|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Septembrčki 2008 - 3. del
18.9.2011 23:18:34   
Lara Croft
Počasi se daleč pride... user posted image user posted image user posted image

Danes sem razpoložena... hihi...

skoraj končana...


user posted image


_____________________________

didnnn.. kudnnn.... go... duju...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
18.9.2011 23:59:28   
Lara Croft
Danes je bil dolg dan... user posted image user posted image user posted image

user posted image


_____________________________

didnnn.. kudnnn.... go... duju...

(odgovor članu Lara Croft)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
19.9.2011 9:12:05   
Lara Croft
Ma moja mucica ima 3 leta!!! 3 leta nooo... cel mali človeček... user posted image

Samo v vrtcu jo pa verjetno zebe... namreč naši so tko pametni, da šibajo klimo tudi takrat, ko je ni treba... od 1.9, ko so ga odprli je klima naštimana na 22,5 stopinje... otroci pa kihajo in jim že mooočno teče iz noskov - starši prinesite robčke... kdu vej zakaj?!

No, danes pa je celo 21,5 bilo, ko sem zjutraj prišla... Mi imamo toliko pozimi, s tem,da smo oblečeni fajn... user posted image




_____________________________

didnnn.. kudnnn.... go... duju...

(odgovor članu Lara Croft)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
19.9.2011 10:47:01   
leda
Danes je bil dolg dan


hahaha. prava imelda marcos. koliko parov čevljev ima? user posted image

(odgovor članu Lara Croft)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
19.9.2011 10:50:01   
leda
No, danes pa je celo 21,5 bilo, ko sem zjutraj prišla...


no jst sem pa se v zadnjem hipu ustavla, da nisem zatežila, da majo prevroče v vrtcu user posted image sem se prov na naš forum spomnila in na to, kako se pa niti o eni zadevi ne bi mogle zedinit in sem si rekla, ma ne rabjo še mene, da povem že stotrinajsto mnenje o temperaturi prostorov user posted image

(odgovor članu Lara Croft)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
19.9.2011 15:44:10   
Lara Croft
pa niti o eni zadevi ne bi mogle zedinit in sem si rekla, ma ne rabjo še mene, da povem že stotrinajsto mnenje o temperaturi prostorov user posted image


Mah, pa sej vem.... ampak... vseh 14 dni nazaj je bilo po 30 stopinj zunaj... ma ne vem, če je zdravo, da je taka temperaturna razlika no... zdej je, zdej je 22 čist ok, se strinjam....
Ampak, da grejo iz 22 na 30 in se vrnejo nazaj vsi prejpoteni... hmmm...
Jaz Lare na 22 stopinj nimam v kratih rokavih... je imela dolge + nakaterco (kanotjero)... ampak ven so šli seveda tudi tko oblečeni, ko je blo 31 stopinj...
Ma ja, rajši imam prostore brez klim... user posted image


_____________________________

didnnn.. kudnnn.... go... duju...

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
19.9.2011 15:47:58   
Lara Croft
Za une, ki še ne veste.... Kahlo ima še eno pupiko.... RIA sta ji dala ime... user posted image

_____________________________

didnnn.. kudnnn.... go... duju...

(odgovor članu Lara Croft)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
19.9.2011 16:28:06   
leda
Ma ja, rajši imam prostore brez klim...


uh to sem pa čist spregledala. klime mi ne maramo user posted image
k sreči je v vrtcu nimajo...


wiiiiiii. kahlo in ria!

(odgovor članu Lara Croft)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
19.9.2011 21:43:54   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Lara Croft

+ nakaterco (kanotjero)...


čuj, za mene bi bilo treba še drug podnapis user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Lara Croft)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
19.9.2011 21:48:59   
Lara Croft
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: Lara Croft

+ nakaterco (kanotjero)...


čuj, za mene bi bilo treba še drug podnapis user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image
ma spodnja majca noooooo... samo zdej ne veš, če ima dolge ali kratke rokave, ali naramnice...

kanoterca pa je točno taka in ne moreš falit... user posted image


_____________________________

didnnn.. kudnnn.... go... duju...

