|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Še enkrat -kontrola od ZZZS...
9.2.2009 10:37:49   
Anonimen
Obstaja ali ne? user posted image

Moj os.zdravnik je rekel,da ne hodijo, da pridejo samo takrat kadar jih pošlje delodajalec ,če sumi na zlorabo.
Tako ali tako ne grem nikamor,samo 20 minut na svežem zraku bi pa vseeno rada.Strah me je,da bi prišli ravno takrat,ko bi bila pred hišo.
Od gin.imam dovoljen sprehod,na odločbi piše strogo mirovanje,kaj naj zdaj?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
9.2.2009 11:38:18   
Anonimen
Pojdi na balkon.
Sicer pa je menda tako: če imaš bolniško do 1 meseca ti kontrolo lahko pošlje delodajalec, če imaš več kot 1 mesec pa kontrolo pošlje ZZZS.

Če so ti na ZZZS napisali, da imaš strogo mirovanje jih po moje vsaj z njihove strani ne bo na kontrolo - ker imaš očitno dovolj dober razlog za bolniško.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
9.2.2009 12:04:55   
Anonimen
Bi že šla na balkon,sam sinko noče it.user posted image

Upajmo,da jih ne bo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
9.2.2009 12:09:24   
rija
Če te ni doma, ti kot sankcijo ne plačajo tistega dneva, ko te niso našli.....

Jaz sem imela kontrolo, pa sem šla na zzzs in sem rekla, da smatram to, da moram biti ves čas v stanovanju, v eni sobi, kot zapor in da mi jo lahko  pošljejo še 100 x in da se bom pač sprehajala, ker je to dobro za moje počutjeuser posted image  je pa res, da nisem imela predpisanega strogega mirovanja. Če bi ga imela, bi ga imela verjetno z razlogom in bi pač to upoštevala......

itak, da je potem nisem imela več....je pa pri meni imela država interes, da bi šla dol z njihovih stroškovuser posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
9.2.2009 13:46:15   
Anonimen
Jaz sem imela 4 mesece bolniško, 3 od tega sem strogo preležala ( ker sem imela občutek, da mi bo otrok "padel ven", ko vstanem, tako nizko sem nosila). Mesec pred porodom se mi je to uredilo in sem ene trikrat šla po hčer v vrtec, ki je za vogalom našega bloka -100m (po nasvetu G bi se naj začela malo sprehajati, glede na diagnozo pa bi mogla strogo mirovati). Pa se je našel dober/dobra sosed/a, ki me je prijavil.
Klicana sem bila na ZZZS na zagovor, tam sem jim povedala, da bi z veseljem delala do zadnjega, ker sem bila pri plači (posledično pa tudi pri porodniški) zelo oškodovana, da pa sem šla po otroka v vrtec, ker je tam nisem mogla pustiti. Pa po treh mesecih izolacije še kako paše par korakov in par besed z ljudmi zunaj. No, gospa tam (ki je direktorica naše izpostave) mi je takrat rekla, da nosečnic nikoli ne kontrolirajo, edino če jih kdo prijavi. In da so včasih hodili v kontrole na slepo, sedaj pa je toliko prijav, da jih komaj uspejo preverjati.
Če imaš dobre sosede, se ne boj, ampak nikoli ne veš- jaz bi za moje dala roko v ogenj, pa še danes po treh letih tuhtam, kdo mi je to skuhal...

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
9.2.2009 16:09:04   
Anonimen
jaz ko sem bila najprej tri mesece, je pršla kontrola od zzzs, sam sem doma lepo ležala in ni bilo nič, sem ga pa vprašala, zakaj je mene pršu kontrolerat, drugih nosečk pa ne, pa so tud na bolniški in se šetajo kot da jim ni nič, pa mi je ekel da hodjo kontrolirat samo tiste nosečke, ki so bile prijavljeneuser posted image druge pa ne, tako da, jaz sem izvedela kdo me je prijaviluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
9.2.2009 16:45:36   
Anonimen
Kdaj pa ponavadi hodijo kontrolirat? Dopoldne, popoldne, tudi med vikendom?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
9.2.2009 17:52:43   
Anonimen
jaz sem tudi dobila kontrolo, delodajalec me ni prijavil in dvomim, da tudi kdo drug, ker malo kdo ve da sem sploh zaposlena(sem bila do konec septembra še študent) tako, da ne vemuser posted image
sem jo pa dobila malo pred 12uro.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
9.2.2009 18:02:57   
Anonimen
jz sem bila pa celo nosečnost na bolniški, delodajalec mi jo ni poslal ker je vedel da ne morem opravljati tega dela potem ko sem bila pa na zzzs pa tud nisem imela kontrole sem pa mela tud zmer napisan da moram striktno mirovati izhodi dovoljeni sam k zdravniku.

