|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomoč partnerja v nosečnosti
14.3.2009 9:08:49   
Anonimen
Ali vam je bil partner med nosečnostjo v pomoč in oporo? Ste lahko računale nanj? Sta že živela skupaj takrat ali še ne?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
14.3.2009 9:11:30   
Anonimen
Meni je partner v veliko pomoč pa sem danes v 10t. Zvečer ponavadi že spim ob 8user posted image on pa vse lepo pospravi, če ne morem kuhati on skuha ali pa greva vn na kaj lahkega pojesti tako da ja meni je res v veliko pomoč. Se pa sedaj stanje izboljšuje in nisem več toliko utrujena tako, da je boljše in mu prav ne pustim, da mi skozi pomaga. user posted image

Dela pa sedaj cele dneve tako, da je tudi on utrujen... SKupaj sva pa 7,5 let ( ko bo najin user posted image rojen 8 upam da bo 5. 10 user posted image ), živiva pa skupaj skoraj eno leto.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
14.3.2009 9:42:36   
Marogica
Sva živela skupaj in ja, bil mi je v veliko pomoč in oporo. Predvsem v drugi nosečnosti, ko sem imela od 32 tedna strogo mirovanje. Je porihtal gospodinjstvo, ta večjega sina....v glavnem vse. In to se pozna še sedaj, vedno lahko nanj računam in se nanj zanesem, ne samo v nosečnosti.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
14.3.2009 9:59:09   
Najaa
Bil, ja. In živela sva skupaj, ja.
Ker sem imela drugo nos. rizično, je bilo veliko, predvsem fizičnih bremen, na njemu in je vse porihtal.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
14.3.2009 10:59:03   
dejzi
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ali vam je bil partner med nosečnostjo v pomoč in oporo? Ste lahko računale nanj? Sta že živela skupaj takrat ali še ne?


V zelo veliko pomoč, živela sva skupaj, bila že poročena....pač po reglcihuser posted image .
Brez njega ne vem, kako bi šlo. Si sploh ne predstavljamuser posted image


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
14.3.2009 12:03:13   
mama_milchy
v prvi user posted image  in tudi sedaj v drugi, mi je v veliko oporo in pomoč; prva nosečnost je potekala BP ampak mi je kljub temu veliko pomagal in me razvajaluser posted image ; sedaj druga je bila na začetku kritična pa tudi kasneje sem bila kr na bolniški in je skrbel za gospodinjstvo, za starejšega otroka in seveda tudi zame kljub temu da je določene dneve delal cel dan oziroma tudi nočne smene....

med prvo bosečnostjo sva se poročila, pred tem pa sva že živela skupaj;
brez user posted image  res ne bi mogla vsega; tako da sem lahko vesela, da imam tako osebo ob sebi user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
14.3.2009 13:05:07   
mani2
Moj user posted image  mi je že bil že v prvi nosečnosti v veliko oporo. Sedaj v dugi pa sploh nebi izgubljal besed. Ke mi je bilo prve 3 mesece zelo slabo sploh nisem mohla kuhati ker mi je vse smrdelo. Pa je vse te gospodinjske dolžnosti prevzel on. Pa tudi glede drugih stvari mi zelo pomaga. Pa tudi psihično podpora veliko pomeni v dneh ko sem brez volje in energije.

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
14.3.2009 13:22:52   
april09
Ali vam je bil partner med nosečnostjo v pomoč in oporo? DA
Ste lahko računale nanj? DA
Sta že živela skupaj takrat ali še ne? Skupaj obax.

Moj moz je enakovreden clan nase druzine - po pravicah in dolznostih.
To pomeni, da skupaj delava vecino stvari, pa naj bo to med nosecnostjo ali ostali cas. Med nosecnostjo samo pojaca svoj "vlozek" v skupnost in malo drugace se razporedi delo glede na moje pocutje in zmoznosti. sploh med to drugo nosecnostjo, ko jaz res marsicesa ne zmorem. Itak se vse povrne slej kot prej.
Meni se zdita pomoc, opora in podobno del normalne skupnosti dveh - kadarkoli tekom casa trajanja veze. Vcasih eden vec dele, drugic drug, ampak za uspesno vezo pa morata oba dat 100% sebe.


(odgovor članu mani2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
14.3.2009 13:23:32   
mišk
Ko sem v prvo zanosila, sva bila skupaj 6,5 let, a še nisva živela skupaj. Pod isto streho sva šla šele dva meseca pred porodom. Bil mi je v veliko oporo, sploh glede kakih masažic in moralne podpore. Nosečnost je bila idealna, razen trebuha se je sploh nisem zavedala.user posted image
Sedaj v drugo imam spet zelo lahko nosečnost, zato neke pomoči glih ne potrebujem. Mi pa z veseljem pomaga karkoli ga prosim.

