|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trdo blato in gh
26.2.2008 15:05:11   
Ronči
Naša user posted image  je že drugič imela trdo blato (traje ponavadi 3-5 dni)...no kakala je bobeke in zelo, zelo jokala zraven. Obakrat smo rešili stvar s slivami.
No problem je v tem, ker odklanja pijačo, noče jest kuhanih suhih sliv in smo ob zaprtosti na frutkovih slivah. Frutek zmešam s kuh.korenčkom, naribanimi jabolkami ali ovsenimi kosmiči. Poznate še katero hrano, ki bi omehčala blato?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: trdo blato in gh
26.2.2008 15:28:10   
MAŠKA
Praviš, da mešaš s korenčkom - korenček zelo zapira, mi je še zadnjič pediatrinja rekla, ker  imamo mi tudi težave s trdim blatom. Ti priporočam, da ga čimprej ukineš.
Sladkan kamilični čaj deluje tudi odvajalno, ampak kamilice ne smejo prevret. Našo požene tudi kefir, kivi, melone.

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: trdo blato in gh
26.2.2008 15:30:09   
Anonimen
Kuhan korenček je tudi našega zaprl ja. user posted image

Sladke kamilice, topel in postan Donat, kuhane slive, kuhano jabolko, kompot iz jabolk + sliv...

(odgovor članu MAŠKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: trdo blato in gh
26.2.2008 15:34:47   
Anonimen
Aja, pa suhe slive namoči v vodo za 24 ur, potem precedi in ji daj za piti.

< Sporočilo je popravil tianna -- 26.2.2008 15:35:10 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: trdo blato in gh
26.2.2008 16:55:15   
Ronči
jaz sem pa prebrala, da korenček mehča blato.
Pit pa neče, niti kapljice.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: trdo blato in gh
26.2.2008 17:19:24   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: Ronči

jaz sem pa prebrala, da korenček mehča blato.
Pit pa neče, niti kapljice.

pol pa bo malo problem če noče pit in ne mara sliveuser posted image
moj je bil 2 dni zaprt, sem mu skuhala suhe slive, pojedel je cca 4 slive in v roku 20 ur 3x fajn napolnil pleničkouser posted image
probaj mu sladkat slive (mogoče so mu pregrenke)




_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: trdo blato in gh
26.2.2008 17:20:27   
Anonimen
Še dojiš? Potem ti popij vodo v kateri so bile slive namočene 24h.

Naš tudi noče piti, ker po steklenički ne zna; na žličko pa bi le gosto. Mu dam iz kozarca, le tako naredi kakšen požirek.

(odgovor članu Ronči)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: trdo blato in gh
26.2.2008 17:21:36   
Anonimen
Jaaaaaa, suhe skuhane slive so res mmmmmmmmmm! Pa tako sladke so. user posted image  Vse je zmazal. Upam, da bo učinek. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: trdo blato in gh
26.2.2008 17:23:43   
sandra85

IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Jaaaaaa, suhe skuhane slive so res mmmmmmmmmm! Pa tako sladke so. user posted image  Vse je zmazal. Upam, da bo učinek. user posted image

a si mu naredila?
javi pol na septembrke, če je bila plenička polnauser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: trdo blato in gh
26.2.2008 21:36:52   
Paštetka
mi smo tudi imeli te težave.

Nam je pomagalo sadje. Več sadnih kašic mu daj. Lahko npr. kompot iz jabolk, hrušk, suhih sliv, maredlic in rozin, pa malo ovsenih kosmičev noter. To je pri nas res odvajalno delovalo, pa še odlično za jest je.

Korenček res zna zapirati, pa tudi naribana jabolka, kot pišeš zgoraj.

Drugače je pa meni P svetovala 10 dni zelo sladke kamilice. Lahko daš instant in na 1 dcl čaja kar 3-4 velike žlice cukra.

PRi 6. mesecih pa odkar smo začeli jesti jogurte, ji pa vsako jutro dam activio slivovo, pa kakamo brez problemov. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: trdo blato in gh
27.2.2008 8:22:30   
mateyka
a ovsene kosmiče daš v sadno kašo in zmelješ s paličnim, da nastane poc?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: trdo blato in gh
27.2.2008 8:57:21   
Paštetka
kaj je to poc? A misliš pacasto? user posted image

Jaz sem skuhala zgoraj omenjen kompot, potem pa, ko je še bila na brezglutenski hrani in na začetku uvajanja, noter dala PROSENE kosmiče in zmiksala. Brez vode ker je drugače preveč vodeno. Dala sem samo kakšno žličko kosmičev in prav nič ni pacasto. Konzistenca je bila kot pri domači marmeladi. Tudi okus je bil takšen.
Zdaj ko je pa že večja in je lahko gluten, pa lahko daš tudi OVSENE kosmiče. ČE paje preveč vodeno oz. redko, pa dam še kakšna 2 keksa noter. REs je tako sladko in odlično za prebavo.

