|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 10:41:33   
Amoss
No torej meni je 27.feb. potekla pogodba o zaposlitvi, ostala bom v podjetju, me pa zanima kako je s tem ker nimam še nove pogodbe, a bom imela zdaj prekinitev al kako,..?

_____________________________

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs180.ash2/44293_1531376651554_1448894192_1366808_2554479_s.jpg
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 10:53:22   
Lunca1
Pogodbo moraš podpisat. Če hodiš v službo in ti ne dajo za podpisat pogodbe za DČ, potem je tako kot če bi te zaposlili za NČ. Spomni jih, lahko da so samo pozabili.

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 10:54:24   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Amoss

No torej meni je 27.feb. potekla pogodba o zaposlitvi, ostala bom v podjetju, me pa zanima kako je s tem ker nimam še nove pogodbe, a bom imela zdaj prekinitev al kako,..?


ne, to pomeni, da si zaposlena za nedoločen čas, če kar delaš naprej in ti nobeden nič rekel, da ti je pač potekla in da te ne rabijo več. Če torej delaš kar naprej pomeni,d a ti zdaj morajo dati pogodbo za NDČ. Poglej v ZDR, ne vem kater člen.

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 11:04:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Amoss

No torej meni je 27.feb. potekla pogodba o zaposlitvi, ostala bom v podjetju, me pa zanima kako je s tem ker nimam še nove pogodbe, a bom imela zdaj prekinitev al kako,..?


ne, to pomeni, da si zaposlena za nedoločen čas, če kar delaš naprej in ti nobeden nič rekel, da ti je pač potekla in da te ne rabijo več. Če torej delaš kar naprej pomeni,d a ti zdaj morajo dati pogodbo za NDČ. Poglej v ZDR, ne vem kater člen.


Točno tako!

Velja 10. člen, 2. odstavek: Če s pogodbo o zaposlitvi čas trajanja ni pisno določen oziroma če pogodba o zaposlitvi za določen čas ni sklenjena v pisni obliki ob nastopu dela, se domneva, da je pogodba o zaposlitvi sklenjena za nedoločen čas.

Pri tebi torej velja drugi del tega člena, po poteku pogodbe delaš brez nje isto delo, zato se smatra, da si zaposlena za nedoločen čas.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 11:14:18   
jakaracman
Ja točno tako, sedaj si zaposlena za ned. čas.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 11:19:12   
Amoss
Oh hvala punceuser posted image , mene pa je skrbelo da zdaj nisem zaposlena in bom imela prekinitev.Ostala bom definitivno v podjetju ker ni nikogar ki bi me lahko nadomestil, pa še če bi našli koga bi rabil nekaj tedensko uvajanje, uvajam pa ga lahko samo jaz,...user posted image

_____________________________

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs180.ash2/44293_1531376651554_1448894192_1366808_2554479_s.jpg

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 11:44:59   
Anonimen
Preden boš podpisala novo pogodbo, jo dobro preberi, da ti ne bodo podturili še ene za določen čas. Sicer bi bila nična, ampak vseeno, bolje že v začetku razrešiti problemčke, kot potem reševati probleme user posted image .

< Sporočilo je popravil Ankica -- 3.3.2009 11:45:01 >

(odgovor članu Amoss)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 11:53:29   
Freycha
točno to. Ker ti niso dali za podpisat nove pogodbe pravočasno, ti sedaj po zakonu ne morejo dati pogodbo za določen, temveč le za nedoločen čas. Če ti bodo hoteli dati za DČ, jih opozori na zakon user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 12:01:39   
mojcaziga
Očitno imajo vse idealno službo, kjer se držijo zakonov. Partner je dobil pogodbo datirano za nazaj, prav tako za DČ in če je ne bi podpisal, bi letel - pa gre za v javnosti dobro stoječe in priznano podjetje

Prav tako je kolega v JU dobil pogodbo v podpis 15 dni kasneje, datirano za nazaj.Pa jih je seznanil s pravico in so mu odvrnili, da jih lahko prijavi če želi.