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
19.9.2011 21:53:40   
*bubi*
Da ne bomo 2. dela izgubile. TUKAJ je user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Lara Croft)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
20.9.2011 7:10:19   
leda
čuj, za mene bi bilo treba še drug podnapis



ma spodnja majca noooooo... samo zdej ne veš, če ima dolge ali kratke rokave, ali naramnice...

kanoterca pa je točno taka in ne moreš falit...


hvala za pojasnilo. sem čist presenečena kaj vse obstaja na področju spodnjih majc. pa nad imeni tut. jo pridem pogledat.


(odgovor članu Lara Croft)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
20.9.2011 12:00:34   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Lara Croft



Samo v vrtcu jo pa verjetno zebe... namreč naši so tko pametni, da šibajo klimo tudi takrat, ko je ni treba... od 1.9, ko so ga odprli je klima naštimana na 22,5 stopinje... otroci pa kihajo in jim že mooočno teče iz noskov - starši prinesite robčke... kdu vej zakaj?!

No, danes pa je celo 21,5 bilo, ko sem zjutraj prišla... Mi imamo toliko pozimi, s tem,da smo oblečeni fajn... user posted image






klima v vrtcuuser posted image ....in mali otroci..nekka mi ne gre skupaj

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Lara Croft)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
20.9.2011 12:01:05   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Lara Croft

Za une, ki še ne veste.... Kahlo ima še eno pupiko.... RIA sta ji dala ime... user posted image



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Lara Croft)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
20.9.2011 12:03:51   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: leda


uh to sem pa čist spregledala. klime mi ne maramo user posted image
k sreči je v vrtcu nimajo...





jaz je še doma nisem dost imela poleti, ker sem bila velikokrat brez glasu....

pri nas v vrtcu je ni in upam, da je ne bo...jaz ji še ta čas nosim zraven kratke majčke in jo tam preoblečem. Npr danes je imela že nogavičke in legice, pa tanko bundico, ker je pihalo zunaj, v vrtcu toplo, tako da samo preoblečem in gotovouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
20.9.2011 14:29:08   
Lara Croft
jo pridem pogledat.


Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa user posted image user posted image user posted image


_____________________________

didnnn.. kudnnn.... go... duju...

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
20.9.2011 14:30:58   
Lara Croft
klima v vrtcuuser posted image ....in mali otroci..nekka mi ne gre skupaj


Ja in odgovor je bil, da je določeno (po zakonu??) med 21 in 23... Pozimi ja... Kaj pa poleti?

Klimo tut odrasli ne ravno odlično prenašamo... Hvala bogu, da je ohladilo..


_____________________________

didnnn.. kudnnn.... go... duju...

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
21.9.2011 10:43:55   
leda
bubi hvala! prišel ata štrumpf user posted image

mi smo imeli včeraj roditeljski v šoli in je blo super. seveda je blo prov komično poslušat pričakovanja staršev in opise reakcij otrok; na začetku smo naredili en krog. kot da ne bi govorili o istem razredu user posted image mi je blo pa všeč, ker smo se zbunili proti zame diskriminatorni praksi dodatnega plačevanja obveznega programa. ta petek grejo recimo na trim stezo, pa bo treba doplačat za bus, pol grejo v gledališče in bo treba plačat karte...in za vsako tako aktivnost bodo tisti, ki si tega ne bodo mogli privoščiti, nekje drugje...sej gre za male pare, ampak na načelni ravni se mi zdi pa grozno, da se taka razločevanja začno že v prvem razredu...in smo se zbunili in upam, da bomo kaj dosegli...

(odgovor članu Lara Croft)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
21.9.2011 11:08:58   
*bubi*
Zanimivo, Leda... vendar res ne vem, kaj in kako boste dosegli - razen to, da otroci pač nikamor ne bodo šli.

Saj to se je že v vrtcu začelo, mi smo vsaj na 2 meseca (če ne pogosteje) plačevali po 5€ za lutkovne predstave. Večji so šli tudi z avtobusom kam, ampak je za predšolske otroke zastonj (so nas samo obvestili, da bodo šli).

OK, in kaj naj zdaj naredijo z otrokom, če starši ne plačajo za lutke (mimogrede - zadnji dve leti so prakticirali, da je lutkovna skupina prišla v vrtec, da niso bili odvisni od vremena) - ga nekam zaprejo tačas? Naj bodo vsi prikrajšani zato?

