|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KAJ MENITE?
8.11.2008 16:51:47   
alisha_2008
ali mora dojen dojencek zauziti tudi dodatno tekocino..npr..vodo, caj???

zakaj da in zakaj ne?

kaj menite o tem ...ali bi zdravnik lahko rekel da dojencek ne sme zauziti vode? :S

zanima me vase menje...

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KAJ MENITE?
8.11.2008 16:56:32   
Gina
Seveda lahko daš dojenčku prekuhano vodo ali blag zeliščni čaj za otroke (janež, kumina, ali kaj podobnega), če želiš. Po moje pa pri dojenem otroku ni nujno, da to delaš, ker materino mleko je tako hrana kot voda, ni pa toliko slano, da bi ga žejalo. Če je huda vročina ali zelo suh zrak, pa mu daj še malo za piti. Jaz sem mojim dala piti tudi takrat, ko so hoteli jesti na pol ure, ker fizično nisem zmogla tega tempa, pa so vmes dobili čaj. Nič sekirat, naredi tako, kot ti duša pravi.

(odgovor članu alisha_2008)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KAJ MENITE?
8.11.2008 17:10:34   
Petraa
Mora ne.Zakaj ne?zato,ker s eodžeja pri materi.Jaz sem otroka dojila na pol ure,tako da še dodatno tekočino ni potreboval

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KAJ MENITE?
8.11.2008 17:18:24   
2 Sraki
Ni potrebno, vedar daš pa lahko vseeno če želiš. Dojen dojenček naj bi imel sicer pri mami vse. Škodovalo pa mu sigurno ne bo, kot je že omenila kakšen kuminov, janežov ali komarčkov čaj (lahko vse skupaj mešano).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KAJ MENITE?
8.11.2008 19:31:55   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: 2 Sraki

Ni potrebno, vedar daš pa lahko vseeno če želiš. Dojen dojenček naj bi imel sicer pri mami vse. Škodovalo pa mu sigurno ne bo, kot je že omenila kakšen kuminov, janežov ali komarčkov čaj (lahko vse skupaj mešano).


se strinjam

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KAJ MENITE?
8.11.2008 19:45:07   
Tisana
Materino mleko naj bi zadostovalo tudi za žejo (prvo mleko naj bi odžejalo, nato pa naj bi bilo mleko gostejše, da se otrok naje). To je tisto, kar sem prebrala. Moje osebno mnenje: če otrok pokaže interes, da bi pil vodo oz. nesladkan čaj, potem je to potrebno upoštevati. Ravno pred nekaj dnevi sem sicer brala nek članek, da pretirano pitje vode pri dojenčkih do 6. meseca starosti, lahko povzroči zdravstvene posledice, ampak sem še vedno mnenja, da je potrebno upoštevati tudi otroka.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KAJ MENITE?
8.11.2008 20:11:06   
Tisana
To je link do omenjenega članka glede pitja vode: http://www.bambino.si/dojencki_ne_smejo_piti_vode

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KAJ MENITE?
8.11.2008 20:23:29   
alisha_2008
ja to sem pa ze vidla, sem tud prebrala...sam nevem zakaj pa pol P govorijo pa dajajte tekocino user posted image
sej par let nazaj je bil paradiznik nevem kolk skodliv za zdravje leto kasneje je bil pa dobr za zdravje ....vsak po svoje klanfa

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KAJ MENITE?
8.11.2008 20:25:18   
alisha_2008
am,to zarad tekocine me je pa zanimal zato, ker ma kolegica en mesec starga fantka in ma krce, ga doji,....in sem ji rekla naj mu da caj od komarca al pa janez, kumino....je pa rekla da je zdravnik reku da ne sme dajat nic vode user posted image
tko da fantek tud kaka ne...ne prdka....uglavnem se zvija....in dons ga je koncno pelala k zdravniku, ko sem ji rekla da mi je mal smesno da je zdravnik rekel da ne sme dat vode oz.caja

(odgovor članu alisha_2008)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KAJ MENITE?
8.11.2008 22:18:46   
Nasy
Če bi vse nasvete poslušala, bi se mi zmešalo..nič čaja, nič kapljic, ničesar..pa ja de..sploh pa je to tema, ki lahko traja v nedogled in tudi tukaj večkrat napisana. Mi smo se najprej ubadali s tem ne pitjem, potem sem pa začela mali ponujat čajčka ali vodo in je z veseljem pila. 

< Sporočilo je popravil Nasy -- 8.11.2008 22:19:09 >


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu alisha_2008)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KAJ MENITE?
8.11.2008 22:19:48   
Anonimen
ali mora dojen dojencek zauziti tudi dodatno tekocino..npr..vodo, caj?


Ce mora? Ne.

(odgovor članu alisha_2008)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KAJ MENITE?
9.11.2008 19:50:38   
majaS80
Res je, če samo dojiš potem ni potrebe po dodatni tekočini, ker z mlekom dobi vse,
je pa tudi res, da poleti ko je vroče in pozimi ko je suh zrak zaradi ogrevanja, so tudi otroci žejni.

Torej, jaz če vidim, da ima moj user posted image   suha usta ali je veliko jokaj,
mu ponudim čaj in če je žejen potem tudi pije, majhne količine ne škodijo,
sploh če redne obroke mleka popije normalno in se lepo redi.
Ne sem pa čaj zadovoljiti lakote.... tako je meni rekelpediater...

LP


_____________________________

MajaK

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KAJ MENITE?
10.11.2008 11:21:35   
mucica12
naša je stara danes dva meseca, pa ji damo čajček ,če gremo na sprehod ali če je v avtu,user posted image

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?