|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zmanjkuje mi mleka - ne vem kako naj se lotim...
7.11.2008 18:54:29   
Inigo
rabim pomoč!

sinek je star 4 mesece. do zdaj sva se polno dojila. zdaj pa mi je počasi začelo premanjkovati mleka in ne vem kako naj nadaljujem. naj mu dodajam adaptirano mleko po vsakem podoju ali namesto zize dam kar flaško in bo naslednji obrok cela ziza? ker čez noč, ko no je tako pogosto, so zize polne. čez dan pa zmanjka...

leva ziza je celo čiiiiiiiisto prazna in valda tudi noče vlečt tam. se da kako nazaj pričarati mleko?

ali mu naj začnem nameščat obrok s kako kašico? rižekom? ali je še prezgodaj? glede na to, da zmanjkuje mojega mleka...

joj, čisto sem zmedena... user posted image

hvala vam za odgovore! user posted image

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 10.11.2008 9:14:33 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ne vem kako naj se lotim...
7.11.2008 18:58:33   
Pikapolonica_
Če se ti čez noč napolnijo, potem ti mleka ne primankuje. Občasno pride do ''skoka v rasti'' in takrat se dojenci pogosteje dojijo in zato imaš verjetno občutek, da ti primankuje mleka. Redno ga pristavljaj in pač naj se doji ko se želi in kolikor se želi, za GH je še absolutno prehitro, brezveze pa je, da mu ponujaš adaptirano mleko, če imaš to srečo, da lahko polno dojiš. Mogoče mu občasno ponudi flaško s prekuhano vodo, mogoče je samo žejen, sedaj ko je sezona kurjenja.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ne vem kako naj se lotim...
7.11.2008 19:00:57   
Doll
Ni ti nič zmanjkalo mleka.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ne vem kako naj se lotim...
7.11.2008 19:03:22   
arabela*
oilauser posted image

Jaz sem se zadnič z našo pediatrinjo pogovarjala in ji tud omenla GH.Pa sem tud rekla da se dojiva,včasih ima tud dodatek zravn.Pa mi je rekla,da niti slučajno pred šestim mesecem naj ne dam GH,niti kašice,nič.Samo mleko.
Jaz bi na tvojem mestu najprej ponudila zizo,kolikor je,ostanek pa mu naredila flaško.Saj fajn da mu daš ponoči pit iz zize,ti bo lepše zaspal nazaj,ker se še malo pocartka.
Sicer so pa tud user posted image različni.Naša tavečja je vedno po AM lepo zaspala,tamala pa lepše zaspi po zizi.
Jaz pri naši sedaj ko je že malo manj mleka prakticiram tako da je ponoči,ko se zbudi obezno na zizi,ker itak malo poje,pa nazaj zaspi,pa zjutraj je nekako več mleka,če pa vidim,da je lačna,pa ji naredim še AM,čez dan pa kako mi je .Včasih ponudim zizo,včasih samo AM,čist odvisno koliko je mleka noter.

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ne vem kako naj se lotim...
7.11.2008 20:32:39   
inesc
Tako kot sta rekli pikapolonica in Doll, nič ti ni zmanjkalo mleka. Ti samo redno in pogosto pristavljaj. Čez čaz itak dojke niso več tako napete, ker se ustvari ponudba glede na povpraševanje. Moj user posted image  je star 7m in se 3x na dan še doji in imam, preden ga pristavim, tudi občutek, da ni nič v dojkah, vendar, ko začne vleči pa dobi kar želi.

Drugače sem pa po radiu slišala, da nastajanje mleka pospešuje tudi kuminov čajuser posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ne vem kako naj se lotim...
7.11.2008 21:14:35   
ataner
Priporočam ti Hipp-ov čaj za dojenje! Jaz ga pijem vsak dan, od 0,5-1 litra. Takoj se pozna, če kak dan izpustim, mam manj mleka.
Drugače pa polno dojim, zdaj smo pa začeli malo z korenčkom eksperimentirat, ker kar melje z usti, ko vidi koga jesti.
Pupa pa bo skoraj stara 5 mesecev.

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ne vem kako naj se lotim...
8.11.2008 9:22:11   
Inigo
ja se z vsem strinjam... ampak sigurno je malo manj mleka, saj ko Brin potegne ne priteče nič. in potem se razjezi! ga dam na desno zizo, pavleče in se malo le naje. kako vem, da v levi ni nič? ker sem poskusla s črpalko in ni nič priteklo, na desni pa. in v desni zizi vedno čutim neko napetost, ko je polna, v levi nič več.

glede GH vas bom kar upoštevala, se zdi da imate kar prav. bomo še počakali.

hipp-ov čaj že skos pijem - nima učinka.

bom poskusila s kumino.