Razumem, da te stvari niso poceni in se hitro nabere... € na €... pa dva otroka recimo. Zato je treba vsekakor razumno prilagodit pogostnost oz. količino tega, poiskat alternative,...
In znam pogledati tudi z drugega vidika - organiziramo večdnevne ekskurzije, ki so obvezne in stanejo precej user posted image  takrat se res zamislim, kako nekateri to (ne)zmorejo. Meni se zdi škoda denarja za fotokopiranje določenih stvari recimo. Ampak brez ne gre.


No, sem zašla. Pri našem prvošolčku so tudi povedali, da bodo večkrat kam šli z avtobusom in bo viselo obvestilo, da je treba prinesti denar. Moram naštudirat te vozovnice za večkratno vožnjo, bi najraje kar eno tako kupila, pa je vedno pri roki.
Plavalni tačej je letos HB brezplačen (oz. ga plača občina), pa angleščino prvim razredom ponujajo kot krožek, kar pomeni da so interni izvajalci in ni treba plačati.





_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
21.9.2011 12:12:40   
leda
jupi debata user posted image

glej, saj bi vsi radi, da otroci hodijo naokoli. tu ni dileme. to, da pa v redni program vključijo nekaj, česar si vsi ne morejo privoščiti, pa pomeni, da začno otroke ločevat že pri 6 letih. na tiste, ki grejo smučat in na tiste, ki grejo hodit. itd. pred kratkim sem prebrala intervju z ravnateljem manjše šole nekje na podeželju, ki je opažal, da se otroci "raje" kot za smučanje odločajo za pohod. no, ko je spretno povečal sredstva šolskega sklada in smučanje ni bilo več za doplačat (pa še opremo so si zrihtal na zastonj posodo), kar naenkrat nihče ni raje hodil...

saj povsod sploh pa v teh časih na tak scenarij ni za računat, ampak ja, raje imam, da če šola ne zmore plačati obveznega dela pouka, da za vse velja drugače. pač namesto z busom v zadvor na trim stezo, na golovc (kar je za ta petek opcija za reveže). poleg tega sploh ni res, da šola nima sklada, le prioritete so drugačne. in naša šola baje namerava kupit tablične računalnike iz tega fonda...

seveda so med otroci razlike in seveda bodo, ampak mislim, da javna in obvezna šola pa ne sme ločevat po kupni moči staršev.

in seveda se to že dogaja. in na srečo veliko strokovnjakov a la gabi čačinovič vogrinčič, že bijejo plat zvona. in upam, da bojo (pa tudi mi z majhnimi koraki) spremenili prakso, ki se je že pošteno razpasla. na moji bivši srednji šoli so denimo pred leti v okviru šolske fakultative organizirali izlet v new york. za tiste, katerih starši so seveda lahko primaknili dodatnih 1000 in še nekaj evrov...

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
21.9.2011 13:32:51   
*bubi*
ja, ena stvar je redno in obvezno delo (za kar je včasih tudi potrebno plačati), druga stvar pa je nadstandard, ki pa seveda tolče po žepu.

Pri zimskem športnem dnevu je vedno tako, da se ponudi smučanje, drsanje in še kaj, hkrati pa je nujno ponuditi aktivnost, ki ne prinaša velikega stroška.

In če prav razumem, so pri vas ponudili opcijo - eno ali drugo. 6-letniki v tem primeru ne razmišljajo enako in to je miselnost staršev (ki se marsikdaj izreče na glas pred otrokom), da je ena opcija za reveže. 6-letnika se da še drugače zmotivirat (ali zmanipulirat, če hočeš), da izbere cenejšo opcijo. Mu ni treba povedati, da je razlog denar.
Čeprav priznam, jaz svojima otrokoma včasih rečem, da enostavno nimam denarja. Konec debate. Pika. To morata sprejeti. Seveda samo in izključno takrat, ko gre za nadstandard - nikoli ju ne obremenjujem s tem, ko gre za osnovne življenjske potrebe. In jima rečem, da pač ne bomo šli v Bumbar park, ker je tam potrebno plačati vstopnino - da bomo v lepem vremenu raje zunaj, v gredem pa bomo doma kaj ustvarjali in se imeli lepo.




_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
21.9.2011 13:39:58   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: leda

na moji bivši srednji šoli so denimo pred leti v okviru šolske fakultative organizirali izlet v new york. za tiste, katerih starši so seveda lahko primaknili dodatnih 1000 in še nekaj evrov...