Tako da vsepovsod ravno ta zakon ne upoštevajo.

Če pa bo pri tebi obveljajo, da si sedaj za NSČ, pa seveda vso srečo.
lp

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 12:08:11   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Očitno imajo vse idealno službo, kjer se držijo zakonov. Partner je dobil pogodbo datirano za nazaj, prav tako za DČ in če je ne bi podpisal, bi letel - pa gre za v javnosti dobro stoječe in priznano podjetje

Prav tako je kolega v JU dobil pogodbo v podpis 15 dni kasneje, datirano za nazaj.Pa jih je seznanil s pravico in so mu odvrnili, da jih lahko prijavi če želi.

Tako da vsepovsod ravno ta zakon ne upoštevajo.

Če pa bo pri tebi obveljajo, da si sedaj za NSČ, pa seveda vso srečo.
lp



no, pri nas je pa nekdo dal naprej odvetniku in ima sedaj pogodbo za nedoločen čas. Sicer valda tu ne misli ostati v nedogled, ampak toliko, da ima mesečne prilive in da išče službo drugje, pa je ane?

ljudje smo čist prevelike riti......

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 12:13:37   
Anonimen
Mojcaziga, veliko je odvisno tudi od delavca samega. Npr. mojemu možu in njegovim sodelavcem se je zgodilo identično, kot je napsiala Amoss. Ampak on je človek, ki si upa povedat svoje, ki ga ni strah, kaj in kako in se bo za svoje pravice boril. Takrat so jim prinesli nove pogodbe za določen čas, cel oddelek jo je podpisal, prestrašen, kaj bo, da bodo izgubili službo, samo on ne. Šefu je lepo povedal, da tako to ne gre, da je problem kadrovske, če ni na tekočem z evidencami in da je po zakonu tako in tako. Poskušali so mu malo groziti, driblat, ampak so nekako po enem tednu videli, da to ne bo šlo, da ga ne bodo mogli prestrašiti in so mu dali pogodbo za nedoločen čas. Ugotovili so, da se njega ne da izsiljevat. In da bi šel tudi do odvetnika, inšpektorata za delo in na delovno sodišče, če bi bilo treba.
Da bi ga odpustili, pa tudi niso imeli podlage. Je delal korektno, tako da s tega vidika niso imeli kaj, poleg tega pa moraš odpustitev tudi utemeljiti. In če je po poteku pogodbe še vedno redno hodil v službo in delal svoje, bi bilo nekoliko smešno, da bi kar naenkrat ugotovili višek delovne sile ali kaj podobnega.
Samo pri nas se velika večina ljudi slej ko prej ustraši in podleže delodajalcem. Slednji to vedo in na veliko izkoriščajo.

(odgovor članu mojcaziga)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 12:20:43   
Freycha
Največja fora je, da delodajalci pomožnosti kar ustno rečejo nekomu, da ga ne bodo več rabili, pisno pa ne dajo od sebe nobenega papirja ali maila. Če bi bili ljudje ozaveščeni, pa imeli malo več jajc, bi vseeno prišli na delovno mesto, ker oni URADNO niso ničesar dobili.....

Tako pa smo pač tiho kot riti.

Ankica evo, tako se to dela. Čestitke možu user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 13:42:11   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

Največja fora je, da delodajalci pomožnosti kar ustno rečejo nekomu, da ga ne bodo več rabili, pisno pa ne dajo od sebe nobenega papirja ali maila. Če bi bili ljudje ozaveščeni, pa imeli malo več jajc, bi vseeno prišli na delovno mesto, ker oni URADNO niso ničesar dobili.....




