|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 7:58:21   
hugolina***
Vprašanje sem navedla že v naslovu. Spomnila sem se pa čisto takole ko sem danes hčerkico oblekla pač v roza oblekico pa pisane žabice enak klobuček in teh oblekic pa klobučkov ima res veliko tako da lahko 3tedne vsak dan naredim  drugo kombinacijo . In ko sem jo peljala sem se spomnila, da sem zadnjič ujela pogovor dveh vzgojiteljic kako nekateri starši pretiravajo pri oblačenju kako želijo izstopat. pa kako morajo potem one pazit da se ne umažejo. Sama mislim da ne spadam med take starše pač tako jo oblačim ker je pač punčka. Za sina pa pol toliko cot nimam pa tudi poleti zanj ni neke blazne izbire pač majčka in kratke hlače.
Kaj pa ve kako jih oblačite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 8:02:08   
Volga
V hlače.


Vidim pa tudi kar nekaj načičkanih punčk, ja, ki se potem ne upajo na tla usest, da se ne bi umazale. To mi je pa čisto mimo in se mi v končni fazi taki otroci kar malo zasmilijo. Se mi zdi,  da so za igro hlače bolj primerne kot krila.

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 8:20:10   
hugolina***
no ja s tabo se nebi strinjala. Ni rečeno, da če ti tako misliš, da je tako res! Moja npr se najbolše počuti v oblekici pa kiklcah pa žabicah. In niti noče oblečt hlač. Igra se popolnoma normlano tako kot vsi drugi. Pa niti niso to nevem kakšne izstopajoče oblekice pač poletne.
Drugače pa punčka skoz v hlačah nevem nouser posted image user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 8:21:59   
rumba
V hlače oz. sedaj kratke hlače in majčko.
Pri krilu se mi ne zdi problem, da se bo umazalo, se mi zdi, da imamo vsi starši zadosti pameti, da kar otroku oblečemo v vrtec, vemo, da se bo umazalo ali uničilo in to pač sprejmemo. Krila mi niso fajn zato, ker se mi nikakor ne zdijo praktična za igro. Otroci norijo, plezajo po plezalih...  Stanujem zraven vrtca in včasih opazujem kake deklice, ki so v krilcih, po možnosti še bolj ozkih, in se mi kar zasmilijo, kako so prikrajšane za igro.user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 8:23:57   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

V hlače.


Vidim pa tudi kar nekaj načičkanih punčk, ja, ki se potem ne upajo na tla usest, da se ne bi umazale. To mi je pa čisto mimo in se mi v končni fazi taki otroci kar malo zasmilijo. Se mi zdi,  da so za igro hlače bolj primerne kot krila.


Uf, ja. Poznam eno tako, ki je obsedena s tem. user posted image user posted image  Že od vsega začetka, ko je začel otrok hoditi, ga oblači v lepe cunje. Ok, saj ji drugega ni preostalo, ker so bile kupljene, nove-ampak je takoo sekirala otroka, da se mi je fuul smilil. user posted image user posted image  Ne po pesku, ne po tleh, ne se usest, ne z žogo, ker je umazana user posted image ...sami ne-ji! Da ja ne bo umazan!!! To je pa meni najhuje!!!! Ja, madonca-ko da nimajo pralnega stroja.

Drugače pa ji jaz tudi vsake toliko, na njeno željo, oblečem oblekico ali kiklco, samo ji vedno rečem, in zarad mene če pride blatna nazaj. Saj ima v ruzaku komplet za preoblečt.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 8:30:31   
emina83
oj!

no, tudi jaz svojo punčko oblačim v kakšne trenerkice, kratke rokave, ali v legice (španarce) + copatki in zoknčki, ker se mi zdi škoda malo boljših cot za v vrtec. itak pride vsak dan domov napol umazana, po možnosti s kakimi fleki od trave, tak da se mi itak user posted image od raznih madežev, ko jih ven spravljam.

tak da kot rečeno, mi ttega ipd ne nosimo v vrtcu, doma, na sprehodih, obiskih, pa ja.


sicer pa vsak po svoji pameti in željah, pa bo najboljše!

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 8:40:25   
Anuška79
Sin je v vrtcu pač vedno v hlačah in majčki, redkeje srajčki. Verjamem, da se mora otrok igrat in pri tem se pa pač tudi umaže. Oblačil ne 'šparam', ampak jih pač ponosi.

