|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otrdevanje trebuha
16.1.2008 20:22:54   
J.L.
Na pregledu, mi je ginekologinja povedala, da mi otrdeva trebuh. Še sama nevem če je to otrdevanje ali ne, pa se obračam na vas, ki imate z tem malce več izkušenj.  O otrdelosti govorimo, ko je ves napet in trd buši. Če je tako, pol meni otrdi pri vsakem opravilu. Kaj to pomeni? Sem v 26t. MV je zaprt, bolečin ni. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otrdevanje trebuha
16.1.2008 20:33:05   
Skye
Tud men že otrdeva trebuh, pa sem komaj v 21 tednu. Mi je moj G rekel, da je to po 20 tednu normalno, če otrdevanje  ne spremljajo krči. Meni otrdeva parkrat na dan, ponavadi popoldne.

_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otrdevanje trebuha
16.1.2008 20:37:09   
J.L.
Skye pa ti je predpisal kaka zdravila? Meni je predpisala spasmex, vendar ga ne jemljem. Pa tudi dr. Pušenjak pravi, da je normalno, da otrdeva. 

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otrdevanje trebuha
16.1.2008 22:40:40   
Skye
Ne nisem dobila ničesar. Pijem pa magnesol in zdi se mi da mi kar pomaga.

_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otrdevanje trebuha
17.1.2008 6:14:29   
čaki
tud jaz sem mela otrdevanje in celo nosečnost pila magnesol. je g. govorila, da bo porod najbrž prej, pol je bil pa še clo 1 teden kasnej.veliko sem mogla tud počivat. in prav čutila sem ko sem se kaj naprezala, kako se mi je buši napel...sm mislila, da mi ga bo bum

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otrdevanje trebuha
17.1.2008 8:29:13   
jana81
nič skrbet ... skoraj vsaki nosečnici otrdeva trebuh...enim prej drugim kasnej....pij MAGNESOL in DONAT, pa bo bolje...jst sem se že ustrašla ker mi je otrdeval na minuto natančno cel dan, ampak sedaj je bolje.

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otrdevanje trebuha
17.1.2008 8:35:49   
Katina
Tudi meni že dlje časa otrdeva trebuh, vendar je v tvojih tednih to čisto normalno. Če se to dogaja pogosto in dlje časa, malo počivaj. Tudi magnesol naj bi pri tem pomagal - jaz ga jemljem. Najbolj pomembno pa je da to otrdevanje ni boleče oz. ni krčev. Navadno krči pomenijo krajšanje MV, kar pa seveda ni dobro. Kritična meja za dolžino MV je 1,5 cm.
V prvi user posted image sem bila zaradi krčev v 33t v bolnici, pa so me na prigovarjanje spustili domov. Rodila sem sicer 10 dni pred rokom, ampak smo kar dolgo zdržali. Upam, da bo tokrat tudi tako.

Pa srečno.

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otrdevanje trebuha
17.1.2008 9:26:05   
tasyo
So ti punce že bolj ali manj dobro opisale. Otrdevanje trebuha je normalno, ker se maternica na ta način počasi pripravlja na porod. Nič ni hudega, če se to ne dogaja v istih časovnih razmakih in otrdevanja ne spremljajo krči - takrat pa le do G, saj se lahko krajša MV! In seveda počivat! Pa pij Magnesol, če se pojavijo krči vzami Spasmex...

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otrdevanje trebuha
17.1.2008 11:29:16   
Naja30
Po 20t je otrdevanje brez krčev normalno, kot je že ena napisala. Meni otrdeva predvsem proti večeru, ko sem že utrujena in se moram uležt in počivat. Pomaga mi pa magnesol.

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otrdevanje trebuha
17.1.2008 13:07:40   
cv3rklic4
Meni je pa trebuh začel otrdevati že v 16 t (zdaj sem v 20t 4/7, pa se nisem preveč sekirala, ker res Pušenjak pravi, da je to popolnoma normalno. To so samo kakor nekakšni "lažni popadki". Sedaj mi otrdeva manj, predvsem se to zgodi, če sem ful utrujena ali pa včasih zjutraj. Pijem magnesol, pa je vse ok.
Lepo se imejte, pa pobožajte trebuščke.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otrdevanje trebuha
17.1.2008 13:08:57   
Anonimen
cv3rklic4 ja je normlano,če ni drugih znakov zraven,če pa so pa ni več ok.ne si vse napačno razlagat

(odgovor članu cv3rklic4)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otrdevanje trebuha
17.1.2008 13:20:40   
Anonimen
Meni je tudi G v 22. tednu predpisal Magnesol tablete zaradi otrdevanja trebuha, pa tudi nisem tega čutila. Sem pa Magnesol vseeno pila 3x dnevno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?