Pa saj te po zkonu niso dolžni obvestiti, da ti ne bodo podaljšali. Delovno razmerje ti poteče tisti datum in fertik n seveda so pisno obveščeni - s pogodbo o zaposlitvi, kjer je datum zapisan.

lp, mojca

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 13:47:12   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Mojcaziga, veliko je odvisno tudi od delavca samega. Npr. mojemu možu in njegovim sodelavcem se je zgodilo identično, kot je napsiala Amoss. Ampak on je človek, ki si upa povedat svoje, ki ga ni strah, kaj in kako in se bo za svoje pravice boril. Takrat so jim prinesli nove pogodbe za določen čas, cel oddelek jo je podpisal, prestrašen, kaj bo, da bodo izgubili službo, samo on ne. Šefu je lepo povedal, da tako to ne gre, da je problem kadrovske, če ni na tekočem z evidencami in da je po zakonu tako in tako. Poskušali so mu malo groziti, driblat, ampak so nekako po enem tednu videli, da to ne bo šlo, da ga ne bodo mogli prestrašiti in so mu dali pogodbo za nedoločen čas. Ugotovili so, da se njega ne da izsiljevat. In da bi šel tudi do odvetnika, inšpektorata za delo in na delovno sodišče, če bi bilo treba.
Da bi ga odpustili, pa tudi niso imeli podlage. Je delal korektno, tako da s tega vidika niso imeli kaj, poleg tega pa moraš odpustitev tudi utemeljiti. In če je po poteku pogodbe še vedno redno hodil v službo in delal svoje, bi bilo nekoliko smešno, da bi kar naenkrat ugotovili višek delovne sile ali kaj podobnega.
Samo pri nas se velika večina ljudi slej ko prej ustraši in podleže delodajalcem. Slednji to vedo in na veliko izkoriščajo.


Brez skrbi, se tudi moj ni kar pustil, ampak so rekli, da je pogodba bila spisana pravi čas, pa je on ni prišel podpisat oz. si je vzel toliko časa. To, da pa je on še hodil v službo par dni po ozteku pa je bilo zato ker so mu obljubili za NDČ in so mu rekli, da sestavljajo novo pogodbo. No, 5 dni kasneje so prišli s pogodbo za DČ in ko jim je oporekal je sledilo to kar sem na zaćetku napisala. No, moj je itak šel drugam delat. Ampak nekje se da, drugje pa pač ne. Je pa moj šel do prijatelja, odvetnika, ki mu je povedal, da je težko prit do kobca v takih postopkih. Oni bi še dalje trdili, da je pogodb abila pravočasno sestavljena, kar pa so bili ustno dogovrjeni pa je malo težko dokazljivo. Mojmu se ni dalo, ker je rekel, da tudi v primeru, da bi kaj dosegel, v takem kolektivu nima kaj iskat.

lp, mojca

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 13:59:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

Največja fora je, da delodajalci pomožnosti kar ustno rečejo nekomu, da ga ne bodo več rabili, pisno pa ne dajo od sebe nobenega papirja ali maila. Če bi bili ljudje ozaveščeni, pa imeli malo več jajc, bi vseeno prišli na delovno mesto, ker oni URADNO niso ničesar dobili.....




Pa saj te po zkonu niso dolžni obvestiti, da ti ne bodo podaljšali. Delovno razmerje ti poteče tisti datum in fertik n seveda so pisno obveščeni - s pogodbo o zaposlitvi, kjer je datum zapisan.

lp, mojca



Vse res, samo kako bo potem delodajalec utemeljil, da je nek delavec še en teden po poteku pogodbe lepo prihajal v službo? Ker je delavcu tako pasalo, da bo kar brezplačno delal za njih? Če ga ne rabijo več, bi mu morali zadnji dan veljavnosti pogodbe v roko dati poštempljano delavsko knjižico.

