|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   čakalna doba HSG - Ljubljana
26.2.2008 9:39:04   
Jana28
Živjo,

ali katera ve, koliko je trenutno čakalna doba za HSG v Ljubljani?

Če je predolga, bi šla raje kam ven, samo da pridem čim prej na vrsto. Kakšni predlogi, izkušnje glede tega?

Aja, pa katere teste (krvne) moram naredit prej in koliko prej? pa zanima me še, kateri dan po prvem dnevu M te ponavadi naročijo?

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: čakalna doba HSG - Ljubljana
26.2.2008 9:51:32   
ANIME
mene so samo vprašali kdaj sem imela zadnjo user posted image  in so me še isti mesec naročili (pač na primeren dan). Jaz sem bila na pregledu pred pol leta. Mogoče ima katera novejše informacije.
Pozabila pa sem na kateri dan po user posted image  . Jaz mislim, da sem bila naročena 10 dan.

S seboj moraš imeti izvid iz laboratorija, ki ga narediš kakšen dan pred pregledom.

Dobro opravi!

< Sporočilo je popravil ANIME -- 26.2.2008 9:54:35 >


_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu Jana28)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: čakalna doba HSG - Ljubljana
26.2.2008 11:21:10   
bayb77
ja samo pokliči in povej kdaj si imela zadnjouser posted image  pa te bojo naročili, čakalnih dob ni.jaz sem bila 9 dan po M, mislim, da ni najbolje če greš na pregled v času ovulacije. Ni ravno prijeten pregled, vendar ne boli. Sem imela pa prehodne jajcevode, baje boli če jih nimaš. Izvid krvi pa ne sme biti star več koz 3 dni. Dobro opravi in bodi pogumnauser posted image

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: čakalna doba HSG - Ljubljana
28.2.2008 7:25:49   
Jana28
Mi lahko katera pove, kam moram sploh klicati, da se naročim za HSG? na moji napotnici piše samo KC in nekaj naprej, kar pa žal ne znam prebrat:(

Ima katera mogoče direktno tel.št. za naročanje? zelo bi bila hvaležna!

(odgovor članu bayb77)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: čakalna doba HSG - Ljubljana
28.2.2008 14:49:06   
Lu33
Ti bom kar direktno prepisala:

Za RTG slikanje se naročite po telefonu 01 522 46 67. Pokličite nas prve dni menstruacije v času od 11. do 13. ure.

Pa srečno!


(odgovor članu Jana28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: čakalna doba HSG - Ljubljana
11.3.2008 7:47:14   
Jana28
Lu33, full hvala za kontaktne podatke! sem klicala in za vse firbčne glede čakalne dobe naj povem, da sem klicala 6.3. in dobil datum 18.3. Tako da tudi v Ljubljani očitno ni čakalne dobe, saj prideš na vrsto še v istem ciklusu, kar se mi zdi super! vsaj nekaj, da v tem našem zdravstvu deluje kot mora:)

(odgovor članu Lu33)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: čakalna doba HSG - Ljubljana
11.3.2008 11:00:08   
*bubyka*
Ja sej te morajo vedno še v istem ciklusu naročiti, ker hočejo dobiti med ovulacijo. In ne ko si skoraj pred M.
Ti pa svetujem, da ko boš tam, kot ibojo nastavili in ko bo zrdavnica šla ven, ko te rentgen slika, da si čim bolj sporčšena, tudi če te bo kaj bolelo. Samo odklopi vse. Jaz sem vse skupaj zafrknila, ker me je močno zabolelo in sem se z glavo malo dvignnila in je bil viden slabši rezultat. Pa smo ponavljaluser posted image nič luštno no...zato ;)

(odgovor članu Jana28)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: čakalna doba HSG - Ljubljana
11.3.2008 15:34:48   
Jana28
hvala za nasvet! zanima me, ali ti še isti dan takoj tam povejo kakšen je rezultat oz. kaj so ugotovili? kdaj približno si šla pa domov? jaz sem naročena ob 8.30 in bi rada malo vedela kdaj lahko računam, da bom konec.

Pa še eno vpr. si ti imela vložke seboj? verjetno vsa tista tekočina potem steče ven?

hvala!

(odgovor članu *bubyka*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: čakalna doba HSG - Ljubljana
11.3.2008 17:35:16   
ajam27
Rezultat HSG-ja izveš takoj. Počakaš le v toliko, da je ginekolog prost in si zate vzame čas, da razbere sliko. Domov greš lahko takoj; vsaj v Postojni je tako.
Je pa priporočljivo, da imaš s seboj svoj vložek. Tam ti ga sicer dajo a ta je na las podoben tistim Viriana. Se pravi debel, debel in še enkrat debel.user posted image
Srečno

(odgovor članu Jana28)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: čakalna doba HSG - Ljubljana
11.3.2008 17:53:29   
hokejistka
az sem naročena ob 8.30 in bi rada malo vedela kdaj lahko računam, da bom konec.


