|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mene zanima
3.2.2005 12:02:16   
Anonimen
tiste ki ze imate :duda: doma, koliko uz pregledov ste imele v celi nosecnosti?in kdaj?:zmeden2:
Jaz sem do zdaj imela 3(nuhalna, enkrat zaradi bolecin,morfologija)9nebesa.mislim pa da sem zakljucla z uz.sicer sem se odlocla, da nebom sla sampolacinsiko, ker uz ni okei za :duda:.
Bomo ze pocakali do maja, da bomo vidli kaj mamo med nogicami!:love:
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   mene zanima
3.2.2005 12:05:09   
Pi-kica 1
Meni je ginekologinja na vsakem pregledu naredila tudi UZ, potem še nuhalna, morfologija, pa še ena specialna morfologija. Ne vem, mislim, da sem jih imela enih devet, deset sigurno. Nisem še slišala, da bi bil UZ škodljiv za pikece.

LP

Pi-kica

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   mene zanima
3.2.2005 12:06:40   
Pikapolonica
Ja, jaz sem imela fajn zdravnico in mi je UZ delala čisto na vsakem pregledu. Sicer to niso bili dolgi UZ, toliko pač da je videla da moja Tia miga in da je vse OK. Sicer ti pa menda res pripadajo samo trije.

Upam, da bo tudi tvoj zdravnik pozabil na zakone...

LP, Pikapolonica :pika:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   mene zanima
3.2.2005 12:09:11   
Anonimen
Tudi jaz sem imela UZ na vsakem pregledu, ker sem pred leti imela spontan splav.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   mene zanima
3.2.2005 12:13:12   
ajda11
lp

V prvi nosečnosti dva (10 teden+morfologija v 22 tednu), lani pa sem jih imela pet. V 9 tednu vaginalnega kot potrditev nosečnosti, 12 teden NS, potem v istem tednu še 2x, ker je bila NS povečana in je bil potreben THT test. Zadnji je bil pa morfologija v začetku 23 tedna. In to je bilo vse. Če se Ajda ne bi obrnila z glavico navzdol bi imela v 36 tednu še enega, a se je gospodična blagovolila obnit, tako da je ginekologinja zatipala glavično lego.

suzana

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   mene zanima
3.2.2005 12:15:55   
ajda11
lp

Pa še to. Smo pa na čisto vsakem pregledu preko tiste mičkene napravice poslušali kako srček bije.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   mene zanima
3.2.2005 12:28:10   
Trebnje
Meni je naredila UZ na vsakem pregledu.Zato,ker sem imela pred leti spontan splav,pa še noge so mi ful otekale.Drugač pa še nisem slišala,da bi bil UZ škodljiv.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   mene zanima
3.2.2005 12:31:55   
Anonimen
Meni jih je ginekologinja sama opravila na vsakem pregledu. Potem je bila še nuhalna svetlina 2x (prvič je bila povečana), pa v bolnici so me pregledovali, ko sem krvavela (2x), potem v porodnišnici - posebej morfologija, ker se pri moji zdravnici ni čisto nič videlo (nisem vedela, da se noč pred UZ ne smem mazati s Soleo!) in to 2x, ker prvič ni zagledala utripov, videla pa je gibe. Potem se je vse skupaj umirilo do nekje 36 tedna, ko sem spet morala na pregled v porodnišnico, ker je otrok imel premajhen trebušček. Aha, pa potem še v porodni sobi - ta je bil pa ta zadnji. :)-

Da je UZ škodljiv za otroka sem tudi jaz slišala. Baje naj bi povzročal kasnejše vnetje ušes - vendar me ne držat za besedo, ker je to lahko tudi izjava kao baba čula, baba rekla.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   mene zanima
3.2.2005 12:48:18   
Tinna
Jaz sem imela UZ samo dvakrat (20. in 38.teden) in nuhalno. Srček pa smo poslušali na vsakem pregledu. Vseh pregledov skupaj pa sem imela le sedem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   mene zanima
3.2.2005 13:47:59   
lin
Baje ma nisem sigurna naj bi ti pripadali 3 ultrazvoki.Nisem pa sigurna!!!!!
Je pa odvisno od ginekologa do ginekologa.
Moja ginekologinja mi ga je naredila skoraj vsakič.
Kj imamo smo pa zvedli že pri malo manj ko 4 mesecih,samo ni bla 100%,Pri 5 mes. pa je potrdila da bo punčka!
In zdaj imamo lepo Punčko Lin!
Srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   mene zanima
3.2.2005 13:52:52   
dory
Jaz sem imela vsak mesec UZ...na koncu,ko bi pa mogla narest ga pa ni :zmeden:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   mene zanima
3.2.2005 14:01:56   
Magi*
jaz sem imela pregledov malo več, ker sem v 4. mesecu začela krvaveti. Iz tega razloga je bilo tudi UZ malo več (no ja, kaki 3je). Ko pa sem nehala krvaveti je pregled zgledal: tehtanje, pritisk, urin in zdravo. Nikoli ni poslušal srčka, nikoli meril trebuha, nikoli kaj potipal...kar se mi zdi čudno, saj sem bila od 4. meseca naprej na bolniški. :zmeden: Nuhalno in morfologijo sem plačala sama. No ja, na koncu je naredu še 1 UZ, ker mi je trebuh zelo otrdeval, pa je rekel: "ah naj bo". Rodila sem pa 3 tedne prekmalu. Na vso srečo se je vse lepo izteklo.



M

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   mene zanima
3.2.2005 19:24:01   
HuAnita
menda ti pripadata samo 2 UZ, vsaj tako so meni rekli. Zaradi komplicacij v nosečnosti so mi jih naredili 5. jza pa sem slišala, da UZ ni 'dober' za otroka, sploh če jih je preveč. Če niso to spet kakšne čenče...:(

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   mene zanima
3.2.2005 20:34:17   
Maxica
Mi imamo tako fajn ginekologa, da naredi UZ na vsakem pregledu. Meni je bilo to zelo všeč, saj sem iz meseca v mesec komaj čakala, da vidim svojo pikico. Kakor mi je znano, naj UZ ne bi bil prav nič škodljiv, no.:zmeden2:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   mene zanima
3.2.2005 20:43:12   
Pajaca
Sigurno ti pripadata le 2..... mislim da so tam enkrat sredi l. 2003 spremenili, do takrat so bili 3-je. Takrat ko so nam tudi bris vsako leto spremenili na tri leta... šparajo kjer ne bi bilo treba.

Jaz sem imela ta dva (kot potrditev nosečnosti in morfologija v 20tednu).... nuhalno sem si pa plačala, zato je ne štejem zraven.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   mene zanima
4.2.2005 1:54:50   
LEJLA
enega pri 20t

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   mene zanima
4.2.2005 23:03:37   
Limona
Je bil članek v Večeru mislim, da v četrtek, da so Avstralski zdravniki, spremljali 2000 otrok, ki so imeli pogoste UZ-je in so ugotovili, da ne škodijo!

Lp Limona in Lin :rozica:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?