|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cepiti ali ne svojega otroka?
12.5.2009 14:31:03   
Ribica **
Vse mamice, ki bi bile pripravljene podati mnenje na to temo prosim, ce se lahko javite na ZS.

Izkusnje dobrodosle seveda tudi tukaj user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
12.5.2009 14:34:47   
higuys
Ne bo  več cepljen. 

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
12.5.2009 14:35:40   
Felicita
Ribica, o tem je blo pa napisanega že tooooolk... poišči mal z iskalnikom (lahko tut jaz user posted image ), sam če boš spodbujala debato boš spet tak kreg začela...

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
12.5.2009 14:36:28   
viledka
vsekakor cepiti. Preberi si o tem, ker je že tolk napisanega in povedanega

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
12.5.2009 14:39:57   
Felicita
http://www.ringaraja.net/forum/cepljenje/m_3913721/mpage_1/tm.htm#4136190

http://www.ringaraja.net/forum/Cepljenje%3F!/m_1958977/tm.htm

http://www.ringaraja.net/forum/m_3278927/mpage_1/key_/tm.htm

p.s.: jest konkretno stojim za izbiro pro-cepljenje


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
12.5.2009 14:47:46   
Ribica **
Verjamem, da je ze veliko napisanega .. ampak kot receno, iscem mamice, ki bi bile pripravljene sodelovati v eni anketi. user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
12.5.2009 15:18:30   
BUŠICA
jaz sem za...anketo! kar daj!

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
12.5.2009 15:24:46   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: higuys
Ne bo  več cepljen.


kako to misliš? cepljenje je obvezno in če ne cepiš svojega otroka lahko kazensko odgovarjaš.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
12.5.2009 15:28:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
12.5.2009 15:43:28   
mateyka
saj se nisem razjezila. samo kolikor vem se o obveznih cepljenjih ne odločajo starši. verjetno pa se najde kak pediater, ki te ne prijavi..
vedi, da je veliko bolezni za katere cepijo, zelo nevarnih. davica, polio..

samo eno teoretično vprašanje - kaj pa če tvoj otrok preboleva katero od otroških bolezni (in ni cepljen seveda) in je vse bp, naleze pa npr. doječka, ki še ni bil cepljen, ker je bil premajhen, da bi ga cepili proti tej bolezni. kdo tukaj odgovarja? sem ravno zadnjič gledala Law and Order in je bila ena taka situacija notri prikazana. mali je bil kužen, zbolel še ni, je bil na igrišču in tam je en doječek fasal to otroško bolezen od njega (sam fantek jo je prebolel brez težav, ker je bil starejši).
večinoma mislimo na svoje otroke, kaj pa drugi otroci, ki so s tem posredno ogroženi? to je bila dilema te epizode. mama je trdila, da ona ni kriva za smrt dojenčka, samo okužil se je pa od njenega necepljenega fantka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
12.5.2009 15:52:31   
Felicita
mateyka, ta L&O epizoda je bila po resničnih dogodkih posneta... mal spremenjeno sicer, pa vendar, premisa je podobna. je šlo pa v resničnem primeru za 6 otrok ki so se tko okužili z rdečkami in umrli; tožba proti mestu/državi ni uspela, zasebna pa in so tožnice dobila mislm da okrog milijarde dolarjev vsaka - torej so 'krivi' mami stožile zadnje gate z riti. če povem po pravici, jest bi ji jih tudi... čeprov po drugi strani, mogoče ne bi blo treba niti tožit, me zanima kako ženska živi z vednostjo, da je ubila 6 otrok. zato pa se tok zagovarja tok t.i. 'čredna imunost', ker se tako ščiti necepljene otroke (zrd biločesa - ker so alergični ali premajhni).

kakorkoli, pri nas bi bil prvo kriv pediater (ker ni poročal), potem pa bi bili starši oglobljeni s kakšnim smešnim zneskom verjetno.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
12.5.2009 16:31:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 7:55:06   
barni
Jaz sem dala cepiti obvezno in dodatno rotavirus.

Zdaj cakamo, da nam dovolijo cepljenje OMR (se ni bila zaradi zdravstvenih tezav).

Dala jo bom tudi proti klopnemu meningitisu.

