|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koščki hrane
1.3.2008 20:29:24   
MOTOM
 POZDRAVLJENE!
Prav sigurno ste se tudi ve soočile s teko težavico zato pred prediatrom povprašam še vas.  Gre namreč zato da naš dojenček ki je trenutno star 9.mesecev tudi slučajno ne morem jesti kaj drugega kot samo paserano hrano.  Čim mu  poskušam dati banano v roke da bi jo sam probal jesti in zmleti v ustih, ko mu le ta pride do grla  začne najprej kot zehati nato pa se daviti in na koncu zbruha kar je pojedel.  Naj še nekaj časa samo pasiram?  Res me je strah karkoli mu še ponudit.

HVALA ZA VAŠA MNENJA.




< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 10.4.2008 14:20:37 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KOŠČKI HRANE
1.3.2008 20:42:14   
BONI*
Naš je tudi star 9 mesecev in se nam dogaja čisto isto. Vse mu moram spasirat. Čim je malo bolj grobo se mi začne daviti in pogosto potem vse zbruha ven. razni koščki sadja odpadejo. Danes npr. sem mu za malico (raz)kuhala proseno kašo in naribala hruško,  pa sem šla po dveh žlicah in davljenju vse zmiksat, potem pa je šlo . Tudi jaz se sprašujem do kdaj bom še mogla vse miksat. Jaz vsakič probam če bo šlo bolj grobo in če ne gre, potem še bolj spasiram.

_____________________________

Boni

(odgovor članu MOTOM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KOŠČKI HRANE
1.3.2008 20:48:28   
vesel
Mene pa zanima koliko zobk imata vajina malčka? LP

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KOŠČKI HRANE
1.3.2008 22:08:30   
Anonimen
Do enega leta se je skoraj samo dojila...user posted image .

Ne obremenjuj se, kdaj kako zakaj ne in zakaj je sosedov prej...otrok bo zacel jesti tako in takrat, ko bo na to pripravljen.
Panika je edino, ce ne je ne pije cisto nic, kar ponavadi pomeni, da je bolan.

(odgovor članu MOTOM)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KOŠČKI HRANE
1.3.2008 22:21:44   
MOTOM
Ja naš ima spodnja dva od 7 meseca in sedaj sta mu začela rasti še zgornja dva.  Ja sej najbrž bo res to da je treba počakat dokler ne bo pripravljen. Je pa tako lušno videti  otročke k držijo žemljico v roki pa jo glodajo. 
Predvsem me zanima če lahko jaz kako otroku pomagam?



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KOŠČKI HRANE
1.3.2008 22:23:41   
Anonimen
in sedaj sta mu začela rasti še zgornja dva. 


Aha. Ko so ji rasli zobje, ni pa sploh nic gh jedla. Izkljucno mleko je pila nekaj dni. Nic se ne sekiraj :).

(odgovor članu MOTOM)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KOŠČKI HRANE
2.3.2008 2:00:56   
Lunc_a
pač še ni pripravljen.Bo ko bo,nič prehitevat.Smo pa mi na istem,če ti kaj pomagauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KOŠČKI HRANE
3.3.2008 16:40:33   
Anonimen
midva imava podeben problem in tudi sama nisem vedela kaj naj. Pa sem vprašala pediatra in mi je rekel vztrajat in ponudit večkrat po malo. Na začetku se nama je dogajalo enako, je vse zbruhal ali se davil, pozneje je že koščke , ki so se mu zdeli preveliki kar izpljunil. sedaj pa moram reči da se počasi, vendar res počasi privaja in že žveči. je trajalo res ogromno časa vendar se mi zdi da počasi  gre na bolje. ima pa dva zobka spodaj in dva zgoraj. nisem pa mu hotela več pasirat ker enkrat moraš začet. sem pa mu začela dajat najprej banano nepasirano, ker se mi zdi najmanj težavna za žvečenje.

(odgovor članu Lunc_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KOŠČKI HRANE
5.3.2008 9:39:37   
Sandra*
Čist na majhne koščke mu nareži. Al pa namesto da čist spasiraš daj v sekljalnik.

Mi nismo imeli takih težav, sem mu pa res zelo malo miksala, samo kokr se je z vilco dal in to sm bla kr mal namerno površna in se je kmalu navadil.

Saj bo, eni prej eni kasnej.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KOŠČKI HRANE
10.4.2008 11:43:43   
MOTOM
no tako čez dobrih 9 dni bo star 11 mesecev in ista pesem.  Pravkar smo bili pobruhani.  Noben niti mali košček mu ne sme priti v usta.  Smo probali sesekljati korenček krompirček..  ista pesem ...sej se mora to razviti normalno ane.  Full se mi smili ko ga vidim kako bi on jedel pol pa takole.  No bomo pa še naprej pasirali.
sam da bo mali jedel.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KOŠČKI HRANE
11.4.2008 21:41:34   
ALEKSA13
Vidim, da je kar nekaj mamic, ki se ubada s temi koščki hrane. Tudi jaz si na veliko razbijam glavo, kako ga naj navadim, da bo začel jesti nepasirano hrano. Star je 8 mesecev in mu moram vse pasirat, no kar sploh hoče jesti (je ful izbirčen user posted image ). Če je kak košček, noče jesti in se davi. 

