|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zavarovanje nepremičnin
8.8.2008 22:47:46   
neanja duo
Oj!

Glede na to,da so v zadnjem času velikokrat nevihte,toča in ostale katastrofe,razmišljam o zavarovanju hiš,stanovanj,...
Jaz sem že nekajkrat omenila tastu in tašči(živimo v njihovi hiši),da bi hišo zavarovali.Ampak tast noče,ker baje itak ne dobiš nič denarja ob škodi.Ne bi rada,da bi se morali potem mi zakreditirati za obnovo(bog ne daj,ampak vseeno)in to po čisti neumnosti,ker nočejo zavarovati.Bi pa mi plačali,sploh ni problem.
Moji starši že nekaj časa zavarujejo hišo.Menbi se zdi to pametno.Pa vam?
Koliko vas ima zavarovano hišo ,stanovanje,...?

Že v naprej najlepša hvala za odgovore

nd
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zavarovanje nepremičnin
8.8.2008 22:58:46   
Lunc_a
Stanovanje nimamo itak ne rabimo.
vse kar se zgodi v bloku pa itak se deli med stanovalci

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zavarovanje nepremičnin
8.8.2008 22:59:37   
Anonimen
Zavarovano stanovanje za 20€ na mesec.

(odgovor članu neanja duo)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zavarovanje nepremičnin
8.8.2008 23:02:45   
neanja duo
A se lahko stanovanje posebej zavaruje?Čeprav je vse pisano na tasta(pač niso prepisali štuka na moža)?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zavarovanje nepremičnin
8.8.2008 23:04:03   
Anonimen
Stanovanje samo (stene, takorekoč) lahko zavaruje kvečjemu lastnik, opremo v njem in osebne stvari pa tudi kdorkoli, ki je uradno stanovalec (torej sorodnik lastnika ali najemnik oz. pač kdorkoli z dovoljenjem ali pravico bivanja). Kolkr jst vem.

(odgovor članu neanja duo)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 7:56:12   
neanja duo
še kdo...lepo prosim...mnenja...



hvala lepa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 8:26:51   
Hope2
Stanovanje smo vedno zavarovali, zdaj pa bomo tudi hiso. 

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 8:37:17   
Marogica
Meni se zdi sploh čudno razmišljanje, da nekdo ne zavaruje nepremičnineuser posted image  In da zavarovalnice ne plačajouser posted image . Vprašanje je, kaj zavaruješ in tisto tudi plačajo in to brez problema. Vsaj moja praksa je takšna.

Se pa mi zdi pomembno, da se tako velika stvar zavaruje, tudi avto zavarujemo, ali ne, pa se mi zdi dosti manj pomemben, glede na to, da je stanovanj/hiša važna za naš obstoj-da imamo streho nad glavo, da se v nepremičnini nahajajo vse naše stvari-od oblek, dokumentov...., da smo vložili dosti denarja v gradnjo...

Res...malo čudno razmišljanje...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 8:40:58   
bumerang
Seveda imamo zavarovano. In smo vedno dobili povrnjeno škodo vsega brez problemov. Tako malenkosti kot dražjih stvari.
Niti na misel mi ne pride, da hiše ne bi zavarovala. Samo ena indirekten udar strele povzroči več škode kot je celoletna premija.

Zakaj pa se ne s tastom zmenite, da on podpiše, vi pa plačujete? Ampak po mojem lahko zavaruješ tudi kot nelastnik. Notranjost pa lahko zavaruješ tudi kot nelastnik.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 8:46:38   
mika
A se lahko stanovanje posebej zavaruje?Čeprav je vse pisano na tasta(pač niso prepisali štuka na moža)?


Lahko zavaruješ. Moj mož je zavaroval tastovo stanovanje in je bil pisan kot plačnik, tast pa kot lastnik.

Jaz pa resnično ne rezumem ljudi, ki ne zavarujejo svojih nepremičnin, vsaj osnovno za izlitje vode in požar. Nesreča tako hitro priede, da si mislit ne moreš.

Mi smo bili podnajemniki v nezavarovanem stanovanju, zgorelo je popolnoma vse, razen družinskih fotografij. Takrat bi lahko starša tožila lastnika, ampak ker sta bila zelo dobra z nami jih nista.
od takrat naprej sta zavarovala vse, pa tudi mi, ko smo šli na svoje, smo najprej zavarovali hišo. Ponovno začet iz nule ni hec.
Tudi teh kmetov v prekmurju ne rezumem....plačali bi samo 40% zavarovalnine, ostalo je krila država in občina. Pol se pa jezijo na državouser posted image

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 8:50:31   
mika
Se pa mi zdi pomembno, da se tako velika stvar zavaruje, tudi avto zavarujemo, ali ne, pa se mi zdi dosti manj pomemben, glede na to, da je stanovanj/hiša važna za naš obstoj-da imamo streho nad glavo, da se v nepremičnini nahajajo vse naše stvari-od oblek, dokumentov...., da smo vložili dosti denarja v gradnjo...


Marogica, avtomobili morajo bit zavarovani, nepremičnine pa ne. Mogoče bi morali napisat kak zakon, da se tudi nepremičnine morajo zavarovat, če je toliko nespametnih ljudi, ki po nesreči pričakujejo pomoč od drugih, predvsem od države.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 8:55:27   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: mika

]

Marogica, avtomobili morajo bit zavarovani, nepremičnine pa ne. Mogoče bi morali napisat kak zakon, da se tudi nepremičnine morajo zavarovat, če je toliko nespametnih ljudi, ki po nesreči pričakujejo pomoč od drugih, predvsem od države.



