|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Obrestna mera?
9.3.2008 10:40:47   
Skratek46
Zanima me kaj bi mi vi svetovale glede stanovanjskega kredita.V Italiji so variabilne obrestne mere pokopale marsikoga in zdej sva šla na banko(v Itaiji-ker bova tam živela) in nam je bankir svetoval vseeno variabilno obrestno mero,ker pravi da slabše kot tako ne more bit in da bi se zdej morala zadeva začet nižat.Jst sm pa v dvomih,ker se mi vseeno zdi da pri fixni obrestni meri vedno veš kaj moraš plačat...Moji sodelavki so tudi grozno zrastli mesečni obroki.
A mi lahko zaupate vaše izkušnje in mnenja?
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Obrestna mera?
9.3.2008 10:44:21   
Anonimen
Pri stanovanjskem kreditu tezko "prides cez" s fiksno obrestno mero, saj ta ponavadi pomeni visje obroke, na dolgi rok je razlika se bolj ocitna. Ponavadi je zato startna osnova, visina kredita, precej manjsa pri njih kot pri variabilnih.

Kaj naredit? Ce zelis priti do stanovanja, se moras verjetno zakreditirat, a ne?Kar lahko naredis je, da ne gres do plafona (polna tretjina dohodka ali se vec) in si pustis nekaj prostora za dihanje, ce pridejo tezki casi.

(odgovor članu Skratek46)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Obrestna mera?
9.3.2008 12:31:51   
Spark
Sedaj se mi zdi, da bi bilo zelo nesmiselno vzeti fiksno obrestno mero. Ker se mi zdi, da so sedaj trenutno zelo visoke. Ker v zadnjem letu in pol so obresti zelo rastle. In to pomeni, da bi ti odplačevala kredit po zelo visoki obrestni meri dolgo časa.
Jaz mislim, da bodo spet padale. Vsaj tako je bilo pred 8 leti. Obresti so bile res zelo visoke in potem so začele poasi padati in v roku 4l zelo padle. Zadnji dve leti pa so ponovno rastle. Tako, da jaz osebno ne vem kako bi se odločila, pa čeprav sem zelo ziheraš. Ampak verjetno bi vzela variabilno obrestno mero.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Obrestna mera?
9.3.2008 13:15:33   
Anonimen
Sedaj se mi zdi, da bi bilo zelo nesmiselno vzeti fiksno obrestno mero. Ker se mi zdi, da so sedaj trenutno zelo visoke.


Odvisno na kaksno obdobje jemljes.

Saj razlika v obroku niti ni toliko pomembna v tem konkretnem primeru, bolj gre za strah, kaj se mi lahko zgodi ob spremembi. Sicer je fajn, da se selis v stanovanje, ki si ga zelis in ti je po gustu, vendar ce te je vsak mesec strah, kaj se bo zgodilo s tvojim kreditom, je dobro razmisliti o kaksnem kvadratu in evru na mesec manj. Ni toliko pomemben evro, ampak tvoja pripravljenost na (ne)tveganje.

(odgovor članu Spark)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Obrestna mera?
9.3.2008 17:03:31   
Olivija
Zelo težko je pri nas dobiti fiksno OM. Zato sem se zdaj odločila, da bom še v tujini preverila. Moram pa še enkrat pregledati dolgoročno rast/padanje Liborja in Euriborja, ker se mi zdi, da je bil Libor tam v začetku devetdesetih res nenormalno visok (9%).

Sem že pogledala. Euribor je zdaj zelo visok, ampak je bil pa Libor tudi že višji.

Mah, nevem, se mi zdi, da bom počasi že diplomirala na tem področju. Trenutno pa tudi nimam toliko časa se s tem ukvarjat, sem pa že spraševala naše banke po fiksni OM.

Jaz se veliko bolj nagibam k fiksni, pa čeprav to pomeni velikokrat višji obrok, ampak vsaj točno veš kakšen je in za dobo 20 let se mi zdi to zelo pomemben podatek


< Sporočilo je popravil Olivija -- 9.3.2008 17:06:30 >

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Obrestna mera?
9.3.2008 20:53:48   
sazi
Jaz imam kredit z variabilno obrestno mero. Ena je zadnjič na eni temi pisala, da se je zanimala za fiksno in ugotovila, da ti jo dajo samo za 10 let, za več je pa potem naprej variabilna.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Obrestna mera?
9.3.2008 22:56:04   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Jaz imam kredit z variabilno obrestno mero. Ena je zadnjič na eni temi pisala, da se je zanimala za fiksno in ugotovila, da ti jo dajo samo za 10 let, za več je pa potem naprej variabilna.


To sem jaz napisala, ker sem brskala po nemških straneh in sem zaenkrat to ugotovila, sumim pa, da se obstaja možnost tudi za dlje. user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Obrestna mera?
13.3.2008 17:25:10   
eggo

IZVIRNO SPOROČILO: Skratek46

Zanima me kaj bi mi vi svetovale glede stanovanjskega kredita.V Italiji so variabilne obrestne mere pokopale marsikoga in zdej sva šla na banko(v Itaiji-ker bova tam živela) in nam je bankir svetoval vseeno variabilno obrestno mero,ker pravi da slabše kot tako ne more bit in da bi se zdej morala zadeva začet nižat.Jst sm pa v dvomih,ker se mi vseeno zdi da pri fixni obrestni meri vedno veš kaj moraš plačat...Moji sodelavki so tudi grozno zrastli mesečni obroki.
A mi lahko zaupate vaše izkušnje in mnenja?
Hvala.



pri kakšni banki ste pa gledali? a komplicirajo kaj z plačami kot ti našiuser posted image ??

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?