|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jok med oblačenjem - kdaj mine???
13.11.2008 22:32:59   
sirenetta
Imam 7 mesečnega fantka, ki se vedno razjoka, ko ga zjutraj oblačim. Ko ga umivam in previjam zgleda najbolj zadovoljen fantek na svetu, uživa 100 na uro ko je nagec, ko mu dam body čez glavo je še ok, ampak ko pridejo na vrsto rokavi......vik in krik! Tako da od tam dalje je eno samo jokanje, dokler ni fetrik z oblačenjem.

Ali se dogaja še komu podobno???

Predvsem me zanima, kdaj mine? (da bom z veseljem pričakovala ta dan) user posted image

< Sporočilo je popravil sirenetta -- 13.11.2008 22:34:21 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
13.11.2008 22:43:24   
Jančika_
Ne morem ti datumsko opredeliti, vsekakor pa mineuser posted image . Ampak potem jih pa kaj drugega prime in se zaradi tistega derejo. Recimo moj tavečji je pri enem letu nenadoma ugotovil, da si ne bi pral glave in se je do treh let in pol vsakič tako drl, da sem se dvakrat zjokala zraven in da sem šla sosedom povedat, za kaj gre, ker me je bilo resno strah, da nas bo kdo prijavil. No, zdaj je star malo več kot 4 leta in se ne dere več zaradi takih reči. Tamali (malo več kot dve leti star) se pa dere ko zverina, ko mu umivamo zobe. Skratka tam pri štirih letih jih zgleda mineuser posted image .

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
13.11.2008 22:48:11   
Anonimen
Še pri dvanajstih ne. Verjemita. Ravno prihajam k sebi od šoka.

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
13.11.2008 22:53:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Še pri dvanajstih ne. Verjemita. Ravno prihajam k sebi od šoka.


Tocno,niti pri 13ih.

Tamala pa tudi joka,ko ji dajem bodi,majcko,kapo...jo probam vedno z necim zamotit,z dudo,pametnim kuzijem...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
13.11.2008 22:57:31   
pezbar
Ali se dogaja še komu podobno???

Meni se dogaja isto, user posted image  je star dobrih 7 mesecev.
Včasih mi rata, da mu pri oblačenju zapojem kako pesmico, pa ga na ta način zamotim in se ne upira tako zelo. Ali pa npr. po kopanju ga najprej oblečem v pižamco (takrat sitnari), šele potem mu očistim ušeska (s palčko), pri čemer pa čudežno otrpne oz. se umiri.

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
13.11.2008 23:33:47   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Še pri dvanajstih ne. Verjemita. Ravno prihajam k sebi od šoka.


Tocno,niti pri 13ih.

Tamala pa tudi joka,ko ji dajem bodi,majcko,kapo...jo probam vedno z necim zamotit,z dudo,pametnim kuzijem...


Ajej ajoj, jaz pa sem hotla samo malo tolažbe user posted image user posted image user posted image



< Sporočilo je popravil sirenetta -- 13.11.2008 23:36:19 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
13.11.2008 23:35:01   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Ne morem ti datumsko opredeliti, vsekakor pa mineuser posted image . Ampak potem jih pa kaj drugega prime in se zaradi tistega derejo. Recimo moj tavečji je pri enem letu nenadoma ugotovil, da si ne bi pral glave in se je do treh let in pol vsakič tako drl, da sem se dvakrat zjokala zraven in da sem šla sosedom povedat, za kaj gre, ker me je bilo resno strah, da nas bo kdo prijavil. No, zdaj je star malo več kot 4 leta in se ne dere več zaradi takih reči. Tamali (malo več kot dve leti star) se pa dere ko zverina, ko mu umivamo zobe. Skratka tam pri štirih letih jih zgleda mineuser posted image .


...pa datum tud, za ga napisat na koledar, pa pol dneve odštevat user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
14.11.2008 12:05:36   
sončika84
tut  najin cuker se vedno tak dere,ko se oblačimo. pa včasih za bodi še zdrži,ampak čez glavo puloverčkla pa rokava pa neeee. se j na začetku me je kr mal jezil,ampak zdej se mse navadla pa me ne moti. jaz se z njim menim,kšno pesmico zapojem,mal afnam,pa včasih mi rata ,da se smeji včasih ne. aja,ima pa 4 mesce.