sej sem se držala tega sam mal okol hiše sem pa tud šla da sem bila mal na zraku.

sm pa tud jz slišala da komisija pride sam če te kdo prijavi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
9.2.2009 18:40:21   
Anonimen
Prvih 30 delovnih dni bolniške le-to plačuje delodajalec in takrat lahko on pošlje kakšno kontrolo. Po 30-ih dleovnih dneh začne bolniško plačevat ZZZS (pod pogojem, da vmes ni bilo prekinitve), kontrolo pošiljajo potem oni. Zadnje čase so zelo poostrili nadzor nad nosečkami, ker je bilo veliko "navideznih" bolnišk, prav tako so zelo poostrili samo dajanje v bolniško. Včasih si samo rekel, da te nekaj ščipa, zdaj pa tudi konkretni potrjeni razlogi s strani več strokovnjakov ni nujno, da zadostujejo. Seveda spet odvisno od same sestave komisije. Tako je žal pač, ker so nekateri nedodelane kriterije veselo izkoriščali in sedaj nastradajo tiste punce, ki bi resnično morale biti na bolniški. Če pa jo že dobijo, velikokrat doživijo na komisiji pravo poniževanje, jim dodelijo hišni pripor, kjer je že samo sedenje na balkonu lahko "sumljivo", da človek rabi svež zrak, pa je kao preseravanje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
10.2.2009 13:25:01   
petrazg
Zdej me pa nekaj zanima.... Če pride kontrola od ZZZS in me ni doma... ali pustijo obvestilo, da so me iskali ali me samo pokličejo na zagovor??? 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
10.2.2009 13:36:34   
Anonimen
jaz sem slišala da ti pustijo obvestilo in pridejo čez čas spet pogledat, ampak vedela pa ne bi!

komisija hodi na dom od pon. do sob. od 8:00h pa do 20:00h, samo v ned. jih kao niuser posted image tojk kolikor sem jaz slišala drugače pa ne vem, k meni je prišev v pet. okoli 12:00h

(odgovor članu petrazg)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
10.2.2009 17:07:16   
Anonimen
Sledite Kroniki na RTV  SLO 1 o kontroli ZZZS  sedaj ob 17.05 do 17.20

Eno nosečnico so dobili na smučanju v Avstriji!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
10.2.2009 17:19:21   
Miška2006
Ne, anonimna....na RTV bojo to predvajali danes ob 19!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
10.2.2009 17:38:19   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz sem imela 4 mesece bolniško, 3 od tega sem strogo preležala ( ker sem imela občutek, da mi bo otrok "padel ven", ko vstanem, tako nizko sem nosila). Mesec pred porodom se mi je to uredilo in sem ene trikrat šla po hčer v vrtec, ki je za vogalom našega bloka -100m (po nasvetu G bi se naj začela malo sprehajati, glede na diagnozo pa bi mogla strogo mirovati). Pa se je našel dober/dobra sosed/a, ki me je prijavil.
Klicana sem bila na ZZZS na zagovor, tam sem jim povedala, da bi z veseljem delala do zadnjega, ker sem bila pri plači (posledično pa tudi pri porodniški) zelo oškodovana, da pa sem šla po otroka v vrtec, ker je tam nisem mogla pustiti. Pa po treh mesecih izolacije še kako paše par korakov in par besed z ljudmi zunaj. No, gospa tam (ki je direktorica naše izpostave) mi je takrat rekla, da nosečnic nikoli ne kontrolirajo, edino če jih kdo prijavi. In da so včasih hodili v kontrole na slepo, sedaj pa je toliko prijav, da jih komaj uspejo preverjati.
Če imaš dobre sosede, se ne boj, ampak nikoli ne veš- jaz bi za moje dala roko v ogenj, pa še danes po treh letih tuhtam, kdo mi je to skuhal...verjetno tista soseda, ki ti najbolj leze v rit...saj veš vedno je tako...ampak pusti kdo pa kaj je bil saj veš kaj pravijo-vse se vrača vse se plača...



tudi meni je tako rekla gin., da nekako ne izvajajo kontrole pri nosečnicah edino, če te kdo prijavi....pa itak, če je gin. zapisala, da ti dovoljuje kratke sprehode imaš kritje, ker spec. odloča kaj lahko pacient in kaj ne...ampak na zzzs delajo včasih vse po svoje...sicer pa so moje prijateljice, ki so bile tudi celo nosečnost na bolniški rekle, da tisti, ki so imele strogo ležanje so dobile komisijo (pa so res strogo ležale) druge pa ne...

