|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Preveč igrač ni dobro za otroka
22.8.2008 7:55:11   
Anonimen
Naletela sem na dober prispevek o tej zadevi.O zalaganju otrok z igračami.
To jaz vseskozi trdim,da je tako.

Kako vemo, da je naš otrok razvajen?

Ljubljana, 22.08.2008, 07:17 | Ema Meden

Razvajenost, ki jo povzroča napačno ravnanje staršev z igračami, se lahko začne že zelo zgodaj, ko se otrok začenja zavedati sveta okoli sebe.

Ali je otrok, ki ima "vse" lahko ustvarjalen? (Foto: iStockphoto)Igrače, ki so v njegovem vidnem polju, privlačijo njegovo pozornost. Otrok se bo trudil, da bi igračo dosegel. In največja napaka je, da mu pri tem pomagamo. Pri takem otroku je po mnenju Žorža zatrta ustvarjalnost, saj mu ni treba v nič vlagati napora. Starši, ki otroku že od zgodnjih dni postrežejo z vsem, kar želi, mu ne dajo priložnosti, da bi občutil zadovoljstvo ob dosežku.

Kako pravilno ravnati, da svojega otroka ne boste pretirano razvadili?

Najbolj pomembno je, da otroka ne zasipate z igračami. Razsipavanje je uničujoč dejavnik za razvoj njegove osebnosti.

Posodobite igrače, ki jih imate na primer tako, da se igrate trgovino. Vse igrače, ki jih imate, postavite na tla. Otroku dajte denar in naj pri vas nakupuje. Zelo se bo razveselil igrač, ki so že dolgo samevale v kotu in se z njimi igral, kot bi jih res pravkar kupil. Ne boste verjeli, ampak otroku, ki je tega sposoben, bo neznansko všeč tudi razvrščanje igrač – po barvi, velikosti, materialu, namembnosti.

Včasih pa se je treba igrač tudi znebiti in otroke naučiti pospravljanja...

Več o tem si preberite na www.bibaleze.si


< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 22.8.2008 8:18:34 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Preveč igrač ni dobro za otroka
22.8.2008 7:56:28   
Anonimen
Ups,se opravičujem za raztegnjen tekst,ampak drugače pa ne znam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Preveč igrač ni dobro za otroka
22.8.2008 8:19:13   
Primoza
Razpotegnjen tekst naredi takšnega prevelika fotografija.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Preveč igrač ni dobro za otroka
22.8.2008 8:25:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Razpotegnjen tekst naredi takšnega prevelika fotografija.


Hvala za popravilouser posted image Sem poskušala brez fotografije kopirat pa ni šlo.

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Preveč igrač ni dobro za otroka
22.8.2008 8:55:22   
TRIŠ
user posted image user posted image user posted image user posted image zelo dober prispevek.POUČNOuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Preveč igrač ni dobro za otroka
22.8.2008 9:56:17   
Anonimen
jst se tud s tem strinjamuser posted image in veliko ljudi je zgroženih, kako asketsko živi moj otrok, kar se igrač tičeuser posted image in kaka grozna mama semuser posted image
ula ima zelo malo igrač, to so predvsem knjigice kartonke, pa igrače, ki vzpodbujajo razne spretnosti ( da se kej sestavlja in vtika skupaj itd. ) pa še tiste igrače k jih ima, jih polovico spakiram v škatlo in pol vsake par mesecev zamenjamuser posted image . tud v prihodnje nameravam delati tako, igrače pa skrbno izbirati. zelo mimo so mi recimo do potankosti izdelani razni kompleti ( kuhnje pa zdravniški seti itd. ) ker opažam, da se otrok tega tako hitro naveliča, da brezveze. je dosti bolj zanimivo, če ima samo dva piskra in se igra kuhnjo, vse ostalo gre z domišljijo, tako se igrajo ure in ureuser posted image otrok mora uporabljat domišljijo, mora bit ustvarjalen, seveda pa mu morajo igrače to omogočat. danes pa imajo polno rit vsega, kar si moreš zamislit ( tud tisto, kar si ne moreš), pa se na smrt dolgočasijouser posted image meni ni nikol padlo na pamet, da bi rekla mami, men je dolgčas, kaj naj delam...danes pa ob toni igrač poslušaš samo touser posted image

(odgovor članu TRIŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Preveč igrač ni dobro za otroka
22.8.2008 10:00:29   
bskrle
Ravno danes pospravljam igrače, ko so oroci v vrtcu, pri teh je krame res dosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Preveč igrač ni dobro za otroka
22.8.2008 11:12:38   
Anonimen
n to kako resničen.Mojim sem kupovala sicer malo majn,Timi je založen z igračami in vsaka je bila aktualna po kakšendan dva,nato pa uničena in zavržena.Sploh ne zna očuvat kakšno igračo user posted image
Mi pa,čisto druga pesem.Igrače mojega otroštva so bile:moja fantazija in kakšen pripomoček iz narave ali mamine kuhinje,pa smo se vseeno znali ful dobro igrati.
Današnje generacije ne poznajo ali malo poznajo igr:.ristanc,krast zemljo,pa še nešteto drugik za katere si rabil le kakšen kamen kos lesa in plac.
Delat si zaklonišča,iz vej listov,pa deklice,ki se tako rade igrajo kuhanje imajo sedaj že kar tiste plastične kuhibje(saj je prav nimam nič proti)mi smo si pa sami naredili kuhinjo,edino pribor pa loncce babicam ali mami na skrivaj pobraliuser posted image

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?