|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Urejanje uradnih podatkov
2.4.2008 9:17:03   
Anonimen
 
Pozdravljene!!

Ves forum sem že prekopkala pa nikjer - res nikjer ne najdem
te teme....
Zanima me namreč kako je z urejanjem uradnih podatkov...
S fantom pričakujeva bebico. Zadeva je taka, da je on pijavljen
pri sebi doma, jaz pa pri sebi. Otrok bo prijavljen na mojem stalnem naslovu.

1. Kako je s priimkom???
Ali otrok avtomatsko dobi priimek očeta če ga le ta prizna?
Ali ima lahko otrok vseeno materin priimek????
Namreč nisva še poročena - do poroke bi želela, da se otrok piše tako kot jaz.

2. Kako lahko oče koristi očetovski dopust?
Ali je pred porodom potrebna kakšna "papirna vojna" glede urejanja očetovskega dopusta??
Če oče ni vpisan kot "oče" - potem verjetno nima pravice do dopusta?

3. Ali je res, da če oče ni prijavljen na istem naslovu kot mati in otrok - da mora
plačevati preživnino???

Upam, da kdo kaj ve o tem....

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 2.4.2008 20:06:56 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 9:36:29   
kristinaj
ko boš rodila te bodo vprašali po imenu otroka in priimku. povedala boš kar sta si s partnerjem izbrala. po rojstvu bosta morala na upravno enoto podpisat zapisnik o priznanju očetovstva. tam vaju bodo vprašali ali se strinjata z imenom in priimkom.

kakšna pa je razlika če ima otrok do poroke očetov priimek in ne tvojega?? jaz sem naši dala njegovega.....na nabiralnik pa dodala njegov priimek, zaradi pošte, ki jo dobiva

oče lahko koristi dopust, to boš navedla na papirjih na centru za socialno delo, se mora pa tudi on v službi zmenit..... več o tem na internet strani csd....
a  sta v slabih odnosih,da ga ne boš kot očeta vpisala???? če ni očeta ni preživnine :=))))

oče ni dolžan plačevati preživnine če ne živi na istem naslovu kot mati..... če sta, kot že prej vprašano, v slabih odnosih, se bosta morala sporazumno zmenit za preživnino, ali pa ga boš morala tožiti.... če imaš srečo boš dobila 1/3 OD.

tudi pri nas je zmeda z naslovi, mala je prijavljena pri meni doma, živimo v drugem kraju, kjer imam jaz začasno.... ma se bo vse uredilo, ko se bomo odločili kje si narediti domek.... če ne moram samo keš zapravljat za spreminjat dokumente....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 9:41:04   
*zoe*
Pri nama je isto, kot pri tebi, s tem, da bo otrok imel samo moj priimek (sva se tako odločila) in prijavljen bo na mojem naslovu.

Drugače pa lahko daš otroku ime in priimek tak kot ti pade na pamet. Ni važno. Ali pa oba priimka.

Glede teh naslovov in preživnin pa nimam pojma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 9:54:14   
tasyo
Glede preživnine ti ne znam pomagat, pri očetovskem dopustu je pa tko, da lahko že pred porodom uredita očetovstvo (pridet morata oba in se sporazumno strinjat, da je on oče tvojega otroka), potem izpolniš papirje za očetovski dopust  - oz. jih izpolne očka, na nekaterih CSD jih lahko oddaš že pred rojstvom, nekje šele po rojstvu. Najbolje da kar pokličeš na csd in ti bodo vse povedali. Pa lepo nosečnost ti želim in čim manj komplikacij pri papirjih!
Sicer pa sem slišala, da so z aprilom precej poenostavili to papirologijo in ne bo več celega kupa, pač pa le dva lai trije obrazci.

Glede priimka in naslova pa so ti že povedale - lahko daš karkoli, svojega, njegovega, oba...

