|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jedilnik alergikov na KML in jajca - stari le...
19.1.2009 13:26:53   
maša2008
Pozdravljene,

kaj jedo vaši otroci - tisti starejši npr. leto ali več, ki imajo alergijo na KML in jajca?
Npr. kaj jim daste za zajtrk, malico, večerjo, no pa tudi kosilo? Kosilo še nekako spravimo skupaj, za vse ostalo pa nimam prav nobenih idej. Kašic na alernovi namreč niti slučajno ne mara.

Hvala vam za vse predloge in ideje!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jedilnik alergikov na KML in jajca - star...
19.1.2009 14:00:01   
Petr_a
Mi imamoalergijo na jajca ter laktozno intoleranco.
zajtrk dobi sadje,kakšne namaze-paštete,marmelade,suho sadje,riževe  tiste krogce imaš navadne ali s čokolado,kokosom,piškote namočene  v mlekcu brez laktoze,kosmiče,kakšna juhico z kruhom noter ali s kroglicami,sadne frapeje itd.
kombinacij milijon ;)

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jedilnik alergikov na KML in jajca - star...
19.1.2009 20:56:00   
Tisana
Naša ima alergijo na KML. Jajc še nismo uvajali. Smo tik na tem. (Torej, vse napisano je brez mleka in jajc.)predzajtrk: pregominzajtrk: koruzni kruh ali npr. Krjavelj + zeliščna pašteta Tartexmalica: sadje + piškot, rozinekosilo: meso, testenine ali polenta ali prosena kaša ali kaj drugega, zelenjava, solatamalica: sadje + sadne ploščice ali piškot ali grisin (pač nekaj, da ni samo sadje, ker je sicer takoj lačna)večerja: testenine + zelenjava ali kakšen rižev desert ali doma narejen pudingpovečerja: pregomin PS: večinoma spije omenjenega pregomina okoli 3 dcl vse skupaj. Kašic na žlico ne jé, ne glede na to, ali so s pregominom, vodo ali pa kakšnim drugim mlekom. Torej, pri nas ima načeloma zaradi tega kuhano hrano 2x na dan. Seveda ne kuhamo za vsak dan sproti.  Aja, stara je 13 mesecev in hoče jesti sama - z rokami.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jedilnik alergikov na KML in jajca - star...
20.1.2009 13:19:26   
maša2008
Hvala!
Me pa zanima:
- kje se dobi ta zeliščna pašteta Tartex?
- kakšne sadne ploščice so to?
- grisin - a to je brez mleka in brez jajc? Kje pa se dobi oz. katera znamka je to?

Ali imate otroka v vrtcu - kako je tam z dieto?

Tudi naša bi sedaj jedla vse sama, s priborom ne zna, tako da po vsaki hrani "brodi" z roko user posted image

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jedilnik alergikov na KML in jajca - star...
20.1.2009 22:38:26   
Ursi2
Živjo
Mi sicer nismo več na dieti, sma pa bila brez mleka, jajc in pšenice.

Sem pa uporabljala samo riževo ali ovseno mleko, drgač se pa še dojiva. Star je pa 11 mesecev.

Sem mu pa delala ovsene kosmiče, laneno seme in zmleto suho sadje na riževem mleku.
Ali pa kak rižolino z banano. Prav tako sem mu delala tudi corn flakes in tega še sedaj zelo rad je. Pa skuhala sem doma puding in mu dala not par žlic kuhanega amaranta ali quinoje. Skuham mu tudi mlečni riž ali pa skuhaš riž na vodi ali riževem mleku, dodaš zraven kako suho sadje, rozine, naribaš jabolka in daš pečt. Pride zlo dober narastek. Isto lahko narediš tudi iz proseni ali ajdove kaše.
Skuhala sem mu tudi puding iz prosene kaše,...
Za kosilo pa kaka goveja juha s koruznimi testeninami, zelenjavo,...
Ali pa koruzne testenine in mleto goveje meso. No, najrajši ima itak krompir in to na 10001 način. Pa velliko zelenjave, sadje pa včasih gre, včasih ne.
Zelo veliko sva pojedla teh riževih vafljev. Jih še sedaj. Pa tudi mislim da Sparove sadne ploščice bi znale bit primerne. V DM-U in Muellerju imaš veliko tega za zdravo prehrano pa tudi v Intersparu. Pa čičeriko sem začela uporabljat,.