(odgovor članu mojcaziga)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 14:07:55   
mika
Moji sodelavki je potekla pogodba za DČ pri prejšnjem delodajalcu in je zanj delala še nekaj čas brez pogodbe...mislim, da en teden. Ko se je hotla prijavit na zavod, je niso sprejeli, ker je po zakonu pri delodajalcu zaposlena za Nč....v glavnem 5 let je tožila zavod in tožbo dobila.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 14:12:21   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

Največja fora je, da delodajalci pomožnosti kar ustno rečejo nekomu, da ga ne bodo več rabili, pisno pa ne dajo od sebe nobenega papirja ali maila. Če bi bili ljudje ozaveščeni, pa imeli malo več jajc, bi vseeno prišli na delovno mesto, ker oni URADNO niso ničesar dobili.....




Pa saj te po zkonu niso dolžni obvestiti, da ti ne bodo podaljšali. Delovno razmerje ti poteče tisti datum in fertik n seveda so pisno obveščeni - s pogodbo o zaposlitvi, kjer je datum zapisan.

lp, mojca




Vse res, samo kako bo potem delodajalec utemeljil, da je nek delavec še en teden po poteku pogodbe lepo prihajal v službo? Ker je delavcu tako pasalo, da bo kar brezplačno delal za njih? Če ga ne rabijo več, bi mu morali zadnji dan veljavnosti pogodbe v roko dati poštempljano delavsko knjižico.

Njihov odgovor je bil, da je prihajal v službo, ker so oni že imeli pripravljeno pogodbo, ampak je on v tistem času še ni podpisal.  Kakorkoli, bili so polni fint in  niti malo niso odstopali, da pa bi ravnali po zakonu, pa kaj še..... In se je lepo spokal od njih stran

lp, mojca



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 14:16:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Mojcaziga, veliko je odvisno tudi od delavca samega. Npr. mojemu možu in njegovim sodelavcem se je zgodilo identično, kot je napsiala Amoss. Ampak on je človek, ki si upa povedat svoje, ki ga ni strah, kaj in kako in se bo za svoje pravice boril. Takrat so jim prinesli nove pogodbe za določen čas, cel oddelek jo je podpisal, prestrašen, kaj bo, da bodo izgubili službo, samo on ne. Šefu je lepo povedal, da tako to ne gre, da je problem kadrovske, če ni na tekočem z evidencami in da je po zakonu tako in tako. Poskušali so mu malo groziti, driblat, ampak so nekako po enem tednu videli, da to ne bo šlo, da ga ne bodo mogli prestrašiti in so mu dali pogodbo za nedoločen čas. Ugotovili so, da se njega ne da izsiljevat. In da bi šel tudi do odvetnika, inšpektorata za delo in na delovno sodišče, če bi bilo treba.
Da bi ga odpustili, pa tudi niso imeli podlage. Je delal korektno, tako da s tega vidika niso imeli kaj, poleg tega pa moraš odpustitev tudi utemeljiti. In če je po poteku pogodbe še vedno redno hodil v službo in delal svoje, bi bilo nekoliko smešno, da bi kar naenkrat ugotovili višek delovne sile ali kaj podobnega.
Samo pri nas se velika večina ljudi slej ko prej ustraši in podleže delodajalcem. Slednji to vedo in na veliko izkoriščajo.


Brez skrbi, se tudi moj ni kar pustil, ampak so rekli, da je pogodba bila spisana pravi čas, pa je on ni prišel podpisat oz. si je vzel toliko časa. To, da pa je on še hodil v službo par dni po ozteku pa je bilo zato ker so mu obljubili za NDČ in so mu rekli, da sestavljajo novo pogodbo. No, 5 dni kasneje so prišli s pogodbo za DČ in ko jim je oporekal je sledilo to kar sem na zaćetku napisala. No, moj je itak šel drugam delat. Ampak nekje se da, drugje pa pač ne. Je pa moj šel do prijatelja, odvetnika, ki mu je povedal, da je težko prit do kobca v takih postopkih. Oni bi še dalje trdili, da je pogodb abila pravočasno sestavljena, kar pa so bili ustno dogovrjeni pa je malo težko dokazljivo. Mojmu se ni dalo, ker je rekel, da tudi v primeru, da bi kaj dosegel, v takem kolektivu nima kaj iskat.