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 10:34:03   
Srčekgirll
Midva tud nisva poročena, pa sva se zmenila, da bo otrok mel njegov priimek.  Še pred porodom bova šla na socialno (to lahko tud tam urediš) uredit papirje o  priznanju očetovstva, da ne bova potem letala preveč okol. Očetovski dopust je najbolš, da koristi takrat, ko se otrok rodi oz. ko bosta doma. Men so na socialni rekli, da ko pridem iz porodnišnice naj on prinese pač tiste papirje o očetovskem dopustu in odpustnico iz porodnišnice. Če ne pa prejd na CSD in jih tam povprašej bolj pa ti bojo povedal.
Glede preživnine se morta pa sama zment, če ne pa vprašta na CSD.
Pa lepo nosečnost še naprej.user posted image



_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 11:28:36   
Vrtnica79
IZVIRNO SPOROČILO: tedy




1. Kako je s priimkom???
Ali otrok avtomatsko dobi priimek očeta če ga le ta prizna?
Ali ima lahko otrok vseeno materin priimek????
Namreč nisva še poročena - do poroke bi želela, da se otrok piše tako kot jaz.

Priimek določita sama. Če pa se imata namen poročiti, potem bi bilo pa bolje da otroku daš že zdaj očetov priimek.

2. Kako lahko oče koristi očetovski dopust?
Ali je pred porodom potrebna kakšna "papirna vojna" glede urejanja očetovskega dopusta??
Če oče ni vpisan kot "oče" - potem verjetno nima pravice do dopusta?


Seveda oče otroka lahko normalno koristi oč. dopust. Z papirji ni nobenih problemov. Izpolniš tisto kar dobiš na CSD in to je to.
 
Če oče ni vpisan kot očeuser posted image  Kaj hočeš z tem povedat? Da bi imela status samohranilke? Ja, takrat pa oče res ne bi mogel koristiti oč. dopusta.


3. Ali je res, da če oče ni prijavljen na istem naslovu kot mati in otrok - da mora
plačevati preživnino???

Upam, da kdo kaj ve o tem....


Ne, tudi če z partnerjem ne živiš na istem naslovu se sklepa da ste družina. Tako da mu preživnine ni treba plačevat.
 
Če pa si prijavljena kot samohranilka, pol pa je zgodba drugačna.............
 
 
 
 
Nevem zakaj omenjaš da še nista  poročena, potem pa po drugi strani sprašuješ za preživnino in nevpis očeta v rojstni list.




_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
2.4.2008 11:52:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 12:29:54   
Anonimen
 
ja hvala za odgovore user posted image
v bistvu je tko... zanimajo me najboljše variante
glede tega. ena kolegica mi je razlagala
da če si kao samohranilka, da maš ful ugodnosti pa tooo.
tko da v bistvu sva z mojim razmišljala kako bi najbolš
skoz pršla. konc koncev pa - mislim da nikjer ne proftiraš dost ne?

< Sporočilo je popravil tedy -- 2.4.2008 12:32:25 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 16:30:52   
Tejchy
js sem tud malo razmišljala o tem kvazi samohranilstvu, pa sva na koncu ugotovila, da se sploh ne splača... vsaj nama ne..  za par eur mesečno profita se ne mislim lagat, pa namišljat stvari.. nima smisla..

če smo se že odločli, da bomo družina, bomo družina v pravem pomenu.
otrok pa je strošek valda.. ampak tega si se morala zavedat, ko si šla v to.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 16:57:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tejchy

js sem tud malo razmišljala o tem kvazi samohranilstvu, pa sva na koncu ugotovila, da se sploh ne splača... vsaj nama ne..  za par eur mesečno profita se ne mislim lagat, pa namišljat stvari.. nima smisla..

če smo se že odločli, da bomo družina, bomo družina v pravem pomenu.
otrok pa je strošek valda.. ampak tega si se morala zavedat, ko si šla v to.




A če bi se splačalo, bi pa lagala? Res fino

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 16.4.2008 7:44:30 >

(odgovor članu Tejchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 18:26:31   
Katina
tedy, nočem bit pametna, saj poznaš tisto: laž ima kratke noge.
Obstajajo primeri, ko sta se starša še na prijateljski bazi dogovorila za izredno nizko preživnino, čez čas pa razšla. Saj ne da bi komurkoli privoščila, da se s partnerjem razide - da ne bo pomote. Tako se zlahka ujameš v lastno zanko.

