|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 15:49:53   
ona
Jutri imam neodložljiv opravek in bi morala za dobro uro pustit doma otroka 10 let fanta in punčko 4 leta.Mož ima sicer firmo,delavnico zraven stanovanja,tako,da bi otroka v bistvu bila zgoraj v hiši sama,mož pa spodaj v delavnici,tako,da bi lahko šli k njemu oz. bi mož prišel gor vsake toliko pogledat kako je!Sin je nasploh zelo zrel za njegova leta in od nekdaj zelo skrbi za sestrico,tako,da se ne bojim,da bi bilo kaj narobe,vseeno sem pa malo v dvomih....sem pa v taki situaciji,da nimam prav nobenega varstva,niti sosedov....torej,bi jih ve pustile za dobro uro tako same doma?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 15:52:07   
Anonimen
ja če ima mož firmo doma pa jih naj on pomirka za tisto uro, v čem pa je tukaj problemuser posted image

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 15:58:01   
rija
sem se tudi jaz vprašala, če je mož s popkom zraščen s firmouser posted image

ma daj....nobeden ni nenadomestljiv in tvoj si naj kar vzame kratko pavzo.....

zame ni sprejemljivo, da nalagaš takšno odgovornost 10 letniku. mogoče komliciram ampak to je moje mišljenje....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 15:59:50   
ona
IZVIRNO SPOROČILO: rija

sem se tudi jaz vprašala, če je mož s popkom zraščen s firmouser posted image



Ne,ni zraščen s firmo,ima serviserja napovedanega,tako,da ne more bit eno uro z otrociuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 16:01:11   
ona
Pa prosim brez napadanja,samo vprašala sem za vaša mnenja,brez napadovuser posted image
Če bi lahko mož čuval,ne bi se tako nizko spustila in spraševala,kajne?user posted image

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 16:05:52   
staši
Moja sta stara hči 9 let in pol ,sin  dobrih 6 .Ta teden sta bila bolna (prehlad) in z možem sva hodila v službo tako da sta vsak dan po par uric bila sama .Tast in tašča živita na istem dvorišču samo v svoji hiši tako da sta vsak toliko časa šla pokukat kaj delata in sta bila pridna .No en dan pa sta bila doma sama od 8.30 zjutraj pa do 14-ih dokler ni prišel mož domov , ker tisti dan sem jima rekla da naj gresta k noni pa nista za nobeno ceno hotela it ker sta rekla da bosta pridna in konc.Tako da sta bila sama in sem naročila kaj smeta in kaj ne(skrila nože ,škarje ...) nono je vsake toliko časa prišel v kontrolo in jima prinesel kosilo samo ko sem prišla domov je bila hiša kot da bi padla v njo bomba ,samo smo potem vse lepo pospravili.Tudi danes mož dela pop.in jaz grem na govorilne v šolo pa sem jima rekla naj gresta k noni pa nočeta. Jaz mislim da se morajo malo samostojnosti malo že privadit in sta sigurno bolj pridna in predvsem to da ko sta sama se verjetno niti ne skregata ,ko pa smo doma je stalno kreganje in se nekaj prerekata.Tudi starejšo hčer malo privajam da pričuva mlajšega brata.Boš videla da jima bo fanj ,če ne jima daš najljubšo risanko pa bo.srečno.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 16:07:32   
skuštrana
Mene in brata so sicer straši puščali same doma pa sva bila stara še manj, samo jaz pa svojih ne bi pustila..Samo 10 letnika že, samo še 4 letnico poleg pa..Uf, naši bi vse živo padlo na pamet v tej eni uri. In tudi nama z bratom je, verjemi. Enkrat, ko sta šla starša na pogreb sva skoraj zažgala hišo, ker sva šla kurit stiropor..Se je tako fajn cmuluuser posted image Pa sva bila starejša - jaz 12, on 8...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 16:13:30   
end1
odvisno, kolko je samostojen ta tvoj 10 letnik, če je brez problema, itak če je kaj res hudga majo očeta zravn, bo pa serviser počakal.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 16:17:12   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: ona

Pa prosim brez napadanja,samo vprašala sem za vaša mnenja,brez napadovuser posted image
Če bi lahko mož čuval,ne bi se tako nizko spustila in spraševala,kajne?user posted image


kot prvo, to ni bil napad....pač pa porogljivost, ker je en kup moških nenadomestljivih, kar se posla tiče...