Ce nisi imel moznosti videti poteka kaksne izmed teh bolezni, proti katerim obstajajo cepiva, ne mores vedeti kako hudo je to. Jaz sem zal imela moznost to doziveti in moja deklica bo cepljena.

To da sedaj se ni z OMR me skrbi, samo me pediatri tolazijo, da ne more zboleti, ker je vecina otrok cepljena. Upam, da bo tako tudi ostalo.

Ce bo veliko otrok postalo necepljenih, bodo ogrozeni tudi tisti, ki se iz zdravstvenih razlogov ne smejo. BOlezni pa se bodo spet razsirile...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 7:56:52   
asso
Ja, sem za cepljenja. Bolezni ni, ker so otroci cepljeni. Sedaj, ki ni več obvezno cepljenje za Tuberkolozo, pa je vedno več otrok s tuberkulozo. Kdo ti zna zakaj? Mislim, da je prav, da se otroke cepi proti nevarnim boleznim...
Lahko mi tudi anketo pošlješ, pa ti jo rade volje izpolnem.


_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 8:00:48   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Dala jo bom tudi proti klopnemu meningitisu.


to cepljenje se tudi meni zdi zelo na mestu, čeprav je začuda še vedno samoplačniško. Klopni meningitis ti lahko za vedno spremeni življenje, klopa pa lahko, zaradi vedno bolj toplega in vlažnega podnebja, dobimo že na vsaki leseni klopici.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 8:44:00   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: higuys
Ne bo  več cepljen.


kako to misliš? cepljenje je obvezno in če ne cepiš svojega otroka lahko kazensko odgovarjaš.



Je obvezno z  izjemami. Komisija , ki prouči zdravstveno zdravje tvojega otroka odloči ali je za otroka boljše , če se ne cepi.

A ti misliš, da bom jaz cepila otroka (čeprav imam dovoljenje, da ga ne)  v njegovo škodo, da zaščitim ostale?  Ja veš da.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 9:19:38   
Aja1
Moja je cepljena vse, razen OMR in je ne dam, dokler ima res hudo alergijo na jajce, ker so lahko kakšne neprijetne posledice. user posted image

Higuys - kakšen razlog imate vi, da ga ne cepite? Lahko na zs.

_____________________________




(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 12:09:58   
barni
Mi mamo tudi zacasno prepoved cepljenja OMR in vsa ostala, ki sledijo, samo komaj cakam, da nam bodo cepljenje odobrili.

"A ti misliš, da bom jaz cepila otroka (čeprav imam dovoljenje, da ga ne)  v njegovo škodo, da zaščitim ostale?  Ja veš da. "

Ce imas zdravnisko prepoved, potem ni panike. Ne das cepit, ti ga tudi pediater ne bo hotel. Tak otrok ne bo zbolel na racun tistih, ki so cepljeni.  Mora pa biti ostala populacija precepljena, da potem tiste izjeme, ki se ne smejo cepiti, ne zbolijo.

VEc ko bo necepljenih otrok, vecja bo moznost, da se bolezen znova razpase.

To ni moja pamet, tako so mi razlozili, ko sem zvedela, da je ne bom smela se dati cepiti.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 12:16:32   
Anonimen
saj to je najbolj grozno - ker zaradi neke modne muhe določenih staršev nasrka potem nedolžen. sej večina jih je itak cepljenih in so varni. tko so varni (dokaj) tudi necepljeni. in zdej, če bi se to razpaslo, potem otroci teh brihtnih staršev ogrožajo tiste, ki pa dejansko ne smejo biti cepljeni iz takih in drugačnih razlogov. in so zdaj varnoi, ker je populacija precepljena. če se pa to razmerje enkrat podre....user posted image a si res želimo nazaj časov, ko so otroci množično umirali za raznoraznimi boleznimi, ali vsat nosili hude posledice?

jst pravim tko - pojma nimamo kako to zgleda in preveč polne riti imamo vsega, pa samo iščemo kje bi se še preseravaliuser posted image

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 12:51:57   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: higuys
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: higuys
Ne bo  več cepljen.

kako to misliš? cepljenje je obvezno in če ne cepiš svojega otroka lahko kazensko odgovarjaš.

Je obvezno z  izjemami. Komisija , ki prouči zdravstveno zdravje tvojega otroka odloči ali je za otroka boljše , če se ne cepi.

