|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zajtrk
16.1.2008 15:09:29   
hmm...
Pozdravljene!

Kaj jejo vaši otroci za zajtrk že ob pol 7 zjutraj?? Namreč vedno ga je ob pol 7 ker potem moramo v službo. Muslijev ne mara in sploh nobenih jogurtev. Skratka ne mara nič mlečnega. Ker zjutraj noče nič jest ji je potem slabo.

Prosim svetujte mi!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zajtrk
16.1.2008 15:12:57   
san
že osem let in pol čokolinouser posted image
sin pa banano, al pa včasih piškot. pijeta pa vodouser posted image

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zajtrk
16.1.2008 15:14:46   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: san

že osem let in pol čokolinouser posted image
sin pa banano, al pa včasih piškot. pijeta pa vodouser posted image



Hvala za predlog!


Samo problem je v tem, da je za čokolino potrebno mleko in ona ga ne mara.


Kmalu bom znorela!

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zajtrk
16.1.2008 15:48:47   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: hmm...


Samo problem je v tem, da je za čokolino potrebno mleko in ona ga ne mara.


Kmalu bom znorela!




Seveda boš kmalu znorela, če se ji pustiš pri tem, da si izmišljuje.Ok, štekam, da otrok ne mara ene , dveh stvarih..ampak vseh mlečnih po vrsti..joooj.Dobra si, da se ti da s tem ubadat.Jaz bi na tvojem mestu otroka okol prinesla.Bi ji naredila čokolino, samo bi rekla, da sem ga naredila z vodo, naprimer.Ne vem,no ..ampak jaz se svojemu ne bi tako pustila.Ni šans.
Drugače pa,moj že odkar je na žlico, za zajtrk vedno je kosmiče.Ko je doma, če je kje drugje pa kar je na mizi, tudi kruh in še kaj zraven.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zajtrk
16.1.2008 16:03:16   
ma&he
Koruzne žgance, čokolino, kruh z nutello, margarino, pašteto, jajc, sirčke in ponavadi še skodelico mleka.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zajtrk
16.1.2008 16:07:15   
Naja30
Moja sicer je ponavadi kak kos kruha z namazom ali jogurt nekje ob pol 9h. Če bi pa tako zgodaj imela zajtrk, bi pa ji dala tudi kak čokolino. Kaj lahkega in toplega.

(odgovor članu ma&he)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zajtrk
16.1.2008 20:07:07   
Bonnie_RR
Naš hodi v vrtec in čez teden je zajtrk tam (ob 8h). Imajo pa zelo pester jedilnik.
Čez vikend tud jemo okrog 8h - ima enak ritem. Jemo pa čist različno... Mlečne stvari (čokolino, kosmiče, kruh v mleku, gris, mlečni riž, mlečno kašo, polento z mlekom, jogurt...), kruh /toat s sirom, marmelado, nutelo, tud s skuto, umešano jajce, hrenovko, kakšen puding, palačinke, šmorn... To se zdajle spomnim. Zraven pije pa vodo, čaj (po navadi šipkov) , mleko ali kakav.

Pri nas si tamali, bolj kot pri zajtrku (takrat je res lačen), zmišljuje pri večerji. Takrat ga vprašam, kaj bi jedel. Če mi ne pove nič pametnega, mu dam na izbiro 2 stvari. Kar si izbere, dobi. Če je, je, če ne, gre spat brez večerje. In tud to se večkrat zgodi.

Lp

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zajtrk
16.1.2008 20:41:50   
Anonimen
oprost če neumno prašam..ampak zakaj mora otrok jest zajtrk ob pol 7h zjutraj? takrat človek komaj se zbudi ne pa da bo jedel. no vsaj nam tako zgodaj ne paše jet nič. moje sicer popijeta zjutraj flašo mleka, če ga ne bi marale bi vrjetno kak sadni sok dobile. potem pa zajtrkujeta ob 8h ena pri babi, druga v vrtcu. da bi ju futala ob 6h ko vstanemo in gremo v službo mi še na misel ne pride pa tudi oni dve niti pod razno ne bi jedli.

kam pa pelješ otroka v varstvo? saj ima vrjetno v varstvu zajtrk a mar ne?

