|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
14.10.2008 18:38:11   
Katjusa
okoli 30 tedna nam G dela še en UZ in ker zdravstvo ne plača več k 2 se pač ta plača in me zenima kolk ste plačale za ta UZ? (gre za UZ kontrole rasti ploda)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
14.10.2008 18:48:47   
Abra
Jaz sem v 26. tednu. Do sedaj sem imela še na vseh pregledih uz in nisem nobenega plačala. Na začetku sem imela težave s krvavitvami, zdaj pa ne več in mi vseeno naredi uz. Na naslednjem mi ga bo tudi naredila, mi je že zadnjič povedala, da bo naredila kontrolo rasti. Imam pa privat G s koncesijo.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
14.10.2008 19:02:17   
kajajaka
Če uimaš karršnekoli problem oz. G presodi, da je potreben še en UZ (če npr. ni otrok pravilno obrnjen, krvavitve, bolečine...) lahko naredi UZ na stroške zdr. zavarovanja. Če je pa vse ok in ni razloga za UZ, ga moraš žal plačati (čeprav je meni to mimo - itak, da te zanima če je z otrokom vse ok).
Jaz sem imela zelo problematično nosečnost in 9 UZ pa sem plačala samo 3D, ker sem ga pač sama hotela imeti (zaradi partnerja in slikic ter filmčka)

(odgovor članu Abra)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
14.10.2008 19:06:19   
Katjusa
ja to mi je vse jasno.... in ko sme v 1 imala sama teževe sme mela veliko UZ pa nisem plačevala sme pa plačala titsge okol 30 tedna mislim da je blo v 31 tednu in sme takrat dala 6000 sit (2006) .... Tu ne gre da ja kak problem sam ta UZ se pri večini G zaračuna..... in me sam znesek zanima k je ena rekla da ima naslednjič UZ in da ga bo mogla 60€ plačat in se mi zdi to pač ful velikouser posted image user posted image user posted image user posted image in zdej me zanima kolk ste kej druge dale

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
14.10.2008 19:20:30   
Hope2
Stane 60 verov, če pa obstaja sum, da je kaj narobe, pa dobiš napotnico in je pol zastonj. 

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
14.10.2008 19:26:15   
Abra
Očitno to računajo kot samoplačniško morfologijo, podobno kot 3D. No, moja G vsem nosečnicam dela uz. Namesto da drugače pregleda, naredi uz, ker več vidi. Kaj ji zavarovalnica plača, pa ne vem. Vsakega mi tudi ne vpiše v MK, ker bi zmanjkalo prostora.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
14.10.2008 19:37:51   
Hope2
Nekateri G se držijo pravila o 2 plačanih Uz kot pijanc plotauser posted image . Predvsem to so G na LJ gK, tu ti ne bo noben delal več UZ-jev, če je vse ok, predvsem ne po 30 tednu. Ostali privatni G ali pa v kakih manjših ordinacijah in zdravstvenih domovih, pa stalno delajo UZ in preglede.

Jaz sem imela morfologijo v tujini v 20 tednu, in ko sem v 23 tednu prišla v Slovenijo, mi ni noben več hotel delati UZ. Zato sem šla na samoplačniški 3D, kjer se je že kazala rahla zahiranost. To sem pokazala svoji G, pa ni nič registrirala, zato sem šla na kontrolo spet samoplačniško v 31 tednu, kjer je bila zahiranost še večja. Pol sem ji skoraj zagrozila, da mi je dala napotnico za UZ, in mi je danes v 34 tednu opravila Uz na napotnico. Enostavno nimaš pravice, ker so tako pač določili v pravilih oz zakonih, lahko le imaš srečo, če imaš tako fajn G, da ti opravlja brezplačen UZ skoraj pri vsakem pregledu.

(odgovor članu Abra)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
14.10.2008 19:47:08   
*m*o*j*c*a*

Živjo!

moja G. mi vedno pogleda user posted image , sam to menda ni pravi ultrazvok..prou ultrazvok je kao takrat ko naredi meritve in takrat ga plačaš (če ni zdravstveno nujen-takrat ga že krijejo)user posted image ..js sem v 29. tednu in naslednjič mi je rekla da imam tretji ultrazvok-ko bo user posted image tehtala itd., in ta ultrazvok moram plačati..je pa cena 21€, to pa vem ker ga je prejšnjič mela moja sestrica..user posted image je pa cena mislim da čist odvisna od G. al kaj, ker ena mi je pa rekla, da je plačala neki čez 40€..tk da cene so zgleda zelo različne..user posted image

lep pozdrav!