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ne vem kako naj se lotim...
8.11.2008 10:21:37   
nia5
No za GH se ne strinjam da je citiram absolutno prehitro. Jaz sem moji začela dajat pri 4,5m ker je kazala interes, lepo počasi in tako z veseljem je, sigurno pa rajši dam GH, kot AM. Tako je pač moje mnenje.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ne vem kako naj se lotim...
8.11.2008 12:20:32   
BUŠICA
Če se ti čez noč napolnijo, potem ti mleka ne primankuje. Občasno pride do ''skoka v rasti'' in takrat se dojenci pogosteje dojijo in zato imaš verjetno občutek, da ti primankuje mleka.


enako se je zgodilo pri meni, ampak je prišlo do normalnega polnjenja čez nekaj časa. sem pa z uvajanjem začela nekje pri 5m-prekuhano jabolko in obvezno še ziza za desertuser posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ne vem kako naj se lotim...
8.11.2008 13:18:17   
Inigo
ampak.. a je možen poskok v rasti pri 4 mesecih?! imelo smo že poskok v rasti... 2x. pri 3 tednih in 3 mesecih. in zdaj spet?

pa dobro... bomo to že pregurali. ampak zize pa kr nočjo delat mleka... pijem ko žolna. od čaja za dojenje do vode...

glede GH pa naš tut kr odpira usta ko vidi da pijem ali je. sem mu dala prej povohat banano... kr požrl bi jo! user posted image

upam, da se bo kmalu vse skupaj uredilo. tako ali drugače.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ne vem kako naj se lotim...
8.11.2008 16:28:45   
lotty4
No Inigo, mene so vsi prepričevali dovolj imaš mleka če se ti čez noč napolnijo, dovolj, dovolj. No pa smo se le zvagali napredka pa ni bilo. Tako da res je da se dojke čez noč napolnejo če se otrok ne doji ampak zjutraj to popije in še naslednji obrok, potem pa dojke žal niso več tako polne, ker otrok hoče še in še dojke pa imajo premalo. Midve sva se tako matrale skoraj mesec dni po cel dan je bila priklopljena komaj sem šla na wc, zmozgana sem bila totalno. Pa so mi svetovalke za dojenje rekle dovolj imate mleke dovolj, če ga je zjutraj dovolj, potem imate mleko. Ja to ne drži vedno.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ne vem kako naj se lotim...
8.11.2008 18:29:56   
Inigo
lotty4 - nekako se res najbolje s tabo strinjam, saj je točno tako pri nama. žal sem mu danes že daja AM, saj je krolil in tulil, da je bilo joj. žal... zelo mi je hudo, jočem ob vsaki steklenički... ne vem zakaj... saj je najbolj važno to, da je tvoj otrok sit. pa kakorkoli naj bo! pa vseeno je dojenje nekaj, kar sva imela samo midva s sinom. zdaj pa mu lahko flaško da vsakdo... to ni več najin trenutek. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ne vem kako naj se lotim...
8.11.2008 21:39:27   
K_a_t_j_a
IZVIRNO SPOROČILO: Inigo

lotty4 - nekako se res najbolje s tabo strinjam, saj je točno tako pri nama. žal sem mu danes že daja AM, saj je krolil in tulil, da je bilo joj. žal... zelo mi je hudo, jočem ob vsaki steklenički... ne vem zakaj... saj je najbolj važno to, da je tvoj otrok sit. pa kakorkoli naj bo! pa vseeno je dojenje nekaj, kar sva imela samo midva s sinom. zdaj pa mu lahko flaško da vsakdo... to ni več najin trenutek. user posted image user posted image user posted image

Inigo jaz imam isti problem, le da je naš star 3 mesece in en teden. Vsak mi reče, da imam dovolj mleka, jaz pa vem, da ga ni, ke mi mali čist sprazne dojki, potem pa ne priteče nič več in se jezi. Midva se še pa dodatno matrama, ker dojim z nastavki. In tudi meni se ponoči napolnijo, tako, da ponoč je dost mleka, pa še zjutraj in mogoče opoldne, potem mu moram pa že dat AM. Ne gre drugač. Imama pa trenutno ta poskok v rasti. Ampak meni ne pomaga ne da pijem kot pumpa, ne pivo, malo pomaga čaj za dojenje. Ko se tak natakam, pa sam na WC hodim.
Sem pa tudi jaz zelo user posted image , ko ga ne dojim polno, sam vem, da še potem s tem škodim, ker se sekiram malo zraven.

< Sporočilo je popravil K_a_t_j_a -- 8.11.2008 21:41:17 >


_____________________________

30.07.2008 - najina sreča JAN

04.03.2011 -06.04.2011 angelček Jure

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ne vem kako naj se lotim...
9.11.2008 16:07:56   
lotty4
Jaz sem bila tudi obupana, samo veste kaj, nekaj mesecev je hotela jesti samo, če sem ji jaz dala flaško ne od vsakogar. Moj mož je imel s tem prav težave, jaz sem mogla iti h ginekologu, on pa čez kakšno uro nahraniti hčerko, večjega cirkusa ni bilo kot to. Oba sta me počakala in potem je jedla. Ja ni kaj mamica je le mamica. Danes pa mi paše, če jo še kdo "nafutra" da meni ni treba ravno hiteti domov.
Sekiranje pa ne koristi nobenemu ne tebi in ne malčku. Po moje si naši dojenčki mislijo " ja končno mi je dala za jest".
Ko sem ji prvič dala flaško, in po številnih neprespanih dnevih zaradi lakote, nama je flaške pojedla 150ml, kupčka je podrla kot en velik pujsek, potem pa zaspala kot top. Nisem mogla verjeti da moj otrok podnevi spančka.
Od takrat naprej ni bila več lačna. Dojenje gor pa dol, pa mleko gor pa dol, pa če ga ni ga ni!

(odgovor članu K_a_t_j_a)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?