lp, mojca



Bla, bla, bla. Delodajalec je tisti, ki bi moral prinesti delacu pogodbo za podpisat, on je pogodbo sestavil, to je njegova obveza. Izgovor, ki pade pri vsakem inšpektorju za delo. Ti niso ravno prijazni do delodajalcev, samo večina delavcev misli, ah, brezveze, da sploh kaj naredim, saj se itak ne bo nič zgodilo.
Podjetje, kjer je delal moj mož, je eno najbolj razvpitih glede nefer odnosa do strank, dobaviteljev in zaposlenih. Pa se je pač zmenil. So mu tudi prinesli pogodbo za DČ in jo je dal šefu lepo nazaj v roke. Podpisal jo bom, ko bo narejena po reglcih. Šefu je bilo jasno, da bo moj dragi šel do konca in bi tudi šel.
Je pa šel čez pol leta delat drugam, mu je bilo pod častjo delat nekje, kjer te jemljejo za njihovega sužnja, da ne govorim, kako se obnašajo do strank.

Zanimivo, poznam kar nekaj ljudi, ki so prišli do konca tem zadevam z nepoštenimi delodajalci. En tak res ekstremen primer je en stric, zelo prijazen, fajn, ustrežljiv dečko, ki 10 let ni dobival regresa, dopusta in nadur ni imel plačanih, nekaj mu tudi prispevkov niso plačevali in po 10. letih so ga odpustili kar tako, iz enega na drug dan. Potem ga je žena brcnila v rit, naj se že spravi k odvetniku, našel si je res dobro odvetnico, ki se je za zadevo potegnila in na sodišču dosegla, da je dobil vse za nazaj plus obresti. Tako da, se da priti do konca. Breme dokazovnaja pa je v tem priemru na delodajalcu, ne delavcu. Delodajalec mora dokazat, da je delavec neupravičeno hodil v službo (hm, hecna firma, da kar pušča "tujim" ljudem, da hodijo po firmi in delajo delo, ki naj ga ne bi).

Na podlagi česa pa bi ga odpustili, če ne bi podpisal pogodbe? On bi samo tisti trenutek, ko bi mu grozili, da bo ob delo, če ne podpiše pogodbe za DČ, reči, da prav, bom stopil direktno do inšpektorja za delo. In še, če se zavedajo, da je spreminjanje uradnih dokumentov (kot npr. datiranje pogodb za nazaj) kaznivo dejanje? Smrtno resno. Nekaj takega bi jaz rekla.

BTW.: sem delodajalka user posted image , pa mi je pod častjo, da bi s kadri tako ravnala. Kadri so največje bogasto podjetja in dobre kadre je zelo težko dobiti. Če bi se (nekateri) delodajalci tega zavedali, ne bi imeli tako mačehovskega odnosa do svojih zaposlenih.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 3.3.2009 14:18:27 >

(odgovor članu mojcaziga)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 16:08:55   
Freycha
Ankica res? Si ena od redkihuser posted image  pri nas se z nami delavci zelo zelo grdo dela in se sploh ne zavedajo, da smo mi tisti, ki jim nosimo denar......  a kej zaposlujete zadnje čase? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 16:33:12   
Pika Zoja
Ankica, a to mislim pravo podjetje? Kjer je tvoj mož prej delal? 

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 17:34:47   
Anonimen
Mojcaziga, veliko je odvisno tudi od delavca samega. Npr. mojemu možu in njegovim sodelavcem se je zgodilo identično, kot je napsiala Amoss. Ampak on je človek, ki si upa povedat svoje, ki ga ni strah, kaj in kako in se bo za svoje pravice boril.