kot drugo: ne vem zakaj bi to, da nekaj vprašaš pomenilo, da se spuščaš nizkouser posted image
res mi ni jasno. pač vprašaš, na koncu pa se itak odločiš po svoji vesti, kajti le ti poznaš svoja otroka in le ti in tvoj mož se bosta počutila odgovorna za vse morebitne posledice vajinega dejanja.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 16:24:43   
špelin@
Imam skoraj desetletnico in skoraj štiriletnico. Večja je zelo odgovorna deklica, mala pa mali vražiček in ju niti pod razno ne bi pustila samih 1 uro. A res ni možnosti, da bi otroka šla s tabo?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 16:45:17   
ronja
Hm, jaz sem pri 8ih letih hodila po bratca (3 leta) v vrtec... Ne vem pa, če bi pustila svoje v takem primeru, ampak če nimaš druge, itak nimaš izbire - razen če ju lahko sabo vzameš. Sicer pa je oči blizu, če prav razumem... No, moji sta bolj skup in ko bosta stari 10 let in 8,5 let ju bom pustila sami v takem primeru.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 16:47:30   
Klepica
Ona,

ti najbolj poznaš svoja otroka. Pri nas ostanejo sami (10, 8 in 5) pa do sedaj - trkam po mizi še nikoli ni bilo nič. Pomembno se mi zdi, da te ali pa moža znajo poklicati po telefonu, če je slučajno kaj narobe.  Glede na to, da je mož v bližini jaz ne vidim silnega problema.

Ne vem, jaz sem ostajala z bratom pri devetih letih veliko sama, pa se mi zdi, da mi je to dalo občutek, da sem samostojna.

Ampak kot rečeno, poznati moraš svoje otroke in vedeti, koliko jim lahko zaupaš.

Pozdravček v Slo

Klepica

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 17:12:45   
ona
Kot prvo,hvala za odgovore...ne bi pa spraševala,samo me prav zanima če imate take izkušnje?
Da ne bom hvalila moja dva otroka,ker sin je drugače kot ena punčka,je ful skrben in zelo skrbi za sestrico.Nista taka,da bi kaj ušpičila,tamala je tudi zelo ubogljiva in poslušna,tako,da jaz tudi ne vidim neke panike,da sta sama,sem pa vseeno rabila kakšno konkretno mnenje...torej hvala!

RIJA,saj se ne jezim,ker vem,da je večina možev,ki ima firmo obupnih in je samo firma na prvem mestu,pri nas pa tega ni,velikokrat mož skrbi za njih,pa magari,da grem jaz samo pohajat....je pa zdej taka situacija,da,če bi odpovedal tega serviserja,potem lahko pustimo delavce za nekaj časa doma,ker je treba nekaj popravit,da lahko zaposleni delajo....na žalost je tako!Vem pa,da bi mož čuval,če ne bi bilo tako!
da se nizko spuščam,pa nisem mislila dobesedno,pač mi je blo skoraj nerodno postavit tako vprašanje...sem pa pričakovala tudi negativen odziv in napaduser posted image

(odgovor članu Klepica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 17:48:23   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: rija

zame ni sprejemljivo, da nalagaš takšno odgovornost 10 letniku. mogoče komliciram ampak to je moje mišljenje....


Ja, kompliciraš. Najbrž nimaš doma toliko starih otrok, da bi imela pravo predstavo o tem, kako to izgleda v familijah, kjer otroci z veseljem sodelujejo, pa kjer mlajši otrok toliko spoštuje starejšega, da veš, da ga bo tudi ubogal. Najbrž si ne predstavljaš ta hip čisto realno, kako zrel je povprečen 10-letnik. POleg tega imaš morda več možnosti vedno speljat reči tako, da nekdo otroka 100% nadzoruje, kar ima spet svoje pluse in minuse. Vzbujat krivdo komurkoli je pa mal bedno, sori.

Ja, jaz bi ju pustila doma, ko ne bi bilo ravno druge opcije in ja, jaz sem jih pustila doma. Pa ni bilo nikogar spodaj v delavnici.