(odgovor članu Bonnie_RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zajtrk
16.1.2008 21:57:07   
lelaval
Lara - moja najmlajša se velikokrat zbudi ob 6, pa komaj očke odpre in že reče: mama, AM. Včasih  je tudi kasneje, pa v vrtcu vseeno še je zajtrk -so rekle, da celo po 2x. Midva pa se pol zafrkavava, da jo bo "razneslo" user posted image
Večjadva pa gresta ob 7 v šolo, ampak prej jeta zajtrk - malica je komaj ob10, v šoli pa sva zajtrk odpovedala, ker ga nista hotela jest.

Naši vsi za zajtrk in večerjo v 99% jedo čokolešnik ali kosmiče. Midva tudi ne dava na izbiro 5 vrst - kar se je, se je, ker se potem hrana meče stran. Probaj ga nahecat, da je čokolešnik narejen z vodo -kot je že napisala Njuškalo.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zajtrk
17.1.2008 8:17:20   
ami2
Naš malček tudi ne mara mleka - vsaj ne v enormnih količinah, kar se mi zdi ok, saj ga tudi jaz ne user posted image
Tudi čokolina in ostalih linotov ter kupljenih kašic za dojenčke nikoli ni maral (vedno, ko je poskusil, je pljunil ven - že pri 7-ih mesecih, ko je res rad jedel).

Za zajtrk ponavadi jemo polento (koruzno ali ajdovo) ali kaše (ajdova, prosena, pira, kus kus) - včasih zmešane s sadjem (banana, jabolko...včasih surovo sadje, včasih kuhano), včasih z jogurtom, včasih s sladko smetano, včasih z jajčkom. Ponavadi zraven prigrizne še sir, pred odhodom pa vzame še piškot. Pije pa tudi on najraje vodo, če je zunaj zelo mrzlo mu dam za pit in prigriznit še kompot.
Ta teden že vsako jutro poje surovo jabolko preden se lotimo zajtrka in če se nam mudi poje celo jabolko, malo sira in piškot ali pol žemljice user posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zajtrk
17.1.2008 9:05:41   
dana
Če ne mara mlečnih izdelkov, ji pa kakšen rogljič daj, ali pa makovko, žemljo, pa sok ali čaj zraven.

Mi gremo od doma mal čez šest, tako da časa za zajtrk ni, pa mu dam eno od zgoraj naštetega, da počasi poje na poti do vrtca. V vrtcu imajo pa ob osmih zajtrk.

(odgovor članu ami2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zajtrk
17.1.2008 13:14:47   
aezzy
meni se je tudi cudno zdelo ko sem prebrala uro! zakaj pa mora ob pol 7h jesti????
koliko je pa stara?
moja je med 8 in 8.30, vstane pa 7.30 (je kar tocna). ima pa dneve ko vstane 5 minut cez 8! in takrat je 1x do 9h. sedaj se itak ne mudi ven, ker je se mraz, poleti je bil pa problem, ker je bilo treba ob 9h ze ven, ker je bilo ob 11h ze vroce.
je pa vse po vrsti.
saj imas veliko moznosti brez mlecnih izdelkov. ce bi jedla lino varijanto je frutolino brez mleka in tudi rizolino lako brez nardis in medolino je z vodo.....
ce ima umesan jajcek ne rabis mleka, samo zemljico/kruh za zraven in vodo/caj/sok.
tudi kruh z marmelado/nutelo/pasteto/margarino/medom lahko poje brez salice mleka.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zajtrk
17.1.2008 13:47:20   
karin412
Ajla je lačna takoj ko vstane, takrat pa res ne mislim še kuhat! Ji dam sadje-mandarine, jabolka ali karkoli in vedno poje pri risankah. Potem okoli pol devetih dobi mlečno-riž, proso, kosmiče, gres,polento...

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zajtrk
17.1.2008 13:55:18   
qwasy
Hmm, moja 1,5 letnica se zbudi ob 6ih, pa vedno takoj spije 2,5 deci mleka. Kaj bolj konkretnega ji ne gre po grlu, za mleko pa sama reče.

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?