|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Carski rez!
28.6.2009 10:32:08   
barbi__ka
pozdravljene, mene pa zanima koliko moznosti še je da se otrok obrne sam ker je trenutno v medenični vstavi. Carski rez imam dogovorjen 8.7.09 in to je še 10 dni. Malo me skrbi da se bom pripravila na carski rez pol pa mogla rodit naravno.

kaj menite
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Carski rez!
28.6.2009 10:47:40   
zmajaz
Verjetno je možnost, da se obrne bolj mala. Ampak jaz bi bila srečna, če mi ne bi bilo treba na CR, ne pa obratno.

(odgovor članu barbi__ka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Carski rez!
28.6.2009 10:51:47   
anabanana1981
ja men se tud zdi da je zelo mal možnosti za obrat glede nato da ma jenči že ful mal prostora na koncu.se pa strinjam z zmajaz,raj mam naraven porod,ker po carskem dalj cajta okrevaš...no itak  če pa  nimaš druge opcije...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Carski rez!
28.6.2009 12:55:29   
barbi__ka
hvala, bomo videli kako se bo izšlo

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Carski rez!
29.6.2009 22:37:07   
matcar
Odvisno! Poznam primere,ko so se pol ure pred porodom obrnili. Moja prva hčera je imela medenično vstavo in so forsirali naravni porod.Potem pa je prišlo do izpada popkovine in so ravno tako morali delat CR.Ta tretji pa je ene 3 mesece bil v normalni legi,pol se je v 6.mesecu vsedel in je sedel do 37 tedna,pol pa se je spet obrnil.Samo,ker sem imela tudi dogovorjen CR,so mi ga v 39.tednu tudi naredili.Je pa res,kar pravijo punce.Boljše je naravno,po CR je okrevanje bolj dolgo,do zapletov lahko pride,itd.Naj te pomirim,nisem imela težav ne z enim ne z drugim.Tako,da ni rečeno,da bo pri tebi tudi kaj narobe.Držim pesti in vse naj-naj!

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu barbi__ka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Carski rez!
29.6.2009 22:43:51   
čipka
No, moja punčka se je rodila z ritko naprej in je bilo brez problema.user posted image Sem ful vesela da se nisem odločila za CR.

_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Carski rez!
30.6.2009 14:35:20   
barbi__ka
hvala punce za vaše izkušnje. Sem že malo na trnih kako se bo vse to izšlo. Moja punčka je bila skos v medenični legi od vsega začetka, tako da so mi rekli da je mala vrjetnost da se otrok obrne sam. Zdaj sem 37 tednov in 1 dan in imam čez 8 dni CR. Mogoče pa se obrne do takrat.

Če še imate kakšne izkušnje bom vesela da jih delite z mano

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Carski rez!
30.6.2009 17:41:38   
Katy78
Ah, tudi CR ni bavbav. Res je, da je to pač prava operacija in da lahko pride do zapletov tako kot pri vsaki večji operaciji, ampak moje okrevanje ni bilo nič daljše kot okrevanje tistih, ki so še 2 tedna po porodu doma na šlaufih sedele zaradi šivov. Res je da ene 3 dni boli in da komaj vstaneš in se težko po postelji obračaš, ampak mene 1 teden po CR ni bolelo skoraj nič več.

(odgovor članu barbi__ka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Carski rez!
30.6.2009 17:50:16   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Ah, tudi CR ni bavbav. Res je, da je to pač prava operacija in da lahko pride do zapletov tako kot pri vsaki večji operaciji, ampak moje okrevanje ni bilo nič daljše kot okrevanje tistih, ki so še 2 tedna po porodu doma na šlaufih sedele zaradi šivov. Res je da ene 3 dni boli in da komaj vstaneš in se težko po postelji obračaš, ampak mene 1 teden po CR ni bolelo skoraj nič več.



No, to je dokaz, da so izkušnje s CR tudi pozitivne user posted image Do zapletov pa lahko pride tudi pri običajnem porodu ...

Tudi pri običajnem porodu so izkušnje azlične; zadnjič mi je ena ženska povedala, da je mogla rojevat z ritko naprej in je še pol leta čutila posledice, pri 2. in 3. otroku pa je imela carski rez in se je po njem precej hitreje boljše počutla.