Ostalo so ti povedale že druge, samo ponovim:
1. Očetovstvo lahko urediš na CSD-ju pred porodom. Referentka napiše zapisnik, da oče tainta priznava očetovstvo otroka, ki ga bo predvidoma dne tegaintega rodila tainta. Mati pa izjavi, da se s tem strinja. Oba podpišeta zapisnik. na našem CSD-ju je bil napisan v 4 izvodih. Enega sem dobila jaz, drugega partner, tretji je za njihov arhiv, četrti je priloga obrazcu za uveljavljanje pravice do očetovskega dopusta. Ta zapisnik neseš s seboj v porodnišnico. Ko te obišče matičar, poveš ime otroka, izbereš priimek (kakršnokoli kombinacijo ali samo enega ali čisto novega) in pokažež zapisnik, da že v rojstni list vpišejo očeta. Tako ti po rojstvu ni potrebno urejati ničesar več v zvezi s tem.
2. Dodala bom le to, da je za koriščenje očetovskega dopusta potrebno, da je to oče tvojega otroka. Torej ali mož (Zakon predvideva, da je mož = oče) ali pa partner, ko podpiše očetovstvo.

Želim ti odločitev, ki je ne boš nikoli obžalovala. Pa srečno, zdravo user posted image in zdravega user posted image .


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
2.4.2008 19:39:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 20:00:37   
Anonimen
Mene pa zanima, če to o zapisniku očetovstva na CSD velja tudi za poročene user posted image  Sej mogoče se keri zdi glupo, ampak se nisem nikol poglabljala v to, do PDP mam pa tud še kr neki.

pa še to no, ko ste me glih za jezik povlekle.... tole kvazi samohranilstvo se men zdi zelo nemoralno... dobr da vem, za kaj jaz plačujem davke user posted image . Pa ajde spluvite me zdej!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 20:05:37   
Taula
Če si poročena, ne greš delati zapisnika. V P neseš le poročni list.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 20:12:47   
Anonimen
O to je blo pa hitr, hvala!

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
2.4.2008 20:19:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 22:09:18   
meta21
Oj!

Ne bom se opredeljevala o kvazi samohranilstvu , me pa zanima nekaj drugega. Hruška debeluška, omenila si da moraš it na sodišče in tam izjavit, da si samohranilka. A dogovora o preživnini ni več?

Jaz sem bila še nekaj let nazaj prejemnica preživnine od obeh staršev, ker sem jo po njuni ločitvi pred 20 leti sodno dobila od očeta potem pa sem se pri 21-ih preselila od mame k očetu in z vidika države je zgledalo kot da mama zame več ne skrbi (študirala sem do 24. leta). Zato je mama na socialni podpisala dogovor o preživnini z neko simbolično vsoto, ki mi jo je potem uradno vsak mesec nakazala (vmes je pa itak še kaj padlo v moj žep, ker se z obema dobro razumem). To je bilo samo zaradi uradnih zadevščin. Nihče ni imel zaradi tega nič več in nič manj.

Malo sem se razpisala ampak ali ni tako, da z vidika države, oče, ki živi na drugem naslovu kot otrok, zanj praktično ne skrbi in tako izgubi tudi vse olajšave (npr. v dohodnini)? Ali ni že zaradi tega potrebno podpisati dogovora o preživnini?

Malo v premislek, predvsem tebi tedy. Pozanimaj se, ker nisem sigurna!

Drugače sem pa tudi jaz mnenja, da če se mislita poročit, da dajta rajši otroku očetov priimek. Bo potem lažje in ceneje.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
2.4.2008 22:12:12   
meta21
Pa še to. Nekaj o priimkih imaš na tem naslovu:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=680933&mpage=1&key=kateri%2Cpriimek

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
3.4.2008 6:18:21   
Katina
Anonimen: 2. Dodala bom le to, da je za koriščenje očetovskega dopusta potrebno, da je to oče tvojega otroka. Torej ali mož (Zakon predvideva, da je mož = oče) ali pa partner, ko podpiše očetovstvo.


