|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako veliko odejico za novorojenčka
23.2.2008 18:09:10   
trip
Živjo,

zanima me kaj bi mi svetovale glede velikosti odejice za novorojenčka. Kupila sem že posteljico velikosti 120x60, pa mi je prodajalka svetovala da naj kupim odejico večjo in sicer 140x100. Taka naj bi bila za dlje časa, ker naj bi tisto manjšo dimenzijo otroček prekmalu prerastel (80x120). Zdej se pa ne morem odločit. Bojim se da bo  140x100 prevelika, je pa res da bo za dalj časa. Kaj ve kupujete oziroma kakšne so vaše izkušnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
23.2.2008 18:11:56   
Anonimen
Imam tisti otroski kovter iz Ikeje, dimenzij ne vem na pamet. Je lahek in se mi ni zdel prevelik niti, ko je bila majhna in se cisto nova.

(odgovor članu trip)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
23.2.2008 18:25:04   
bina30
Tudi jaz imam kovterček in pojšterček iz Ikee. Dimenzije odejice so 100x125. Je zelo lahka in pralna. "Problem" je edino, ker nikjer, razen v Ikei ne dobiš posteljnine s temi dimenzijami. Jaz sem že v začetku kupila dve, eno toplo pa mi je mami zašila. Imamo pa posteljico 140x70 in je odejica za malega dojenčka več kot dovolj velika in tudi kar nekaj časa jo bomo še lahko imeli. Ko pa bo premala, pa mi je ne bo škoda zavreči, ker je bila zelo poceni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
23.2.2008 18:26:04   
Anonimen
"Problem" je edino, ker nikjer, razen v Ikei ne dobiš posteljnine s temi dimenzijami.


Ni problem, ker imajo veliko lusne izbire...:).

Ko kupis kovtrcek, vzames se par posteljnin, ki niti drage niso...

(odgovor članu bina30)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
23.2.2008 18:33:34   
frutka_
Kupiš večjo pa jo imaš res za dalj časa. Kupi takšno, da je pralna. Tele Ikeine so sicer poceni in OK ampak meni je po par pranjih čisto taka namrgodena posatala in sem kupila še eno. Cena za odejico+ppjštrček+3kom.posteljnin so prišli 15.000sit takrat.
Sicer pa je najboljša (in draga) posteljnina Odeja, Škofja LOka.

(odgovor članu trip)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
23.2.2008 18:39:00   
Putka
Jaz imam tudi tole iz Ikee, pa sem na začetku mali polovičko spodvila. Če si lahko predstavljaš, je bila čez pol dana, pa je na spodnji strani ležala, z drugo polovico je bila pa pokrita. Pa še obračala se ni, je lepo na boku ostala. Zelo podobno jih v Lj porodnišnici pokrivajo.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
23.2.2008 19:33:56   
jonna
Na Ikeini spletni strani priporočajo uporabo odejice (in povšterčka) od 12 mesecev starosti dalje. Za povšter mi je jasno, za odejico pa ne vem v čem je ovira, da ni priporočljiva za novorojenčka. A je pretežka? S čim naj ga pa pokrivam takoj na začetku? Samo s prevleko?

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
23.2.2008 19:43:01   
Taula
Spalna vreča? user posted image  Ne vem, to tudi mene zanima.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu jonna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
23.2.2008 20:33:56   
BUŠICA
mene pa še zanima s čim ste pokrivali novorojenčke poleti?

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
23.2.2008 21:26:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
24.2.2008 8:41:33   
frutka_
Naš je poletni in sem ga vedno pokrivala s tanjšo odejico. Stanovanje je namreč tako, da je hladno tudi poleti in se temp. ne dvigne nad 22stopinj.
Res fajne, lahke in bombažne odejice ima Odeja, Škofja Loka. So pa takšne lepe, pisane, da prevleke sploh ne potrebuješ. Jaz ti priporočam te odeje.
Te Ikeine so OK, niso pa bombažne. Lahke pa so.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
24.2.2008 13:30:01   
pikica_30
Frutka, katero iz Odeje pa priporočaš?

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
24.2.2008 13:42:37   
Naja30
Če je otrok spomladanski ali celo poletni, ne rabiš neke velike odeje. Kakšno manjšo dekico. Moja je zimska, pa je dolgo bila pokrita z malo debelejšo dekico, še manjšo od 120/80. Še zdaj je za dnevno spanje. Tako hitro pa tudi otrok ne raste.

(odgovor članu pikica_30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
24.2.2008 15:50:43   
frutka_
Pikica_30 kupila sem poletno, tanko, prešito, bombažno odejico. Imajo te poletne, potem prodajajo tudi debelejše zimske (bombaž ali volna), antialergijske...Izbiro imajo res ogromno!
Tudi velikosti so različne;od zibelke pa do konca.




(odgovor članu pikica_30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
25.2.2008 9:15:13   
arsha
V Madridu na semnju sem vidla ciganko, ki je koco odlično transformirala v štorkljo. Legenda.
Predlagam torej: veliko, da bo večnamenska in da bo rasla z detetom (kot čevlji s Piko Nogavičko) user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako veliko odejico za novorojenčka
27.2.2008 17:38:09   
martinuška
Mi smo ravno pred kratkim kupili večjo odejo (140x100 cm) pri Odeji Škofja Loka in mi je ful žal, da je nismo že prej. Pri novorojenčku je seveda ta mala dovolj, vendar čim se otrok začne obračat ponoči, je mala odeja kmalu na strani postelje in otrok ni več pokrit.

Posteljnino smo kupili tudi pri Odeji Škofja Loka. Z obojim smo zelo zadovoljni.

(odgovor članu arsha)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?