Tudi jaz sem bila naročena takrat. Na vrsto prišla šele ob 10:30 user posted image . Domov šla okoli 11:30. je bilo treba počakat, da se slike razvijejo in da zdravnik pokomentira. Domov sem odšla sama. Sem pa vzela taxi. veliko punc pride s partnerjem. Mene ni preveč bolelo, sem bila pa kar malo čudna in mislim, da je bolje, da se sama nisem odpeljala domov.

Vložek ti dajo že na mizi. Ga držiš med nogami in lepo odcepetaš do garderobe, kjer se oblečeš. Jaz sem ga šla nato čez nekaj časa zamenjat na WC. Krvavela pa nisem veliko.

(odgovor članu Jana28)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: čakalna doba HSG - Ljubljana
11.3.2008 19:52:00   
*bubyka*
Jana28 ti cel postopek opišemuser posted image
Naročena sem bila ob 9h. Pa še dve punci.

Vse naenkrat nas je sestra poklicala notr, nam dala 2 tableti proti bolečinam. Spiješ (ti dajo kozarček vode :) )

Greš lulat, če moraš.
Pol pa vsako posebej pokličejo notr. In si notr kakih 15 min.
V kabini se slečeš in nardiš lepo predstavo študnetom, ki vse opazujejo za šipouser posted image 8ni nujno da bodo pri tebi tudi), ko lezeš na tisto mizo. Mita je podobna kot pri G, samo da je čisto ravna, ni stol, noge si pa ravno tako naštimaš gor.
Pride zdravnica in ti začne pač vstavljat tisto kar more. to nič ne čutiš. Zraven tebe pa stoji sestra in te zamoti s kakim pogovorom. (res so zelo prijazne)

No...to mene ni še nič bolelo. Potem pa gresta sestra in dr. ven in takrat te slikajo. Občutiš tak pritisk v bušiju in takoj prideta nazaj notr. Te odmontirajo. Sestra ti da takoj vložek. In spet parada mimo študentov, ko si vložek držiš na luliko in šibaš v kabinouser posted image

Meni ni tok veliko teklo ven. Gre počasi.

No potem se oblečeš in greš ven. Čakaš kakih 15 min, ampak zihr čvekaš z ostalimi puncami.

Potem te pa še enkrat notr pokličejo in te slikajo oblečeno. Še enkrat se pač uležeš, sam hlače si mal dol potegneš, da ne moti zadrga ali pa gumb slike.

Greš nazaj ven. Spet čakaš kaih 10-15 min, pol nas je pa sestra vse poklicala notr, nam dala izvide v kuvertah in sliko.

nič nam ni dr. posebi razlagala kak je izvid. Pač preberš.

In greš domov.

Jaz sem bila pomoje malo zadeta od teh zdravil, ker sem se baje kar smejala, ko sva se domov vozila. Taka čudna sem bila no...ker res redkokdaj kako tableto vzamem in me je zgleda čisto "zadela"user posted image

Doma sem pol počivala, mal me je začelo pečt, sem vzela tableto in zapančkala.

Zdej še mal čutim kako špikanje ali pa pekoč občutek. to je to.
Hodiš lahko normalno, vse ok.

To je touser posted image

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: čakalna doba HSG - Ljubljana
11.3.2008 20:38:17   
Lu33
Hej!

Sem že misla, da sem po HSG bla dobre volje samo zato, ker je bilo vse b.p. Zdaj pa se mi zdi, da sem tud jaz bila mal zadeta - mi je šlo  ful na smeh. Sem se kar režala, ko me je sestra z vozičkom odpeljala nazaj v sobo!user posted image  Pa kakšno uro nisem  dobr vidla na dalečuser posted image .
Sam, da je mimo!

(odgovor članu *bubyka*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: čakalna doba HSG - Ljubljana
11.3.2008 21:16:23   
*bubyka*
Lu33...pri meni pa so ugotovili, da je en jajcevod nerehoden, pa sem se vseeno smejalauser posted image tako da zihr si zadrogeran malouser posted image

a pa si mogoče tudi krvavela kaj? ker mene ječ ist panika, ker niso nič rekle da je to normalnouser posted image

(odgovor članu Lu33)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: čakalna doba HSG - Ljubljana
12.3.2008 17:41:42   
Lu33
Oj!
Krvavela nism nič, mi je pa doktor rekel, da se lahko tud to zgodi.
Čav! 

(odgovor članu *bubyka*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Ponovna zanositev: Idealen premor med nose...
Načrtujeta drugega oziroma naslednjega otroka, pa se sprašujeta, kakšen je idealen in najbolj zdrav premor med nosečnost...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?