|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj v večji avtosedež
15.3.2005 9:43:15   
Natas@
Pri nas se že nekaj časa ubadamo z vprašanjem, kdaj lahko damo našega 5 mesečnika v avtosedež 9-18 kg. Lupinica mu je že nekaj časa čisto premajhna, tako po dolžini (noge mu moramo med vožnjo kar zložit po turško, da se sploh lahko pelje), kot po širini, je kar močan. Pri 4,5 mesecih je bila teža 7740g, višina pa 66cm. Sedi pa ob opori že kar dobro, sedi tudi, če ga držim samo zan aramnice hlač, da ne pade naprej ali vstran.
Torej kdaj bi ga lahko dali v večji sedež oz. kdaj ste to naredile ve?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kdaj v večji avtosedež
15.3.2005 9:45:58   
Lenny
Nam so rekli, da je nujno zamenjati, ko gleda čez rob sedeža 1/3 glavice ali ko pasovi na najvišji možni nastavitvi ne ustrezajo več višini ramic. Kar se tiče nogic, ki gledajo čez, so nas potolažili, da to ni nič narobe. Mi smo pri lupinici vztrajali kar dolgo, pa je mali tudi pri "ta velikih". Zamnejali smo pri 10. mesecih.
Lp :)

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kdaj v večji avtosedež
15.3.2005 9:50:18   
Teja N
Živjo!

Mi smo imeli enak problem, saj je tudi naš Timotej že od rojstva pravi orjak.
Večji sedež smo mu kupili pri 6 mesecih, saj ni bilo več šans, da bi se stlačil v lupinico.
Kupili smo mu Romer King, ki ga toplo priporočam, saj se lahko nastavi v različne položaje - od pol ležečega (primerno za spanje med vožnjo) do čisto sedečega.
No, mogoče imajo to funkcijo tudi drugi sedeži, je pa zelo uporabna.

Zato mu kar kupite nov sedež, da mu bo udobno, glej le, da bo hrbtenica dobro podprta.

Lp,
Teja:)

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kdaj v večji avtosedež
15.3.2005 9:51:51   
malika
Joj meni se zdi to vseeno malo prehitro. Nogice tako ali tako gledajo preko, mi smo našega dali v avtosedež pri 10 mesecih.

Pravijo tudi,da naj bi otročka dal v avtosedež šele takrat, ko samostojno sedi in ko ima že zelo fiksno glavico.

No ampak če ne gre drugače potem nabavite vsaj avtosedež skupine 0-18, ki se lahko vozi v nasprotni smeri vožnje.

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kdaj v večji avtosedež
15.3.2005 10:00:27   
ZARA
Zara smo dal iz lupince v sedez pri 8 mesecih,men se je se to zdel prezgodaj...

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kdaj v večji avtosedež
15.3.2005 10:09:10   
Anonimen
Mi pa pri 6 in je bilo OK.

(odgovor članu Natas@)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kdaj v večji avtosedež
15.3.2005 10:47:49   
Natas@
Avto sedež 9-18kg smo kupili že približno 2 meseca nazaj, in sicer Maxi Cosi. Je pa res, da trenutno sameva na podstrehi. Menise sicer zdi 5 mesecev res malo malo za sedet v avtosedežu, je pa tudi res da ga že težko spravim v lupinico. Bomo še kak mesec vztrajali, da bo star vsaj pol leta.
Lp

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kdaj v večji avtosedež
15.3.2005 10:50:58   
Lenny
Malo v tolažbo: ker je vreme vedno lepše, bodo naši tamalčki vedno manj oblečeni in ga bo nakoliko lažje dajati v lupinico.
Lp

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kdaj v večji avtosedež
15.3.2005 12:36:09   
JASNA D
Moja 5 mesečnica bo še vsaj 3 mesece v lupinici (je bolj manekenske teže), prestavili jo bomo v ta velik sedež, ko bomo šli na morje in bo pot daljša (konec junija). Marka smo dali v ta velik sedež pri 9,5 meseca, ko je bila jajčka res že "prekratka" na obeh koncih.

Jasna

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kdaj v večji avtosedež
15.3.2005 14:20:05   
Maxica
Mi smo menjali avtosedež pri sedmih mesecih, saj je bila lupinica že res premajhna. Je pa imel :duda: 9kg pri šestih mesecih, pa tudi že lepo samostojno sedi, tako da je ta avtosedež (od 9-36kg) zanj čisto primeren. Je pa res težko reči, pri kateri starosti ga zamenjati. Mislim, da je bolj pomembna kilaža ter kako je otrok že sposoben sedeti in držati glavico.

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kdaj v večji avtosedež
15.3.2005 19:11:18   
puncica
Mi smo jo dal mislim da pri 6 mescih, to pa zato, ker je bla nemogoča v lupinci, kar dvigovala se je in nič ji ni pasal, smo misl da bo boljš v ta velkem sedežu pa je isto. Drugače pa je naša že čist samostojno sedela in glavca ni nič več opletala. je pa bla noter tak drobižek, je bil sedež enkrat večji:)-

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?