|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stres in nosečnost
23.11.2009 13:51:29   
Majci100

Kako in ali sploh stres vpliva na otroka med nosečnostjo,...?

Britanski znanstveniki so ugotovili, da lahko zaskrbljene nosečnice, ki so pod stresom, trpijo zaradi zdravstvenih težav, ki lahko nato škodijo njihovim otrokom v poznejšem življenju. nekateri  znanstveniki pravijo, da predporodni stres poveča možnost, da otrok trpi za hiperaktivnostjo, anksioznostjo, depresijo in ima težave v duševnem razvoju......

http://www.n-tv.si/kako-lahko-stres-med-nosecnostjo-vpliva-na-otroka


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stres in nosečnost
23.11.2009 14:39:15   
Kliki
Stres ni dober ne v nosečnosti in ne v "normalnem" življenju.

(odgovor članu Majci100)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stres in nosečnost
23.11.2009 14:47:37   
ZoyaEva
IZVIRNO SPOROČILO: Kliki

Stres ni dober ne v nosečnosti in ne v "normalnem" življenju.


Se strinjam! Kdor je že na svoji koži začutil zdravstvene posledice stresa že ve. In če slabo vpliva na tvoje telo, mora to vplivati tudi na otroka v tebi.

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stres in nosečnost
23.11.2009 14:51:49   
blaža
Ja in kaj lahko nosečnica nardi, če je pod stresom???

Sigurno se vsaka zaveda da to škodi njenemu otročku, ampak včasih pride do spleta okoliščin, ko si pač ne more pomagat.

dvomim, pa da tako osveščane kaj pripomore k temu, da bi se mamice pač malo manj sekirale in bile manj pod stresom.

Prvo nosečnost sem bila zelo veliko pod stresom. Mi delodajalka ni dala 4 plač in dveh regresov, nato me je celo obtožla, da sem kradla, samo, da mi ne bi dala plač in želela, da to pokompenziramo. nato sem bila prisijena it v tožbo, da se operem krivde, in sem se celo nosečnost vlačla po sodiščih, v osmem mesecu nosečnosti sem bila pri kriminalistih, da so zadevo raziskali. sem jim jasno povedala, da če me bojo gnjavli, da bom kar tam na parketu rodila.

še za kilo sadja nisem imela, slabosti pa take, da sem bla skozi na infuziji. pa še v podnajemu smo bli. ful sem se sekirala kako bo z otrokom, ker sem bla pod stresom. na srečo je vse ok. je že priden prvošolček, zelo bister in dobrega zdravja.

Pa sem rekla, da ko se vse skupaj konča, ko dobim denar, da bom nekaj za otroka kupla. in na koncu ji niso meli kje za vzet, ker je bla vsem živim dolžna, davčni, inšpektoratu za delo, ... tako, da so mi ostali samo dolgovi za odvetnika.

Se opravičujem, ma ne vidim smisla tega, da se o tem piše. vsaka mamica želi svojemu otroku le najboljše in seveda eno lepo brezkrbno nosečnost.


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stres in nosečnost
23.11.2009 14:52:25   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Majci100


Kako in ali sploh stres vpliva na otroka med nosečnostjo,...?

Britanski znanstveniki so ugotovili, da lahko zaskrbljene nosečnice, ki so pod stresom, trpijo zaradi zdravstvenih težav, ki lahko nato škodijo njihovim otrokom v poznejšem življenju. nekateri  znanstveniki pravijo, da predporodni stres poveča možnost, da otrok trpi za hiperaktivnostjo, anksioznostjo, depresijo in ima težave v duševnem razvoju......

http://www.n-tv.si/kako-lahko-stres-med-nosecnostjo-vpliva-na-otroka





Upam, da ne boš mislila, da je kej slabega, da si odprla to temo, ni nič letelo nate.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Majci100)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stres in nosečnost
23.11.2009 15:40:45   
oton
blaža se popolnoma strinjam s tabo. Velikokrat stres pride in kaj naj...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stres in nosečnost
23.11.2009 19:49:09   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Ja in kaj lahko nosečnica nardi, če je pod stresom???

Sigurno se vsaka zaveda da to škodi njenemu otročku, ampak včasih pride do spleta okoliščin, ko si pač ne more pomagat.

dvomim, pa da tako osveščane kaj pripomore k temu, da bi se mamice pač malo manj sekirale in bile manj pod stresom.

Prvo nosečnost sem bila zelo veliko pod stresom. Mi delodajalka ni dala 4 plač in dveh regresov, nato me je celo obtožla, da sem kradla, samo, da mi ne bi dala plač in želela, da to pokompenziramo. nato sem bila prisijena it v tožbo, da se operem krivde, in sem se celo nosečnost vlačla po sodiščih, v osmem mesecu nosečnosti sem bila pri kriminalistih, da so zadevo raziskali. sem jim jasno povedala, da če me bojo gnjavli, da bom kar tam na parketu rodila.

še za kilo sadja nisem imela, slabosti pa take, da sem bla skozi na infuziji. pa še v podnajemu smo bli. ful sem se sekirala kako bo z otrokom, ker sem bla pod stresom. na srečo je vse ok. je že priden prvošolček, zelo bister in dobrega zdravja.

Pa sem rekla, da ko se vse skupaj konča, ko dobim denar, da bom nekaj za otroka kupla. in na koncu ji niso meli kje za vzet, ker je bla vsem živim dolžna, davčni, inšpektoratu za delo, ... tako, da so mi ostali samo dolgovi za odvetnika.

Se opravičujem, ma ne vidim smisla tega, da se o tem piše. vsaka mamica želi svojemu otroku le najboljše in seveda eno lepo brezkrbno nosečnost.

S tem se čisto strinjam če je pač taka situacija se ne moreš izogniti. Je pa brezveze da bi se nosečinca sekirala za neke brezvezne stvari in bila posledično pod stresom.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stres in nosečnost
23.11.2009 20:04:51   
ZoyaEva
Se strinjam. Včasih pride stres kot je tvoja situacija ali na primer smrt bližnjega proti čemur ne moremo kaj dosti. Mogoče pomaga, da si takrat poiščemo pomoč, da se o tem z nekom pogovorimo. Da poskušamo misliti pozitivno, karkoli se že dogaja z nami, in težiti k temu, da bo jutri bolje.

V kolikor pa se soočamo z vsakdanjim stresom , kot je na primer služba, pa je dobro, da se poslužimo, če se do zdaj nismo,  kakšne sproščujoče tehnike, kot je na primer avtogeni trening, joga, meditacija itd.

Proti stresu pa pomaga tudi vsakovrstno gibanje.

Sicer pa je bilo o tem že veliko napisanega.

Verjemi mi, skoraj vse zgoraj našteto sem preživela, sicer ne noseča,  tako, da definitivno vem kako je to. 

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stres in nosečnost
23.11.2009 20:06:29   
Najaa
Ja, da se sekiraš zarad mehurčkov v pijači in tega, če lahko ješ sirčke ali ne, je res brezvezna stvar.
Ponavad imaš v nosečnosti večje strahove in takrat se tudi rado zgodi, da ti da delodajalec lepo potrditev in te vrže iz službe ipd. To se mnogokrat zgodi in takrat res ne moreš biti ravnodušen.
Se pa strinjam, stres je strup za telo. Ne sam v nos., ampak vedno.

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?