|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ogrevanje prostora za previjanje
21.6.2008 9:21:07   
LenaG
Pozdravljene,

ker novorojenček ne uravnava telesne temperature je potrebno prostor, kjer previjamo dodatno ogrevati. Kaj uporavljate v ta namen? Ogrejete cel prostor ali imate grelec nad previjalni mizo? Kakšen grelec?

Najina koplanica in tudi otroška soba je precej velika in ogrevanje celega prostora bi trajalo predolgo.  Imate izkušnje z infradrdečimi lučkami?

Hvala za nasvete že vnaprej,
Lena
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
21.6.2008 9:26:09   
natasaom
a to za pozimi sprašuješ?

(odgovor članu LenaG)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
21.6.2008 9:27:37   
skuštrana
Poleti pa dodatnega gretja res ne potrebuješ.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
21.6.2008 9:34:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
21.6.2008 9:46:29   
Marogica
Odvisno, kakšna je temperatura je v prostorih. Mi nismo nič dogrevali, ker je bilo dovolj toplo. Pozimi, seveda. Poleti pa prav tako ne.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
21.6.2008 10:37:04   
pikalonca
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

Pozimi sem dogrevala spalnico s kaliloferjem usmerjenim v previjalno. Sedaj poleti pa res ni potrerbno dogrevati, no razen v kakšnem hladnejšem dnevu, ko se temperatura lahko spusti pod 20°C

Se podpišem.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
21.6.2008 15:18:21   
Naja30
Če imaš bolj hladno stanovanje, dogreješ do največ 22.
Mi smo samo pozimi dodatno greli, poleti ne.

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
21.6.2008 15:19:02   
rija
glede na to, da je post napisan 21.6. te bom vprašala, če ti to resno mislišuser posted image

pa kaj živite 50 metrov pod zemljo in mate v kopalnici 17 stopinj hudiča?

to kar praviš o uravnavanju telesne temperature drži. vendar drži tudi v KONTRA smeri: dojenček se tudi ohladit ne zna, če mu je prevroče. a bi rada, da ti revež zakuha?

torej, če imate manj kot 22 stopinj v kopalnici, ti le centralno vključi user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu LenaG)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
21.6.2008 21:39:57   
Anonimen
Ne se prosim name spravit, kot da sem nevemkaj, samo jaz sem brala v eni strokovni literaturi, da mora biti prostor kjer se novorojenček previja oz. kopa, segret približno na 27°C, da je kao to idealno, ker še sam ne zna zadrževati toplote.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
22.6.2008 7:38:28   
mateyka
otika, saj je res, da je to najbolj udobno za dojenčka, samo lahko ga skopaš na manj stopinjah in ne bo nič narobe - kako so pa delali to pred centralno? sigurno niso meli 27 stopinj v prebivališčih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
22.6.2008 14:47:54   
Paštetka
pa kaj si ti nor user posted image . Sem bila prepričana, da bi tako vprašanje lahko spravila skupaj le kakšna najstnica. Pa še to vejetno ne.

A v porodnišnici so vam tudi prostore ogrevali user posted image .

Pa pismo ženske, dajte res malo možgane vključiti.

Hvala bogu, da si to vprašala na rr in ne svojo P.Zakaj? Premisli...


Mi imamo res hladno v stanovanju, pa nikoli nismo ničesar dodatno ogrevali. Pa saj ga vmes malo pokrij s pleničko.Ne rabi ti nag pol ure ležati na mizi. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
22.6.2008 14:51:28   
Paštetka
aja, če pa bi predolgo trajalo ogrevanje s kakšnimi kalorifli, pa ti svetujem, da odpreš okna na ves strežaj. Verjami, da bo kmalu 30 stopinj. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
22.6.2008 15:47:59   
carmelita
preveč strokovne literature škodi, veš.
ko je zunaj 32 tega res ne moreš spraševat.
a ja. nikoli dodatno ogrevala, ne za prvega- septemberski, ne za drugega- februarski.
in nikoli nismo imeli v stanovanju več kot 22 pozimi, in to čez dan.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
23.6.2008 7:03:07   
LenaG
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

pa kaj si ti nor user posted image . Sem bila prepričana, da bi tako vprašanje lahko spravila skupaj le kakšna najstnica. Pa še to vejetno ne.

A v porodnišnici so vam tudi prostore ogrevali user posted image .


Res je,  da gre za prvega otročička, pa vendar se štejem že daleč od najstnic in se nimam tudi ne za zabito. Na šoli za starše so rekli, da se tudi v poletnih mesecih zna zgoditi, da kateri dan ogravajo  in da so prostori za previjanje ogravni, saj je malčkom drugače neprijetno. Pa menda je vsem jasno, da ne govorim o dnevih, ko je zunaj temperatura 35 stopinj in stanovanja nimajo verjetno kaj dosti manj, razen izjem.

Tudi jutra in večeri niso vedno tako zelo topli. Torej je bilo moje vprašanje usmerejno bolj na te situacije in ne na vroče dneve.

Pa vseeno hvala za vse odgovore.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
23.6.2008 9:00:45   
silmarillion
novorojencek ne uravnava svoje telesne temperatore prvih 14 dni mogoce 3 tedne... tko da ne kompliciratuser posted image

_____________________________

GAJA naGAJA

(odgovor članu LenaG)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ogrevanje prostora za previjanje
24.6.2008 2:25:03   
ČebelicaMaja
Prvo sem rodila aprila in smo kar zajetno s centralno ogrevali prostore, pa se je pri previjanju še tresla...prav smilila se mi je, pa to ne samo prvih 14 dni, je trajal kar kaka 2 meseca, sedaj rodim konec avgusta, ko najverjetneje tudi ne bo več tako toplo, sem si pa kar previjalko za v kopalnico kupila, tisto ta ozko (ki je itak sao za prve 3 ali 4 mesece primerna), v kopalnici imamo pa infra pečko in mislim, da bo dovolj.


_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu silmarillion)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?