meta21,
tvoje predvidevanje, da oče, ki ne živi z otrokom ni upravičen do dohodninskih olajšav ne drži. Jaz sicer ne vem kakšen je postopek za preživnino zdaj (mislim, da se ureja na sodišču), vadar stalno bivališče ni relevantno. Pomembno je, da se starša ob razvezi dogovorita s kom bo otrok živel in kdo je njegov skrbnik. Skrbniku pripada preživnina ali v skladu s sporazumnim dogovorom med staršema, ali v skladu z odločbo sodišča. Plačevalec preživnine pa otroka normalno uveljavlja v svoji dohodninski napovedi in v kolikor ga prijavita oba starša za vseh 12 mesecev, da DURS avtomatsko vsakemu ol olajšave. Jaz osebno mislim, da je to popust na preživnino, saj ne poznam primera, da bi se šel kdo kasneje tožarit zaradi povečanih stroškov, ki z leti pri otroku naraščajo, ker je to prevelik psihični napor. Navadno skrbnik to vzame v zakup in ne odreagira.



(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
3.4.2008 7:27:25   
Anonimen
 
No saj da ne bo pomote - men je tud bol všeč
da se vse lepo poštiman. Pa tud sama mam željo da bi se poročila itd.
kot pa da špilaš neki... - samo punce moje drage - lepo
al pa grdo - folk to počne. Pa drgač nebi to sprašvala - sam mi je ena kolegica rekla da
naj to izkoristim - da se kao ful splača. Ker sama ne vem dost o teh stvareh sem pač uprašala
kako je s to stvarjo. Zato Anonimna se ne rabiš razburjat.
Tud men marsikaj ni prou - ampak roko na srce - če bi se ti ful ful poznal
bi ziher tud ti šla v kej tazga. Lepo al pa grdo - vsak bo najprej za svojo rit poskrbel, pol šele za drugo.
Sicer pa sej pravim - poznam jih kar nekaj ki to počnejo - ne podpiram pa tega.
Za tistih par eurou se ti res nikjer ne pozna. Če bi se ti pa recimo na mesc poznal za okol 400 eur bi pa po
moje kr hitr začela razmišlat o tem a ne?

(odgovor članu Katina)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
3.4.2008 10:05:49   
Anonimen
Lej tedy, ti pač počni, kar ti misliš, da je prav, konkoncev, kaj pa naj jaz za to, razen da povem, da se mi ne zdi prav.

Kvazi samohranilstvo spada v t.i. pojav free-riderstva oz. "zastojnkarstva", osnovni primer je npr., švercanje v avtobusu, da ne plačaš karte (od tukaj tud ime)... Ker določen procent ljudi to počne, je posledica, da avtobusarji ta strošek vkalkulirajo v ceno avtobusne karte in cena karte se poviša, seveda za tiste, ki jo plačujemo.

Tukaj je logika enaka; ker socialna blagajna izplačuje denar tudi takim, ki si v resnici ne zaslužijo, je potem za vse ostale toliko manj.
Sori, ampak mene tudi ne vem kok 1000 EUR ne bi premamilo, ker to smatram kot nemoralno, in moralnost nima cene. Tako sem pač vzgojena.

Dobro vem, da jih veliko to počne, pa še kaj hujšega, ampak zato ne pomeni, da lahko tudi jaz. Na ta način se kaže tudi kultura neke družbe.
V Nemčiji in Skandinaviji, pa še kje drugje verjetno, je tako, da če vidijo koga, da se recimo "šverca" na metroju, ga drugi ljudje potrkajo po rami in rečejo; "kolega, pejt lepo karto kupit".

Pri nas pa mamo drugačne manire... če bolj goljufaš - večji frajer siuser posted image

Sem mogla razložit.... nima kaj več povedat in se zdaj umikam, saj včasih se mi zdi, ko da sem z lune padla na ta svetuser posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
3.4.2008 10:20:30   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Lej tedy, ti pač počni, kar ti misliš, da je prav, konkoncev, kaj pa naj jaz za to, razen da povem, da se mi ne zdi prav.