_____________________________

no pa imamo: očkovo ljubico (31.12.2008) in maminega sinčka (13.4.2010).. :P

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
14.10.2008 20:08:22   
mlinar
Dne 5.6.2008 sem plačala 40€ v Murski Sobotiuser posted image

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
14.10.2008 20:37:11   
cursa
IZVIRNO SPOROČILO: *m*o*j*c*a*


Živjo!

moja G. mi vedno pogleda user posted image , sam to menda ni pravi ultrazvok..prou ultrazvok je kao takrat ko naredi meritve in takrat ga plačaš (če ni zdravstveno nujen-takrat ga že krijejo)...



Kakšen pa naj bi bil potem to UZ, če ne pravi? Kaj pa potem sploh gleda? Morda le nervira dojenčka? Sama nisem plačala še niti enega UZ. Sem v 36 tednu in sem do sedaj imela potrditveni UZ, morfologijo, izredno še en UZ zaradi prenizko ležeče posteljice in v 35 tednu Še en UZ. Skratka tri redne in nobenega nisem plačala. Očitno je od g odvisno ali računa ali ne, oziroma ali je privat s koncesijo. Privat s koncesijo pa sigurno radi kaj več zaračunajo. user posted image

(odgovor članu *m*o*j*c*a*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
14.10.2008 20:44:34   
Shuka
Sama sem bolj mnenja, da raje računajo ginekologi, ki so zaposleni na klinikah, te se še posebej držijo 2 UZ v nosečnosti kot pijanc plota, vsi ostali so plačljivi. V privat ambulantah( četudi ima koncesijo) imajo UZ-je v ordinacijah, tako da lahko istočasno naredijo še UZ, na klinikah v ordinacijah nimajo UZ, so za to posebne sobe, vsaj v Kranju je tako, zato imamo samo 2 UZ v nosečnosti. Četudi so vsi UZ samo za to namenjeni, da preverimo kako je z otrokom (saj nas le to zanima)in se UZ -ji za pregled rasti ploda brez slik ali filmčkov delajo na istih UZ aparatih kot tisti pregledi, pri katerih se slikce in filmčki lahko dobijo, so pa cene zelo različne.
Od 20 - 120 € odvisno kaj želiš in kje to opraviš.
Žalostno ali ne je resnično.


_____________________________

Pot ni vedno rožnata, je pa cilj zato toliko lepši.

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
14.10.2008 20:58:06   
pipi
Joj zenske a ni zalostno user posted image  kaj pocnejo z nami, samo 2 uz-ja v nosecnosti, bris na tri leta, najbrz so cenejse Zale, hoteli so placljiv splav in kontracepcijo, nizje place od moskih...

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
15.10.2008 9:39:10   
Claudi
Jst sm mela pred kratkim ta pregled, bila sem v 31 tednu, mi je rekla G da dva mi pripadata, čeprav mi skor vedno na hitro naredi UZ, ampak da priporoča še tega, da se vidi če je vse OK,je bila moja odločitev da ali ne, plačala sem pa 30 eur (na Vrhniki).

(odgovor članu pipi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
15.10.2008 10:38:36   
maja24
Jest sm mela pri vsakem pregledu UZ in ga nism nikoli plačala

_____________________________

Ela čebela


(odgovor članu Claudi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
15.10.2008 13:08:41   
anchika
Jaz imam zastonj le 3 uz. Če zdravnica meni da je kaj narobe mi naredi zastonj. Če pa jaz želim dodatno ga moram plačati. Kar se meni ne zdi prav da plačujemo UZ. to bi morali narediti na vsakem pregledu.

(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Plačilo 3.UZ okoli 30 tedna
17.10.2008 12:04:45   
jabi babi
jst sm na bledu v zd plačala 3. uz in sicer 25eur..čudne cene majo,namesto da bi bili vsi enotni ane???sej vse narediš za otroka in ni mi škoda denarja,ampak včasih se sprašujem zakaaaaaaaj plačujemo zdravstvo.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?