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
14.11.2008 14:55:59   
Tisana
Mi pa našo preoblačimo kar na zakonski postelji, da se lahko zraven meče naokrog, se skriva (zarije glavo v odejo),... Na previjalni itak noče biti pri miru - ni važno, kakšno igračko ji daš. Pol se pa nekaj časa pregovarjaš, kregaš, živciraš,... pol te pa že vzgoji in tako se naučiš preobleči otroka tudi ko divja po postelji user posted image user posted image user posted image  Kaj naj rečem: sem dobro vzgojena mama user posted image user posted image user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu sončika84)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
26.11.2008 10:19:28   
pastetka
Ravno sem hotela odpreti to temo, pa vidim,da je žeuser posted image  Moja punčka (7m) namreč pri oblačenju tako vrešči, da mi že prav zmanjka volje iti npr. ven vsaj 2X na dan za kratek čas, v tem hladnem vremenu, ko je procedura oblačenja še toliko daljša. Nič ne pomaga, če sem še tako nežna, zabavna, pevajoča in oh in sploh. Pač joka... Obvezno joka, ko jo samo položim na previjalno, potem se umiri, nato jok pri oblačenju bodija in majčke, jok, ko ji samo malo osvežim obraz ali z vatko umijem roke... jok. Sicer ni prav nič težaven otrok, le ta jok med oblačenjem, ki me ne pusti ravnodušne, čeprav se to na videz sicer trudim ostati. Dojenček namreč dobro čuti, da je mamica nervozna, nemočna in obupana. Saj se bodo navadili in za dobro sprejeli tudi postopek oblačenja.... Tako upam, da bo tudi ta faza kmalu prešla... in nastopila katera drugauser posted image

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
26.11.2008 10:37:20   
slovenka
naša je stara 5 mesecev in tudi najbolj sovraži rokave. Pri meni je tudi to oblačenje sedaj demotivacija za odhode ven. Sicer pa ko je moj doma še nekak to rešujeva, ker jo zamoti z lutkovno igrico, to zmeraj pomaga, pa duda v ustih... Samo ko sem sama, je pa težje. Ampak jaz se ne sekiram, saj ji ni nič hudega, se ji smejim in pohitim, ona pa potem gleda, pa kaj ti je mama... user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu pastetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
26.11.2008 12:22:56   
zmajaz
Tudi naša je najbolj sovražila rokave - po vsakem kopanju je bil jok, ko sem jo začela oblačit. Čez glavo je še šlo, ko so bili rokavi na vrsti, pa jok in stok. Zdaj je stara dobrih 10,5 meseca jo je že zdavnaj minilo in je ratalo prav fajn - ko ji dam rokico v rokav, jo lepo sama iztegne in potisne skozi rokav in sma takoj fertik. Točno se pa ne spomnim, kdaj jo je minilo. Pa mislim, da je bilo pred 7. mesecem.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
26.11.2008 19:36:00   
inesc
Naš bo star 8m in ga je to že minilo. Pri nas je sedaj problem zvijanje po previjalni mizi ravno takrat, ko dajemo gor svežo planico. To mu je tako zabavno!! PA problem nastane, ko je treba obrazek namazat s kremico. To mu tudi ni všeč (se vidi, da je moški)user posted image

Drugače sem ga pa jaz iz vsega obupa, ker se je seveda tako drl, ko smo ga oblačili, začela vsakič, (ko smo seveda uspeli rokico dat v rokav) ful hvalit - bravo priden, se znaš že sam oblačit in pomagaš mamico,... Tako nekako in se mu je ful dobro zdelo. Je trajalo nekaj časa, samo se pa že nekje od 6,5m ne dere več.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
26.11.2008 20:26:10   
cukrček11
Tudi pri našem pišeku je tako, od začetka je šlo lepo zaj pa starejši je slabše je, je pa star skoraj 5m, pa tudi ko je treba rokice pa nogice vtaknit v rokavčke je to že skoraj znanstvena fantastika.user posted image

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
26.11.2008 22:50:09   
Leiah
Uf pri nas je isto. Skoraj vse komot oblecem, samo rokavi so pa bav bav.
Ko je bil cepljen se skoraj ni oglasil, meni se je potem jokal ko je bilo potrebno majcko oblect za domov.user posted image
Aja stari smo pa 6,5 mesecev - to se pa intenzivno dogaja od 5 meseca.

