|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   grozeči zgodnji porod
9.10.2008 22:21:33   
Anonimen
Pozdravljen!

Sem v 24 tednu in mi grozi prezgodnji porod. Zaradi tega sem v Lj porodnišnici naročena za pregled, kjer bo dobila tudi inekjo za htro razvijanje pljuč.
Imam vprašanje za tiste, ki ste tudi šle čez to: kako izgleda ta pregled. Zdravnica mi je rekla, da moram priti zjutraj v porodnišnico in da bm tam do okrog dveh.
Kako dobiš inekcijo, kam?

Hvala za odgovore in lp.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: grozeči zgodnji porod
9.10.2008 22:40:14   
Anonimen
Na zalost ti ne znam odgovoriti,vendar me je stisnilo,ko sem prebrala v kaksni stiski si.Pogum,bom drzala pesti zate in  tvojega otrockauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: grozeči zgodnji porod
9.10.2008 22:41:48   
Anonimen
In zakaj prezgodnji porod?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: grozeči zgodnji porod
9.10.2008 23:16:43   
caligula
sam ne se sekirat. meni je od 17.tedna grozil prezgodnji pa sem zdaj v 36.tednu pa še nič ne kaže da bom kaj prej rodila user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: grozeči zgodnji porod
9.10.2008 23:19:02   
Anonimen
Lahko katera pove zakaj?
caligula,anonimna...

(odgovor članu caligula)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: grozeči zgodnji porod
10.10.2008 2:14:08   
Anonimen
Navadno vsako krvavitev označijo kot "grozeči zgodnji porod" oz. "grozeči splav". Jaz sem imela isto diagnozo, začela sem krvaveti v 22. tednu in po 24. tednu so kravitve prenehale. Sicer sem bila ves čas v bolnici, dobila sem injekcijo za razvoj plučk v predel križa. Malo me je zapeklo, to pa je bilo tudi vse.
Porod so sprožili v 37. tednu, ampak zaradi hipertenzije.
Tako da, ne se vstrašit. Taka diagnoza še zdaleč ne pomeni, da boš zares predčasno rodila. Je pa res, da boš  menda morala mirovati.

Želim ti vse najlepše in lepo nadaljevanje user posted image



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: grozeči zgodnji porod
10.10.2008 8:38:55   
alda
V prvi nosečnosti sem bila sprejeta v porodnišnico v 31tednu nosečnosti zaradi popadkov in posledično "odpiranja",
Dokler se niso umirili popadki mi je tekla infuzija-tokoliza , 3 dni zaporedoma dexametason za pljučka tudi v žilo, ki je bila po prvi seansi kar neprijetna: občutek, da me po luli pika na tisoče mravljic, vročina mi je butala v glavo ampak po 2-3min. je izvenelo.
Mi je pa čudno, da te ne hospitalizirajo, ker jaz sem ostala v bolnici do poroda(36t in6dni), dobila še eno tro-dnevno turo deksametazona, pila magnesol tabletke in imela strogo ležanje!!!

Pa srečno !!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: grozeči zgodnji porod
10.10.2008 10:42:27   
nara123
Tudi tebi lp!                                                                                                                      Tudi sama sem imela možnosti da rodim prekmalu in sicer zaradi popadkov od 19t dalje tako da so me v 27t sprejeli v P kjer sem dva dni v presledku 24h dobila Flosteron za razvoj pljučk,injekcije sem dobila v tazadnjo razen vročinskih valov nisem imela nič drugega,bilo pa je groza ker v mumentu zahajcaš da sem imela čisto mokro pižamo ampak mine:Aja imela sem tudi skrajšan MV.Popadki sicer niso minili ampak so bili vsaj zmerni.In tako sem prikorakala do 37t.Imam 4,5m staro princesko in je vse ok.DRŽIM PESTI:user posted image    

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: grozeči zgodnji porod
10.10.2008 11:23:26   
Irena88
Injekcijo za razvoj pljučk dobiš v ritnico in sicer 2 dozi, eno prvi dan, drugo naslednji...držim pesti, da bo vse OK.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: grozeči zgodnji porod
10.10.2008 12:52:29   
Anonimen
Hvala za odgovore. Zanima me še: zakaj je potrebno biti tam od 7ih-14ih?
Zjutraj moram biti tešča, a potem ti dajo kaj časa, da greš kaj pojest? Ali si cel dan tešč?
hvala in lp

(odgovor članu Irena88)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: grozeči zgodnji porod
10.10.2008 13:55:23   
Pacota
Za injekcijo ne rabis biti na tesce, meni so jo dajali zvecer (2x).

Tudi mene zeloooo cudi, da te ne hospitalizirajo, saj praviloma vsako, ki ji grozi prezgodnji porod (obicajno zaradi odpiranja ali skrajsanega maternicnega vratu ali krvavitve...).

Sama sem bila v bolnisnici 6tednov (od 24-29t), ker sem krvavela, nekatere ostanejo se dlje, hospitalizirana si tudi ce samo 1x malo zakrvavis!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: grozeči zgodnji porod
10.10.2008 13:59:02   
Pacota
Ocitno ti bodo opravili se kaksno raziskavo!

Sama sem morala biti na tesce le, ko so mi delali test, ce imam sladkorno (pijes vodo z glukozo in ti vsako uro merijo vsebnost glukoze v krvi). Takrat si na tesce dokler ti ne zakljucijo meritev, meni so po 3 urah, je pa razlicno.

(odgovor članu Pacota)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?