SIcer še nisem probala, ker nismo še tako daleč, ampak po moje bi lahko prvo omenjeno kašico lahko komot namazal na kruh namesto marelade, saj je okus res odličen. Ne smeš edino pretieavarti s slivami.

Npr. 3/4 jabolke, pol hruške, 1/2 pesti rozin in suhih brusnic, 4 marelice, 3 slive.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: trdo blato in gh
27.2.2008 10:18:49   
jaša2
bog ne daj korenčka!

našo je fajn odprlo jabolko, hruška ,marelice...pa fejsta sladkan čaj, pa kamilični čaj (kamilice samo na hitro vržeš v vrelo vodo in jih ne pustiš vret).

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: trdo blato in gh
27.2.2008 13:04:34   
Bety100
Kuhan korenček zapira (baje svež pa ne). Našo so tudi ovseni kosmiči ful zaprli, od takrat jih ne jemo več, sem pa slišala (preverila pa nisem), da moraš ovsene kosmiče namočit čez noč, če nošeč da zaprejo. Nas "odpira" vse sadje (razen banane in postanih jabolk), pa špinača, seveda najbolj pa slive v vseh oblikah. Lahko pa poskusiš z zelo sladkim kamilicam (cukr mora prevreti, pa samo dve minuti moraš pustiti kamilice v vodi). 

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: trdo blato in gh
27.2.2008 23:27:35   
december06
Za zaprtje pomaga tudi mlečni sladkor, ki ga daš pač v neko tekočino. Meni je P svetovala, 10ml čaja z mlečnim sladkorjem (dobiš v lekarni), pred hranjenjem. Mi drugače pijemo Novalac proti zaprtju.

(odgovor članu Bety100)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: trdo blato in gh
29.2.2008 6:00:24   
anju
moj tudi ne mara nič pit. ne mara sliv. ne mara frutka slive. kar spije je dojenje. kakanje se je uredilo, ko sem mu začela vsak dan dajat sveže sadje. najraje ima (zaenkrat) zelo zrelo hruško. verjetno, ker je sladka, pa še lepo se v ustih zmehča (jabolko težje), ker mu dajem koščke. je zamudno, ampak boljše za prebavo kot kaša. in krhlje pomaranče olupim tiste tanke kožice in mu dam, da posesa: zadnje dni se pokaka takoj, ko se zbudi.

< Sporočilo je popravil anju -- 29.2.2008 6:01:59 >

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: trdo blato in gh
29.2.2008 7:52:52   
Paštetka
anju, nočem biti pametna, ampak pomaranče in vsi ostali agrumi so šele nekje pri enem letu. Tvoj je verjetno manj, če uvajaš GH.

Drugače pa če mu nič ni, mu verjetno potem že paše. Moj je dobil močne krče še po 1. letu od pomaranč ali pomarančnega soka.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: trdo blato in gh
29.2.2008 21:18:39   
saskija
jaz pa naredim takole, ko moj otrok malo težje kaka pač naslednji dan več dojim in dodajam malo manj hrane in potem se črevesje spočije, tekočine pride več v telo in otroček spet veselo kaka. Včasih imam občutek, da mu GH preveč obremeni prebavo in da mu nato dojenje zelo dobro dene. Brez sladkanih kamilic, brez sliv, brez takšnih in drugačnih miksov....

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: trdo blato in gh
1.3.2008 7:55:34   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

anju, nočem biti pametna, ampak pomaranče in vsi ostali agrumi so šele nekje pri enem letu.


1.umijem pomarančo.
2.olupim.
3.ponovno umijem roke preden nadaljne rokujem z olupljeno pomarančo.
in tako naj bi počeli tudi odrasli, ko se spravijo jesti agrume (saj si mislila zaradi špricanja po enem letu? saj če bi mi ponaranče rastle na vrtu, ne vidim razloga zakaj ne.)


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: trdo blato in gh
1.3.2008 7:57:23   
anju
aja, ko stiskamo sok iz pomaranč se, izloči ven iz olupka še največ špricanja, čeprav jo prej umijemo...

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?