceno priložnost za rast.

 

Povezanost

Ljudje smo socialna bitja, ki enostavno potrebujemo drug drugega oziroma skupnost, da lahko preživimo in kakovostno živimo. Družina je otrokova prva ljubeča skupnost in zato osnovna družbena celica, ki jo moramo na vsak način negovati, varovati in ščititi. Kot v družini empatično, spoštljivo in ljubeče skrbimo drug za drugega, saj se zavedamo, da smo povezani in odvisni drug od drugega. 

 

Ljubezen

Najbolj pomembna in čudežna sestavina vsake družine pa je seveda ljubezen. Tista najmočnejša sila na svetu, ki zmore preseči vse razlike, težave, bolečine in izgube. Ki družinske člane čarobno poveže med sabo in jim podari nekaj, kar lahko prejmemo le znotraj ljubeče družine.

V družini smo namreč doma, zato se lahko vanjo vračamo tudi, ko že odrastemo in živimo morda fizično daleč narazen. Družino nosimo v srcu in to tudi potem, ko nekaterih družinskih članov ni več med nami.

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Zakaj starejši otrok ne bi smel biti varuš...
Ruski psiholog Vladimir Petrov je objavil študijo o tem, zakaj naj se starši pri skrbi za mlajše otroke izogibajo prelag...
6
Še poznate stare igre? Se jih še igrate?
Igre poznajo vse kulture sveta. Skozi igro spoznavamo sebe in druge, pridobivamo dragocene izkušnje, rešujemo konflikte,...
4
Zakaj se z otroci pregovarjamo o njihovi v...
Otrok noče imeti čelade, ne posluša me in podobni izgovori staršev. Pediatrinja.si je na Facebooku zapisala odlično spor...
4
BLOG: Ko bom velika, bom bogata!
Zakaj pa hočeš biti bogata?, se slišim in se še v istem hipu vprašam, zakaj hudiča se mi ta hčerina želja nekako ne zdi ...
4



Mamica, a je vse to res?
photo
Na recepciji so nam posodili otroški voziček, v sobi so nas pričakali previjalna miza, kahlica, kopalni plašček za malčk...
Astrološka napoved za starše (15. - 21. ja...
Proti sredini tedna bomo zato lahko pri sebi in tudi otrocih čutili več nemirnosti, dodatne energije in zahtevnejše izzi...




Odvajanje od plenic.
пеперутка16

S čim si pomagate?