Ja, pa kaj. Že s samo organizacijo je veliko dela in odgovornosti in marsikdo je imel priliko videti NY, ki ga drugače ne bi. Ker starši samega recimo ne bi poslali, vsi skupaj pa ne morejo iti. Ja, in marsikdo te prilike iz takih in drugačnih razlogov ni mogel izkoristiti, marsikdo je verjetno bil tudi favš user posted image

Jaz sem tudi kot dijakinja šla v Jordanijo in Egipt, naslednje leto pa v Mehiko in Kubo. In sem bila srečna, da nam je učiteljica to omogočila, sicer ne bi nikoli videla in doživela tega, kar sem. Ja, seveda, bila sem srečna, da so moji starši lahko toliko napraskali. Ampak nikoli pa nisem gledala na ostale sošolce kot reveže, ker takrat niso šli zraven.


Še vedno mislim, da je pomembno, kako starši na to gledajo in kakšno mišljenje vcepljajo otroku. Če starši začnejo deliti otroke na reveže in tiste, ki to niso, se bodo otroci še hitreje delili. Šolski sklad bo za nekatere prav gotovo poskrbel - recimo v primeru šole v naravi, ki je obvezna in konkretno vdari po žepu, pa za nakup kakšnih potrebščin in podobno. 


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
21.9.2011 13:42:54   
*bubi*
tako, zdaj pa sva že čisto zašli... morda še katera kaj napiše - z vidika učiteljice ali pa z vidika starša.

Sicer pa bi bilo fajn najti pot nazaj k našim 3-letnikom user posted image user posted image user posted image  Kako kaj v vrtcu? bubika si zmišljuje, kako jutro se skriva, joka, ne bi šla... popoldan pa reče, da tako pač je user posted image  obljubi, da bo naslednji dan šla lepo not in potem res steče v igralnico, kot da včeraj nič ni bilo user posted image

Eh, meje preizkuša, ima svoje finte, očitno ima tudi določene krize, ampak vse bomo rešili.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
21.9.2011 14:05:47   
leda
Ja, pa kaj. Že s samo organizacijo je veliko dela in odgovornosti in marsikdo je imel priliko videti NY,


mhm. ampak zakaj naj bi to počela šola?! sej fajn, da si ti videla jordanijo in še kaj, vendar pa videti njujork (pa je super) po mojem mnenju ni nujno potreben del šolskega ali obšolskega programa in se mi zdi nepotreben luksus in povsem nepotreben vzrok za segregacijo. tudi glede časovnega in ostalega vložka organizatorjev - učiteljev.

sva pa res odprli več vzporednih debat. začetna se je nanašala na redni in obvezni pouk. in seveda je treba otroke navadit, da si vsega ne mormo privoščit in je to čisto v redu. vendar je to nekaj drugega, če to delaš osebno na primeru bumbar parka, ali organizirano v primeru rednega šolskega dne. in seveda zelo vpliva kako se obnašajo starši (meni osebno se celo zdi koristno, če ne morta dobit vsega. verjamem v pozitivne frustracije user posted image , vendar pa govoriva o različnih nivojih. prepričana sem, da v prvem razredu ne bi smeli ločevati na podlagi zmožnosti; seveda v okviru rednega in obveznega pouka.

bah se že ponavljam.

vrtec. jah. ela je mela mal krize tretji dan. sama je trdila, da ker ji en fantek nagaja. se je izkazalo, da majo res enga, ki nagaja vsem, ampak po moje je blo povezano še s kupom drugih zadev, ki jih ni znala tko dobro artikulirat. zdaj sicer vsak dan še reče, da noče v vrtec, ker en fantek nagaja, ampak gre pa brez joka ali upora. in pravijo, da je krasna user posted image no, sej dons mam pa v vrtcu roditeljskega...

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Septembrčki 2008 - 3. del
21.9.2011 20:11:05   
Lara Croft
Eh, meje preizkuša, ima svoje finte, očitno ima tudi določene krize, ampak vse bomo rešili.


Ajuto... Pa od kje te finte ven vlečejo?! user posted image user posted image


_____________________________

didnnn.. kudnnn.... go... duju...

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?