|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   MI lahko razložite
22.3.2005 13:40:29   
ribica.
Čao vsem!

Morm rečt, da ve babnice tukaj obvladate vse teme, zato bo sigurno katera lahko odgovorila tudi meni.
Rodila sem pred letom in pol, ampak vseeno pojma nimam kaj je to NS in morfologija??? Za to se imam za zahalit mojemu G, ki me ni dal na nobene preiskave....ah kaj bi naštevala česa vsega ni naredil. Bilo je skoraj kot v srednjem veku. Vse bolj in bolj dojemam kakšno obravnavo naj bi nosečnica imela. Upam da je bom naslednjič deležna tudi sama. Zasledila sem samo to, ko je ena rekla, da nek G dela NS, ampak traja sam 5-15 min?? Hm, pri men nikol nič ni trajalo tolk časa!!??!! Torej, prosim, če mi po kmečko poveste.
Hvala že vnaprej!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   MI lahko razložite
22.3.2005 13:47:28   
Maša
NS-nuhalna svetlina(opravijo nekje v 12.tednu-mislim) je ultrazvok (klasičen)- pri katerem s pomočjo izmeritve recimo premera otrokove glavice s pomočjo računalnika izračunajo možnost da bi otrok imel dawnov sindrom. Če je ta možnost velika ti predlagajo nadalne preiskave in sicer amniocintezo- ki pa je nekoliko tvegana za splav!
NS je ponavadi samoplačniška in je ne opravljajao vsi G.

Morfologija (opravijo jo nekje med 21-24 tednom) je podobno kot NS- ultrazvok (klasičen)- pri katerem preverijo prisotnost vseh otrokovih organo-ali ima ledvičke, mehur,...itd...

No, upam da sem ti pomagala!


SREČNO:angel:

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   MI lahko razložite
22.3.2005 13:50:12   
ribica.
Ja, pomagala, hvala. Tako je to, ko ti noben nič ne pove. Kako naj pol jaz vem kaj je kaj. POtem se pa jaz počutim kot en bedak, ker je g. doktorju too much da bi kaj izustil. Men teh dveh izrazov ni nikoli nihče omenil.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   MI lahko razložite
22.3.2005 14:16:01   
Sibil_
Ns ni meritev premera glave ampak vratne svetline oziroma gube na vratu.Pri tem navadno pogledajo še če je prisotna nosna kost, je pa v bistvu malo bolj natančen UZ.
Morfologija je pa pregled vseh organov ploda in njihovega razvoja.
Pri THT testu, pa moraš dat kri, z UZ pa izmerijo premer otrokove glave, na podlagi obeh podatkov ti pa potem povejo tveganje za Downov sindrom.
LP,
Sibil

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   MI lahko razložite
22.3.2005 14:36:42   
Maša
ups...maš prav sibil....no sej važno je kaj se z NS ugotavlja!;)

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   MI lahko razložite
22.3.2005 16:22:55   
KMALU
A ta THT test opravi vska nosecnica? Ali je samoplacniski?
Ti o teh tvareh pove in svetuje ginekolog sam, ali ga moras vprasati?

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   MI lahko razložite
22.3.2005 16:31:24   
Sibil_
THT je samoplačniški-jaz sem plačala menda 13.000 sit (ne me vzet prav za besedo-tam nekje).
Prednost THT je v tem, da se ugotovi tudi spina bifida (odprta oziroma narobe razvita hrbtenica), slabost pa je, da je manj natančna od NS.
LP,
Sibil

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   MI lahko razložite
22.3.2005 17:38:40   
Anonimen
Brez zamere, ampak jaz sem se o teh izrazih poučila iz knjig in revij, ko sem bila noseča. Me je pač zanimalo.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   MI lahko razložite
22.3.2005 19:33:32   
KMALU
Na koncu koncev lahko opravis oboje, THT in NS..

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?