Moja pupa tudi sedi na ritki, rok imam 10.7., CR pa dogovorjen 6.7. Ne bi mi bilo prav, da se v zadnjem trenutku obrne, ker bi me to psihično najbrž ubilo. Že nekaj tednov se namreč ''pripravljam'' na CR in bi me nekaj drugega potem čisto šokiralo.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Carski rez!
30.6.2009 23:52:09   
Muca83
barbi__ka in donna22, mene pa zanima kako to, da so vama kar dali datum za CR in niso nič vztrajali pri naravnem porodu z ritko naprej. Moja tudi kar na ritki sedi, sicer ima še čas, da se obrne ampak me je ful strah, da bi mogla it rodit z ritko naprej. In kakor sem Pušenjaka brala kar probajo z rito naprej... 

_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Carski rez!
1.7.2009 8:31:15   
barbi__ka
Pri nas v Mariboru imaš na razpolago zunaji obrat ali pa carski rez. Če odkloniš zunanji obrat ti seveda ne odrečejo carskega reza. Zmeniš se za datum ker ponavadi delajo 10 dni pred rokom. Vsaj pri meni je bilo tako razloženo.

Moja punčka je skos v medenični legi in me malo skrbi da se bo zadnji trenutek obrnila ko bom šla. Je imela katera tak primer. Carskega imam 8.7. Baje da se po 37 tednu redko sama obrne.

Hvala

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Carski rez!
1.7.2009 9:53:30   
Muca83
Aha, tako imate. Ja pri meni baje itak ne pride v poštev zunanji obrat, ker imam posteljico na sprednji steni. Tako mi je rekla G. No, saj, danes je polnih 33 tednov, tako da upam, da se še obrne.

Drugače sem pa slišala za nekaj primerov, da se je otroček obrnil nekaj dni prej ali celo zadnji dan. Samo verjetnost je pa majhna.


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu barbi__ka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Carski rez!
3.7.2009 16:03:39   
dreamhorse
Sicer nimam izkušenj, mam pa samo mnenje. Raje okrevanje po CR, kot pa po rojstvu z ritko navzdol, kjer se po možnosti pretrgaš in kot je že ena rekla, 1 mesec sediš na obroču. res pa je, da je pri enem ali drugem lahko vse v redu, ali pa se narobe, kot tudi pri naravnem porodu. Tako da ne bi rada nikogar strašila... .da ne bo pomote, nisem mislila zlonamerno. Držim pesti, da se čimprej rešita.

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Carski rez!
4.7.2009 10:57:50   
Misek2009
Pozdravljene,

mene pa zanima, ali lahko v primeru medenične vstave rečeš, da ne želiš roditi po naravni poti, ampak s carskim rezom? Ali tvoje mnenje tu kaj šteje ali je vse odvisno od tvoje ginekologinje in njenega pogleda na to zadevo?

Hvala za odgovore!

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Carski rez!
4.7.2009 20:53:03   
Muca83
Kakor sem jaz brala po internetu, nimaš nobene besede pri tem.

Kako je pa v praksi pa ne vem...


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu Misek2009)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Carski rez!
4.7.2009 20:55:56   
matcar

IZVIRNO SPOROČILO: Misek2009

Pozdravljene,

mene pa zanima, ali lahko v primeru medenične vstave rečeš, da ne želiš roditi po naravni poti, ampak s carskim rezom? Ali tvoje mnenje tu kaj šteje ali je vse odvisno od tvoje ginekologinje in njenega pogleda na to zadevo?

Hvala za odgovore!



Jaz pa ti iz izkušenj povem,da mi je moj G takoj na napotnici napisal CR-nujno.Potem pa so v P rekli,da lahko po naravni poti.In 2x lahko ugibaš,kako se je končalo.S CR.

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu Misek2009)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Carski rez!
6.7.2009 13:56:18   
barbi__ka
Meni je ginekologinja napisala napotnico za v porodnišnico, da se dogovorim glede poroda. Ker je v medenični vstavi so mi ponudili zunanji obrat, ki sem ga seveda odklonla tako da sem rekla da bi raje imela carski rez. Pri medenični vstavi pri meni niso koplicirali da moram po naravni poti. Jutri grem v porodnišnico ker imam v sredo carski rez. Jupi komaj čakam, da se tega že rešim in da zagledam svojo Zalo.
Veliko sreče vsem nosečkam

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?