|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krstna sveča
3.3.2008 7:39:40   
Ayolinca
Kje se lahko nabavi krstna sveča? Cenovna ugodna???

Hvala!

A.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krstna sveča
3.3.2008 7:47:38   
Strawberrie Cherrie
Ne vem za cenovno ugodne, mi smo nabavili unikat pri Pergerju v Slovenj Gradcu.

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krstna sveča
3.3.2008 8:25:16   
urška
vprašaj župnika.sigurno jih ima v župnijskem uradu in jih prodaja. menim da so tam cenovno najbolj ugodne. pa mislim da jih v slomškovi knjigarni dobiš že za okoli 20€

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krstna sveča
4.3.2008 12:16:20   
inja2
jaz sem jo naročila tukaj http://www.sveceslomsek.com/ sem jo gliu učeraj dobila in je full lepa, stane pa 20 evrov...

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krstna sveča
4.3.2008 18:38:35   
15.7.
zvon, resljeva se mi zdi da 10

_____________________________

...18.12.2007 sva postala presrečna starša najinemu čupavemu Klemnu..

(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krstna sveča
5.3.2008 7:26:40   
Ayolinca
Hvala.

Ma pa še zanima, kakšne so obveze botrov na samem krstu in pa pri pripravah nanj? Da ne bi kaj zgrešila...user posted image

A.

(odgovor članu 15.7.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krstna sveča
5.3.2008 17:42:26   
urška
obvez načeloma ni. včasih je veljalo, da krstni boter v smrti staršev prevzame skrb za otroka. zdej ni več tko. prvič je umrljivost staršev manjša (redko se naredi, da bi otroku naenkrat umrla oba starša) drugič pa ima sedaj to odločitev v rokah načeloma CSD.
s stališča cerkve pa je tako, da botri pač pomagajo staršem pri verski vzgoji otroka.

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krstna sveča
6.3.2008 6:55:59   
Ayolinca
To vem, hvala.

Zanima me z vidika dogajanja pred krstom in na samem obredu. Kaj posebnega mora boter poskrbeti, priskrbeti? (razen sveče in kakšenga darila) 

A.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krstna sveča
6.3.2008 9:44:41   
Caarmen
Zelo lepe sveče in bel prtiček, ki ga tudi potrebuješ, lahko kupiš v samostanu Sora v bližini Škofje Loke. Imajo tri različne motive. Na svečo ti pa tudi napišejo otrokovo ime in datum krsta.

Pri nas je župnik zahteval, da sta botra prinesla potrdilo od svojega župnika, da sta lahko botra. Med samim obredom pa pokrižata ortoka, botrca pa ponavadi pomaga pri slačenju in oblačenju kape, če jo boste imeli.

Ne pozabi na belo ikebanco za pred oltar.

Pri nas je tudi navada, da prvemu otroku ki ga srečaš daš nekaj dobrot. Mi smo dali malo potice in piškote ter 20evrov. To naj bi pomenilo, da bo tvoj otrok skozi življenje preskrbljen.

LP

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krstna sveča
6.3.2008 11:46:50   
bastian111
Pri nas v pomurju je mal drugače (rimokatoličani) ! Otroka nese Botra in Boter skozi zakristijo v cerkev,nato se začne maša in ko se prekrižamo duhovnik stopi do otroka in ga blagoslovi. Naprej poteka sveta maša in pred euharistijo (nekje sredi maše) se začne obred sv.krsta pri krstnem kamnu.Otroka še vedno drži botra in boter .Med obredom se odgovarja duhovniku na vprašanja,nato prižge krstno svečo in jo izroči očetu otroka.Po krstu se nadeljuje sv.maša in po končani sv. maši je tudi zaključeno glede krsta. Dobiš krstni list in vpis v družinsko (poročno) knijžico.

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krstna sveča
6.3.2008 15:52:26   
urška
točno kaj moraš govorit in narest ti itak povejo na pripravah za krst. drugače pa te vpraša (tudi otrokove starše) kaj želite od cerkve za tega otroka-odg. je seveda krst. otroka je treba pokrižat, izpovedat je treba vero....

(odgovor članu bastian111)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krstna sveča
6.3.2008 21:09:19   
micamuca
Živijo,

Moj mož bo letos boter in sva se malo pozanimala  glede tega.
Najcenejše sva našla v Kamniku pri nunah in baje so čudovite.
Imajo tudi poročne sveče.

user posted image user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krstna sveča
6.3.2008 21:46:14   
Nisaa
Mi smo mel  ta paket oz. ga je mela tud moja krčenka in zdej ta druga ga bo tud mela ,naš tamal pa tud ,itak rabiš še prtiček tale paket je pa sve skupi fajn poceni
http://knjigarna.ognjisce.si/krstni_paketi.html


_____________________________

Papa Nina
27.8.2006 je na svet pokukal najin Maj
11.7.2007 pa je prišel čudežni herojček Gaj

(odgovor članu micamuca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krstna sveča
26.3.2008 8:47:26   
Pomarancica
Micamuca!
Mene pa zanima, kje v Kamniku si ti kupila krstno svečo... Ker jaz sem klicala v samostan Mekinje in so rekli, da tam ne delajo sveč. Zanima me, kje so še nune v Kamniku?
Lep sončen dan
Pomarancicauser posted image

(odgovor članu micamuca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?