A ti misliš, da bom jaz cepila otroka (čeprav imam dovoljenje, da ga ne)  v njegovo škodo, da zaščitim ostale?  Ja veš da.


aha, in jaz naj vnaprej vem, da imaš dovoljenje, da ga ne - kako? pa saj to je itak potem v redu..

ja saj, dobro je da mamo precepljene otroke, da lahko zaščitimo tiste, ki ne morejo (še) biti cepljeni. našo so cepili proti TBC in ko smo se pogovarjali ali bi ali ne, so mi sestre na švedskem rekle: ste kdaj videla dojenčka s TBC-jem? me je kr streslo.. naša je cepljena tudi proti hepatitisu. na švedskem majo kar obširni repertoar cepljenja. se mi zdi kar prav. tudi dojenčka s hepatitisom ne bi rada nikoli videla.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 13:05:06   
Ribica **
A kdo slucajno ve, ce se je za meningitis se mozno cepit ali je ze prepozno?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 13:10:20   
mojca75
lahko mi pošlješ anketo. cepila sem DiTeper, smo imeli zaplete, OMR pa še nismo bili (pa smo danes dopolnili 3 leta) in kot kaže tudi ne bomo!
No, bomo videli. naj strokovnjaki povedo.

O cepljenjih imam svoje mnenje, sicer pozitivno, kot biologinji pa mi je tudi marsikaj iz ozadja jasno.

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 13:11:09   
Felicita
mislm da se še da, samo ne vem kako smiselno je, ker si zaščiten šele 14 dni po 2. odmerku (torej je to če se danes cepiš čez najmanj mesec in pol oz čez največ tri mesece in pol). čeprov bolje pozno kot nikoli, tko da pomoje se še cepi.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 13:25:22   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: higuys
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: higuys
Ne bo  več cepljen.

kako to misliš? cepljenje je obvezno in če ne cepiš svojega otroka lahko kazensko odgovarjaš.

Je obvezno z  izjemami. Komisija , ki prouči zdravstveno zdravje tvojega otroka odloči ali je za otroka boljše , če se ne cepi.

A ti misliš, da bom jaz cepila otroka (čeprav imam dovoljenje, da ga ne)  v njegovo škodo, da zaščitim ostale?  Ja veš da.


aha, in jaz naj vnaprej vem, da imaš dovoljenje, da ga ne - kako? pa saj to je itak potem v redu..

ja saj, dobro je da mamo precepljene otroke, da lahko zaščitimo tiste, ki ne morejo (še) biti cepljeni. našo so cepili proti TBC in ko smo se pogovarjali ali bi ali ne, so mi sestre na švedskem rekle: ste kdaj videla dojenčka s TBC-jem? me je kr streslo.. naša je cepljena tudi proti hepatitisu. na švedskem majo kar obširni repertoar cepljenja. se mi zdi kar prav. tudi dojenčka s hepatitisom ne bi rada nikoli videla.




Ne, res ne moreš vedeti. user posted image  Ampak ne vem zakaj je pa v redu , če imam dovoljenje. Enako lahko okuži nemočne dojenčke kot otroci tistih, ki ne dajo cepit iz drugih razlogov.

Nobenega nočem v nič prepričevat. Ene stvari moraš enostavno doživet, da jih razumeš. Lahko le zaželim, da nobenemu več ni potrebno tega doživet.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 13:31:44   
Anonimen
Ampak ne vem zakaj je pa v redu , če imam dovoljenje. Enako lahko okuži nemočne dojenčke kot otroci tistih, ki ne dajo cepit iz drugih razlogov.


razlika je v tem, da tvoj NE SME bit, drugi pa niso zaradi preseravanja. in dokler niso cepljeni samo tisti, ki res ne smejo bit, so varni, ne bodo nikogar okužli, niti se verjetno ne bojo nalezli, ker je velika precepljenost.
če se pa število necepljenih otrok poveča, se pa to vse poruši in ogrožen bo tvoj, ki ne sme bit cepljen, zaradi modne muhe nekaterih.

kaj bi pa rekla ti, če tvoj, ki ne sme bit cepljen, zboli zaradi nekoga ki se samo preserava, ker se mu zdi cepljenje brezveze, ker teh bolezni itak ni večuser posted image

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?