|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NS - spol
12.4.2005 8:24:34   
Teni_
Tako čisto informativno me zanima, koliko izmed vas je za spol izvedelo na NS in kakšen je splo. To zadnje me zanima predvsem, ker se mi zdi, da se da večinoma povedat le, če je fantek in če se lepo vidi.

LP,
Mojca:nosecka:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   NS - spol
12.4.2005 8:26:01   
pety78
Meni je rekla, da naj bi bil fantek. Bomo videli. :)

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   NS - spol
12.4.2005 8:27:40   
Udb
Pri meni se ni še nič videlo!

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   NS - spol
12.4.2005 8:28:53   
wawa
Ohoj mojca, sicer ne bom odgovorila na tvoje vprašanje, lahko pa ti na moje......kako je bilo včeraj????:zmeden:

Glede NS sem pa slišala da ti res lahko samo ugibajo ali bo fantek ali ne, pa še to je zelo nezanesljivo........tako sem saj slišala;)

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   NS - spol
12.4.2005 8:29:40   
Čiračara
Midva nisva nič izvedela na NS..

LP:sloncek:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   NS - spol
12.4.2005 8:31:55   
špelin@
Pri nas se spol na NS ni videl - bil je pa fantek ;)

Se je pa pri tretji kepici lepo videl spol na morfologiji malo po 20. tednu - :roza:

:rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   NS - spol
12.4.2005 8:33:06   
august
Nama je rekla dr.Strahova da bo punčka. Na morfologiji se je to samo še potrdilo.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   NS - spol
12.4.2005 8:35:40   
Teni_
Wawa, sem odgovotila tam pri novemberkah, tako, da is lahko tam ogledaš, pa slikico sem dala v album, samo je meglena, ker nimam skenerja, pa sem jo slikala, pa pol dala gor.

Moj je tako nestrpen, da me vedno znova sprašuje, če se že kaj vidi. Pa sem mu že v 1. nosečnosti povedala, da komaj po 20 tednu, pa je zgleda pozabil. No, če je prvič zdržal do 34 tedna, bo še zdaj.

LP,
Mojca:nosecka:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   NS - spol
12.4.2005 8:39:13   
wawa
O sory Mojca, šele zdajle sem našla post novembrke.....ma ej tam nekje na 3 strani......grem zdaj prebrat....pa kaj odgovorim;)

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   NS - spol
12.4.2005 9:10:57   
Anonimen
Tudi pri meni se ni nič videlo na NS. Pri 24 t. se je pa videloda bo :modri:

(odgovor članu Teni_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   NS - spol
12.4.2005 9:15:13   
ŽELJA
OJ!
Mogoče bom mal čudno vprašala, sem prvič noseča pa še ne vem vsega:zmeden:. Me zanima v čem je bistvo NS? Kaj vse ti pokaže? A tut to kaj je z otročkom:duda: vredu in kaj ne, al samo vidiš kako se premika, pa srčka,...

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   NS - spol
12.4.2005 9:30:25   
Grascakinja
NS je pregled, kjer merijo debelino kožne gube na pikicinem vratu, preverijo, če je vidna nosna kosti in kako se razvijajo vitalni organi.

Vse te podatke skupaj z značilnostmi matere (starost, teža, rasa, kadilka ali ne) vnesejo v računalnik in izračunajo, kakšna je možnost, da se bo pikica rodila s Downovim sindromom. Tveganje se izraz v smislu 1:7000 ali 1:2500. Večja, ko je številka za dvopičjem, manjše je tveganje. Paniko se zažene pri 1:300 ali manj, takrat napotijo nosečnico še na amniocentezo.

NS je samoplačniška, opravljaš jo na lastno željo pri G z licenco za to, stane pa v povprečju 12000 sit.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   NS - spol
12.4.2005 9:38:18   
valči
V drugi nosečnosti se je na NS baje videl :modri:,
ginekolog je bil prepričan,
v 32. tednu je videl:roza: in je bil 100%,pa še res jo imamo:bravo:.

Tako da na NS ni čisto sigurno,kaj je:)

Želja,na NS morfološko pregledajo otroka,celega,ključna je vratna svetlina-debelina,
na podlagi katere in tvojih let izračuna tveganje za DS.Nekatere gredo,nekatere ne,čeprav ni nič,razen
aminocenteze sigurno,da je otrok zdrav.

Drugače pa se splača iti na NS,ker si podrobno ogledaš malega in traja dobre pol ure-neprecenjivo9nebesa

ČAO,Valči:metulj:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   NS - spol
12.4.2005 10:16:48   
NinKa
Tak je, pri meni je za NS prišla vpoštev samo dr. Strahova.

Povedala je da bo :modri:, ampak je dodala da ni 100%. Pol pri mojem G. je bila od 20 -35 tedna :roza:, ampak 90%.

Imam pa :modri:, torej se na NS že približno vidi kaj bo.....

NinKa
:sloncek::kuza::sloncek:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   NS - spol
12.4.2005 10:34:42   
ŽELJA
Najlepša hvala drage moje, sej bi vrjetno tko al pa tko šla, zdej pa sigurno. Če bi pa še za spol zvedla bom pa sploh umrla od sreče:bravo:.
Čao, čao

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   NS - spol
12.4.2005 11:07:12   
Sugy
meni je rekla da bo :modri:. Bomo videli! ;)

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   NS - spol
12.4.2005 11:41:43   
malika
Meni je delala NS dr.Kudrova; zelo zgovorna in simpatična gin. No spraševala me je o vsem mogočem in tudi o tem kaj že imam doma; in potem kar sama od sebe rekla fantek pa mamo, punčka za atija. Ko pa sem jo vprašala če se že kaj vidi, pa je rekla da je še prehitro. :zmeden2: No to je bilo prvič in zadnjič, da sem vprašala za spol :)- .saj veš, da je meni bolj zanimivo čakat do konca :bravo:9nebesa

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   NS - spol
12.4.2005 11:49:56   
Olivija
Meni je tudi na NS rekla, da bo verjetno :modri:. Zdaj na morfologiji me je pa napovedal, da on zaenkrat vidi :roza:, samo se ni hotel čisto opredelit.
Zdaj me pa prav zanima, ker še vseeno si ne upam v kakšno večjo roza nabavo, da me ne bi kaj potem presenetilo ;)

Premišljujeva pa o 3D ultrazvoku in mogoče nam bo potem kaj več jasno, tja do avgusta čakat se mi zdi pa predolgo.

LP

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   NS - spol
12.4.2005 14:00:25   
pravljica
meni je dr strahova napovedala :modri:, na morfologiji se je videlo isto

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   NS - spol
12.4.2005 19:41:13   
Anonimen
Men ne na NS niso povedali, ne na morfologiji,povedali so v 31tednu pa se to so rekli 60:40, kar si upam tudi sama napovedat:)-

(odgovor članu Teni_)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?