_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
10.2.2009 17:44:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Miška2006

Ne, anonimna....na RTV bojo to predvajali danes ob 19!


Hvala za info.

Ob tem se mi poraja vprašanje kateri zdravstveni razlog je dotični doktor rizični noseči smučarki utemeljil, da je dobila bolniško.

Takim izkoriščevalkam gre zahvala za to, da je tako kot je. 

(odgovor članu Miška2006)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
10.2.2009 17:56:29   
Tashi78
Živjo!

No,tole pa tudi mene zanima...ob 19h v dnevniku?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
10.2.2009 17:56:57   
Anonimen
Ali lahko katera malo več napiše o tem kaj bo v oddaji-smo brez Tv-ja.
Hvala

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
10.2.2009 18:09:05   
Anonimen
Kaj se da mogoče to videti tudi preko neta?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
10.2.2009 18:54:31   
jana banana
valda se da videt preko neta...

http://www.rtvslo.si/play/v-zivo-tv-slovenija-1/tv.slo1/

link on line

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
11.2.2009 7:57:58   
Anonimen
Sem gledala, vendar niso kaj dosti povedali.

Tipa je pa res mela jaj.... da je šla kao v rizični nosečnosti smučat....četudi samo morebiti za spremstvo. Zaradi takih so tudi tako striktni pri dodeljevanju bolniških za nosečnice.

Tiste, ki bi dejansko rabile bolniško jim ne dajo, tiste ki pa se delajo, jo pa takoj dobijo.....ja res, treba je znat igratuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jana banana)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
11.2.2009 10:04:55   
malagala
Se strinjam...jaz bi tudi rada še delala, vreme se zunaj lepša, pa sem na bolniški - "prisilno" (kratek MV), na počivanju. Zaenkrat sem še v breme delodajalca, za katerega me ne skrbi, da bi me kontroliral, kako bo naprej pa nimam pojma...

Ta mesec si še lahko privoščim, da grem za par dni k tašči, ki živi 5 km stran, ko partnerja ne bo doma...Ker moram v glavnem počivat, mi moj pomaga kar se da...Ko ga ne bo, pa bi moral kdo sem prit, če ne nenehno vstajam, ker pač si delam za jest in podobno...Pri tašči in tastu pa bi imela svoj mir in komplet oskrbo, a kaj ko so na drugem naslovu...Pa tudi, če se kaj nepredvidenega zgodi, nimam tu nikogar, ki bi mi takoj vskočil na pomoč...Ali se da na ZZZS prijavit še en naslov???user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
11.2.2009 11:13:25   
LERO
Lahko si urediš začasni naslov, sam moraš potem vedno biti tam. Dokumentov ti ni treba speminjati, glavno je, da ti na zdravstveni kartici bere tisti naslov.

(odgovor članu malagala)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
11.2.2009 11:39:23   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: LERO

Lahko si urediš začasni naslov, sam moraš potem vedno biti tam. Dokumentov ti ni treba speminjati, glavno je, da ti na zdravstveni kartici bere tisti naslov.


jaz sem si tudi uredila začasni naslov pa mi najprej niso spremenili naslova na kartici pa sem poslala na komisijo kopijo potrdila o začasnem naslovu in poleg napisala, da živim na tem naslovu in na stalnem... pa so mi začeli pošiljat odločbe na začasni naslov...no čez čas pa je delodajalec uredil zadeve na zzzs tako, da mi zdaj tudi na zdr. kartici piše začasni naslov....

_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Še enkrat -kontrola od ZZZS...
11.2.2009 12:07:25   
malagala


Torej se da urediti, prijaviti 2 naslova - stalen in začasen??? To bi mi bilo idealno...Ali pa ne, sem kaj narobe razumela???

Hvala za pomočuser posted image

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?