Pa najbrž še veliko kaj, sam se ne spomnem trenutno

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jedilnik alergikov na KML in jajca - star...
21.1.2009 9:20:21   
maša2008
Hvala.
A se alergikom lahko da lečo? Imam pa probleme glede zelenjave, saj smo na pediatrični dobili navodila da ne sme paprike, paradižnika, zelja, por naj tudi ne bi.
Solate še ne zna jesti, tako da ji dajem brokoli, cvetačo, bučke, potem pa mi že zmanka idej Hmm, kaj še?
Kaj pa je amarant?
Kvinoja je naši všeč, je pa tudi naša pravi krompirjevec.
Teh zadev na riževem mleku pa ne mara preveč ker vse pride preveč sladko. Tudi meni se zdi da je to riževo mleko samo sladkana voda.

(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jedilnik alergikov na KML in jajca - star...
21.1.2009 11:23:48   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: maša2008

Hvala!
Me pa zanima:
- kje se dobi ta zeliščna pašteta Tartex? DM, Mercator, Spar...
- kakšne sadne ploščice so to? Allernovine, Hippove, Nestlejeve... dobiš v DM, Mullerju, E˙Leclercu...
- grisin - a to je brez mleka in brez jajc? Kje pa se dobi oz. katera znamka je to? Mi kupujemo kamutove ali pirine v Kalčku.

Ali imate otroka v vrtcu - kako je tam z dieto? Ni še v vrtcu. Če imaš napisano od pediatra, da je otrok alergičen, potem dobi hrano, primerno za alergike. Moram pa reči, da tudi mene zanima, kako točno to poteka.
Tudi naša bi sedaj jedla vse sama, s priborom ne zna, tako da po vsaki hrani "brodi" z roko user posted image



_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jedilnik alergikov na KML in jajca - star...
21.1.2009 11:28:17   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: maša2008

Hvala.
A se alergikom lahko da lečo? Lahko, vendar je naši ne dajemo, ker je precej težka za prebavo, pri nas pa je ta velik problem. Imam pa probleme glede zelenjave, saj smo na pediatrični dobili navodila da ne sme paprike, paradižnika, zelja, por naj tudi ne bi. Mi bomo sedaj počasi uvedli tudi vse te stvari (stara je 13 mesecev in uradno ni pridobila nobene druge alergije v pol leta). Por smo že in da dobro prenaša. Dala sem ji tudi že mandarino in je vse ok.
Solate še ne zna jesti, tako da ji dajem brokoli, cvetačo, bučke, potem pa mi že zmanka idej Hmm, kaj še? Brstični ohrovt, blitva, špinača, koruza, grah
Kaj pa je amarant? Lahko.
Kvinoja je naši všeč, je pa tudi naša pravi krompirjevec.
Teh zadev na riževem mleku pa ne mara preveč ker vse pride preveč sladko. Tudi meni se zdi da je to riževo mleko samo sladkana voda. Naša tudi nič od tega ne jé, tako da pri nas na jedilniku ni mlečnih gresov ipd. Enostavno ne mara.



_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jedilnik alergikov na KML in jajca - star...
21.1.2009 12:54:39   
Ursi2
Recepti za alergike na jajca in KM

Joži79, mislim da ima tak vlažilec in ionizator Špela100. Pa mislim, da ga hvali!

Ti pa pošiljam še par receptov za alergike in upam, da čimprej izveni alergija in da ne potrdijo še na KM!

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image




Seveda pa lahko vsako stavr nadomestite s čim drugim (npr. sojino mleko za riževo ali ovseno ali proseno,....)

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jedilnik alergikov na KML in jajca - star...
22.1.2009 13:23:43   
maša2008
Hvala vsem za ideje, predloge, nasveteuser posted image

Pa še eno vprašanje: kako pripravite puding iz prosene kaše?
Sama seem zadnjič hotela skuhat puding na riževem mleku, zakuhala pa sem puding iz Dm (Alnatura). Bila je sama voda, tudi po pol ure se ni čisto nič strdilo, sama voda. Pa me zanima v čem je poanta kuhanja pudinga z riževim mlekom?

(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?