(odgovor članu MOTOM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KOŠČKI HRANE
12.4.2008 12:55:01   
Ajvy
Motom...meni je zobarca (sem jo vprašala malo glede tega, da se naša pupa davi pri vsakem večjem kosu) od naše pupe rekla, da naj jo nikar ne silim večjih koščkov jest , ker se ji lahko celotno prehranjevanje zameri...rekla je le lepo počasi, kolkr zmore....mi smo zdej prešli iz zmiksanega na stečkano z vilčko- stari smo pa skor 9 mesecev.....
Kadar je fejst zaspana, se sploh ne matram oz. ne matram nje s čim drugim kolkr s kašico, ker se drugače samo davi....
Upam, da sem bila kaj v pomoč

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KOŠČKI HRANE
12.4.2008 14:15:09   
andie
Moja je stara več kot eno leto, pa ji kosilo ponavadi še vedn zmečkam, meso ji nacufam, sama pa je le kekse in krof.
Sej bo, sj se ne mudiuser posted image

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KOŠČKI HRANE
13.4.2008 16:12:42   
Sisy
mi smo imeli do prekd kratkim isti problem...no potem je pa počasi začela tut koščke jest (pa se je prej tut davila)...Jst predvidevam da to pride enkrat samo od sebe...Sam večkrat jim je treba nespasirano ponudit........

no imam pa zdej drug problem... ker včasih vseh koščkov ne prežveči ampak kar dol pogoltne in še celega potem pokaka (recimo korenček) tko da jo moram prov fajn nadzorovat kadar jeva- da ne gre kar dol po grlu....user posted image

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KOŠČKI HRANE
13.4.2008 16:17:13   
Strawberrie Cherrie
ŽE OD začetka mu nisem ravno pasirala hrane, ampak sem jo raje pretlačila, tako da teh problemov nismo imeli. Predlagam ti, da namesto pasiranja začneš uvajati pretlačeno hrano, sprva res konkretno, potem pa vedno manj. Da se ne navadi, da bo vedno vse utekočinjeno, popolnoma spasirano.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KOŠČKI HRANE
13.4.2008 22:18:54   
ZmajTolovaj
Se strinjam, da je brezveze silit, če ne gre, bo že sam začel, ko bo pripravljen.
Pri nas pa je ravno obratno, če ji pretlačim in dajem po žlički, ne poje skoraj nič, če pa primem npr. cvetačo, en drevešček brokolija, košček bučke, piščanca ... v roko in ji ponudim, pa prec odpre usta in potem žveči in žveči in žveči ... pa nima še niti enega zoba! user posted image Hecna je, ko kak penzionist brez proteze. user posted image Tako da kakšna juha pri nas ni ravno priljubljena.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KOŠČKI HRANE
13.4.2008 22:22:25   
Lunc_a
Mislim,da to ni nič odvisno ali samo pasiraš ali pa daš v multipraktik hrano-) glede tega davljenja hrane mislim.Mi ta mesec moramo tudi v bolnico zaradi tega ,ker ne more nič pogoltnit,se davi in zbruha hranouser posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: KOŠČKI HRANE
14.4.2008 7:53:36   
miškot
Zakaj pa v bolnico? Mislim, kaj pa pravijo, da je lahko narobe?
Pri nas je istoStar je 8m in 3x smo sprobali in 3x mi je šlo po glavi samo to, kako se pri dojenčkih naredi Heimlichov prijem tok sm se ustrašila.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: KOŠČKI HRANE
15.4.2008 12:12:13   
Lunc_a
miškot na pregled zakaj ne more jesti gh oziroma zakaj je ne more pogoltniti

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koščki hrane
15.4.2008 14:22:41   
kristinaj
do kdaj sta pa jima pasirale hrano??!!!

jaz sem naši do enega 7m miksala, nato pa samo pretlačila in ni nobenega problema jesti večje koščke....

od zob to ni odvisno, ker jih imajo najprej spredaj, zob tistih, ki meljejo pa itak nima še noben dojenček v tej starosti...tudi brezzobi dojenčki lahko jedo povsem normalno pretlačeno hrano .....imajo dlesni za to...

(odgovor članu MOTOM)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: koščki hrane
15.4.2008 16:06:33   
Paštetka
moja nima še nobenega zobka in je prav velike kose vsega ne samo koščke. Je pa res veliko odvisno od tega, če od začetka pasiraš ali samo pretlačiš.

DOjenčki se morajo navaditi na hrano. Mleko so samo požirali in ko pasiraš , jo prav tako lahko samo požre. Če pa je košček se pa davi zato, ker ne zna, kaj je zdaj to in ne zna z njim kaj početi. Noben pa se še ni (vsaj moja dva ne) naučil jesti gostejše hrane brez "davljenja". Parkrat zgleda, kao da se davijo ( v bistvu se ne, ampak, ko jim košček pride do žrela ga ne morejo požreti in ga hočejo spraviti nazaj v usta - kar mi vidimo kao davljenje), potem pa se hitro naučijo da morajo uporabljati zraven jeziček in dlesni, preden požrejo. Nič hidega, če se jim malo zaleti. Ga obrneš navzdol narahlo udariš po hrbtu, pa gremo naprej.

Pri 1. otroku zgleda to grozno, sploh na začetku,.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: koščki hrane
15.4.2008 16:13:35   
Lunc_a
paštetka v 3 mesecih bi se že mogel naučit jesti gh se ti ne zdi :))
naš ima pač težave in ni edini,samo z pregledom lahko izključimo kaj je,kaj ni

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: koščki hrane
15.4.2008 16:23:01   
Lunc_a
Aja,pa kot sem napisala ,je čist vseeno ali pasiraš ali miksaš hrano

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: koščki hrane
15.4.2008 16:51:56   
Paštetka
Lunca, jaz nisem odgovarjala tebi. Verjamem, da obstajajo tudi fizični razlogi, vendar ne pri vseh po vrsti, ki imajo težave z malo gostejšo oz. nepasirano hrano.

Tole bodo namreč brale tudi mamice, ki imajo začetne težave z uvajanjem in z ne ješčnostjo malo gostejše hrane. Zato sem napisala, da ne bodo tudi te takoj letele k P, po napotnico za bolnico user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 15.4.2008 16:54:07 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?