Saj vem ja....drugače tudi teh ljudje ne bi zavarovali. Sem mi pa zdi bolj pomembno, da bi svoje domicile MORALI zavarovati, ne pa pleh.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 9:18:25   
altati
Mi imamo polno zavarovanje stanovanja in opreme. Za 20€ na mesec. In se nam je že nekajkrat obrestovalo...npr. ko je toča poškodovala streho, smo vse dobili povrnjeno...
Meni se zdi to nekaj osnovnega, da zavaruješ nepremičnino.
Bistveno pomembneje od zavarovanja 'pleha'.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 9:36:54   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Meni se zdi sploh čudno razmišljanje, da nekdo ne zavaruje nepremičnineuser posted image  In da zavarovalnice ne plačajouser posted image . Vprašanje je, kaj zavaruješ in tisto tudi plačajo in to brez problema. Vsaj moja praksa je takšna.

Se pa mi zdi pomembno, da se tako velika stvar zavaruje, tudi avto zavarujemo, ali ne, pa se mi zdi dosti manj pomemben, glede na to, da je stanovanj/hiša važna za naš obstoj-da imamo streho nad glavo, da se v nepremičnini nahajajo vse naše stvari-od oblek, dokumentov...., da smo vložili dosti denarja v gradnjo...

Res...malo čudno razmišljanje...


Se podpišem

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 9:39:05   
Moyca_
mi imamo opremo, slike, vse,...
Pa je to full mali znesek v primerjavi s tem če bi karkoli bilo

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 11:08:22   
mily
Meni je tudi čudno, da nekdno nima zavarovanega stanovanja, medtem ko za avto, se pa vsi tako bojijo, pa se v vrednosti niti primerjat ne more z stanovanjem (niti zavarovalna vsota, ki je za stanovanje bistveno manjša). Najbolj čudna mi je tista, ki je napisala, da stanovanja itak ne rabiš met zavarovanega, ker se v bloku razdeli med stanovalce. Japajade. Sej ni nujno, da se celemu bloku kej naredi. Lahko je izlitje vode, požar..., lubica, to boš plačala sama in ne vsi v bloku.

Drugače pa imamo mi k stanovanjsemu zavarovanju pridruženo še zavarovanje za rop (osebni) in nesreče na parkirišču.


_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 11:24:09   
citrončica
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Meni se zdi sploh čudno razmišljanje, da nekdo ne zavaruje nepremičnineuser posted image  In da zavarovalnice ne plačajouser posted image . Vprašanje je, kaj zavaruješ in tisto tudi plačajo in to brez problema. Vsaj moja praksa je takšna.

Se pa mi zdi pomembno, da se tako velika stvar zavaruje, tudi avto zavarujemo, ali ne, pa se mi zdi dosti manj pomemben, glede na to, da je stanovanj/hiša važna za naš obstoj-da imamo streho nad glavo, da se v nepremičnini nahajajo vse naše stvari-od oblek, dokumentov...., da smo vložili dosti denarja v gradnjo...

Res...malo čudno razmišljanje...


Se podpišem


tudi jazuser posted image

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 11:46:10   
Sibil_
Kakor sem zvedela iz zanesljivih virov bo v par letih zavarovanje bivališča-stanovanja ali hiše-obvezno.Tako da bodo takrat zavarovali vse.user posted image

Drugače imam pa tudi jaz zavarovano stanovanje, se mi zdi smiselno zavarovat če karkoli pride-smo namreč že imeli izliv vode od zgornjih sosedov in nam niso vsega povrnili, če bi imela takrat zavarovano bi se zavarovalnica jajcala s tem.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu citrončica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 13:13:58   
benika
Tudi meni ni jasno, kako nekdo nima zavarovane hišeuser posted image

Midva stanujeva v hiši mojih staršev. Onadva imata zavarovano komplet hišo za vse moižne ujme, požare, poplave...., midva pa doplačava potem še zavarovanje za celotno opremo v najinem stanovanju.

Nama je v kopalnici počila cev in sva dobila povrnjeno vso škodo.

< Sporočilo je popravil benika -- 9.8.2008 13:15:15 >

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zavarovanje nepremičnin
9.8.2008 13:41:14   
lotoska
Men je pa čist jasno, zakaj ljudje ne zavarujejo lastnine, ker šparajo. 
Samo na napačnem koncu. Ko izračunaš, da na leto prihraniš 180 eur, ker nimaš zavarovane hiše je to "bajen" znesek, ki ga pač nekam drugam daš in se nikjer ne pozna. 

Ali pa pri avtu (ne kasko se mi ne splača, ker je že 4 leta star....) pol ti pa kamen prileti, pa plačaš tolk kot bi dal za kasko.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zavarovanje nepremičnin
10.8.2008 0:13:19   
mika
Ali pa pri avtu (ne kasko se mi ne splača, ker je že 4 leta star....) pol ti pa kamen prileti, pa plačaš tolk kot bi dal za kasko.


Sicer ne vem kako je s kaskom sedaj, ampak pred nekaj leti, če nisi poleg kaska zavaroval še šip in luči, ti je kasko koristil en drek. To se je zgodilo mojima dvema staršema, ko jima je kamen priletel v sprednjo šipo in sta ugotovila da ful kasko tega ne krije.

Ker imava midva z možem stara avtomobila imava osnovno zavarovanje + J in H kombinacijo in to je za star avto dovolj.

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?