Kvazi samohranilstvo spada v t.i. pojav free-riderstva oz. "zastojnkarstva", osnovni primer je npr., švercanje v avtobusu, da ne plačaš karte (od tukaj tud ime)... Ker določen procent ljudi to počne, je posledica, da avtobusarji ta strošek vkalkulirajo v ceno avtobusne karte in cena karte se poviša, seveda za tiste, ki jo plačujemo.

Tukaj je logika enaka; ker socialna blagajna izplačuje denar tudi takim, ki si v resnici ne zaslužijo, je potem za vse ostale toliko manj.
Sori, ampak mene tudi ne vem kok 1000 EUR ne bi premamilo, ker to smatram kot nemoralno, in moralnost nima cene. Tako sem pač vzgojena.

Dobro vem, da jih veliko to počne, pa še kaj hujšega, ampak zato ne pomeni, da lahko tudi jaz. Na ta način se kaže tudi kultura neke družbe.
V Nemčiji in Skandinaviji, pa še kje drugje verjetno, je tako, da če vidijo koga, da se recimo "šverca" na metroju, ga drugi ljudje potrkajo po rami in rečejo; "kolega, pejt lepo karto kupit".

Pri nas pa mamo drugačne manire... če bolj goljufaš - večji frajer siuser posted image

Sem mogla razložit.... nima kaj več povedat in se zdaj umikam, saj včasih se mi zdi, ko da sem z lune padla na ta svetuser posted image  

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

se podpišem! eni izkoriščajo na veliko, drugi, ki smo pošteni-in zato podobni oslom, pa plačujemo še za njih. samo dokler bo država to pustila, nimaš kej.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
3.4.2008 10:27:12   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: tedy
Sicer pa sej pravim - poznam jih kar nekaj ki to počnejo - ne podpiram pa tega.
Za tistih par eurou se ti res nikjer ne pozna. Če bi se ti pa recimo na mesc poznal za okol 400 eur bi pa po
moje kr hitr začela razmišlat o tem a ne?


Ne bi rekla, da smo vsi taki. Sodi pač samo po sebi in ne posplošuj.
 
Meni, recimo, bi se tako goljufanje in nezakonito pridobitništvo finančno krepko poznalo, ker sem brez službe in pričakujem tretjega otroka, živimo pa pač s partnerjevo plačo. Ampak nimam vesti, da bi lagala svojim otrokom! Pa seveda grem hudirjevo rada po svetu v objemu mojega user posted image  in se ne mislim bat, da bi naju kdo "zalotil"... user posted image user posted image user posted image
 
Smo različni, kajne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
3.4.2008 11:56:28   
cv3rklic4
V vsem se popolnoma strinjam z Anonimno in Špelin@.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: UREJANJE URADNIH PODATKOV
3.4.2008 12:40:32   
Anonimen
 
A jebi ga...
Velik je takih ki čist živijo na račun
socialne. Pa bi lahko hodil na šiht pa delal,
pa se jim ne da. Rajš čakajo da kaj dobijo. Da ne govorim o ciganih
- tolk podpore dobijo da glava boli. Pa jim država priskrbi še
stanovanje itd.. Men se to tud ne zdi prav. Mislm da se nobenmu ne zdi prav.
Marsikdo bi rajš doma ležou pa čakou da mu kej z neba prleti, k pa
cele dneve garou. Slovenčki smo pač na to obsojeni.
Sam če bi bi pa gledala z njegove perspektive - saj ni neumen -
zakaj pa bi če mu ni treba?
Sama sicer nimam v mislih nobenga kriminala - oziroma - vsaj zame to ni kriminal,
da preveriš opcije kaj je zate bolš. V današnjem času itak ni več tako, da se morš
nujno poročit predn maš otroka. Kolkr ti paše.
Konec koncev verjetno tud ko greste v trgovino pa imate na izbiro dve
sorte makaronov - vedno vzamete dražje???? Al mogoče vzamete cenejše pa
ti par centov ostane??
Aja pa še to - Špelina - ne posplošujem - in nikakor nisem rekla da smo/ste vsi taki!!!!

(odgovor članu cv3rklic4)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?