Meni se je zgodilo nekaj podobnega, ze kar nekaj let nazaj.
Sicer se s predrznostjo dejanj (ne samo besed user posted image ) ni za hvalit, ampak sem kar lepo naredila francoza in ostala doma na dan D. Ker mi pogodbe nihce ni omenjal, in ker so mi predhodno pogodbo za dc ze podaljsalli za dva meseca, sem imela enostavno dovolj. Ce me rabijo prav, ce ne pa tudi. Saj v pogodbi sta vedno dva partnerja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 17:43:23   
Anonimen
Pika Zoja, ne vem, katero podjetje pa to misliš?Saj je veliko takih, žal.

Freycha, saj da ne bom izpadal preveč fajn user posted image , trenutno sva zaposlena samo midva  z možem, ampak res pa mislim tisto, kar sem napsiala zgoraj glede delavcev.
OK, saj če nabašeš kot delodajalec na neresnega, lenega delavca ali kaj podobnega, je kriza, imaš stroške, kvari ugled podjetju ipd., kar je za majhne firme zelo pomembna stvar. Samo zato pa obstajajo pogodbe za določen čas in ko preteče, preteče, vrneš delavsko knjižico in to je to.

Vendar pa je tako, vsaj v najini branži, da je dobre, kvalificirane, tehnično podkovane ljudi zelo težko dobiti in so zato vredni zlata. Delavec je tisti, ki mi v končni fazi ustvarja promet, lahko delam reklame vsak dan v vseh medijih, pa če na koncu ne bom stranki ponudila dobre, kvalitetne storitve, ne bom od vse reklame imela nič, kar bi bilo z mojega vidika kot lastnice podjetja skrajno bedasto. Ampak večina delodajalcev razmišlja točno na ta način, šparajo na delovni sili, jo jemljejo kot samoumevno, ne razmišljajo, da so v roku pol leta v delavca vložili denarja in sredstva, nenazadnje je potrebno človeka za določeno delo izobraziti in usposobiti. In če se nekdo pokaže kot zanesljiv, dober v svojem poslu, ne vem, zakaj bi čas zapravljala s takimi bedastočami kot je zafrkavanje svoje lastne delovne sile. Delavci pa so lahko dobri z več vidikov. Lahko delajo veliko prometa (pri nas, ker gre za storitveno-trgovsko dejavnost), lahko so natančni, lahko pa so samo zanesljivi in pridni, naredijo to, kar je potrebno. Meni je to dovolj. Ljudje imamo različne sposobnosti in moja naloga je, da iz vsakega izvlečem maksimum, kar lahko ponudi, kaj je to, pa je odvisno od človeka do človeka. V zameno pa se mi zdi edino smiselno, da ljudi obravnavam s spoštovanjem ter da jim dam to, kar vsak rabi. Eni rabijo dobor plačo, eni mir, tretji socialne ugodnosti, četrti plačano izobraževanje,... ZAto mi je podcenjevanje delavcev skrajno žaljivo in nesramno.

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 18:20:41   
Freycha
Ankica samo to bom napisala. Če to res misliš tak, kot si napisala, potem samo kapo dol user posted image user posted image

me kar ma, da bi to, kar si napisala našemu vodstvu poslala, ker točno to jaz že cel čas trdim in probam določenim osebam razložit, pa ne pridem blizu.

Namesto, da bi zdaj skupaj stopili, si bili dobri, si pomagali, se spodbujali in probali skupaj to krizo čimbolj prenesti, izvajajo mobing, zafrkavajo, nategujejo, pa še spodnje gate bi ti pobrali, če lahko......