Hčerka gre v vrtec septembra. Zdaj smo v fazi kobacanja in prleze res vse ter je temu primerno umazana. Oblačim jo pa tako v hlačke kot tudi v udobne oblekice, če se umaže se pač umaže, ne kompliciram.

V celofan zavito 'pinki' hčerko imajo pa sosedovi. Po dveh fantih. Izjava očka na rojstvo hčerke: ... to bo pa za našo, da jo bo lahko lišpala. Meni se mala kar smili.

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 8:42:32   
mamm
Oblačite otroka kot vam paše, da le ni otrok omejen zaradi oblek. V njih naj se počuti sproščeno in če se umaže ali pade da niste hudi ker je obleka zanič. Naš malček je doma v trenirki, v vrtec pa ga vedno lepo oblečem in če se umaže z barvo, lepilom,...ki ne gre dol, je pač obleka zanič, otrok pa ni kriv. Jaz imam rada da je tudi otrok urejen.

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 9:42:34   
Tempera
Moja hčerka gre zelo zelo redko v kiklci oz. oblekci v vrtec, pa je kljub temu urejena.... Zdaj, ko je toplo, je največkrat v kakšnih pajkicah (dolgih ali 3/4), da se brez problema lahko spušča po toboganu (oblekca se ji pač dvigne in se drsa po golih stegnih)... tudi naše vzgojiteljice priporočajo, naj pridejo tudi deklice oblečene čimbolj športno, veliko pač hodijo tudi v gozd in res ni praktično, da so v oblekci in po možnosti v kakšnih odprtih sandalcih...
Včasih imam občutek, da mame kažejo svoje frustracije na otrocih, ko jih oblačijo fensi šmensi za v vrtec... Za tri tedne klobučkov? Zakaj že?
Eni se pač trudimo otroke vzgojit v nematerialiste....
Pa brez zamere, to je moje mnenje.... 

P.S.: TUKAJ sem prebrala, da je tvoja punčka stara komaj dobri dve leti user posted image  ... sorry, ampak to se mi zdi pa sploh prezgodaj za tako afnanje v oblekcah....

< Sporočilo je popravil Tempera -- 10.6.2008 9:55:09 >

(odgovor članu mamm)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 10:10:51   
Balerina
Ne vem jaz niti ne delam ne vem kakšnih razlik med tem kaj obleči v vrtec in kaj doma. Pa tudi ko gremo sami na izlet ali pa na obisk  oblečem nekaj takega da se lahko igra. Kiklice mi načeloma niso problematične niti ne za igro, no vsaj moje se ne obremenjuje s tem. Je pa ne oblačim v kiklico če vem da bo šla na tobugan, gre res bolje v hlačah.

Jo pa zadnje čase zelo težko pripravim da obuje supergice ali pa čevlje ker ona bi pa samo croske nosila. Ji jih moram pav skrit ker če ne bi bili povsod v croskah, pa se mi za na igrišče, v vrtcu imajo v hribu, ne zdi najbolj praktične.

< Sporočilo je popravil Balerina -- 10.6.2008 10:13:05 >

(odgovor članu Tempera)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 10:16:30   
Balerina
IZVIRNO SPOROČILO: Anuška79

V celofan zavito 'pinki' hčerko imajo pa sosedovi. Po dveh fantih. Izjava očka na rojstvo hčerke: ... to bo pa za našo, da jo bo lahko lišpala. Meni se mala kar smili.



Pol bi ji pa Barbiko kupil user posted image

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 11:46:10   
Anuška79
IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

IZVIRNO SPOROČILO: Anuška79

V celofan zavito 'pinki' hčerko imajo pa sosedovi. Po dveh fantih. Izjava očka na rojstvo hčerke: ... to bo pa za našo, da jo bo lahko lišpala. Meni se mala kar smili.



Pol bi ji pa Barbiko kupil user posted image


To pa ne, kaj bodo pa sosedje rekli user posted image

Sem ravno pred dnevi poslušala, kako je imela za tetino poroko mala tri oblekce  - eno v kateri je prišla na civilno poroko (mornarska modra s čipkastim robom in čipkast bel bolero, modre lakste sandalce itd.), belo s krinolino (ala poročna user posted image ) z belimi lakastimi čeveljci za na cerkveno poroko (je trosila rožice al nosila prstane al nekaj) in potem še eno rožnato za na ohcet.