(odgovor članu mani2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
18.3.2009 10:30:15   
Lenck
Živiva skupaj, in brez njega bi težko. Brez matere, ki živi nadstropnje nad nama, tudi. Ker moram samo počivat (rizična nosečnost), za vse poskrbijo drugi. Ker partner prihaja domov zvečer, ne more storiti veliko, kar pa lahko, stori (pomije posodo, posesa, pospravi kopalnico). Mami mi opere in obesi perilo, jem skupaj z njimi (da ne kuham samo zase, partner je v službi)... Le srečna sem lahko za vso pomoč in podporo. In za iskreno veselje in pričakovanje vseh, ki upamo na našo pikico.
Krasno družino imam, in krasna družina se mi obeta.


Ah, morda samo opomba: meni se sicer (pa ne v mojem primeru, ko jaz praktično ničesar ne delam, razen da zalijem rože) zdi, da ne gre za pomoč - kot da bi bilo vse delo apriori žensko, in partner samo pomaga. Normalno je takrat, ko bodisi oba pomagata drug drugemu pri gospodinjstvu, bodisi noben ne pomaga, ampak si delita. Dokler pa v družinah, kjer sta oba enako zaposlena, še vedno dojemamo moško delo kot "pomoč", nekaj ni v redu...

< Sporočilo je popravil Lenck -- 18.3.2009 10:32:17 >


_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
18.3.2009 10:49:14   
cukr07
Noseča sem prvič in moj user posted image   mi je v veliko pomoč, čeprav poteka nosečnost brez posebnih težav.
Skupaj živiva 4 leta, od tega sva poročena 2 leti. Od kar živiva skupaj mi pomaga pri vseh hišnih opravilih - pospravljanju, kuhanju, pranju perila...(razen pri likanjuuser posted image ). Zelo veliko mi pomeni to, da sam vidi kaj je potrebno naredit in mi ni treba nonstop govorit naredi to ali ono.
Sedaj ko sem noseča je pa sploh še bolj pozoren do mene in mi pogosto reče naj počivam in bo on naredil namesto mene. Včasih že kar malo pretirava s skrbjo zame.

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
18.3.2009 11:00:39   
štorkljica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ali vam je bil partner med nosečnostjo v pomoč in oporo?

Da
 
Ste lahko računale nanj?

Da
 
Sta že živela skupaj takrat ali še ne?

Da


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
18.3.2009 11:09:09   
vila MaLiNa
IZVIRNO SPOROČILO: Lenck

Ah, morda samo opomba: meni se sicer (pa ne v mojem primeru, ko jaz praktično ničesar ne delam, razen da zalijem rože) zdi, da ne gre za pomoč - kot da bi bilo vse delo apriori žensko, in partner samo pomaga. Normalno je takrat, ko bodisi oba pomagata drug drugemu pri gospodinjstvu, bodisi noben ne pomaga, ampak si delita. Dokler pa v družinah, kjer sta oba enako zaposlena, še vedno dojemamo moško delo kot "pomoč", nekaj ni v redu...


S to opombo pa se v celoti strinjamuser posted image  Jaz dam prat perilo, on ga odnese v sušilni stroj, ga pobere ven, zloži stvari, kar je za zlikat pa zlikam jazuser posted image  (tako kot najbrž vse ženske). Ko kuhava, on npr. olupi krompir, nareže, da peči, otrebi solato jo opere... tako, da meni skoraj nič ni treba user posted image  Puca okna, posesa stanovanje, jaz ga pomijem, skupaj greva v trgovino... Tako, da tu gre res za delitev. Če se pa slučajno slabo počutim, bo postoril tudi vse drugo, samo za zlikat me bo počakalouser posted image

Mislim, da se današnji moški zavedajo, da si moramo deliti delo. Samo me moramo to dopustiti in pri tem ne smemo biti perfekcionistkeuser posted image

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
18.3.2009 11:12:16   
vila MaLiNa
IZVIRNO SPOROČILO: štorkljica

Ali vam je bil partner med nosečnostjo v pomoč in oporo?

Da in sem zelo vesela, da je tako.
 
Ste lahko računale nanj? 

Vedno in povsod, nosečnost nič ni spremenila.

Sta že živela skupaj takrat ali še ne?

Že tri leta živiva samostojno.

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pomoč partnerja v nosečnosti
18.3.2009 20:52:42   
Lsica


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ali vam je bil partner med nosečnostjo v pomoč in oporo?

Da
 
Ste lahko računale nanj?

Da
 
Sta že živela skupaj takrat ali še ne?

Da



Se kar podpišem pod tole. Čeprav, jaz zaenkrat še ne rabim toliko pomoči, da ne bi mogla opraviti nobenega fizičnega opravila (kuha, perilo,...). Je pa jasno, da bo on namesto mene dvignil kaj težkega,....
Bomo vidli kaj bo, ko pride dojenček...


(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zatekanje nog v nosečnosti
Pogosta nosečniška težava, še posebej v drugi polovici nosečnosti so otekli gležnji in noge. Ali lahko otekanje prepreči...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?