kar je pa najhujše od vsega pa je, da bodo kaj kmalu s tem začeli izgubljati dober, deloven kader. Kader, ki je gojil pripadnost firmi, bil marsikaj prenesti in požreti za dobro firme. Ostali bodo pa očitno samo taki, ki jim je čisto vseeno, ki so tam zato, da pobirajo plačo in ki probajo še nategniti vsakega, ki ga lahko...... Žalostno, samo tako dandanes pač je.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
3.3.2009 21:47:52   
J.L.
Amoss so ti jo dali za ned.čas?
jaz sem delala v privat podjetju in je moja nadrejena "pozabila" podaljšat pogodbo, po prenehanju, tako sem skoraj 2m delala brez pogodbe. in ko se je končlno odločila, da mi sestavi pogodbo, je ta bila ponovno za določen čas. to se je zgodilo enih 2x pri tej taisti. user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako je s tem ko ti poteče pogodba
4.3.2009 4:35:59   
Kerensa*
Dokler imate (nekateri) takole, kakor pišete, ste načeloma lahko še zadovoljni, veste? Ja, seveda je vse napol nezakonito, ampak a vam povem, kaj počnejo manjši zasebni delodajalci po Ljubljani (in najbrž tudi drugje) zadnje čase?
Pogodbo o zaposlitvi dobiš za določen čas. Za nedoločenega ni šans, razen, če je delodajalec tako trapast, da sploh ne ve, kaj ti izpolnjuje (oz. se ne zaveda posledic ali pa se mu fučka zanje - ko kaj ni OK, firmo pač zapre). Da boš delal (najmanj) 8 ur, ti je jasno že vnaprej, ampak pogodba je pa za 4 ure. Jasno - zato, da so prispevki manjši. Če želiš zaposlitev za 8 ur, si boš prispevke plačal sam (predvsem tam, kjer si plačan od prometna, ne pa po fiksni plači). Če si jih ne plačaš, te vrže iz firme (beri: ne podaljša pogodbe iz milijona razlogov). Razliko plače dobiš na roke - neobdavčena gotovina. Plus zate kot neprijavljen dohodek (marsikje ne presegaš cenzusa in lahko še kaj mutiš zraven), ampak minus zate pa, ker si kreditno nesposoben, pa še kaj zraven. Malico in potne stroške imaš seveda lepo na plačilni listi (ki jo dobiš, ko rečeš zanjo, ne pa lepo 15-ega v mesecu), dejansko pa jih niti pod razno ne vidiš. Če hočeš delati, pridi v službo, kakor veš in znaš - jaz ti nudim delo, ne prevoza. Enako velja za hrano - sem prideš delat, ne jest, kaj šele, da ti bom na koncu jaz plačeval hrano. Jej doma in si kupuj hrano od plače, pa bo. Dopust? Ja, brez problema, ampak neplačan. Seveda prikazan na plačilni listi, ampak ker je dopust neplačan, si ga več kot 14 dni itak ne boš privoščil, ostalih 14 dni boš pa delal in to je dovolj za nakazilo. Če pa slučajno ni, boš pa vrnil nakazano - dvigni in prinesi. Če ne boš, letiš. Regres? Kje pa, ne sanjaj. Pripada ti, če si zaposlen neprekinjeno najmanj 6 mesecev. Boš pa en dan v letu vmes nezaposlen in ti ne bo pripadal, a ne? Porodniška? Pozabi. Ko zanosiš, adijo podaljšanje pogodbe.

In tako dalje in tako dalje. In veste kaj? Ljudje delajo! Celih 6 mesecev sem celo jaz tako delala. Ampak jaz sem šla v to zavestno, pred leti. Iz čisto osebnega razloga, ki pa me ni pri takem delu čisto nič oviral in tudi finančno nisem bila nič kaj oškodovana (vsaj momentalno gledano ne, kakor sem gledala takrat). Danes mi kaj takega ne pade več na pamet. Bi bila raje doma in gagala od socialne, kakor pa, da bi še dopustila kaj takega. Če delodajalec meni ne da tistega, kar mi pripada, potem tudi od mene ne bo dobil tistega, kar naj sicer bi. Sva enakovredna in če tega ne dojame, lahko dela sam.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Avantura
binyy

Ste za sex za eno noč z osebo,ki vas zelo,zelo privači,kljub temu da imate partnerja (doma)?

da, zakaj pa ne (15%)

ne (45%)

da, to si zelo želim (4%)

ne, ne podpiram avantur (36%)


Število vseh glasov: 248

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!