Bogi otrok. Potem pa tako hrepeneče gleda našega, ki zunaj paca z vodenkami zapacan od prstov na nogi, do čela user posted image , babica je pa ne pusti, da ne bo umazana. NO, zadnjič sem bla pa jaz malo žleht in sem ji dala enega tistih nepremočljivih predpasnikov in visela zraven, da je mala vsaj malo lahko pacala. KOmentarjev zaenkrat še ni bilo.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 11:54:00   
neisha80
Naša pride vsak dan popackana od barvic in kdovečesa,vsak drug dan jo morajo pa preoblečtuser posted image user posted image

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 11:56:11   
fionaP
Pozimi: v garderobi smo ji slekli hlače, spodaj je imela žabice, za v igralnico pa še kiklico čez.

Poleti pa se mi je zdelo boljše, da ima kolesarke oz. bermudke gor - ravno pokrijejo kolena (razni padci)  in še brez problema gre na vsa igrala. Po toboganu je po mojem v oblekci kar malo zoprno se spustit - sploh če je razgret od vročine.

Otrok mora biti oblečen tako, da se lahko sproščeno igra.

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 12:05:31   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: fionaP

Pozimi: v garderobi smo ji slekli hlače, spodaj je imela žabice, za v igralnico pa še kiklico čez.

Poleti pa se mi je zdelo boljše, da ima kolesarke oz. bermudke gor - ravno pokrijejo kolena (razni padci)  in še brez problema gre na vsa igrala. Po toboganu je po mojem v oblekci kar malo zoprno se spustit - sploh če je razgret od vročine.

Otrok mora biti oblečen tako, da se lahko sproščeno igra.


Se povsem podpišem pod tole. Tudi mi točno tako delamo pozimi, ker je najbolj praktično. Sedaj, ko naj bi bilo topleje (žal je vreme zdaj res zoprno), pa se krilom v vrtcu izogibam in jo raje oblečem v hlače, pajkice, legice, bermude, kratke hlačke... Saj če nekdo hoče, se tudi punčko lahko fensi šmensi obleče tudi v hlače.

Jaz osebno jo tudi rada lepo oblečem oz. ne delam večje razlike med oblačili dom - vrtec, ampak vseeno prvenstveno gledam na to, da ji bo udobno.

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 12:08:14   
neisha80
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: fionaP

Pozimi: v garderobi smo ji slekli hlače, spodaj je imela žabice, za v igralnico pa še kiklico čez.

Poleti pa se mi je zdelo boljše, da ima kolesarke oz. bermudke gor - ravno pokrijejo kolena (razni padci)  in še brez problema gre na vsa igrala. Po toboganu je po mojem v oblekci kar malo zoprno se spustit - sploh če je razgret od vročine.

Otrok mora biti oblečen tako, da se lahko sproščeno igra.


Se povsem podpišem pod tole. Tudi mi točno tako delamo pozimi, ker je najbolj praktično. Sedaj, ko naj bi bilo topleje (žal je vreme zdaj res zoprno), pa se krilom v vrtcu izogibam in jo raje oblečem v hlače, pajkice, legice, bermude, kratke hlačke... Saj če nekdo hoče, se tudi punčko lahko fensi šmensi obleče tudi v hlače.

Jaz osebno jo tudi rada lepo oblečem oz. ne delam večje razlike med oblačili dom - vrtec, ampak vseeno prvenstveno gledam na to, da ji bo udobno.

enako


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 12:48:40   
hugolina***
Draga tempera! Kot prvo naj ti povem, da moja punčka pač pri 2letih in 4mesecih točno ve kaj je kiklca in žabice in to hoče met oblečeno. Po toboganu se še ne spušča! in če želi nosit kiklce Ji v tem ugodim nevem zakaj je nebi imela. Pa do zdaj še ni prišla nikol umazana domov. Je obdobje plazenja že zdavnaj mimo.
Če pa ima toliko klobučkov pa ne pomeni, da jo učim materializma! Sama ima veliko sestričen in skoraj vsaka od njih ima hčer ali dve. Mislim, da sem s tem povedala dovolj od kje toliko oblekic in klobučkov. Očitno bi ti vse raje vrgla v smeti da nei izpadla materialistična!
Druga zadeva je pa ta, da hčerko oblačim udobno in zame je kiklca al pa oblekica bolj udobna od hlač tudi sama se v kikli počutim bolj udobno kot v hlačah, ker te nikjer nič ne drži.Drugače je res za starejše deklice ki se igrajo na igralih pa spuščajo po toboganih kar se tile mali iz jasli ne!