_____________________________

Lp

(odgovor članu cukrček11)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
26.11.2008 23:03:42   
anikabd
Pri nas je isto. Čez glavo ok, ko mu pa hočem obleči rokave pa jok. Zamotim ga z igračko ali pa mu pojem, se pačim. Včasih pomaga. Naš pikec pa je star 4 mesece. Začelo pa se je pred dobrim mesecem in pol.
Tudi jaz upam, da bo čim prej minilo.

(odgovor članu Leiah)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
26.11.2008 23:21:24   
Amelia
Moja je stara 3 meseca, pa se zaenkar ne pritožuje nad oblačenjem, se pa to zna zgodit čez par mesecev ja, razn če bo po meni, ker obožujem cunje user posted image

(odgovor članu anikabd)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
26.11.2008 23:26:26   
Aurea
IZVIRNO SPOROČILO: anikabd

Pri nas je isto. Čez glavo ok, ko mu pa hočem obleči rokave pa jok. Zamotim ga z igračko ali pa mu pojem, se pačim.


Enako. Ponavadi vedno "pali" kakšna igračka, ki jo prime z eno roko in grize, jaz pa medtem oblečem en rokav, nato pa še drugi. Ob oblačenju bunde pa ponavadi pomaga tudi kakšna zelena rastlina, da jo gleda in se zamoti, še ve ne, kdaj, pa je že oblečena user posted image   

_____________________________

Si sapis sis apis.


(odgovor članu anikabd)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
27.11.2008 9:46:05   
aprilska34
Naša je stara 8 mesecev in je tudi med oblačenjem eno veliko dretje. Ko je nagec, je navdušena, kakor hitro vidi, da imam plenico v rokah, se že začne. In potem je tu veliko zvijanja, kričanja, preden uspemo sploh oblečt bodi, da se o ostalih oblačilih niti ne menimo...Najhujše pa je, ko moramo obleči bundico. Jaz ji navadno malo prigovarjam, ali pa si zraven kakšno zapojem, že zato, da se jaz umirimuser posted image . Bolj ona kriči, bolj mama poje- te se pač dereva obeuser posted image user posted image

_____________________________

Dom je tam, kjer se lahko vse pogovorimo,
pocrkljamo in zvečer
s pravljico zaspimo...

(odgovor članu Aurea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
15.12.2008 21:43:20   
sirenetta
user posted image

< Sporočilo je popravil sirenetta -- 15.12.2008 21:46:40 >

(odgovor članu aprilska34)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
15.12.2008 21:44:28   
sirenetta
Evo!user posted image Sporočam, da je jok minil user posted image user posted image user posted image . Odkar lepo sam sedi, ga oblačim tako, da čiča in on ves zatopljen si ogleduje okoli po sobi in sploh ga več ne sekira to, da mu dajem bodi in potem majčko user posted image . Pol pa ga dvignem da mu zapnem bodi in na koncu edino še žabice tako da leži, ma to itak nikoli ni bil problem. Vglavnem o joku ni več ne duha ne sluha.

Zdaj ima pa nov šport: odpenjanje plenice, jaz zapnem, on odpne, jaz spet zapnem in on spet odpne....moram ga zamotit tako da mu dam kaj za držat kako igračko, paketek robčkov, karkoli, pa je mir.

....pa lulčeka lovi in grabi z rokico ko je še nagec medtem ko se umivamo user posted image

< Sporočilo je popravil sirenetta -- 15.12.2008 21:45:35 >

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
15.12.2008 23:29:18   
Aurea
super user posted image

_____________________________

Si sapis sis apis.


(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: jok med oblačenjem - kdaj mine???
15.12.2008 23:40:17   
aaaaaaa
IZVIRNO SPOROČILO: sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Še pri dvanajstih ne. Verjemita. Ravno prihajam k sebi od šoka.


Tocno,niti pri 13ih.

Tamala pa tudi joka,ko ji dajem bodi,majcko,kapo...jo probam vedno z necim zamotit,z dudo,pametnim kuzijem...


Ajej ajoj, jaz pa sem hotla samo malo tolažbe user posted image user posted image user posted image

ježeš..sem se že ustrašila, da govorite o letih.....user posted image user posted image ..haha...menda ja ne??



(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?