< Sporočilo je popravil Gina -- 10.2.2009 17:51:06 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 18:05:17   
Mišni
Ja seveda, brez problema ju lahko pustiš, če sta taka, kot praviš da sta, sploh če je oče samo nadstropje niže ves čas dosegljiv.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 18:05:52   
Anonimen
Jutri imam neodložljiv opravek in bi morala za dobro uro pustit doma otroka 10 let fanta in punčko 4 leta.Mož ima sicer firmo,delavnico zraven stanovanja,tako,da bi otroka v bistvu bila zgoraj v hiši sama,mož pa spodaj v delavnici


Na splosno brez problema, razen ce bi imela otroka, ki ga tudi drugace niti za hip ne mores spustiti izpred oci, ker bi bil drugemu po zdravju nevaren. Ampak taki so po moje v veliki manjsini.

Sicer pa en normalno vzgojen desetletnik premore toliko odgovornosti, da je toliko casa sam.

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 18:07:37   
Anonimen
Da ne bom hvalila moja dva otroka,ker sin je drugače kot ena punčka,je ful skrben in zelo skrbi za sestrico.Nista taka,da bi kaj ušpičila,tamala je tudi zelo ubogljiva in poslušna,tako,da jaz tudi ne vidim neke panike,da sta sama,sem pa vseeno rabila kakšno konkretno mnenje...torej hvala!


Aha, vidim, da si ze napisala, kaksna sta.
Torej brez problema, ce mene vprasas.

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 19:10:18   
ona
GINAuser posted image user posted image user posted image
Pa seveda vsem drugim hvala za odgovore...saj pravim,da je oče en štuk nižje v delavnici,tako,da bi bila onadva sama gor v hiši in bi sin lahko kadarkoli šel iskat ali poklical očeta!Moram provat,pa vam javimuser posted image
Lepo se imejte!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 19:11:28   
Anonimen
Brez problema bi ju pustila sama.

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 19:16:46   
April
Ja bi. Prej bi edino poskrbela, da ne bi bila lačna. Saj včasih smo bilivsak dan po šoli kar par ur sami doma. Štiriletnik pa tudi ni več tako enbogljen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 20:24:31   
pikolinna
Jaz bi ju, pa tudi naša dva sem že, sploh če imaš še moža tako blizu, da v primeru krize lahko takoj vskoči.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 22:11:35   
Todala
Če imaš slučajno baby phone (mogoče od prej), ga lahko za tisto eno uro vklopiš in mož sliši dogajanje zgoraj.

(odgovor članu pikolinna)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 22:24:11   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Todala

Če imaš slučajno baby phone (mogoče od prej), ga lahko za tisto eno uro vklopiš in mož sliši dogajanje zgoraj.



Tudi to je ena od možnih variant.

Drugače pa se mi zdi absolutno sprejemljivo, glede na to, da je mož v spodnjem nadstropju. Sama imam skoraj 8-letnika in 4-letnika. Ker imamo bajto v dveh nadstropjih, se mnogokrat zgodi, da sem sama v spodnjem, otroka pa v zgornjem nadstropju. Tu v bistvu ne vidim neke razlike. Pa sem včasih tudi za dalj časa spodaj(perem, zlagam perilo....)

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Todala)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bi pustile otroke same doma?
10.2.2009 23:50:14   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Hm, jaz sem pri 8ih letih hodila po bratca (3 leta) v vrtec... Ne vem pa, če bi pustila svoje v takem primeru, ampak če nimaš druge, itak nimaš izbire - razen če ju lahko sabo vzameš. Sicer pa je oči blizu, če prav razumem... No, moji sta bolj skup in ko bosta stari 10 let in 8,5 let ju bom pustila sami v takem primeru.

Jaz sem tudi pri 8 letih vsako jutro 3 letnico v vrtec peljala (jo zbudila in oblekla). Pa zame to  ni bilo nič hudega oz. nisem imela občutka, da karkoli prelagajo name. user posted image

Se strinjam z nekaterimi, ti veš, kako odgovoren je tvoj starejši in če mu lahko zaupaš, jih pusti za tisto urco same.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bi pustile otroke same doma?
11.2.2009 8:59:58   
Amam
Nimam toliko starih otrok, tako da govorim na pamet. Jih pa ne bi pustila same.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?