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 13:16:46   
frutka_
Malega oblačim v športne hlače ali kavbojkice. Pa gornje majčke, zaenkrat so mi najbolj všeč polo majčke, malemu pa potiskane z motivom Mcqueena.user posted image  Nikoli ga ne oblačim v trenerko za vrtec. Pravzaprav nimam nekega posebnega razloga. Mi je pač bolj všeč da je mali šiki miki v športnih hlačah na žepke.  
In če že pišete koliko klobukov imajo vaše pupike naj vam povem, da je naš totalni klamfeta fan in ima šilt kapic enih 8user posted image .  Ne gre ven brez šiltarce na glavi ali pa nočne lučke, če gremo zvečer na sprehod.user posted image
Nikoli ga ne sekiram za oblačila. Pa ima večinoma kakšne firme. Lepo ga oblečem, ker mi je všeč, da je lepo zrihtan in ne bom ga sekirala, da bom lepo naprej nekomu šenkala.
Tudi jaz nimam ločeno za doma in za vrtec. Edino na vikendu ima nekaj poerbanih oblačil, ki so sprane in zbledele.

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 14:55:58   
Maleal
kiklca al pa oblekica bolj udobna od hlač tudi sama se v kikli počutim bolj udobno kot v hlačah, ker




mogoče je zate bolj udobna ,otroku pa ziher ne.

Sama z oblekami nimam problemov,ker imam fantka,tamala pa še ni v vrtcu.


_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 15:38:33   
hugolina***
aja in kako ti veš da ji ni udobna če jo sama hoče imet??

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
10.6.2008 20:47:26   
Pobalami
Ma kaj se sekiraš. Ti jo obleči tako kot se ti zdi prav. Samo, da ji je všeč, udobno in da se svobodno igra. Če imaš več denarja, ti je to pomembno jo pač lepše oblačiš. Samo pogoj je da je cote ne omejujejo, da ne težiš za vsak flek.

Meni je čudno, če mama punčki non stop lase popravlja, da mora biti vsak las na svojem mestu in da se lepo nosi user posted image

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
16.6.2008 11:12:10   
tinkatonka
Sicer nimam hčerke, samo jaz bi punčko raje oblekla v pajkice - sem vidla v H&M-u imajo ful lušne za punčke -  pa eno lepo majčko gor. Sej je lahko vseeno čist roza pa cotkana, tud če nima kiklice gor.



_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
17.6.2008 8:03:18   
Olivija
Naša je tudi načičkana, sem ji pa rekla, da se lahko umaže kolikor se hoče, ker imamo pralni stroj. Kaj češ jaz sem mahnjena na otroške cunje in povrhu vsega imam še dve punčki. user posted image

Zmotilo me je le enkrat, ko je z mojim očetom po vrtcu gume menjala v zimskem plaščku - pa sta nekako uspela ostati čista. user posted image

Zdaj je pa tako, ker je ta velika v krilu ali oblekici, ima enake želje tudi naša 2 in pol letnica - pa ne kompliciramo in ji ustrežemo. Itak imata polno oblek  in nevem za koga naj bi jih šparala, naj jih ponosita.
Jaz sem tudi nosila krila in obleke v vrtec in se ne spomnim, da bi me to oviralo.


< Sporočilo je popravil Olivija -- 17.6.2008 8:07:28 >

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
17.6.2008 8:16:32   
staši
Sem istega mnenja kot ti -punčka naj bo punčka ,fant pa fant!Moja Sara je tudi v vrtec hodila "načičkana",Staš pa kot praviš majica hlače.

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako jih oblačite za v vrtec
17.6.2008 10:47:38   
Gordana-3
hugolina, potem imaš pa ti zelo pridno punčko. moja ta manjša je stara 25 mesecev in tobogan je zakon, prav tako razni skiroji, kolesa, samo da se lahko pleza, pesek je včeraj zvečer imela še v luliki user posted image . domov pride vedno umazana, na kolenih je trava ali pa črna barva od nekih bedastih plošč, ki jih imajo v vrtcu na terasi in ki jo ne spraviš iz oblačil nikdar več. zaradi tega ji redkokdaj dam kiklo, pa tudi kakšne boljše hlače ne, te so samo za na obiske, pa še potem jih moram namakat v vanishu. največkrat ima kakšne 3/4 hlače ali legice in punčke tudi v tem izgledajo kot punčke.

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?